Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
* * * * - 2 Głosów

Jaka lustrzanka za 2500 zł

• Please log in to reply
135 replies to this topic

#121 M.StinG

M.StinG

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 94 Postów:

Napisany 02 październik 2008 - 18:13

przepraszam za tak pozna odpowiedz... chcialem jeszcze nacieszyc sie koncem wakacji i popstrykac troche:]

ja kupilem SIGMA 18-200mm f/3,5-6,3

kompakt tez dobra rzecz... na koncerty mozna wniesc... i oczywiscie jakis "aparacik" w telefonie

i jak Ci sie pstryka Aniu?

pozdrowienia dla wszystkich
M.StinG

#122 krissman

krissman

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 05 październik 2008 - 21:35

Dyskusja rzeczywiście bardzo interesująca a wiedza kolegów duża, choć zastanawiam się po co Ania szuka rady na forum a i tak kupuje to co jej się podoba. Ja stoję przed takim samym dylematem tyle, że wiedza u mnie z zakresu fotografii dużo większa i może mam większe rozeznanie w co się pakuję (łaziłem już np. po Tatrach z dwoma lustrzankami (film cz-b i slajd) na plecach). Mój dylemat pozostaje jednak w zakresie 2-3 aparatów. O D80 już trochę napisaliście, więc jakaś wiedza jest, ale czy będzie to lepszy wybór niż Canon 450D - prawie o nim nie wspominacie, a to jednak jedna z nowszych konstrukcji - plus dobry obiektyw spacer zoom czy może 2 (tylko jakie, skoro Sigma i Tamron to złe wybory?).
Chwalicie K10D a może ktoś pstrykał już Samsungiem GX-10, który jest niby do niego bardzo podobny. Na zakup aparatu tej firmy jednak musiałby ktoś mnie baaardzo przekonać:)

#123 barti1981

barti1981

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 06 październik 2008 - 20:26

Pozwolę sobie powrócić do wątku "zakupu lustrzanki" choć mnie już taki wybór nie dotyczy (przy najmniej przez najbliższe kilkanaście - kilkadziesiąt miesięcy). Mam za to pytanie or prośbę może lepiej o jakąś klasyfikację, która teoretycznie wybór może ułatwić (choć jak powszechnie wiadomo czym większy wybór tym dużej trwa dochodzenia do decyzji - piękne czasy lodów w trzech smakach: wanilia, czekolada i truskawka :) ). Ale do rzeczy... Czy waszym zdaniem można ułożyć aparaty (samo body) w pewne segmenty jakościowe, tzn zrównać (załóżmy w przybliżeniu) pewne modele, biorąc rzecz jasna na warsztat technologie i parametry. Np. co wy na to by jako klasę traktować D70 - A350 - 350D - E510. Moim zdaniem taka struktura mogłaby być czytelna - i nie w tym rzecz by była ona super uniwersalna, ale może przydatna dla początkujących?

#124 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2197 Postów:

Napisany 06 październik 2008 - 20:46

Raczej trudno coś takiego ułożyć, gdyż np Canon i Nikon mają między sobą modele pośrednie.
Biorąc przykładowe modele z serii, idąc schodkowo ...
Nikon D3 -> Canon 5D - > Nikon D300 / D700 -> Canon 50D -> Nikon D80/D90 itd
W tak dużym stopniu ze sobą nie konkurują - tak bym to widział.

Poza tym równość puszek jest dla wielu osób rzeczą względną. Np w podanym przez Ciebie sony a350 jest Live View, stabilizacja obrazu, funkcja czyszczenia matrycy, które mogą być dla niektórych rzeczą świetną, a dla innych kompletnie niepotrzebną. Trudno zrównywać ;)

Pozdrawiam.
Wiem nareszcie czym chciałbym być, kiedy dorosnę. Kiedy dorosnę chciałbym być małym chłopcem.

#125 barti1981

barti1981

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 06 październik 2008 - 21:22

hehe no i cały mój misterny plan w piz*u :) Ja rozumiem, że czym większa wiedza tym mniejsza skłonność do uogólnień ale mogłeś się chociaż postarać - oczywiście nie mam Ci tego za złe :). Dzięki i pozdrawiam

#126 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 06 październik 2008 - 21:49

Prócz półek zaawansowania lustrzanek, problem jest też w zaawansowaniu technologicznym.
Niby d70 i d90 to ta sama półka, ale jednak różnią się dosyć mocno.
Home:Core Duo E2140, 2x1gb ram ddr2 kingmax CL5 800, Asus GF7600GS Silent + Samsung 173 P+ @ DVI, DVDrw LG,WDC 80GB ATA, Chieftec 450W, Logitech UltraX, Logitech mx610, // Powered by Gigabyte N650SLI-DS4 Photo:D80 + MB-D80 + N 18-70 + 50 1.8

#127 jezz83

jezz83

Hedgehog

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2663 Postów:

Napisany 07 październik 2008 - 10:08

Gdzieś mi wpadł podział cenowy w oko kilka razy (nie odszukam teraz) jednak chyba było jakoś tak <1000$, 1000-2500$, >2500$ co można by w przybliżeniu podzielić na amatorskie, półprofesjonalne i profesjonalne. Podział jednak ma znaczenie jedynie budżetowe, bo bo jak zauważyli przedmówcy producenci nie zawsze robią coś, co można nazwac "odpowiednikiem" dla innego aparatu, a i porównywanie aparatów z tego samego segemntu wg danego producenta mija się z celem z uwagi na ogromny postęp pomiędzy wydaniem kolejnych modeli.
JeZZoo

#128 krissman

krissman

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 07 październik 2008 - 21:14

Nie dostałem odpowiedzi, więc wybór padł na 450D + kit (1844 PLN w Fotojokerze). Jak na razie większość rzeczy mi w nim odpowiada. Jakość fotek do przyjęcia, ale tylko dlatego, że jak każdym aparatem i tu trochę trzeba się zżyć i odnaleźć optymalne ustawienia. Jedyne co mi nie pasuje to obiektyw, bo albo ma się zoom, albo stałoogniskowy a nie takie pół na pół - przy drugim wyborze zdecydowanie wybrałbym body + dłuższy obiektyw lub zestaw z obiektywem Sigmy - drożej lecz satysfakcja pełniejsza. A tak trzeba będzie odczekać i dokupić a wtedy kitowy pójdzie "do kosza" bo raczej z dwoma latał nie będę...

#129 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2197 Postów:

Napisany 07 październik 2008 - 21:17

Ja bym mimo wszystko nie wyrzucał szkła do kosza tylko sprzedał na giełdzie foto. Opchniesz z niedużym poślizgiem i będziesz miał na nowe szkło ;) A tak to przynajmniej już wiesz czego chcesz.
Wiem nareszcie czym chciałbym być, kiedy dorosnę. Kiedy dorosnę chciałbym być małym chłopcem.

#130 bociek666

bociek666

Nie mam nic mądrego do powiedzenia

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1102 Postów:

Napisany 07 październik 2008 - 21:23

A tak trzeba będzie odczekać i dokupić a wtedy kitowy pójdzie "do kosza" bo raczej z dwoma latał nie będę...

He he... a mi się marzy latanie z całą masą przeróżnych szkiełek :)
Nie ma dobrego uniwersalnego obiektywu. Albo inwestujesz w optykę przystosowaną do różnych zastosowań albo dziadujesz z bylejakim spacer-zoomem. Fotografia to drogie hobby. Jak chciałeś mieć uniwersalny aparat to było kupić kompakta :)

Jedyne co mi nie pasuje to obiektyw, bo albo ma się zoom, albo stałoogniskowy a nie takie pół na pół

Kitowy obiektyw to typowy zoom - ze stałoogniskowym nie ma nic wspólnego. Nie ma obiektywów typu zoom stałoogniskowy :)

#131 jezz83

jezz83

Hedgehog

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2663 Postów:

Napisany 08 październik 2008 - 07:41

Ten kitowy obiektyw raczej zawrotnej ceny nie osiągnie, więc może jednak warto go sobie zostawić. Poza tym nigdy nie wiadomo kiedy się moze przydać. Z resztą jak wspomniał bociek fotografia lustrem ma to do siebie, że szkieł się dokupuje i zmienia je w zależności od tego, co fotografujesz więc rzeczywiście, tanie hobby to to nie jest :) .... za to jakie przyjemne :D
JeZZoo

#132 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 08 październik 2008 - 08:50

Dużo też zależy od "specjalizacji" zainteresowań. Dla niektórych liczy się makro , dla innych portret , jeszcze inni polują na ptaszki . To w dużej mierze determinuje rodzaj obiektywu.
Ale dobry , jasny standard przydaje się każdemu ;)

#133 krissman

krissman

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 09 październik 2008 - 22:31

racja, może być i tak, że i z takiego spacer zooma po chwili byłbym niezadowolony i konieczna byłaby kolejna inwestycja. Swego czasu nachodziłem się z 2 lustrzankami + obiektyw 28 mm, standard 52 mm i 135 mm, więc dlatego piszę, że w czasach zaawansowanej techniki marzy mi się zamiana bagażu na jeden, ale, tak jak piszecie, efekty mogą być niezadowalające...
bociek - nie zrozumiałeś do końca co napisałem: chodzi o to, że taki zakres zoomu jest jak dla mnie zbyt mały, więc zamieniłbym go bez żalu na stałą 50-tkę.

#134 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2197 Postów:

Napisany 09 październik 2008 - 22:39

(...)więc dlatego piszę, że w czasach zaawansowanej techniki (...)
Niestety optyka nie rozwija się w takim tempie jak elektronika (tutaj dobrym przykładem jest 50/1.4, który mimo istnienia 13 lat na rynku, jest jednym z najostrzejszych i najpopularniejszych Nikkorów).

Wielu jest też koneserów uważających, że tylko stare m42 da im wystarczającą jakość.

Ot, mała dygresja ...

#135 krissman

krissman

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 28 listopad 2008 - 01:20

mam za sobą ponad miesiąc pstrykania 450-tką, więc może słówko dla tych, którzy szukają lustra w takim przedziale cenowym jak ja. Po pierwsze kitowy obiektyw to zdecydowanie za mało, szczególnie jego jasność mnie nie zadowala - nie lubię iść w kierunku wysokich ISO a przy 200 często czasy wymagały użycia statywu - zauważyłem, że przy dłuższych czasach fotografując "z ręki" pomimo zaawansowanej technologii (IS) nie potrafię zrobić fotki wyraźniejszej niż to robiłem na zwykłej lustrzance (a może się starzeję, i ręce mi się bardziej trzęsą;) ). I najważniejsze: porównanie do Nikona D50 fotki jakościowo wychodzą gorzej. Nawet pstrykając Nikonem na półautomacie (P) efekty były bardziej zadowalające. Mam wrażenie więc, że trzeba było jednak dołożyć i kupić D80 lub Canona 40D a zadowolenie byłoby większe...

#136 Kriso81

Kriso81

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 247 Postów:

Napisany 29 listopad 2008 - 22:02

Zainteresuj się innymi modelami, może po poznaniu nikona D80 albo Canona 40D, Sony przestanie być taki wspaniały ;) Kwestia porównania.

święta prawda, Sony to bardzo silna reklama piorąca ludziom mózgi.
Hi Fi: Denon PMA 700 AE i Denon DCD 700 oraz Magnat Altea 5

*** mp3 zabija dźwięk i muzykę! tylko CD Audio! ***

Komp: C2Q Q9550 2.83 Ghz 3,4 Ghz; Gigabyte GA-P35-DS3R; GeForce GTX 260 Gainward 896MB (Core216) GoldenSample (55nm); 4x1gb OCZ Platinum rev.2 CL4 800 MHz; SB 250GB SATA 16MB; BeQuiet DP PRO7 550W.

Foto: Nikon D90 N18-105mm 3.5-5.6 ED VR; N50 1.8 D.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników