Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

internet explorer zabezpieczony hasłem

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 kolekcjoner windowsów

kolekcjoner windowsów

Ratujmy windows...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 424 Postów:

Napisany 02 July 2008 - 11:47 AM

witam. mój ojciec chce w kawiarence internetowej i jednocześnie restauracyjce zabezpieczyć wejście do internet explorera hasłem żeby pracownicy się nie obijali. ale nie może zablokować połączenia, ponieważ ten komputer to serwer i klienci by mogli oszukiwać. ale do rzeczy. jak można zabezpieczyć IE żeby jak kliknie się na ikonę to wyskakiwało: wpisz hasło. oprogramowanie caffe client OS windows NT 5.0 server BETA 1 (ale niedługo ojciec zmieni na windows server 2008)

liczę na was
KOMPUTER 1 : Microsoft Windows Vista Ultimate, IBM 67922HG Net Vista , procesor INTeL CELERON 2.6 GHz , sound blaster 64, GeForce 5500 FX 256MB , samsung sync master monitor 750 DFX, HDD western digital wd caviar 07-12-99 10GB i MAXTOR 40 GB , 1GB SDRAM

#2 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28,281 Postów:

Napisany 02 July 2008 - 11:59 AM

a nie może zabezpieczyć komputera klienckiego jako całości, a nie samego internet explorera?
Sony Vaio VGN-NW21SF

#3 kolekcjoner windowsów

kolekcjoner windowsów

Ratujmy windows...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 424 Postów:

Napisany 02 July 2008 - 12:10 PM

no ale jak wtedy może z serwera dawać czas klientom??? jemu chodzi o zabezpieczenie internet explorera żeby pracownicy nie przeglądali internetu
KOMPUTER 1 : Microsoft Windows Vista Ultimate, IBM 67922HG Net Vista , procesor INTeL CELERON 2.6 GHz , sound blaster 64, GeForce 5500 FX 256MB , samsung sync master monitor 750 DFX, HDD western digital wd caviar 07-12-99 10GB i MAXTOR 40 GB , 1GB SDRAM

#4 extrater

extrater

coś umarło...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,576 Postów:

Napisany 02 July 2008 - 12:16 PM

Musiałbyś pracownikom dać konta z ograniczeniami i poszukać oprogramowania do zarządzania kafejką, które będzie działać w tej konfiguracji (pewnie jakaś hybryda klient-serwer).

Samo zabezpieczenie na IE? Prawdę mówiąc nie wiem, czy żartujesz, czy mówisz poważnie. Nie słyszałeś o innych przeglądarkach.

A jak pracownik będzie się chciał polenić, to znajdzie sobie jakiś sposób i przed tym się nie zabezpieczyć.
Działa!

#5 kolekcjoner windowsów

kolekcjoner windowsów

Ratujmy windows...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 424 Postów:

Napisany 02 July 2008 - 12:51 PM

a ja znalazłem sposób ale nie jestem pewien czy dobry. przenieść ukryty folder IE7 gdzieś indziej i skrót będzie nieważny. a firefoxa można ukryc gdzieś bardzo głęboko w program files w folderze jakiegoś innego programu

mam nadzieeje że pójdzie

Dodano 02-07-2008 13:51:50:

ten folder jest w windows i zawierz internet explorera

#6 jezz83

jezz83

Hedgehog

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,663 Postów:

Napisany 02 July 2008 - 13:07 PM

Blokowanie uruchamiania niektórych aplikacji
Jeżeli wybranemu użytkownikowi chcesz zablokować możliwość uruchamiania niektórych aplikacji w kluczu:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
dodaj wartość DWORD RestrictRun i przypisz jej 1.
Teraz utwórz podklucz (nie myl z utworzoną już wartością DWORD):
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer \RestrictRun]
W prawym oknie dodaj kolejne wartości ciągu (typu REG_SZ) definiując aplikacje, które chcesz zablokować np:
Podobną funkcję pełni wartość DWORD DisallowRun, z tym że może ona odnosić się także do wskazanych plików, a nie tylko

aplikacji. Zasady jej tworzenia (z podkluczem włącznie) są identyczne jak w przypadku RestrictRun.

zródło: http://www.agavk.p9....str_blok_01.php

Jeśli jednak pracuje tam ktoś ogarnięty to nawet jeśli poukrywasz wszystko co możliwe to i tak przyniesie sobie Operę lub FF skonfigurowane do odlapenia z pendrivea.

Jedyną skuteczną metodą ograniczenia dostępu do internetu z określonych komputerów będzie zablokowanie ruchu na urządzeniu sieciowym. W zależności od zastosowanego rozwiązania można wprowadzić np. proxy z autoryzacją albo reguły mówiące o dostępności sieci w określonych godzinach
JeZZoo

#7 kolekcjoner windowsów

kolekcjoner windowsów

Ratujmy windows...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 424 Postów:

Napisany 02 July 2008 - 14:57 PM

dzięki odpisze jak ojczulek spróbuje ;)

#8 kolekcjoner windowsów

kolekcjoner windowsów

Ratujmy windows...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 424 Postów:

Napisany 03 July 2008 - 15:59 PM

no i wyszło doskonale!!! a co do pendriwów to usunąłem kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej z profilu sprzętowego. i wszystko gra dzięki jezz83 :kufel:
wątek do zamknięcia

#9 extrater

extrater

coś umarło...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,576 Postów:

Napisany 03 July 2008 - 19:30 PM

Teraz pozostaje zatrudnić kogoś naprawdę niekumatego.

p.s. Oczywiście zablokowałeś dostęp do Wordpada.
Działa!

#10 kalolek82

kalolek82

........

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,151 Postów:

Napisany 03 July 2008 - 20:34 PM

to jeszcze podpinaj dvd bo aplikacje portable działają też z płyt ;)

Dowolny układ fizyczny, który zachowuje się nieokresowo, jest nieprzewidywalny.

Edward Norton Lorenz

Vista 64 - user

~~ E2160@3GHz 1,32V ~~ Pentagram ALCU 100HP ~~ Msi neo3 p35 ~~ A-data Extreme cl5 1000MHz 2,0V ~~ Samsung HD321KJ~~ Samsung F1 640gb ~~ Palit gf 8600gt ~~ Delta 400MB ~~ Samsung 931BW ~~ Logitech x230 ~~ Benq 1650 ~~ A4tech XL-750BF~~Epson Dx4850~~PCTV 100i~~

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników