Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Nie ma pracy?

• Please log in to reply
92 replies to this topic

#21 -Cichy-

-Cichy-

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 239 Postów:

Napisany 23 wrzesień 2003 - 14:55

A ja teraz pracuję w Gdańsku w firmie handlowej - nie związanej z komputerami i mi jest dobrze na pracę i płacę nie narzekam... a studiuję sobie w Poznaniu Czyli jest fajnie

-----------------
Cichy
AthlonXP 1800+, MSI KT3 Ultra 2, 512 MB DDR333, Gigabyte Radeon 7500 64MB, Samsung 30 GB, CDRW LG12x, DVD-ROM Toshiba 16x, Creative DTT2500, Pentagram 56kb, Sagem f@st 800, ZoltrixTV Max, LG900B, Olympus C-2020Z, Plustek ST12

#22 -Cichy-

-Cichy-

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 239 Postów:

Napisany 23 wrzesień 2003 - 16:25

Upgrade:
Zapomniałem dodać że ostatnio szukaliśmy pracownika do naszego oddziału we Włocławku - ogłoszenie było w Gazecie Wyborczej - poniedziałkowej (nie drobne) i w necie.... Wiecie jak trudno znaleźć pracownika... Teraz już jest nowy gościu - był już na szkoleniu nad morzem - jak się sprawdzi - będzie mu dobrze. Ale ile zachodu było....

-----------------
Cichy
AthlonXP 1800+, MSI KT3 Ultra 2, 512 MB DDR333, Gigabyte Radeon 7500 64MB, Samsung 30 GB, CDRW LG12x, DVD-ROM Toshiba 16x, Creative DTT2500, Pentagram 56kb, Sagem f@st 800, ZoltrixTV Max, LG900B, Olympus C-2020Z, Plustek ST12

#23 carold

carold

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 23 wrzesień 2003 - 17:04

A ja w swojej robocie też nie robię zbyt dużo, a płacą normalnie :-)

-----------------
Carold

AMD K5 90 ; 32MB EDO
S3 Trio 2MB;
Samsung 2.4GB;
no CD/DVD/FDD/sound;
Realtek 8029;
Win95 PL;
HARDCORE

#24 -Cichy-

-Cichy-

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 239 Postów:

Napisany 23 wrzesień 2003 - 21:34

To witaj w klubie
Mnie martwi tylko to że niedugo do szkoły...
Musze jeszcze wybrać promotora i temat pracy - magister już za kilka miesięcy....

-----------------
Cichy

#25 zgzibi

zgzibi

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 977 Postów:

Napisany 23 wrzesień 2003 - 23:01

Ja pracuję jako serwisant sprzętu komputerowego, fajna praca bo lubię grzebać w kompach
tylko czasem jak coś nie gra to padaki idzie dostać, praktycznie cały czas się muszę uczyć, czytać szukać itd.
płacą normalnie i dodatkowo premie od obrotu

-------------
Pozdrawiam
zibi

#26 BABELEC

BABELEC

Jestem tu tylko przejazdem

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8148 Postów:

Napisany 24 wrzesień 2003 - 07:04

A co tam zibi obracasz? Panienki nie potrfiące kliknąć myszą? Ja u siebie w pracy mam parę osób, które na monitor mówią komputer Wtedy to już nawet nie mam siły rąk zwiesić a same nie chcą już opadać Ale nie wymagajmy zbyt wiele od dinozaurów (bez obrazy dla starszych użytkowników forum) piszących jedynie na maszynie jednym palcem.

A tak poza tym to nawet sporo nas tutaj pracujących więc chyba trzeba zmienić wątek na "jest praca". Wracając jeszcze do mojej pracy - prawie idealny przykład na "co by tu zrobić żeby zarobić ale się nie narobić" tyle że z tym zarobić to nie do końca tak jakbym chciał

Pozdrowienia dla wszystkich w pracy

-----------------
SOLTEK SL-75DRV5, 256 DDR 333, ATHLON 1,7+XP, GeForce4 64MB PROLINK, WD 40 GB JB, SB Live 1024, CD ASUS x52, CDW-540E TEAC (40x 12x 48x), WIN XP Pro

#27 carold

carold

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 24 wrzesień 2003 - 16:44

Heh a ja już mam magistra za sobą ale do szkoły chodzę od września - taka praca ;-)

PS. No ale żebym był nauczycielem to nie powiem

-----------------
Carold

AMD K5 90 ; 32MB EDO
S3 Trio 2MB;
Samsung 2.4GB;
no CD/DVD/FDD/sound;
Realtek 8029;
Win95 PL;
HARDCORE

#28 carold

carold

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 24 wrzesień 2003 - 16:47

BABALEC, nie da się chyba zmienić tematu wątku, ale na naszych oczach tworzą się nowe miejsca pracy i gospodarka się dźwiga

-----------------
Carold

AMD K5 90 ; 32MB EDO
S3 Trio 2MB;
Samsung 2.4GB;
no CD/DVD/FDD/sound;
Realtek 8029;
Win95 PL;
HARDCORE

#29 -Cichy-

-Cichy-

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 239 Postów:

Napisany 24 wrzesień 2003 - 19:04

Ja nigdy nie twierdziłem że nie ma pracy - praca jest, ale albo komuś się nie chce poszukać, albo coś nie odpowiada - najczęściej "za tyle nie będę pracował..." ale przecież od czegoś trzeba zacząć

Co do magistra - to mam nadzieję że mi się uda napisać pracę jak znajdę oczywiście promotora i temat.. Na razie jestem inż. oby tak nie zostało...

A jak założy ktoś wątek "jest praca" to może będziemy zbierali materiały do mojej magisterki? Taka praca zbiorowa z informatyki pod moją redakcją, albo redakcją "Forum PCWorlda"

-----------------
Cichy

#30 tomghar

tomghar

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 666 Postów:

Napisany 24 wrzesień 2003 - 20:48

Rany chyba tylko ja mam pecha do pracodawców którzy nie wywiązują się z umów i płacą jaki im się żywnie podoba. Normalnie mógłbym napisać książkę. Najbardziej to mnie "rozbawiło" gdy brałem udział w prawie rok trwającym "konkursie" na pewne stanowisko ( i to w cale nie wysokie) w jednej z instytucji państwowych, w którym startowało 98 kandydatów w końcu po wielu etapach i napisaniu pewnego projektu dla tej instytucji (wymóg, który pojawił się już w czasie trwania konkursu) dostałem sie do finałowej czwórki i jakież było moje zdziwienie gdy przyszło poczta pismo o anulowaniu konkursu z jakiś enigmatycznych powodów. Nie wiedziałem czy mam się śmiać i płakać z powodu straconej takiej ilości czasu.

• Goście

Napisany 24 wrzesień 2003 - 20:59

...a później mówili coś o tym w TV i chcieli zebrać przedstawicieli ze wszystkich ugrupowań, aby siedni przy prostokątnym stole... :P

-------------
Dżyszla

#32 zgzibi

zgzibi

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 977 Postów:

Napisany 24 wrzesień 2003 - 22:14

jest źle, ale nie tragicznie faktycznie, za dużo jesteśmy faszerowani przep tą pier..oną telewizję takim pieprzeniem, jak to jest źle i będzie gorzej, że nie ma pieniędzy, bla bla bla....

to w ludziach wyrabia stereotyp, potem jak idą walczyć o pracę to sobie myślą, no na moje stanowisko jest pewnie 200 kandydatów, to i tak nie mam szans, a to jest najgorsze co może być !

nie dawno skończyłem szkołę, a jest to już moje drugie stanowisko pracy, nie wiele brakowało (bo przez pier..one wojsko)a bym miał trzecią pracę w ciągu 4 miesięcy

więc chyba na prawdę nie jest tak źle

pozdrawiam

-----------------
Pozdrawiam
zibi

#33 smolki

smolki

Użytkownik

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3738 Postów:

Napisany 25 wrzesień 2003 - 11:50

Cóż, ja spotkałem się z przypadkami, gdy na człowiek sobie myśli - będzie pewnie ze 100 osób na to stanowisko, a okazuje się, że jest ponad 3000. A teraz mała anegdotka...

Kiedyś jak poszedłem z moją dziewczyną na rozmowę w sprawie pracy (do towarzystwa tylko byłem), to się okazało że przed firmą stoi ogromna kolejka. Na pewno część z Was jeszcze pamięta kolejki sprzed kilku(nastu?) lat po mięso... Jak przechodzili obok starsi ludzie, to wydawało mi się, jakby mieli zaraz podejść i stanąć w kolejce bo "coś rzucili". Kiedyś każdy miał pracę i stał w kolejkach po mięso... Teraz mięso jest w sklepach, ale nie ma kto go kupić, bo wszyscy stoją w kolejce po pracę...

Łatwo jest nam tak mówić że wcale nie jest tak źle i że jest praca - wystarczy chcieć. A się okazuje, że po studiach, z dobrym dyplomem człowiek może szukać rok pracy, a jedyne co znajdzie to akwizycja czy roznoszenie ulotek, co nie starcza nawet na wynajem pokoju.

-----------------
Smolki

Płyta MSI 6380E
Athlon 1800+
2x256 DDR 266 Kingston C25
HD Seagate Barracuda ATA IV
MSI GF3 Ti 200 (MS-8851)
Dets 30.82
DirectX 8.1
Win 2K Server

#34 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 25 wrzesień 2003 - 13:46

I to sie zgadza Smolki. Kolo szuka pracy od ladnych kilku miesiecy (co prawda, moim zdaniem, ukonczyl niezyciowe studia- politologia), na dojazdy na rozmowy kwalifikacyjne wydal juz pewnie niebagatelna kwote, w rozmowach tych zwykle udaje mu sie zakwalifikowac do finalowej grupy rozmowcow, ale i tak...cztery litery. Drugi kolo po inzynierskim zast. komputerow zajmuje sie administracja sprzetu w szpitalu- tzn. powtarza po raz 50-ty ludziom w biurze, ze nalezy robic kopie dokumentow i nie formatowac dysku z danymi, sprzataczce, zeby nie myla podlogi i kabli w pokoju z serwerem ociekajacym woda mopem... Wszystko to za... niezbyt wygorowane zarobki. Mam jeszcze kilkunastu kolesi w takiej sytuacji... Ech... Paranoja- zeby ludzie z tytulem magistra marzyli o pracy np. malarza w Londynie za te 6-8£/godzine, czy na statku pasazerskim jako kelner za 1500 baksow/miech/12-14 godzin na dobe...

"Jeszcze bedzie przepieknie, jeszcze bedzie normalnie...
A czarny tlum klebil sie i wyciagal rece i wciaz bylo malo i ciagle chcial wiecej i wciaz nie starczalo, ciagle bylo brak...
I ciagle bolalo, ze ciagle nie tak..."

Pozdro.

#35 BABELEC

BABELEC

Jestem tu tylko przejazdem

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8148 Postów:

Napisany 25 wrzesień 2003 - 14:16

W obecnych czasach kierunek studiów a wykonywana praca czy zawód mogą w ogóle nie iść w parze. Ja Tweak_u też robię te nieżyciowe studia a pracuję w zupełnie innym "dziale" Cholera też wie, co będę robił później - niewiadomo. Znam też przykład gdzie facet po studiach medycznych w ogóle nie zagościł w szpitalu a zajął sie dziennikarstwem i zjeździł szmat świata przy okazji wielkich wydarzeń sportowych (wliczając olimpiady, Wimbledony itp.). Ja trochę narzekam na swoją pracę mimo, że w grunice rzezy nie mam źle ale jednak potrafię docenić to, że jest. Wiem też co znaczy szukanie pracy bo trochę się bujałem zanim znalazłem...taa ...znalazłem - wujek pomógł . I to jest też znak charakterystyczny naszych czasów - ciężko znaleźć coś bez pomocy znajomych, rodziny. Niestety na układy nie ma rady.

-----------------
SOLTEK SL-75DRV5, 256 DDR 333, ATHLON 1,7+XP, GeForce4 64MB PROLINK, WD 40 GB JB, SB Live 1024, CD ASUS x52, CDW-540E TEAC (40x 12x 48x), WIN XP Pro

#36 smolki

smolki

Użytkownik

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3738 Postów:

Napisany 25 wrzesień 2003 - 15:34

Tak... praca w szpitalu państwowym to naprawdę świetny sposób na wykończenie się. Nie dość, że choroby panoszą się na nawet w biurach, pracownicy nie dostają żadnego zwolnienia chorobowego (a niech zarażają pacjentów i współpracowników), z miesiąca na miesiąc coraz mniej pieniędzy (tak właśnie - zamiast podwyżki są same obniżki) to jeszcze nie masz kompletnie żadnych szans na awans czy docenienie.

-----------------
Smolki

Płyta MSI 6380E
Athlon 1800+
MSI GF3 Ti 200 (MS-8851)
Dets 30.82
DirectX 8.1
Win 2K Server

#37 danarasz

danarasz

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 07 październik 2003 - 16:00

Co się dziwicie, że w tak zacofanym cywilizacyjnie kraju nie ma pracy dla ludzi po studiach? A jaka praca dla informatyka może być w puszczy amazońskiej? Tu potrzeba takich "informatyków" którzy siedzą przy komputerze i monitorują w nocy wille biznesmenów lub liczą na kasie elektronicznej. Skoro nie ma przemysłu, który produkowałby rzeczy bardziej skomplikowane od gwoździa, który robiłby badania naukowe itp. to i nic dziwnego, że na jakieś stanowisko poluje 3000 ludzi. Widocznie nie wymaga ono zbyt dużych kwalifikacji i każdy może tam pracować. Ciekawe ile osób zgłosiłoby się do pracy np. przy projektowaniu płaskich ekranów komputerowych lub konstrukcji telefonów komórkowych?

#38 smolki

smolki

Użytkownik

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3738 Postów:

Napisany 07 październik 2003 - 16:07

Zdziwił byś się danarasz. I to podwójnie. Po pierwsze, gdzieniegdzie na stanowisko np. sekretarki są wymagane bardzo wysokie kwalifikacje (a na pewno nogi) - część takich, których Ty, jako facet spełnić byś nie mógł. Po drugie, sporo jest wykwalifikowanych Polaków. Większość niestety pracuje za granicą, bo u nas faktycznie pracy nie znajdzie, ale wielu by chętnie wróciło, gdyby u nas była możliwość godnej pracy.

-----------------
Smolki

Płyta MSI 6380E
Athlon 1800+
MSI GF3 Ti 200 (MS-8851)
Dets 30.82
DirectX 8.1
Win 2K Server

#39 danarasz

danarasz

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 08 październik 2003 - 17:00

Najwyższe szczeble same się nie zmieniają, bo jaki mają w tym interes? Nie ma co liczyć na to. Już to przerabialiśmy kilka razy. Ordynacja wyborcza i inne prawa są tak ustawione, że wybieramy na kilka lat ludzi, którzy obiecują całkiem sensowne rzeczy. Ale po wyborach mają już nas w d... i robią swoje, a my możemy czekać najwyżej do następnych wyborów, gdzie wybierzemy na kilka lat ludzi, którzy obiecają całkiem sensowne rzeczy. Ale po wyborach mają już nas w d... i robią swoje, a my.............

#40 smolki

smolki

Użytkownik

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3738 Postów:

Napisany 08 październik 2003 - 17:19

No, weszliśmy na śliski grunt i zaraz jeszcze popełnimy jakąś zdradę stanu... Proponuję zakończyć temat.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników