Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

AMPLITUNER CZY TUNER I WZMACNIACZ

• Please log in to reply
55 replies to this topic

#21 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 15 czerwiec 2008 - 13:44

Na początku kup niedrogie kable głośnikowe i IC z polskiej miedzi beztlenowej OFC.
Po jakimś czasie będziesz wiedziała czego Ci w Twoim systemie brakuje, a czego masz nadmiar - wtedy można kombinować z droższymi kablami "modelując" brzmienie zestawu.
STEREO AUDIO ACADEMY PHOEBE IIS+DNM RESON/ALPHARD DA VINCI SL8+NAD C352+DA VINCI HE8CR+ARCAM DIVA CD82 KINO DOMOWE ONKYO TX-SR702e+LG DVX9700 +NEXTON M100+MAESTROII 100c+TONSIL PREMIUM S+KODA SW-1211;

#22 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 15 czerwiec 2008 - 13:56

Marantz PM7001 + SA7001 + ProTonsil Siesta

Mozna bylo sie domyslic. Haha. Kto jeszcze wiedzial ze RADUL wkoncu nie wytrzyma i wyskoczy ze Siestami? :D po małej zmyłce z Kefami i tak Siesta prowadzi :lol2:

#23 ptygryskowa

ptygryskowa

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 24 Postów:

Napisany 15 czerwiec 2008 - 14:22

A masz coś lepszego do zaproponowania?

Dodano 15-06-2008 15:22:53:

co to jest IC?

#24 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 15 czerwiec 2008 - 15:27

Kabel sygnałowy.
STEREO AUDIO ACADEMY PHOEBE IIS+DNM RESON/ALPHARD DA VINCI SL8+NAD C352+DA VINCI HE8CR+ARCAM DIVA CD82 KINO DOMOWE ONKYO TX-SR702e+LG DVX9700 +NEXTON M100+MAESTROII 100c+TONSIL PREMIUM S+KODA SW-1211;

#25 GośćPablo1964_*

GośćPablo1964_*
  • Goście

Napisany 15 czerwiec 2008 - 20:12

Czy HK ma zły sprzęt audio?

Na pewno nie. Porównując HK3390 do Yamahy 797 uważam, że ten pierwszy brzmi ciekawiej. Wolałbym jednak zamiast niego kupić HK3480, który, ze względu na pojawienie się następcy, można dostać w bardzo rozsądnych cenach. Jednak warto przed zakupem posłuchać zarówno Harmana jak i Yamahy. Brzmią trochę inaczej więc można na słuch wyłonić "zwycięzcę". Lepsze to niż przez kilka lat czuć niedosyt.

#26 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 15 czerwiec 2008 - 20:26

Mozna bylo sie domyslic. Haha. Kto jeszcze wiedzial ze RADUL wkoncu nie wytrzyma i wyskoczy ze Siestami? :D po małej zmyłce z Kefami i tak Siesta prowadzi :lol2:

nie żebym miał coś przeciw propozycjom Radula ;)
ale to było mistrzowskie :lol:

co do amplitunerów, 3380/3480 grają efektownie - "miękko" i dynamicznie, z łagodną górą , Yamaha gra bardziej twardo i detalicznie... a te nowe Harmany mogą jednak grać inaczej, bo to chyba różne konstrukcje
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12
** Panasonic 46py8 ** HD player Ariva 110 ** Cyfra+ ** car audio by :-))))

#27 ptygryskowa

ptygryskowa

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 24 Postów:

Napisany 15 czerwiec 2008 - 20:49

Radul zaproponował mi zestaw składający się ze sprzętu Yamahy i głośników Siesta. POdesłał mi również artykuły i testy dotyczące polecanego przez siebie sprzętu. Cały sprzęt uzyskał pozytywne opinie ekspertów.
Dziękuję Wam za poważne potraktowanie mojego spoblemu dotyczącego wyboru mojego przyszłego sprzętu audio.
Mam prośbę zarówno do Radula jak i do pozostałych forumowiczów - czy Siesta zagra dobrzez z HK? Oczywiście brzmienie HK i Yamahy przesłucham sama, ale niestety w sklepie gdzie sprzedają Yamahę i HK nie ma Siest, dlatego czekam na Wasze wypowiedzi na temat kolumn do HK. Wiem już od Radula że Yamaha zagra dobrze ze Siestami. NIe wiem z czym dobrze będzie brzmiało HK. CZekam na propozycję. Czy ja jko laik usłyszę różnicę w proponowanych przez Was sprzętach?

#28 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 15 czerwiec 2008 - 20:57

Siesty to konstrukcje brzmieniowo bardzo uniwersalne, sprawdzą się w każdego rodzaju muzyce i zagrają dobrze z większością wzmacniaczy i amplitunerów - z Harmanami też będzie nieźle.
Uważam jednak że Marantz PM7001 i Nad C352 zagrają jeszcze lepiej od Yamahy RX797 i Harmanów HK970/3380/3480.

#29 ptygryskowa

ptygryskowa

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 24 Postów:

Napisany 15 czerwiec 2008 - 21:01

Po wypowiedzi dona widzę że sprzęt HK jak i Yamaha jest porównywaly, wszystko zależy co komu się podoba. Bedę musiała sama posłuchać, choć nie wydaje mi się że mam tak wrażliwe ucho jak Wy. :-) Przygotuję sobie na płytce zestawik różną muzyczką i zobaczymy jak zagra jeden jak i drugi. Radul jak to jest z jakością Yamahy i HK? Yamaha to mercedes a Hk to BMW? Tak obrazowo. :-)

Chodzi mi o renomę jednej i drugiem firmy

#30 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 15 czerwiec 2008 - 21:04

Amplitunery Yamaha RX797 i Harman HK 3480 to sprzęt podobnej klasy.

#31 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 15 czerwiec 2008 - 21:04

te modele to raczej jak Polonez i Fiat 125p :lol:
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12

#32 ptygryskowa

ptygryskowa

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 24 Postów:

Napisany 15 czerwiec 2008 - 21:10

Wierzę, ale kieruję się po części w wyborze sprzętu również względami estetycznymi - a tu HK wygrywa. Dlatego tak uparcie męczę ten temat z HK. :-))

Dodano 15-06-2008 22:06:22:

To mnie ubawiłeś tym stwierdzeniem. :-)))))) Ale w tym przedziale cenowym pytam. Domyślam się że można kupić na rynku coś droższego. To rzeczywiście jest słyszalne - te ceny sprzętu?

Dodano 15-06-2008 22:10:25:

Do tej pory słuchałam muzyki na niskobudżetowej wieży JVC oraz na CREATIVIE zEN + SENNHEISER HD 212 PRO. Na pewno co kolwiek kupię będzie brzmiało lepiej od wieży, bo z Zena i słuchawek jestem bardzo zadowolona. Jak sobie kupiłam te drugie to był to dla mnie szok w przeskoku w jakości muzyki. :-)))

#33 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 15 czerwiec 2008 - 21:13

Po pierwsze wszystkiego trzeba posluchac samemu. Po drugie gdy ktos zarecza (RADUL) ze cos zagra naj naj naj (w tym przypadku jak zwykle Siesta) dla ciebie moze zagrac okropnie. Sek w tym ze Radul zawsze proponuje Siesty nie biorac pod uwage preferencji dzwiekowych autora. No coz, mamy tu do czynienia z istnym idealem wyprodukowanym przez Tonsila. Kolumny ktore sprawdzaja sie w kazdej odmianie muzyki bez wyjatku i do tego graja najlepiej(oczywiscie dla Radula).

Forumowicze moga cie nieco tylko naprowadzic na co zwrocic uwage przy zakupie kolumn, a dobrze by bylo i wrecz najlepiej aby posluchac kazdych kolumn (w tym przypadku w cenie 1500-2000zl) a nie tylko tych polecanych z powodu ktory wymienilem na poczatku swojego postu, bo zazwyczaj kazdy ma inne typy.

#34 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 15 czerwiec 2008 - 21:15

masz rację - obojętne co nie wybierzesz będzie to na pewno wielki skok jakościowy

nie ma innego wyjścia jak odsłuch, posłuchaj kilku zbliżonych cenowo zestawów, będziesz miała punkt odniesienia (będziesz mogła sama określić jakie masz preferencje brzmieniowe)

#35 ptygryskowa

ptygryskowa

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 24 Postów:

Napisany 15 czerwiec 2008 - 21:21

Tak też zrobię, tylko żałuję że w sklepach ze sprzętem audio nie ma tych Siest. Chodzi tu głównie o MM i Saturn, bo trzeba przyznać że tam jest najtaniej.
Zakup za jakiś miesiąc - na pewno napisze po fakcie co zakupiłam i opiszę swoje wrażenia. Dziękuje za rady wszystkim.

#36 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 15 czerwiec 2008 - 21:26

Lepszym wyborem bedzie odsluch danych kolumn w sklepie, a potem zakup takich samych przez allegro. Bedzie napewno taniej.

#37 ptygryskowa

ptygryskowa

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 24 Postów:

Napisany 15 czerwiec 2008 - 21:29

Patrzyłam ceny we Wrocławskim Saturnie są zbliżone, a wręcz takie same do tych na allegro.
Zastanawiam się jedynie czy w takim MM czy Saturnie będzie im się chciało podłączać te zestawy i czy mają gdzie to zrobić.

#38 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 15 czerwiec 2008 - 21:39

W mniejszych sklepach audio sprzedawcy bardziej "profesjonalnie" zajmują się klientem, można też z nimi negocjować ceny i warunki zakupu.

#39 Sylwek_siwY

Sylwek_siwY

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2827 Postów:

Napisany 17 czerwiec 2008 - 18:00

małe a propos.

Kefy z serii Q i iQ od Siest lepiej nie zabrzmią, a cena tych lepszych sporo przewyższa Twój budżet na cały sprzęt.

Marzyciel z Ciebie. Gdyby nie to, że podoba mi się dolna część pasma w Tonsilach, to uznał bym, że te kolumny nie wartają nawet połowy swojej ceny.
Stereofonia zachowana, ale brzmienie góry dla mnie tragiczne, jak za te pieniądze.
Kef wypada lepiej.
Wszystko, co dzieje się z dźwiekiem zanim pojawi się w głośnikach.
Debian user =)
Dodaj obrazekGG 8001666 (Nie odpowiadam w sprawach gier)
Zaglądnę tutaj może w 2012...
Kontakt wyłącznie na gg i itpc.

#40 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 17 czerwiec 2008 - 18:40

Widzisz Sylwek, ja miałem u siebie Kefy Q1, iQ3 i Q5 - testowaliśmy je razem z innymi kolumnami (Maestro II, Premium Sat, AA Mimas II i Phoebe IIs, Tannoy Reveal, MX3, MX4 i MX1 ).
Kefy wypadły całkowicie przeciętnie. Siesty mają górę właśnie na poziomie Kefów z tych serii (tyle, że trochę mniej rozdzielczą, a delikatniejszą), ale bas i średnicę o kilka klas lepsze.
Radzę posłuchać wygrzanych Siest, a nie tylko sugerować się artykułem, w którym recenzent uznał, że góra w ich wykonaniu jest tylko na poziomie udanych konstrukcji konkurencji i nie idzie w parze z ich rewelacyjną średnicą i basem.

Kefy z serii Q, teraz mają bardzo dobre ceny i warto rozważyć ich zakup, ale w porównaniu z Siestami wypadają blado - one grają bardzo podobnie do Phoebe (chociaż i z tymi konstrukcjami przegrywają w niektórych aspektach brzmienia - szczególnie w tworzeniu stabilnej sceny dźwiękowej). Grają bardzo ostrą górą i wyeksponowanym wyższym środkiem - bas jest nieprzewidywalny i potrafi czasami zadudnić (to się prawidłowo ustawionym Phoebe nie zdarza) - dźwięk nie jest tak liniowy jak w Siestach, których brzmienie jest bardziej spójne i wyrównane.
Mój kolega (audiofil i były pracownik uznanego, warszawskiego salonu audio), który posiada Kefy Q1 "walczy" z nimi już kilka miesięcy, zmieniając kable i przedwzmacniacze, pragnąc w ten sposób trochę "przytemperować" ich wyostrzoną górę, ocieplić średnicę i poprawić kontrolę basu.
Nowe Q1 (poprzednik iQ3) kupił w grudniu w salonie audio za 900zł - to uczciwa cena - tyle są warte, ale to konstrukcje całkowicie przeciętne na tle innych monitorów w podobnej cenie. Dodam, że mój znajomy był zszokowany po porównaniu swoich Kefów (które obaj uważamy za niezłe konstrukcje) z moimi Premium S, a Siesty od nich grają znacznie lepiej.

Także drogi Sylwku z tym porównaniem Siest i Kefów, to delikatnie pisząc, trochę nie trafiłeś...
A nie pomyliłeś może Siest z Fenixami lub Mistralami? - bo takie bzdury może wypisywać jedynie ktoś, kto nowych tonsilowskich konstrukcji zbudowanych na przetwornikach z włókna szklanego nigdy nie słuchał...
Wiem, że tacy młodzi, kilkunastoletni chłopcy, jak Ty mają trochę inne preferencje brzmieniowe, ale z czasem nauczysz się doceniać i rozróżniać konstrukcje w swoich kategoriach udane (np. Kef Q1, Q5) i wybitne (np. Siesta).

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników