Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Aparat-jakie dane techniczne są ważne??

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 soboliero

soboliero

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 490 Postów:

Napisany 11 March 2005 - 19:26 PM

Witam, nie wiem czy był już taki wątek, ale mam pytanie jakie dane techniczne apartów są ważne i do czego służą??
Czy ważniejsza jest matryca, zoom optyczny czy cyfrowy, czy inne może dane??
Mówie tu o średniej klasy aparacie.

#2 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28281 Postów:

Napisany 11 March 2005 - 19:33 PM

Kazdy aspekt jest wazny, rozdzielczosc matrycy, wielkosc matrycy, zoom optyczny, zoom cyfrowy troche mniej, bo przynosi pogorszenie obrazu.
Najistotniejsze w aparatach cyfrowych jak i zwyklych jest optyka. Matryca 3-4 mpikselowa zapewnia juz taka rozdzielczosc ktora starcza do wiekszosci zastosowan, wiec nie ma co wchodzic w jakies gigantyczne wielkosci, ale optyka wplywa zasadniczo na jakosc zrobionego zdjecia i na nia trzeba zwrocic najistotnijsza uwage. Najlepiej aby byla renomowanego producenta np. Leica lub Zeiss i byle nie byla plastikowa jak niektorzy producenci stosuja w swoich obiektywach
Sony Vaio VGN-NW21SF

#3 BABELEC

BABELEC

Jestem tu tylko przejazdem

• Forumowicze
  • 8148 Postów:

Napisany 11 March 2005 - 19:40 PM

Najpierw zadaj sobie pytanie, do czego ma Ci służyć aparat, w jakich warunkach będziesz robił zdjęcia, jak duże odbitki? A potem coś pokombinujemy

[color=#FF8C00;]Maszyna
MSI DELTA L*ATHLON-M 2,5+ @PR-3400 MHz*2x256/400 TWINMOS*R9200 SAPPHIRE 128/128*BARRACUDA 120/8*LaCie HD Design by Neil Poulton USB 320GB*SB X-FI XTREME MUSIC (OD IDG.PL)*CHIEFTEC DX-01B-D-U + ATX-1136H*CD ASUSx52*DVD-RW NEC 3540A*LOGITECH CORDLESS DESKTOP S510 MEDIA REMOTE*TUNER TV AVERMEDIA BOX-7*LCD 19" BENQ FP91GP*WIN XPHESP2*OPERA 9.27
Audio
CAMBRIDGE AUDIO AZUR 340A*AIWA CDDVD PLAYER XD-AX10*2xTANNOY M2[/color]

#4 Macho13

Macho13

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 11 March 2005 - 22:23 PM

Dobra matryca do podstawa. Spokojnie wystarczy 4,0 mln pikseli. Zwróć uwagę na zoom optyczny (wystarczy 3X)zoom cyfrowy jest mało istotny, ale lepiej aby był (np.11X)

#5 BABELEC

BABELEC

• Forumowicze
  • 8148 Postów:

Napisany 12 March 2005 - 14:02 PM

A po co mu w aparacie zoom cyfrowy, do tego taki duży, skoro tą opcję oferuje każdy program do obrobki zdjęć? I skąd wiesz, że 4MP mu wystarczą, skoro nie wiesz, czy nie będzie drukował z tego dużych plakatów? To samo tyczy się 3x optycznego. Skąd wiesz, że wystarczy?

Dajmy sie kolesiowi wypowiedzieć odnośnie jego preferencji.

#6 soboliero

soboliero

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 490 Postów:

Napisany 12 March 2005 - 16:09 PM

Ten aparat ma służyć jako w miare dobra cyfrówka, beż zbytnik fajerwerków technicznych, ale taki żebymnie musiał kupować nowego za rok, bo stary trzeba oddać do DESY.
Ten 11x zoom cyfrowy mnie troche przeraził, w żadnym takiego nie widziałem. A aparat ma służyć między innymi do zdjęć w plenerze, jak i do robienia zdjęć małych przedmiotów, tak żeby były widoczne małe elementy, jak np. lierki, albo szczegóły wyraźnie i dobrej rozdzielczości.

#7 BABELEC

BABELEC

• Forumowicze
  • 8148 Postów:

Napisany 12 March 2005 - 21:16 PM

Jaki pułap cenowy sobie założyłeś?

[color=#FF8C00;]Maszyna
MSI DELTA L*ATHLON-M 2,5+ @PR-3400 MHz*2x256/400 TWINMOS*R9200 SAPPHIRE 128/128*BARRACUDA 120/8*LaCie HD Design by Neil Poulton USB 320GB*SB X-FI XTREME MUSIC (OD IDG.PL)*CHIEFTEC DX-01B-D-U + ATX-1136H*CD ASUSx52*DVD-RW NEC 3540A*LOGITECH CORDLESS DESKTOP S510 MEDIA REMOTE*TUNER TV AVERMEDIA BOX-7*LCD 19" BENQ FP91GP*WIN XPHESP2*OPERA 9.27
Audio
CAMBRIDGE AUDIO AZUR 340A*AIWA CDDVD PLAYER XD-AX10*2xTANNOY M2[/color]

#8 parman

parman

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 28 Postów:

Napisany 12 March 2005 - 21:25 PM

parę m-cy temu miałem podobny problem. Z aparatem jest tak , że zawsze trochę dołożysz bo zaczyna ci zależeć na nowych funkcjach , czy lepszych parametrach. U mnie zatrzymało się na Canon G6. Polecam w obecnej chwili około 2400,- , ale nie będziesz go wymieniał w najbliższym czasie. Z drugiej strony jeszcze tysiąc i najtańsza lustrzanka , a na drugim biegunie za 1500,- przyzwoity mały kompakt. Powiem ci że masz problem.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników