Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Najlepsza cyfrówka do robienia zdjęć w FULL AUTO.

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 FPPfan

FPPfan

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 Postów:

Napisany 25 maj 2008 - 13:42

Poszukuję aparatu do robienia JAK NAJLEPSZYCH zdjęć w trybie FULL AUTO. Marzy mi się aparat w którym przyceluję, nacisnę spust i nie będę musiał się zamartwiać podczas powrotu do domu czy zdjęcia wyszły...tak tak wiem nie ma aparatu idealnego i każdemu udaje się spaprać zdjęcie - sztuka polega na tym aby wybrać taki który zrobi to jak najrzadziej. Po drugie jak wiadomo na malutkim ekraniku wbudowanym w aparat większość zdjęć wygląda ostro i jasno a po obejrzeniu tych zdjęć na monitrze komputera niekiedy odpychają jakością. Bardzo ważnymi rzeczami w wybieranym aparacie (prócz wcześniej wspomnianego jak najlepszego trybu auto) są zdolność do robienia jasnych zdjęć w ciemnym otoczeniu i dobre makro (nie musi byc od 1mm ale żeby było dobre) i stabilizacja obrazu. Przyda się także duży ekran LCD (2,5" w zwyż). Zoom, mnogość opcji i programów robienia zdjęć nie jest dla mnie najważniejsza. Nie będę podawał zakresu cenowego żeby nie zawężać poszukiwań.
|Core2Quad Q6600 @3.6GHz 8*450@1.4V|Abit iX38-Quad GT|Scythe Mugen|2x1GB Kingston HyperX 1066MHz @1080MHz 2.2V|Asus GeForce 8800GTS 512MB TOP G92 (760MHz/2240MHz)|Seagate 500GB 7200.11 SATAII|Realtek RTL8169/8110 Gigabit NIC|LG GH20NS10 Black SATA|Chieftec 560W CFT-560A-12C|ASUS Ageia Physx P1|Sound Blaster X-Fi Elite Pro + DTS-610|Logitech Z-5500|Logitech G15 v2|Logitech G5 v2|Logitech QuickCam Pro5000|Samsung LCD FullHD 32"|CoolerMaster Cosmos 1000|Belkin N1 Vision|

#2 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4330 Postów:

Napisany 25 maj 2008 - 14:30

Canon - są jedne z lepszych w tej działce, potem można wybrać Panasonic.

Jaką kwotą dysponujesz?
Wszystkie modele Canon bardzo dobrze sprawdzają się na Auto. Oczywiście niektóre lepiej.
Np. taki model: PowerShot SX 100 IS typowa lepsza małpa dla Auto'mowiczów o lepszych parametrach.

Ma świetną stabilizację i inne bajery, jest bardzo prosty, w miarę niedrogi, i naprawdę warty uwagi dla osób, które nie chcą się zbytnio fatygować ustawieniami.

Bawiłem się nim ostatnio i jest świetny, dla zastosowań czysto amatorskich, jedynie długo się ładuje kondensator na lampę błyskową. Więc jeżeli nie będzie to przeszkadzało, to cena/jakoś/użyteczność - jest świetna!
WEB :-)

#3 FPPfan

FPPfan

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 Postów:

Napisany 25 maj 2008 - 14:33

Zapomniałem napisac także że bardzo byłby porządany szerokokątny obiektyw...

Co do Canona to mam własnie starusieńkiego A520 i bierze bez problemu Fuji S9600 w trybie auto...

A co myślisz o Canon S5 IS ? - bardzo mi sie podoba i ten odchylany LCD tez fajna sprawa
|Core2Quad Q6600 @3.6GHz 8*450@1.4V|Abit iX38-Quad GT|Scythe Mugen|2x1GB Kingston HyperX 1066MHz @1080MHz 2.2V|Asus GeForce 8800GTS 512MB TOP G92 (760MHz/2240MHz)|Seagate 500GB 7200.11 SATAII|Realtek RTL8169/8110 Gigabit NIC|LG GH20NS10 Black SATA|Chieftec 560W CFT-560A-12C|ASUS Ageia Physx P1|Sound Blaster X-Fi Elite Pro + DTS-610|Logitech Z-5500|Logitech G15 v2|Logitech G5 v2|Logitech QuickCam Pro5000|Samsung LCD FullHD 32"|CoolerMaster Cosmos 1000|Belkin N1 Vision|

#4 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 25 maj 2008 - 14:42

A ja twierdzę , że za szybko zniechęciłeś się do fujka. Masz bardzo dobre narzędzie . Poczekaj miesiąc , pobaw się . Mam lustrzankę ustawioną na priorytet przysłony i zmieniam praktycznie tylko balans bieli , +/- korektę ekspozycji , rzadziej samą przysłonę , iso praktycznie 200-400 i tyle . Tych kilka rzeczy jesteś w stanie się nauczyć ;) Daj kilka fotek do oceny to może udzielimy kilku rad .
Jaki masz ustawiony pomiar światła - podstawowe pytanie , i drugie: raczej ustaw na centralny punkt autofokusa . Kadry centralne raczej są niewskazane , ale dla celów szkoleniowych ujdzie - może będzie łatwiej łapać ostrość .

#5 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4330 Postów:

Napisany 25 maj 2008 - 14:51

Bardzo dobry fotoaparat, ale jest trochę duży, chociaż jakość jest bardzo dobra. Też na Auto robi bardzo dobre zdjęcia, nie mówiąc jakie robi dobre FILMY!

Jeżeli nie boisz się tachać takie cacuszko i nie boli cię portfel - to spoko możesz brać S5 IS, jedynie co mi się nie bardzo w nim podoba, że jednak ma paluszki zamiast akumulatora Li-ion. Dla osób zwł. nierozgarniętych warto mieć taki wynalazek, zamiast paluszków. To większa wygoda i mniejsza fatyga.

Chociaż to fotoaparat o dużym zakresie możliwości, mogę ci dać 100% gwarancję, że robi na auto lub P bardzo dobre i ładne zdjęcia.

Niestety nie ma na rynku naprawdę świetnego szerokiego kąta bez minusów (poważnych) kompaktu.
Więc nie wiem, czy warto ci się w to pogłębiać w ten temat. Już raczej warto robić 2-3 zdjęcia i sobie skleić programem, imitując szeroki kąt. Np. z fotoaparatami Canon jest świetny program PhotoStich - robi to bardzo ładnie.

Dodano 25-05-2008 15:51:32:

Ludzie, nie namawiajcie osoby do przyzwyczajenia się do rzeczy do których nie ma przekonania. To jest głupie i męczące.
Ja polecam zmienić sprzęt, chociaż i jest bardzo, bardzo dobry, na taki który będzie dawał więcej satysfakcji i pewności.

Jeżeli czujesz, że wlazłeś tam gdzie nie jest twoja działka, to naprawdę nie warto zwlekać.
Zrób tak jakie masz przekonanie i zapotrzebowanie i będziesz zadowolony.

Każdy człowiek jest indywidualny, i powinien czuć pewność i satysfakcję z sprzętu którym dysponuje.
Każdemu jest swoje.

#6 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 25 maj 2008 - 15:04

Będę namawiał . Bo nie jest trudne nauczyć się robić fotki tym fujkiem . Podobnie jak lustrzanką . Nie będą to fotki wystawowe (akurat tym forum wystawowych fotek jeszcze nie widziałem) , ale do rodzinnego albumu wystarczą . Miesiąc wściekłości i tyle . Wystarczy opanować kilka rzeczy. To nie jest młotek , że walić każdy umie. Do aparatu trzeba sie przyzwyczaić. Poznać funkcje .
A jak sie okaże , że S5 też nie odpowiada ? Polecisz SX100kę ? A jak Sx100ka też nie będzie odpowiadała ? Może jakiegoś Panasa ?
Spokój , czas i trening .

#7 FPPfan

FPPfan

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 Postów:

Napisany 25 maj 2008 - 15:12

Nie twierdzę że ten Fuji to złe narzędzie ale w moich rękach robi słabe fotki...Wczoraj zabrałem ten aparat na impreze urodzinową (lokal biesiadny, dobrze naświetlony - dużo okien), narobiłem ponad 150 fotek i wszystkie na których były obiekty w ruchu (np. tańczący ludzie) wyszły rozmazane. Fotki statyczne (tam gdzie nikt nie robił gwałtownych ruchów) wyszły dość dobrze ale bez rewelacji (podobne do tych robionych przez A520 - którym to inna osoba także robiła tam zdjęcia). Zdażyły się lekkie nieostrości na coniektórych zdjęciach. Canonik osoby w ruchu uwiecznił dobrze...

Najbardziej denerwujące jest to że na LCD wszystkie te zdjęcia wyglądały bardzo ładnie i dopiero po zgraniu na kompa okazało sie że jest wiele bubli...

#8 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4330 Postów:

Napisany 25 maj 2008 - 15:14

Nie będę namawiał do tego czego naprawdę nie mam przekonania i doświadczenia.

Człowieku, przecież robiłeś zdjęcia kiedyś kompaktem o trybie auto? Prawda? I wiesz, że chcesz mieć dobre zdjęcie, żeby fotoaparat o tym pomyślał i robił to w zwykłych warunkach - dobrze? Niektóre osoby wolą samochody z Auto skrzynią biegów, niż manul'a chociaż wiedzą, jakie ma minusy nie da się ich przekonać do innej wersji.

Możecie mnie wsadzić do oleju za te słowa, ale cała gama Fuji z matrycą Super CCD robi ciemne, zbyt kontrastowe zdjęcia w Auto i mają jednak kilka minusów, które zwykłemu fotoamatorowi jest trudno przeskoczyć. Tak jest dobry - ALE !!

Teraz musi zdjęcia w pomieszczeniach robić albo przy czułościach ISO 200-800 z rekompensacją* ekspozycji na +0,3-0,6, albo kupić zewnętrzną dobrą lampę błyskową i oczywiście poprzestawiać na cieplejsze tony w ustawieniach dotyczące nasycenia kolorów i kontrastu.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników