Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
* * * * - 2 Głosów

Jaka lustrzanka za 2500 zł

• Please log in to reply
135 replies to this topic

#41 GośćAnia818_*

GośćAnia818_*
  • Goście

Napisany 05 wrzesień 2008 - 11:00

A co uważasz że to zbyt mało? Bo to jest łączna kwota jaką posiadam na aparat + obiektyw

#42 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 05 wrzesień 2008 - 11:25

Kwota jest wystarczająca.
Pentax zaproponowany przez Boćka ... dziwna sprawa - bardzo chwalony w Polsce za jakość zdjęć , mniej na stronach zachodnich - porównaj test na optyczne i dprev - 7,5 to jeden z gorszych wyników wśród lustrzanek :o Jednocześnie zdjęcia studentmibm - jednego z członków naszej małej grupki są bardzo dobre jakościowo. Budowę za to ma lepszą niż Rosomak w Afganistanie , na imprezki w sam raz - jak pojawi się podpity natręt ... resztę sobie dopowiedz ;)

To co już mówiłem : czego nie kupisz , kupisz dobrze. Idź do sklepu i pomacaj. To bardzo ważne jak leży w ręku , jak ma rozmieszczone przyciski.

Ten post był edytowany przez vonratke dnia: 05 wrzesień 2008 - 11:26

#43 Lukas8

Lukas8

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 357 Postów:

Napisany 05 wrzesień 2008 - 12:07

Nie po prostu nie uściśliłaś tego. Poleciłem Ci aparat ale bez obiektywu. W takim razie proponowany przeze mnie Canon 40D odpada.

#44 GośćAnia818_*

GośćAnia818_*
  • Goście

Napisany 05 wrzesień 2008 - 12:12

Kurcze a może to zbyt mała kwota właśnie? Już sama nie wiem, nie umiem się zdecydować na któryś z modeli polecanych przez was. Ależ ja jestem nie zdecydowana. Alę wolę to przemyśleć 10 razy niż później żałować.
Ps: mam nadzieję że macie do mnie jeszcze troszkę cierpliwości ;)

#45 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 05 wrzesień 2008 - 13:40

Najlepsze body , które przewinęło się w Twoim wątku to Canon 40d. Jeśli masz taki stosunek , to bierz go : http://www.skapiec.p...t/2/comp/225850 i jakiś obiektyw na przykład : http://www.skapiec.p.../47/comp/227657 z nastawieniem , że zaczynasz zbierać na lepszy.

Ten post był edytowany przez vonratke dnia: 05 wrzesień 2008 - 13:40

#46 jezz83

jezz83

Hedgehog

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2663 Postów:

Napisany 06 wrzesień 2008 - 08:10

Jeśli aparat ma być "do wszystkiego" to 18-55 to malutko. Przy pierwszym ptaszku na gałęzi okaże się zbyt krótki. Jeśli ja miałbym radzić to słabsze body, za to lepsze szkło.
JeZZoo

#47 GośćAnia818_*

GośćAnia818_*
  • Goście

Napisany 08 wrzesień 2008 - 10:10

To co polecacie w końcu?? Mi to się już tak w głowie namieszało, że nie wiem na co się zdecydować.
A jakie były wasze pierwsze lustra cyfrowe? ( tak z czystej ciekawości pytam)

#48 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 08 wrzesień 2008 - 10:30

Byłaś w sklepie ? Macałaś coś ? Co najlepiej leży w ręku ?
Pierwsze i obecne lustro : Olympus E-510

Ten post był edytowany przez vonratke dnia: 08 wrzesień 2008 - 10:40

#49 Lukas8

Lukas8

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 357 Postów:

Napisany 08 wrzesień 2008 - 10:31

Też pierwsze i też obecne Canon 10D

#50 GośćAnia818_*

GośćAnia818_*
  • Goście

Napisany 08 wrzesień 2008 - 11:07

No nie byłam jeszcze w sklepie, także nie wiem co będzie mi w rączkach dobrze leżało. Mówię poczytam jeszcze troszkę zanim się wybiorę. Ehh te moje niezdecydowanie. Pierwszy raz waham się tak bardzo przed zakupem jakiegoś sprzętu. Ale w końcu to nie byle jaka sprawa, także trzeba ją przemyśleć.

A jeszcze zapytam, a długo macie już te lustra??

#51 Lukas8

Lukas8

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 357 Postów:

Napisany 08 wrzesień 2008 - 11:38

Tak na własność to mam je od 3 miesięcy.

#52 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 08 wrzesień 2008 - 11:49

Aniu , lustrzanka to ciężki sprzęt . Samo body Nikona d80 to 668 g , a Canona 40d to 822 g .
W połączeniu z obiektywem wyjdzie ponad kg sprzętu , który z zasady trzeba trzymać nieruchomo.Kupisz wielką krowę i będziesz w brodę pluła że za ciężko [może - dlatego truję żebyś pomacała sprzęt] , a może właśnie krowa będzie ci pasować . SPRAWDŹ .
Do tego bardzo ważna jest ergonomia przycisków.
Olka katuję od roku.

#53 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2197 Postów:

Napisany 08 wrzesień 2008 - 14:28

Dla mnie większą niedogodnością od wagi jest wielkość nie tyle aparatu + szkła, co torby w której to można bezpiecznie pomieścić ...

Również jak poprzednicy, polecam wycieczkę do sklepu ;)
Wiem nareszcie czym chciałbym być, kiedy dorosnę. Kiedy dorosnę chciałbym być małym chłopcem.

#54 we11o2pl

we11o2pl

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 53 Postów:

Napisany 12 wrzesień 2008 - 18:55

Ja również polecam aparat Pentax K10D. D80 jest bardzo podobny do pentaxa, jednak jak wcześniej kolega wspomniał nikon nie jest uszczelniony, jest też mniej zaawansowany technicznie. Może by Ci się jeszcze udało wyrwać jedną z ostatnich sztuk K10D w którymś sklepie. Ja swojego K10D kupiłem w maju (po maturze :D) i nie żałuję wyboru. Jest to świetny aparat. Dodam, że ta lustrzanka jest moim pierwszym aparatem :D Na początku, przed zakupem lustrzanki, nie wiedziałem nawet co to jest iso, zależość przesłony i czasu naświetlenia itd. (wcześniej robiłem trochę zdjęć dobrej jakości analogiem). Ale nauka robienia zdjęć tą cyfrówką szła mi szybko i sprawnie :).

ps. dzięki wszystkim, którzy mi polecili to cudo w wątku lustrzanka do 2500zł

edit: Vonradke dobrze mówi, żebyś najpierw sprawdziła jak takie coś się trzyma i nosi. Faktycznie taki aparat to spory cięzar (1kg), który mi trochę czasem dokuczał (np. na Czerwonych Wierchach :P)

#55 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 13 wrzesień 2008 - 20:09

d80 + 18-135

"d80(...)jest też mniej zaawansowany technicznie"
nie wiem co masz na myśli mówiąc zaawansowany technicznie, ale d80 nie brakuje niczego, a zbudowany jest bardzo dobrze.
ergonomicznie k10d przy nim wysiada.
Home:Core Duo E2140, 2x1gb ram ddr2 kingmax CL5 800, Asus GF7600GS Silent + Samsung 173 P+ @ DVI, DVDrw LG,WDC 80GB ATA, Chieftec 450W, Logitech UltraX, Logitech mx610, // Powered by Gigabyte N650SLI-DS4 Photo:D80 + MB-D80 + N 18-70 + 50 1.8

#56 xargunx

xargunx

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 268 Postów:

Napisany 14 wrzesień 2008 - 07:19

Choc ja jestem zwolennikiem Nikona ( jak ju zpisalem dla mnie sa TYLKO dwie firmy produkujace lustrzanki Nikon i Canon) to jednak w tej cenie nie 40d a 450d bedzie uwazam najlepszym rozwiazaniem za ta kwote kupisz body + juz naprawde dobry obiektyw z akcesoriami. Oczywiste ,ze 40d jest najlepsze ale czy potrzeba Ci juz az tak rozbudowane body? i kiepskie szklo? d80 owszem bardzo dobre ale ma juz swoje na karku a 450d to bardzo nowy sprzet http://aukcja.onet.p...?item=436716857 za takie pieniadze to sie nie ma nawet co zastanawiac za 700- zl mozna juz kupic polecane tu szkla ze stalym swiatlem o podobnej ogniskowej jak Kit ( ktory po dluzszym potestowaniu nie jest az tak fatalny moge to teraz stwierdzic.)

#57 GośćAnia818_*

GośćAnia818_*
  • Goście

Napisany 15 wrzesień 2008 - 10:30

Hej :) za namową Vonratke wybrałam się do sklepu aby pooglądać te cuda cyfrowe. I powiem szczerze, że to była najlepsza decyzja jaką można było podjąć w tym momencie. Pisanie na forum a trzymanie w dłoniach lustra to dwie całkiem inne sprawy. Jestem pod wrażeniem Alphy 350, wspaniale się ją trzyma w ręku. Pan w sklepie był tak uprzejmy i miły, że chyba częściej zacznę tam przychodzić ;) A tak całkiem szczerze to chyba skuszę się na ten model.

#58 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2197 Postów:

Napisany 15 wrzesień 2008 - 12:19

;) Bo przyjemność z użytkowania jest najważniejsza ;)
Wiem nareszcie czym chciałbym być, kiedy dorosnę. Kiedy dorosnę chciałbym być małym chłopcem.

#59 GośćAnia818_*

GośćAnia818_*
  • Goście

Napisany 15 wrzesień 2008 - 13:07

Właśnie o tym ciągle myślałam trzymając lustro w dłoni. Powtarzaliście stale że najważniejsza jest wygoda. Trochę tego nie rozumiałam na początku, ale teraz wiem że to jest podstawa. I chyba zdecyduje się na to lustro :)

#60 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 15 wrzesień 2008 - 15:17

No to ćwierć drogi za Tobą .
Teraz obiektywy ;) Ten miły pan ile chce za body ? (oczywiście za body aparatu) :D
Z jakim obiektywem proponuje ? Ile zostanie kaski na szkło ?

Od przyjemności z focenia większa jest tylko przyjemność z oglądania efektów focenia

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników