Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Jaki aparacik

• Please log in to reply
64 replies to this topic

#41 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 09 październik 2008 - 20:39

tylko red angel jak widać mi pomaga może jest ktoś co poleca coś innego na przykład tanią lustrzankę bo są w tych samych cenach

Bo praktycznie pytasz tylko o makro ;) On jest specem od chrabąszczy ;> i bzykających (się) gadzin ;)
Popytaj o widoczki , to się KptY odezwie :D

#42 Pomidor84

Pomidor84

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 130 Postów:

Napisany 10 październik 2008 - 12:25

a jest możliwość sfocenia robaczka w ruchu w trybie makro ? takie pytanko w ciekawości :). red angel a ty jakoś przerabiasz te fotki makro w jakimś programi graficznym ?

#43 Red-Angel

Red-Angel

Pan życia i śmierci

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5481 Postów:

Napisany 10 październik 2008 - 17:14

a jest możliwość sfocenia robaczka w ruchu w trybie makro ?

W ruchu? Tzn, że Ty się ruszasz, czy ten robak? :D  
Bo jeżeli chodzi, że robak się rusza, to istnieje taka mozliwość. Należy zaliczyć to do sportów ekstremalnie trudnych i wymagających ogromnej wprawy i poznania możliwości sprzętu, ale jest możliwe. 
A tak poza tym, to żeby otrzymać poruszone zdjecie przy czasach rzędu 1/500s to trzeba się postarać :) Częściej będziesz otrzymywał pusty kadr (robal się zmyje, albo Ty nie trafisz)  :D

red angel a ty jakoś przerabiasz te fotki makro w jakimś programi graficznym ?

Tak, moje przeróbki zazwyczaj ograniczają się tylko na odpowiednim kadrowaniu zdjęcia.

Dodano 10-10-2008 18:14:16:

On jest specem od chrabąszczy ;> i bzykających (się) gadzin ;)

Od razu specem. Po prostu coś tam umiem z tej dziedziny. 
Intel Q6600 2,4GHz @ 3,00GHz + BOX // MSI P35 Neo3-F // 2x1GB KingMax DDR2 // EVGA e-GeForce 8800GT 512MB // Seagate 500GB // Seagate 20GB // NEC DVD-RW // WinFast DTV1800H // Rasurbo DLP 535 // LCD LG Flatron L225WT// Logitech G7 - moja recenzja // Microsoft Sidewinder X8 // MS Windows Vista Home Premium 64bit

redakcja_forum
:"Dbamy o jakość komunikacji w Internecie pielęgnując społeczności, by głos użytkownika miał znaczenie." - Wy se kpicie, czy naprawdę w to wierzycie?

#44 Pomidor84

Pomidor84

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 130 Postów:

Napisany 10 październik 2008 - 17:33

byłem dzisiaj w sklepie miałem w ręku fujika 9600 tego panasa i sony alpha 200 ceny są zbliżone do siebie fujik jakoś mi nie pasuje panasonic jest fajny bardzo mi się podoba ten sony alpha 200 w kazdym sklepie do jakiego wszedłem powiedzieli że on jest najlepszym z tych wszystkich aparatów będę ambitny w robieniu zdjęcia będę się szkolił może warto zainwestować w lustrzankę z kitem może zdjęcia nie wychodzą tak źle mówili mi w sklepie że nawet lepiej a menu w tym sony bardzo fajne i przejrzyste co o tym myślicie experci

#45 Red-Angel

Red-Angel

Pan życia i śmierci

• Forumowicze
  • 5481 Postów:

Napisany 10 październik 2008 - 17:42

ten sony alpha 200 w kazdym sklepie do jakiego wszedłem powiedzieli że on jest najlepszym z tych wszystkich aparatów będę ambitny w robieniu zdjęcia będę się szkolił może warto zainwestować w lustrzankę z kitem może zdjęcia nie wychodzą tak źle mówili mi w sklepie że nawet lepiej

Najlepszy, zależy pod jakim względem. Dla Ciebie na pewno nie będzie lepszy. Dlaczego? Ano popatrz na wcześniejszą dyskusję:

nie mam zamiaru wymieniać żadnych obiektywów ani nic

A odnosząc się do Twojego pytania:Nie wymienianie obiektywów i lustro? Daruj je sobie. Siła lustra tkwi właśnie w tym, że można wymieniać w nim optykę. A jeżeli chcesz mieć uniwersalny aparat za 1200zł, to lustro odpada definitywnie!

Lustra przy tej kwocie wogóle nie rozpatruj, szczególnie jeśli nie chcesz się bawić w dokupowanie obiektywu.

A poza tym, to nie pobawisz się w makro z lustrem i KIT'em. Nawet konwerter może nie dac rady - za duża winieta na zdjęciach.

I pozwolę sobie powtórzyć fragment mojej wcześniejszej wypowiedzi:

Używaj przecinków i kropek, bo tego bełkotu nie idzie czytać.

Intel Q6600 2,4GHz @ 3,00GHz + BOX // MSI P35 Neo3-F // 2x1GB KingMax DDR2 // EVGA e-GeForce 8800GT 512MB // Seagate 500GB // Seagate 20GB // NEC DVD-RW // WinFast DTV1800H // Rasurbo DLP 535 // LCD LG Flatron L225WT// Logitech G7 - moja recenzja // Microsoft Sidewinder X8 // MS Windows Vista Home Premium 64bit

redakcja_forum
:"Dbamy o jakość komunikacji w Internecie pielęgnując społeczności, by głos użytkownika miał znaczenie." - Wy se kpicie, czy naprawdę w to wierzycie?

#46 Pomidor84

Pomidor84

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 130 Postów:

Napisany 14 październik 2008 - 10:15

a jak jest z szumami w fz50 a fujikiem s9600 ? bo czytałem że panasonic ma straszne szumy

#47 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 14 październik 2008 - 11:23

Tak strasznie szumi , że nie da się nim zrobić ostrego zdjęcia :lol2:

#48 Pomidor84

Pomidor84

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 130 Postów:

Napisany 14 październik 2008 - 11:53

wiec jak jest z tymi szumami w tym panasie dużo osób narzeka na te własnie szumy i dlatego doradzaja fujika

#49 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 14 październik 2008 - 11:55

Obejrzyj fotki Red Angel'a i sam oceń.

#50 Pomidor84

Pomidor84

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 130 Postów:

Napisany 14 październik 2008 - 12:23

duża różnica w jakości zdjęć będzie w tym lumixie niż w moim staruszku canon power shot a 610 ?

#51 Red-Angel

Red-Angel

Pan życia i śmierci

• Forumowicze
  • 5481 Postów:

Napisany 14 październik 2008 - 14:24

Swoje zdjecia masz, oryginały kilku moich masz tutaj. Sam oceń:
http://www.efotek.pl...9pldrwditpm.jpg
http://www.efotek.pl...ltbbrjuv5x4.jpg
http://www.efotek.pl...mzbaccqkprf.jpg

Starałem się umieścić zdjęcia o różnej tematyce i typie.

redakcja_forum

#52 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2197 Postów:

Napisany 14 październik 2008 - 14:46

wiec jak jest z tymi szumami w tym panasie dużo osób narzeka na te własnie szumy i dlatego doradzaja fujika

R-A umieść kilka zdjęć z większym ISO dla porównania, wszystkie które podałeś mają 100 ;)
Wiem nareszcie czym chciałbym być, kiedy dorosnę. Kiedy dorosnę chciałbym być małym chłopcem.

#53 Red-Angel

Red-Angel

Pan życia i śmierci

• Forumowicze
  • 5481 Postów:

Napisany 14 październik 2008 - 15:42

To dlatego, że najczęściej takie ISO używam podczas focenia :)

Ale umieszczam dwie kolejne foty, tym razem z większym ISO:
ISO200 - http://www.efotek.pl...66dkruxxbah.jpg
ISO800 - http://www.efotek.pl...pf2hx0otn7i.jpg

Moim zdaniem ISO400 jest wartością jeszcze akceptowalną, powyżej już foty nie są za dobre. Ale nie mogę w tym momencie znaleźć takiej z ISO400.

redakcja_forum

#54 Pomidor84

Pomidor84

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 130 Postów:

Napisany 15 październik 2008 - 09:42

więc możecie polecić śmiało ten modelik lumixa ? bedzie róznica w robieniu zdjęć moim staruszkiem canonem a610 ?

Dodano 15-10-2008 10:42:46:

przekonaliście mnie właśnie zamówiłem panasonica lumixa fz50 za 1210 zł.
co sądzicie o tej cenie ? i jaką kartę pamięci proponujecie do tego aparaciku w miarę tanią i dobrą
jeszcze jedno czy ten konwerter makro Raynox DCR-250 jest najlepszym jeśli chodzi o ceny porównywalne ?

#55 Red-Angel

Red-Angel

Pan życia i śmierci

• Forumowicze
  • 5481 Postów:

Napisany 15 październik 2008 - 14:54

i jaką kartę pamięci proponujecie do tego aparaciku w miarę tanią i dobrą

Kup jakąś kartę 2GB. Będzie to rozmiar w zupełności wystarczający.

jeszcze jedno czy ten konwerter makro Raynox DCR-250 jest najlepszym jeśli chodzi o ceny porównywalne ?

Nie wiem o co Ci dokładnie chodziło z tym zwrotem "ceny porównywalne", ale powiem, że do makro masz ogólnie 3 możliwości.
1. Soczewki makro
2. Owrócony obiektyw
3. Makrokonwerter

Soczewki moim zdaniem odpadają, więc nie będę o nich pisał. 
Odwrócony obiektyw - rozwiązanie stosunkowo tanie (potrzebny np. stary Helios i pierścień odwrotnego mocowania). Ale ma też minusy. Powiększenie jest ekstremalnie duże i ciężko jest zrobić dobre zdjecie. Ale przy pewnej wprawie pozwala na bardzo dobre rezultaty. 
Konwerter - najlepsza jakość obrazu, najbardziej uniwersalny i wygodny, ale też najdroższe rozwiązanie. Tu do wyboru masz praktycznie dwa modele: DCR-250 i MSN-202. Ja polecam DCR-250, bo ma mniejsze powiększenie niż MSN, ale dzięki temu łatwiej zrobić zdjęcie większemu owadowi. MSN przez wielu porównywany jest do mikroskopu, tak jak odwrócony Helios. Testy możesz znaleźć w google po chwili szukania.

A co do porównania tych trzech metod opisanych przeze mnie, to więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj, a poza tym, to są tam również zdjęcia porównawcze - http://www.cyberfoto...i-odwrocony.htm

redakcja_forum

#56 Pomidor84

Pomidor84

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 130 Postów:

Napisany 16 październik 2008 - 19:11

jaka kartę pamięci byście mi doradzili ? dobrą i w miarę nie drogą.

#57 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2197 Postów:

Napisany 16 październik 2008 - 19:16

http://www.agito.pl/....149.33662.html
Wiem nareszcie czym chciałbym być, kiedy dorosnę. Kiedy dorosnę chciałbym być małym chłopcem.

#58 Pomidor84

Pomidor84

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 130 Postów:

Napisany 16 październik 2008 - 19:19

dzięki dzięki a mam pytanko jedno czy robienie zdjęcia robione w formacie raw wychodzą ładniej ?

#59 Tapta

Tapta

Wielki Władca Hadronów

• Forumowicze
  • 21273 Postów:

Napisany 16 październik 2008 - 19:25

Wychodzą zdecydowanie brzydziej.
Jeżeli możesz przeczytać powyższą wypowiedź, to siedzisz zbyt blisko monitora. Chroń oczy!

#60 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2197 Postów:

Napisany 16 październik 2008 - 19:25

W fotografii cyfrowej rejestracja obrazu w formacie RAW pozwala na zachowanie najwyższej jakości obrazu oferowanej przez aparat (duża głębia koloru, brak kompresji stratnej), dając możliwość dokładnej obróbki pliku na komputerze. Plik w formacie RAW uważa się za cyfrowy odpowiednik negatywu, a ich konwersję za wywołanie. Wywołanie RAW-u można powtarzać np. dla różnego balansu bieli, ale jest procesem nieodwracalnym. Nie można przekształcić zdjęć np. w formacie jpg na format RAW.

W odróżnieniu od zapisu w formacie JPEG albo TIFF, plik RAW nie zawiera bowiem obrazu przetworzonego (wywołanego) przez oprogramowanie aparatu, lecz "surowe" (ang. raw) dane z matrycy światłoczułej aparatu. Przeniesienie obróbki obrazu z aparatu do komputera pozwala na zastosowanie oprogramowania o większych możliwościach w stosunku do funkcji dostępnych w aparacie.

Edit:
Tapta, jak Ci idzie wywoływanie surowych RAWów ?

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników