Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

AMPLITUNER CZY TUNER I WZMACNIACZ

• Please log in to reply
55 replies to this topic

#41 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 17 June 2008 - 22:07 PM

Wiem, że tacy młodzi, kilkunastoletni chłopcy, jak Ty mają trochę inne preferencje brzmieniowe, ale z czasem nauczysz się doceniać i rozróżniać konstrukcje w swoich kategoriach udane (np. Kef Q1, Q5) i wybitne (np. Siesta).

Chodzi o to ze w twoich oczach tylko tonsile sa "wybitne" w tej cenie co jest smieszne.

#42 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 18 June 2008 - 04:20 AM

Rafał, a gdzie ja napisałem, że "TYLKO" Tonsile są wybitne.
Z racji tego, że to krajowy produkt o bardzo niskiej marży, na którym nie zarabiają firmy transportowe, dystrybutorzy, celnicy, branżowe media i wielu innych cwaniaków "po drodze", w swojej cenie może deklasować większość podobnych konstrukcji zagranicznej konkurencji.
Myślisz, że na super-promocjach (gdzie dany towar często sprzedawany jest za pół ceny) nikt nie zarabia? - to najczęściej jest ta właściwa i uczciwa cena adekwatna do wartości produktu.
Myślę, że znalazłoby się kilka konstrukcji, które w swoich REGULARNYCH cenach z Siestami mogłyby spokojnie konkurować - tyle, że "rywali" należałoby szukać raczej wśród konstrukcji krajowych "manufaktur" lub mało znanej, ale audiofilskiej "chińszczyzny".
Na cenę produktów znanych firm ma wpływ wiele niekorzystnych dla potencjalnego nabywcy składowych - dlatego z Siestami często można porównywać tylko te "promocyjne i wyprzedażowe" hity.
Moim zdaniem te rewelacyjne, tonsilowskie konstrukcje powinny znaleźć się na "obowiązkowej liście kolumn do odsłuchu" dla szukających nowych podłogówek do 2,5 tyś. i monitorów (moim zdaniem jeszcze bardziej udane od wersji wolnostojącej) do 1.5 tyś.
Dobrą alternatywą zawsze może okazać się zakup sprzętu używanego - tu często trafiają się prawdziwe perełki w rewelacyjnych cenach.
STEREO AUDIO ACADEMY PHOEBE IIS+DNM RESON/ALPHARD DA VINCI SL8+NAD C352+DA VINCI HE8CR+ARCAM DIVA CD82 KINO DOMOWE ONKYO TX-SR702e+LG DVX9700 +NEXTON M100+MAESTROII 100c+TONSIL PREMIUM S+KODA SW-1211;

#43 GośćPablo1964_*

GośćPablo1964_*
  • Goście

Napisany 18 June 2008 - 09:25 AM

Moim zdaniem te rewelacyjne, tonsilowskie konstrukcje powinny znaleźć się na "obowiązkowej liście kolumn do odsłuchu" dla szukających nowych podłogówek do 2,5 tyś. i monitorów (moim zdaniem jeszcze bardziej udane od wersji wolnostojącej) do 1.5 tyś.

Zgadza się. Podobnie jak JBLe, których z kolei wszystkim zabraniasz słuchać. Gdyby nie ta demagogia przemawiająca prawie z każdego Twojego postu, zapewne więcej osób posłuchałoby Tonsili. Jednak, skoro wymagają one aż tak agresywnej reklamy, pewnie coś jest nie tak...

#44 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 19 June 2008 - 05:24 AM

Nikomu nie zabraniam odsłuchu budżetowych Jbli (E i ES) - uważam, że każdy powinien przekonać się jak w porównaniu z dobrymi konstrukcjami takimi, jak np. Magnat Quantum, Kef Q czy Siesta, mogą brzmieć prawdziwe, przereklamowane niewypały...
STEREO AUDIO ACADEMY PHOEBE IIS+DNM RESON/ALPHARD DA VINCI SL8+NAD C352+DA VINCI HE8CR+ARCAM DIVA CD82 KINO DOMOWE ONKYO TX-SR702e+LG DVX9700 +NEXTON M100+MAESTROII 100c+TONSIL PREMIUM S+KODA SW-1211;

#45 GośćPablo1964_*

GośćPablo1964_*
  • Goście

Napisany 19 June 2008 - 08:44 AM

No i o to w tym wszystkim chodzi - żeby każdy posłuchał i wyrobił sobie własną opinię. Kiedyś narzucano nam (tak jak Ty Siesty) Jedyny Słuszny Ustrój. Jego przeciwieństwem był w propagandzie "zgniły kapitalizm" - idealnie pokrywający się z wizerunkiem, jaki tworzysz JBL-om. Jaki osiągnięto efekt - wiemy wszyscy. Przepraszam za OT, ale piszę to dlatego, że zbyt nachalna reklama może zniechęcić wielu potencjalnych użytkowników do kolumn Tonsilu a takie złe one przecież nie są, byłoby szkoda.

#46 Sylwek_siwY

Sylwek_siwY

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2827 Postów:

Napisany 19 June 2008 - 10:32 AM

Radzę posłuchać wygrzanych Siest, a nie tylko sugerować się artykułem, w którym recenzent uznał, że góra w ich wykonaniu jest tylko na poziomie udanych konstrukcji konkurencji i nie idzie w parze z ich rewelacyjną średnicą i basem.

Słuchałem Siest, Premmium, Maestro II i wybrał bym właśnie premmium. Dlaczego? Bo są tanie i grają przyjemnie dla ucha.
Maestro grają mocniej, jednak tonsilowski styl mają zachowany.

Flagowe Siesty też grają podobnym stylem (dużo lepiej od premmium i maestro). Bas - masz racje, rewelacyjny. Problem w tym, że ja bas traktuję tylko jako "podkład" pod muzykę, wszak większość instrumentów gra środkiem pasma.

I mimo młodego wieku mogę Cię zapewnić, że muzyka jest tym, co cieszy mnie najbardziej. A nie słucham jakiegoś "bum bum" tylko prawdziwej, dobrej muzyki nagranej na CD Audio. To, że nie słyszę różnicy pomiędzy jednym interkonektem a drugim wynika z tego, że nie mam sprzętu za kilkanaście tysięcy zł.

Pozdrawiam, i życzę abyś znalazł kiedyś coś, co zastąpi tonsila - Bo wiem, że jest podobnych konstrukcji mnóstwo.
Wszystko, co dzieje się z dźwiekiem zanim pojawi się w głośnikach.
Debian user =)
Dodaj obrazekGG 8001666 (Nie odpowiadam w sprawach gier)
Zaglądnę tutaj może w 2012...
Kontakt wyłącznie na gg i itpc.

#47 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 19 June 2008 - 15:13 PM

Tyle, że w sporo wyższej cenie...

#48 ptygryskowa

ptygryskowa

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 24 Postów:

Napisany 19 June 2008 - 16:51 PM

A czy jak już kupię sprzęt wraz z kolumnami to muszę taki zestaw kalibrować, chodzi mi o dostosowanie go do wielkości pomieszczenia. Jeśli tak to jak to się robi?

Dodano 19-06-2008 17:51:36:

Radul jesteś bardzo przekonywujący z tymi Siestami. :-)) Jestem nastawiona pozytywnie do tego co piszesz.

#49 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 19 June 2008 - 19:12 PM

Jeżeli kupisz klasyczny zestaw stereo (wzmacniacz, odtwarzacz, tuner i kolumny) nie będziesz musiała go kalibrować - jedynie odpowiednio rozstawić i podłączyć.
Każdy zestaw kina domowego trzeba odpowiednio skonfigurować w docelowych warunkach odsłuchowych.

#50 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 19 June 2008 - 21:48 PM

Radul jesteś bardzo przekonywujący z tymi Siestami. :-)) Jestem nastawiona pozytywnie do tego co piszesz.

Zadne opinie nie zastapia odsluchu.

#51 ptygryskowa

ptygryskowa

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 24 Postów:

Napisany 29 June 2008 - 08:53 AM

Witam po przerwie. Wybieram się na zakupy. Mam pytanko dotyczące kabli. Ile będę potrzebowała kupić kabla sygnałowego?? Domyślam się że łączy on amplituner i CD, więc do 1m chyba starczy? Dzięki

#52 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 29 June 2008 - 11:10 AM

Długość kabla sygnałowego musisz sobie policzyć w zależności od tego, jak będzie stał amplituner i CD względem siebie. Jeśli CD będzie stał na wzmacniaczu, to myślę, że 0,5 m wystarczy. W innym wypadku najlepiej wziąć do ręki centymetr i zmierzyć. Kabel sygnałowy to połączenie 2xRCA<->2xRCA, ale to już chyba ktoś wcześniej wyjaśniał.
Pioneer DV-696AV (iście audiofilski :P) -> Technics SU-V670 -> Procab LS25 -> Magnat Altea 5

#53 Sylwek_siwY

Sylwek_siwY

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2827 Postów:

Napisany 29 June 2008 - 22:37 PM

A jaki zestaw kupiłaś? (Pytam z ciekawości) ;)
Wszystko, co dzieje się z dźwiekiem zanim pojawi się w głośnikach.
Debian user =)
Dodaj obrazekGG 8001666 (Nie odpowiadam w sprawach gier)
Zaglądnę tutaj może w 2012...
Kontakt wyłącznie na gg i itpc.

#54 ptygryskowa

ptygryskowa

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 24 Postów:

Napisany 01 July 2008 - 19:31 PM

Witam. Kupiłam cosik takiego:
1) Denon PMA-700ae
2) Denon DCD-700ae
3) Denon TU-1500ae
4) Cantony GLE-407
Dla mnie zestaw brzmi bąbowo. Jestem zadowolona.
A pytanie z innej beczki. Czy odsłuchując na CD płyty nagrywane przez siebie narażam sprzęt na przedwczesne zużycie?

#55 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 01 July 2008 - 20:36 PM

Skąd ten pomysł? :) Płyta nagrana przez Ciebie będzie odtwarzana tak jak płyta kupiona w sklepie i nie będzie powodowała przedwczesnego zużycia sprzętu. Jedna rada - nagrywaj CD Audio na niższych prędkościach, bo jak się nagrywa np. x32 to mogą występować błędy przy odtwarzaniu. Ale to drobiazg.
Napisz później jakiej muzyki, płyt, najczęściej słuchasz i jak Ci się sprawuje Twój sprzęt!
Pioneer DV-696AV (iście audiofilski :P) -> Technics SU-V670 -> Procab LS25 -> Magnat Altea 5

#56 ptygryskowa

ptygryskowa

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 24 Postów:

Napisany 17 July 2008 - 20:53 PM

Witam ponownie. Sprzęt kupiony tak jak pisałam wcześniej. Chciałam się podzielić wrażeniami. Jest czaderski. Muzyczka pierwsza klasa. Przesłuchałam już kilkanaście płyt i muszę przyznać że się sprawdza.Słuchałam na nim: PINK FLOYD, PRODIGY, SWEET NOISE, VIVALDIEGO, METALLICE, LED ZEPPELIN,ENYA. MUszę przyznać że daje sobie prawie ze wszystkim radę. Troszkę nie sprostał Prodigy. W tej muzyce brzmi jakoś płytko, nie czuje się głębi techno. Pozostałe gatunki - super. Słuchając muzyki poważniej ma się wrażenie że siedzi się w sali koncertowej - aż ciarki przechodzą. Sprzęt udało mi się kupić w lekkiej promocji, gdyż w takim zestawie jak wymieniłam jedna kolmna wyszła mi gratis. Czyli jakieś 800zł. Dziękuję za wszelkie rady. Pozdrawiam.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników