Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Fuji FinePix S9600 - robi mi słabe zdjęcia :(

• Please log in to reply
57 replies to this topic

#21 FPPfan

FPPfan

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 Postów:

Napisany 02 June 2008 - 21:24 PM

Wsyłałem aparat do sklepu w ramach przysługującego mi 10-dniowego okresu zwrotu. Dzisiaj przyszła mi odpowiedź że nie przyjmą mi go bo aparatem były robione zdjęcia a to powoduje że są "widoczne ślady użytkowania". Co za syf ! Byle tylko nie zwrócic kasy...nie polecam sklepu e-cyfrowe.pl. Teraz będe musiał sprzedać na Allegro a na tym mocno strace bo używany nikt mi nie kupi w cenie nowego :(

Ale jestem wkur**** omg :/
|Core2Quad Q6600 @3.6GHz 8*450@1.4V|Abit iX38-Quad GT|Scythe Mugen|2x1GB Kingston HyperX 1066MHz @1080MHz 2.2V|Asus GeForce 8800GTS 512MB TOP G92 (760MHz/2240MHz)|Seagate 500GB 7200.11 SATAII|Realtek RTL8169/8110 Gigabit NIC|LG GH20NS10 Black SATA|Chieftec 560W CFT-560A-12C|ASUS Ageia Physx P1|Sound Blaster X-Fi Elite Pro + DTS-610|Logitech Z-5500|Logitech G15 v2|Logitech G5 v2|Logitech QuickCam Pro5000|Samsung LCD FullHD 32"|CoolerMaster Cosmos 1000|Belkin N1 Vision|

#22 mutagen77

mutagen77

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 119 Postów:

Napisany 03 June 2008 - 09:21 AM

Nie wiem, chyba jesteś niecierpliwy. Ja po kilku dniach robienia zdjęć S6500, który też ma skopane AUTO też troszkę zwątpiłem. Na Twoim miejscu wykazałbym się trochę cierpliwością i chęcią poznania S9600 bo naprawdę super aparat. Zacznij od robienia zdjęć na P (to prawie AUTO), ustaw na sztywno ISO - ten tryb co prawda ma tendencję do lekkiego przepalania, ale od niego zacznij. Uwierz mi, że nie trzeba być profesjonalistą, żeby robić nim ładne foty - trzeba troszkę cierpliwości i zamozaparcia.

#23 10030088

10030088

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 Postów:

Napisany 03 June 2008 - 12:02 PM

Wsyłałem aparat do sklepu w ramach przysługującego mi 10-dniowego okresu zwrotu. Dzisiaj przyszła mi odpowiedź że nie przyjmą mi go bo aparatem były robione zdjęcia a to powoduje że są "widoczne ślady użytkowania". Co za syf ! Byle tylko nie zwrócic kasy...nie polecam sklepu e-cyfrowe.pl. Teraz będe musiał sprzedać na Allegro a na tym mocno strace bo używany nikt mi nie kupi w cenie nowego :(

Ale jestem wkur**** omg :/

Witam,

chcesz fajny aparat co robi dobrze na AUTO to kup CANON-a SX100IS ... mogę ci go polecić gdyż uzywam takiego modelu i jest super.
Posiada masę programów tematycznych, tryb AUTO który naprawdę dobrze działa, super stabilizator, do tego 8mpix + 10x zoom optyczny.
Żeby tego było mało ma kompaktowe wymiary jak na swoje możliwości oraz bardzo dobry wyświetlacz. Z innych "bajerów" to system
wykrywania twarzy który naprawdę dobrze działa.

Co do aparaciku który posiadasz to wiem, że niestety ale trzeba mieć troszkę wiedzy i umiejętnosci żeby nim zrobić dobre zdjęcie,
przedmówcy mają 100% racji - zapomnij w nim o trybie AUTO.

Pozdrawiam
KrzychoG
KrzychoG

#24 studentmibm

studentmibm

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 252 Postów:

Napisany 03 June 2008 - 16:40 PM

PS. Dla mnie zrobienie zdjęcia składa się z 2 czynności: przycelowania i naciśnięcia spustu.

O Boze... A jaka to jest filozofia nauczyc sie do czego sluzy czas naswietlania, przyslona i ISO ?!
Bo tutaj glownie o to chodzi. Nauczysz sie jakie miedzy tymi pojeciami zachodza zaleznosci i bedziesz robil fajne fotki.
Sprzedaj go i kup jakies male gowno to nigdy nie zaczniesz robic fajnych zdjec. Bo jaki aparat by to nie byl Tryb AUTO zawsze bedzie badziewny.
Płyta główna - ECS nForce4M-A // Procesor - AMD Athlon 64x2 3800+ Karta graficzna - Asus Geforce 8800gt 512 DDR3 Pamięć - 3x 1024 DDR2 800MHz HDD - Samsung 160GB Karta Dzwiekowa - SB Live! 5.1 Zasilacz - HuntKey HK- 400AP Pozostałe - nagrywarka dvd Lite-on, stacja dyskietek, karta sieciowa.

#25 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28,281 Postów:

Napisany 03 June 2008 - 16:52 PM

Powiem Ci jedno, zanim ktoś inny zrobi to w dosadniejszy sposób. Nie zrzucaj winy na aparat za to ze brak ci umiejętności i chęci aby poznać możliwości aparatu. Kupiłeś świetny aparat, którego możliwości są naprawdę szerokie i można zrobić piękna fotkę. Tylko Tobie sie nie chce nauczyć wykorzystać jego możliwości. Trzeba było sobie kupić "głuptaka" wtedy nie miałbyś na co narzekać, bo on ma tylko tryb auto
Sony Vaio VGN-NW21SF

#26 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,330 Postów:

Napisany 03 June 2008 - 17:09 PM

......... jezuuu.
Ludzie ale wy jesteście egoistyczni, i wszystko widzicie tylko z swojej dziupli. Człowiek napisał, że miał inne oczekiwania od sprzętu, a to że chciał lepiej, a wyszło jak zawsze to nie jest jego wina.
Nie było takiej osoby obok niego, która poradziła by mu i wytłumaczyła różnice w poszczególnych modelach i ich zastosowaniach.
A teraz zmuszacie go jeszcze więcej się stresować, czytają wasze odpowiedzi.

studentmibm
- nie przesadzaj!, małe nie znaczy gówno. że jakaś gwiazda nie kupiła sobie Canon EOS'u czy Nikon'a z najwyższej półki równowartości samochodu, to nie znaczy że mają gówniane fotoaparaty i robią gówniane zdjęcia.

Po to są fotoaparaty, dla jednych osób i dla innych osób o różnych przeznaczeniach.
A człowiek was nie o wasze prosił prywatne opinie pisać, a o pomocy mu przy rozwiązaniu tego problemu, który dla niego jest POWAŻNY problem, a nie kwestia przyzwyczajenia.
WEB :-)

#27 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28,281 Postów:

Napisany 03 June 2008 - 17:14 PM

To nie egoizm, tylko teraz ma przynajmniej powód aby sie nauczyć robić dobre zdjęcia. Po co ma go teraz sprzedawać i niechybnie stracic na tym, jak może sie nauczyć robić fotki i zyskać. Wiedza jest w cenie, ma szanse ją zdobyć w przyjemny sposób. Na pewno mu to nie zaszkodzi.
Sony Vaio VGN-NW21SF

#28 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,330 Postów:

Napisany 03 June 2008 - 18:50 PM

Nie wszyscy mają do tego umiejętności Quadro, i nie wszyscy mogą się tego nauczyć.
Wszystkim wydaje się, którzy mają z tym styczność, że każdy może i powinien to robić, a nie jest to tak.
WEB :-)

#29 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28,281 Postów:

Napisany 03 June 2008 - 19:03 PM

Ale ile jest takich zdjęć, których w trybie auto nie jest wstanie zrobić,
jak np takie: Dodaj obrazek

lub takie: Dodaj obrazek

Tak to sie zamyka na wiele możliwości. Skoro ma aparat który na to pozwala to czemu tego nie wykorzystać?
Sony Vaio VGN-NW21SF

#30 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,056 Postów:

Napisany 03 June 2008 - 20:27 PM

Nauka nikomu nie zaszkodziła, ja sam jestem przypadkiem który zderzył sie z fotografią nie mając o niej zielonego pojęcia, nie powiem, troche mi zajęło zrozumienie co i jak, ale jestem przykłądem, że można, nawet jeśli jest się totalnym ignorantem tematu.
pozdr
...............................................................
W związku z §5 regulaminu nie liczcie na szczególowe odpowiedzi z mojej strony ;)

#31 studentmibm

studentmibm

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 252 Postów:

Napisany 03 June 2008 - 22:56 PM

Nie wszyscy mają do tego umiejętności

Prosze Cie...trzeba chyba byloby nie miec mozgu zeby nie byc w stanie pojac tak banalnej rzeczy.
Tylko odrobina checi...a jak nie to niech traci kase i dobry aparat.
Płyta główna - ECS nForce4M-A // Procesor - AMD Athlon 64x2 3800+ Karta graficzna - Asus Geforce 8800gt 512 DDR3 Pamięć - 3x 1024 DDR2 800MHz HDD - Samsung 160GB Karta Dzwiekowa - SB Live! 5.1 Zasilacz - HuntKey HK- 400AP Pozostałe - nagrywarka dvd Lite-on, stacja dyskietek, karta sieciowa.

#32 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,044 Postów:

Napisany 04 June 2008 - 10:43 AM

Nie wszyscy mają do tego umiejętności Quadro, i nie wszyscy mogą się tego nauczyć.
Wszystkim wydaje się, którzy mają z tym styczność, że każdy może i powinien to robić, a nie jest to tak.

Bzdura. Nie wszyscy mają talent , iskrę . Nie każdy jest artystą. Większość (99,9%)b fotografów to sprawni rzemieślnicy , a rzemiosła może sie nauczyć każdy. Każdy może ocenić czy zdjęcie jest za jasne , czy ma zbliżone do naturalnego kolory , czy jest wystarczająco ostre . Kwestia prób i błędów . Po kilku miesiącach zabawy z aparatem tryby "manualne" traktuje sie jak auto.

Nauka nikomu nie zaszkodziła, ja sam jestem przypadkiem który zderzył sie z fotografią nie mając o niej zielonego pojęcia, nie powiem, troche mi zajęło zrozumienie co i jak, ale jestem przykłądem, że można, nawet jeśli jest się totalnym ignorantem tematu.
pozdr

Nic dodać nic ująć .
Czas i ćwiczenia. Poznanie aparatu , a głównie jego ograniczeń.

#33 Red-Angel

Red-Angel

Pan życia i śmierci

• Forumowicze
  • 5,481 Postów:

Napisany 04 June 2008 - 13:27 PM

Czas i ćwiczenia. Poznanie aparatu , a głównie jego ograniczeń.

Jak pozna się ograniczenia aparatu, to już wie się jakich sytuacji należy unikać i jest mniej nieudanych zdjęć.

Ale żeby poznać kilka prostych zasad, które decydują o jakości zrobionego zdjęcia to chyba każdy może się nauczyć przy odrobinie chęci.
Intel Q6600 2,4GHz @ 3,00GHz + BOX // MSI P35 Neo3-F // 2x1GB KingMax DDR2 // EVGA e-GeForce 8800GT 512MB // Seagate 500GB // Seagate 20GB // NEC DVD-RW // WinFast DTV1800H // Rasurbo DLP 535 // LCD LG Flatron L225WT// Logitech G7 - moja recenzja // Microsoft Sidewinder X8 // MS Windows Vista Home Premium 64bit

redakcja_forum
:"Dbamy o jakość komunikacji w Internecie pielęgnując społeczności, by głos użytkownika miał znaczenie." - Wy se kpicie, czy naprawdę w to wierzycie?

#34 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28,281 Postów:

Napisany 08 June 2008 - 13:20 PM

Byłem na malej wycieczce z aparatem i porobiłem parę fotek. Tak dla porównania ze Fujikiem tez można ładne fotki pstryknąć

Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Sony Vaio VGN-NW21SF

#35 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,197 Postów:

Napisany 08 June 2008 - 13:29 PM

Oczywiście że można :)

KLIK

Prawdę mówiąc, jedynie co denerwuje mnie w fujiku (oprócz braku stabilizacji) to brak dobrego AF, a są sytuacje, kiedy na prawdę nie ma się czasu żeby ustawiać ręcznie... Jednak w większości przypadków działa dobrze.
Wiem nareszcie czym chciałbym być, kiedy dorosnę. Kiedy dorosnę chciałbym być małym chłopcem.

#36 FPPfan

FPPfan

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 Postów:

Napisany 08 June 2008 - 14:14 PM

Quadro -> To pierwsze zdjęcie nie jest udane, chyba poruszone bo rozmazane są detale. Następne 3 są ok ale tak jak napisałem jedynie makro temu aparatu wychodzi dobrze :)
|Core2Quad Q6600 @3.6GHz 8*450@1.4V|Abit iX38-Quad GT|Scythe Mugen|2x1GB Kingston HyperX 1066MHz @1080MHz 2.2V|Asus GeForce 8800GTS 512MB TOP G92 (760MHz/2240MHz)|Seagate 500GB 7200.11 SATAII|Realtek RTL8169/8110 Gigabit NIC|LG GH20NS10 Black SATA|Chieftec 560W CFT-560A-12C|ASUS Ageia Physx P1|Sound Blaster X-Fi Elite Pro + DTS-610|Logitech Z-5500|Logitech G15 v2|Logitech G5 v2|Logitech QuickCam Pro5000|Samsung LCD FullHD 32"|CoolerMaster Cosmos 1000|Belkin N1 Vision|

#37 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,197 Postów:

Napisany 08 June 2008 - 14:26 PM

Do makro opłaca się dokupić konwerter. Drogi nie jest - coś z 200 zł.
Wiem nareszcie czym chciałbym być, kiedy dorosnę. Kiedy dorosnę chciałbym być małym chłopcem.

#38 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28,281 Postów:

Napisany 08 June 2008 - 14:32 PM

Quadro -> To pierwsze zdjęcie nie jest udane, chyba poruszone bo rozmazane są detale. Następne 3 są ok ale tak jak napisałem jedynie makro temu aparatu wychodzi dobrze :)

To pierwsze powstało z połączenia trzech zdjęć - dlatego wygląda jak poruszone. Liście na drzewach sie ruszały i tak to wygląda.
Sony Vaio VGN-NW21SF

#39 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,197 Postów:

Napisany 08 June 2008 - 14:33 PM

HDR ?

#40 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28,281 Postów:

Napisany 08 June 2008 - 14:43 PM

tak. oryginał wygląda tak:
Dodaj obrazek
Sony Vaio VGN-NW21SF

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników