Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

Subiekt GT - archiwizacja ze starszej wersji.

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Utry

Utry

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 19 July 2008 - 10:16 AM

Witam forumowiczów.

Mam problem - kupiłem kiedyś Subiekta GT w wersjo 1.04 + potem ulepszenie i to w zasadzie do dzisiaj działa ale chciałem go zainstalowac pod Vistą i tu zaczął się problem, bo nie chciał ruszyc. Ściągnąłem nową wersję ze strony InsERT'u (1.17 SP2), zainstalowałem bez problemu ale mogę wrzucic archiwizacji z wersji 1.04 - zaczyna dearchiwizowac i wywala błąd "Serwer UTRY-PC/INSERTGT nie może przeprowadzic dearchiwizacji." Co to może byc ? Pomóżnie bo już mi brak pomysłów ?! :) :o

#2 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 20 July 2008 - 22:29 PM

Na całe szczęście nie muszę jeszcze używać tego "diabelskiego" systemu w trybie produkcyjnym więc nie mam dużych doświadczeń. W Twoim przypadku może chodzi o uprawnienia do jakiś katalogów? Masz ustawiony folder roboczy? Sprawdź w programie Archiwizator->Podmiot>Parametry Archiwizacji - >Folder roboczy. Spróbuj może zmienić na inny folder

Moim zdaniem na poziomie dearchiwizacji (program wywołuje wtedy restore) wersja bazy danych nie ma znaczenia.
Sławek

#3 Utry

Utry

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 21 July 2008 - 09:48 AM

no i tutaj sie pojawia kolejny problem bo nie da sie wejsc w Archowizatorze w Parametry archiwizacji bo są na szaro, niedostępne :) HELP ME.... :)

#4 InsertExpert.pl

InsertExpert.pl

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 58 Postów:

Napisany 21 July 2008 - 12:01 PM

Witam,

Proponuje przez panel sterowania -> dodaj usuń programy wywalic zarowno inserta jak i sql'a nastepnie c\program files usunac katalog Microsoft SQL Server, następnie pobrać wariant podstawowy Inserta i zainstalowac ponownie, w czasie instalacji jak zapyta czy ver serwerowa czy kliencka oczywiscie wybrac serwerowa.

Pozdrawiam RC

#5 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 21 July 2008 - 12:50 PM

w Archowizatorze w Parametry archiwizacji bo są na szaro, niedostępne

Są niedostępne bo pewnie nie masz jeszcze żadnego podmiotu na liście (Nawet Testowego). W takim wypadku ustaw sobie katalog roboczy po naciśnięciu przycisku "Dearchiwizuj"
Sławek

#6 Utry

Utry

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 22 July 2008 - 07:25 AM

ok... dzięki za porady Panie InsertExprecie :)) zassałem juz subiekta i będę insztalował a o wrażeniach nieomieszkam pochwalił się na łamach forum :))))

#7 Utry

Utry

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 24 July 2008 - 03:12 AM

no i nic z tego niestety... zrobiłem dokładnie według wskazówek ale efekt jest ten sam, podczas dearchiwizacji wywala błąd i koniec. Hmm sam już nie wiem, a jaka jest domyślna nazwa serwera ? Może tu jest coś nie tak. Podczas uruchamiania archiwizatora albo nawet samego Subiekta domyślnie ustawia na użytkownika "sa" i bez hasła ale nie jest ono nieprawidłowe, dopiero trzeba włączyc autentykację Windows (cokolwiek by to znaczyło) żeby uruchomił się dalej. HELP ME :)))

#8 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 24 July 2008 - 06:47 AM

a jaka jest domyślna nazwa serwera ?

Jeżeli twój serwer to jest ten twój komputerek z Vistą (a nie jakiś zdalny serwer)oraz jeżeli użytkujesz domyślą instancję instalowaną z InsertGT to domyślny serwer to jest NAZWA_TWOJEGO_KOMPA\INSERTGT czyli prawdopodobnie tak jak napisałeś powyżej: UTRY-PC\INSERTGT (z backslashem a nie ze slashem).

Co do reszty to powiedz mi jeszcze jedno. Możesz założyć sobie nowy podmiot testowy ? Spróbuj i napisz o wynikach
Sławek

#9 Utry

Utry

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 24 July 2008 - 15:12 PM

więc tak... próbowałem założyc testowy podmiot ale też się nie udało, wypisał że "BRAK UPRAWNIEŃ. Bieżący użytkownik SQL nie ma uprawnień do tworzenia baz danych."

jeszcze jedno pytanie - czy wielkośc liter w nazwie serwera ma znaczenie, czy zawsze są duże bo nazwa kompa to Utry-PC a nazwe serwera wstawia UTRY-PC ? :)

#10 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 24 July 2008 - 15:35 PM

Od końca :

czy wielkośc liter w nazwie serwera ma znaczenie, czy zawsze są duże bo nazwa kompa to Utry-PC a nazwe serwera wstawia UTRY-PC

Nie ma znaczenia

"BRAK UPRAWNIEŃ. Bieżący użytkownik SQL nie ma uprawnień do tworzenia baz danych."

I tu mamy odpowiedź dlaczego jest kiszka z dearchiwizacją

Użytkownik nie ma po prostu uprawnień do tworzenia bazy i tyle (nowa zabezpieczenia w Vista) - przy dearchiwizacji baza musi być najpierw utworzona.

Trzeba zmienić uprawnienia. Tak na szybko to uruchom program (Subieta czy też Archiwizator) klikając prawym klawiszem na skrócie i wybierając "Uruchom jako Administrator" - spróbuj dearchiwizować bazę. Jak się uda to W ten sam sposób uruchom Subiekta po dearchiwizacji.

Jak się uda to daj znać

Powodzenia
Sławek

#11 Utry

Utry

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 25 July 2008 - 16:56 PM

nooo, więc sprawa wygląda tak - jest lepiej ale jeszcze nie do końca :))) faktycznie - uruchomiłem dearchiwizacje jako administrator i poszło, zdearchiwizował, potem uruchomiłem Subiekta też jako administrator i założyłem testowy podmiot i też się poszło. Potem uruchomiłem jeszcze raz Subiekta (jako admin) i uruchomiłem podmiot ten z archiwizacji i wypisał, że wersja archiwum jest starsza i konieczna jest aktualizacja. No i fajnie, i zaczął aktualizowac ale.... - "Aktualizacja nie powiodła się !". Poniżej wklejam text z loga, dlaczego niby nie zaktualizował.
------------------------------
Aktualizacja podmiotu: Pieczarkarnia z wersji: 1.40 do wersji: 1.1700.00.1510 dnia: 2008-07-25 17:33:46
Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files\InsERT\InsERT GT\Skrypty\skrypt1.40_1.41.enc
Nie powiodło się wykonanie polecenia:

EXEC sp_bindefault N'DZeroString', N'Tmp_adr__Ewid.adr_Adres'

Błąd 80040E14: Cannot bind a default to a computed column or to a column of data type timestamp, varchar(max), nvarchar(max), varbinary(max), xml or sqlclr type.
Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e14: Cannot bind a default to a computed column or to a column of data type timestamp, varchar(max), nvarchar(max), varbinary(max), xml or sqlclr type.
Przywrócenie podmiotu powiodło się.
------------------------------

no i d........ :(

#12 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 25 July 2008 - 21:57 PM

No fajnie - wyłożył się na jednym z początkowych skryptów...

sp_bindefalut - coś tam namieszał Bill w 2005

Jeżeli teraz pobrałeś instalator 1.17 z Insertu to prawdopodobnie zainstalowałeś u siebie już pewnie Serwer SQL w wersji 2005.

Przy Twojej wersji 1.04 proponowałbym zainstalować sobie gdzieś na innym komputerze najpierw serwer MSDE (czyli uproszczone 2000). Masz go na pewno w instalce twojej wersji 1.04. Później zainstalować sobie Subiekta w wersji 1.17 (już oczywiście nie wersję serwerową - bo i po co , serwerek już mamy). Dearchiwizować i dać programowi możliwość konwersji bazy. I taką bazę w wersji 1.17 zarchiwizować i dopiero wrzucić na ten system.

Dodano po chwili:

Właśnie sprawdziłem i pole adr_Adres w tabeli adr__Ewid nie ma default'owo DZeroString czyli coś tam jednak zaskrzypiało jak weszła wersja 2005.
Tym bardziej mnie to utwierdza w przekonaniu, że konwersję z tak starej wersji powinieneś zrobić na MSDE
Na płycie z wersją 1.17 serwer MSDE jest w katalogu \Wspolne\MSDE

No i sprawdziłem troszkę na starszych wersjach bazy. Konwersja na serwerze SQL 2005 chodzi ok od wersji 1.07
Czyli niższe wersje trzeba konwertować na serwerze dostarczanym do wcześniejszych wersji czyli MSDE (SQL 2000)

Ten post był edytowany przez birds22 dnia: 02 August 2008 - 12:59 PM

Sławek

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników