Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Nie ma pracy?

• Please log in to reply
92 replies to this topic

#1 carold

carold

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 07 maj 2003 - 09:05

Hmmm. Napisałem sobie tutaj, bo to jedyny dział bez żadnego wątku. Głupi gdy nie ma nic w pracy :-)

-----------------
Carold

#2 carold

carold

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 27 maj 2003 - 22:38

Heh... Nie ma :-(

-----------------
Carold

AMD K5 90 ; 32MB EDO
S3 Trio 2MB;
Samsung 2.4GB;
no CD/DVD/FDD/sound;
Realtek 8029;
Win95 PL;
HARDCORE

#3 asassello

asassello

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 13 czerwiec 2003 - 21:15

nie ma i nie będzie

#4 ragi_nimal

ragi_nimal

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 66 Postów:

Napisany 12 wrzesień 2003 - 11:31

z praca wszedzie bieda

taki kraj, tacy ludzie, taki rzad...

-----------------
nimal

#5 zgzibi

zgzibi

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 977 Postów:

Napisany 12 wrzesień 2003 - 20:39

eee, narzekacie, mam wrażenie, że powoli wychodzimy z dołka. Według analityków rynkowych, kryzys w każdym państwie trwa nie dłużej niż 5 lat, u nas ten okres właśnie mija, poza tym otwierają się przed nami ciekawe perspektywy pracy za granicą! Głowa boli ile siana można zdobyć pracując np.: na platformach wiertniczych, gdzie rocznie zatrudnia się 1200 nowych pracowników. Myślę że do odważnych świat należy, poza tym, zastanowić się tak na dobre to dochodzi się do wniosku, że siano mają CI którzy mają jakikolwiek interes,nie mają siana pracownicy... Widząc w około siebie sklepy które nie są duże a jednak funkcjonują tyle lat daje do myślenia, że jednak można kręcić intres i robić siano! Tylko 3ba być odważnym. Otworzenie firmy kosztuje 300 zł z zarejestrowaniem w urzędach, na start wystarczy lokal i 10.000, więc nie jest to suma astronomiczna. Dobry pomysł i siano samo się kula.

pozdrawiam

p.s Pewnie mnie wyzwą za tak sielankową wizję

-----------------
zibi

#6 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 12 wrzesień 2003 - 21:59

Ej tam zaraz, wyzywac nie bedziemy...
Z tymi platformami, to 1200 nowych zostaje zatrudnionych, bo 800 pracownikow z zeszlego roku to juz trupy lub kaleki, a 400 nie wytrzymalo psychicznie. Piekna to praca zaiste...
Reszta sie zgadza. Nawet 10.000PLN nie trzeba na rozpoczecie biznesu. Apostolowie nic nie mieli, a zalozyli jedna z najbardziej dochodowych instytucji na swiecie- ci to mieli leb do byznesa!
Pozdro.

#7 st4719

st4719

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1202 Postów:

Napisany 12 wrzesień 2003 - 22:17

Ej Tweak_ uważaj bo Cię któraś z parti politycznych oskarży o obrazę uczuć chrześcijańskich lub jakich innych.

-----------------
lovelas
Athlon XP1700+@2600+, Epox 8RDA, DDR333 2x512 MB, Radeon 9000 Pro 64MB, HDD IBM 100GB 7200 RMP

#8 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 12 wrzesień 2003 - 23:29

A niech skarza. W tym przypadku nie wygraja, bo nic obrazliwego nie napisalem...
Pozdro.

#9 arebie

arebie

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 Postów:

Napisany 13 wrzesień 2003 - 08:08

Dzien z zycia PolakaWstaje rano, wlaczam moje japosskie radyjko, zakladam amerykanskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chinskie tenisowki, po czym z holenderskiej lodowki wyciagam niemieckie piwo. Siadam przed koreanskim komputerem i w amerykanskim banku zlecam internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiadam do czeskiego samochodu i jade do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupelnieniu zarcia o hiszpanskie owoce, belgijski ser i greckie wino wracam do domu, siadam na wloskiej kanapie i... szukam pracy w polskiej gazecie - znowu nie ma! Zastanawiam sie, dlaczego w Polsce nie ma pracy?!?!?!

-----------------
AreBie

#10 st4719

st4719

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1202 Postów:

Napisany 13 wrzesień 2003 - 08:15

A nasz parlament miesiącami nie może uporać się z jednym słowem "czasopisma", a tu jeszcze w zanadrzu są "inne rośliny"

-------------
lovelas

#11 Tabaluga

Tabaluga

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 13 wrzesień 2003 - 09:52

Praca w polsce nie ma i nie widać,że będzie
kryzys na świeci trwa ok. 5 lat ale w Polsce trwało od czasu upadku komunizmu.
mały interesik też nie jest kolorowo, sam miałem skepik spożywczo-przemysłowy pracowaliśmy ja i moja żona nie zatrudniliśmy pracownika bo nas nie stać na to, trzeba płacić ZUS (wtedy ok. 550zł za osobę x 2 =1100zł) opłata za prąd ( lodówki i zamrażarki dużo pobierają prądu i jeszcze inne opłaty: woda, śmieci. opłata dla księgowej, sam nie mogłem robić księgowości bo się boję, że nie nadążam za przepisami (przepisy się zmieniają jeszcze szybciej niż kobieta zmienia majtki) a podatnik nie ma prawa się mylić w rozliczniu z fiskusem, pomyłka jest ciężkie przestęstwo gospodarcze. Hipermarkerty i supermarkety nas zrujnują. oni przez 5 lat są zwolnieni z podatku. po 5 latach zmieniają nazwę firmy (niby likwidyją starą firmę i zakładają nową ) i mają kolejne 5 lat zwolnione z podatku. i tak dalej.
my jesteśmy zbankrutami a supermarkety wciąż rośną jak grzyby po deszczu.
małe sklepiki mogą wegetować jeśli właściciele są emerytami lub renciściami bo wtedy nie muszą płacić ZUS ( 550 zł na miesiąc to nie mała suma) a pracować w tym sklepie może być rodzina; ojciec, matka, syn, córka,... tj interes rodzinny.

-------------
Tabaluga
Athlon XP 2200, RAM 512 MB DDR, DVD Toshiba, TEAC CD-W552E, HDD 80 GB Barracuda, HDD 30GB Samsung, WIN98SEpl, Windows XP Pro + SP1. Linux Mandrake 9.1,

#12 st4719

st4719

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1202 Postów:

Napisany 13 wrzesień 2003 - 10:23

I nie będzie lepiej jeżeli rząd który jest od tego, jak xxxx od srania, aby dbać o naród, dzięki któremu istnieje, nie robi nic poza nakładaniem coraz nowych podatków i opłat. Na rynku nie ma już więcej pieniędzy i nastęne podatki tylko zwiększą bezrobocie i dziurę budżetową.

(przepraszam za niecenzuralne słowa, ale tego nie poprawię)

Edycja. widzę że jest wbudowana cenzura
Edycja: Dobrze że nikt z rządu nie obserwuje tego forum, bo przecież każda skuteczna rada, w pewnym stopniu powoduje nieudokumentowane zwiększenie dochodów korzystających z tych porad (nie muszą płacić za naprawę) a to już podchodzi pod UKS (Ustawa Karno Skarbowa). Przy mentalności naszego rządu i parlamentu już szykowaliby nową ustawę podatkową.

-----------------
lovelas

#13 zgzibi

zgzibi

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 977 Postów:

Napisany 21 wrzesień 2003 - 23:10

a tak serio serio, to wydaje mi się, że w kryzysie pogrąża się powoli cały świat, nikt z nas nie wie do czego to prowadzi... jeśli pracujecie, a większość pewnie tak to zapytajcie rodziców, czy oni nie mieli czasu na wspólne długie wypady z kumplami na ogniska, biesiady i śpiewanie dzisiaj prawie tego nie ma, każdy goni pieniądz, powiększa się produkcja, byle jak najwięcej, byle by był obrót, tylko się zastanawiam, kto to wszystko zje i kupi...pólki pełne w super marketach, aż się uginają... myślę, że całkiem nie długo zginiemy w wyprodukowanych przez siebie śmieciach
już w stanach zjednoczonych były przypadki, że na oddalone tereny wyrzucali z samolotów stary sprzęt komputerowy, bo nie wiadomo było co z tym zrobić

-------------
Pozdrawiam
zibi

#14 tomghar

tomghar

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 666 Postów:

Napisany 22 wrzesień 2003 - 09:30

No w niektórych rejonach kraju to jest tragedia, ostatnio pracowałem przez jakiś czas w pewnej prywatnej firmie "prawie legalnie" , ale musiałem się z nimi rozstać bo zalegali mi od pół roku na 7500 i jeszcze bym to zrozumiał gdyby nie mieli z czego, ale doskonale wiem że mieli i nadal mają chamy. Grrr

#15 carold

carold

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 22 wrzesień 2003 - 19:10

A ja jakiś czas temu dostałem robotę i jest OK. Zasadniczo to robota jest, tylko nie zawsze taka, która spełnia nasze oczekiwania i to jest największy problem. Bo w sumie prawdą jest, że po studiach jeśli ktoś dostaje propozycję pracy za 1000 zl to to nie jest ciekawego.

-----------------
Carold

AMD K5 90 ; 32MB EDO
S3 Trio 2MB;
Samsung 2.4GB;
no CD/DVD/FDD/sound;
Realtek 8029;
Win95 PL;
HARDCORE

#16 smolki

smolki

Użytkownik

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3738 Postów:

Napisany 23 wrzesień 2003 - 09:35

1000 zł? Powiedz mi gdzie człowiek po studiach może dostać tak dobrze płatną prace? A w szczególności po jakich studiach

-----------------
Smolki

Płyta MSI 6380E
Athlon 1800+
2x256 DDR 266 Kingston C25
HD Seagate Barracuda ATA IV
MSI GF3 Ti 200 (MS-8851)
Dets 30.82
DirectX 8.1
Win 2K Server

#17 BABELEC

BABELEC

Jestem tu tylko przejazdem

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8148 Postów:

Napisany 23 wrzesień 2003 - 09:46

Ja mam chyba szczęście bo mam pracę w której obecnie nic nie robię, tzn. stwarzam pozory, że czymś tam się zajmuję ale w gruncie rzecz taki jej charakter że w okresie jesienno-zimowym nic się nie dzieje. Dlatego mam czas na grzebanie w kompie, czytanie książek i trochę serfowania. A płacą za to nic nierobienie tak samo jak za ciężką pracę w sezonie więc chyba nie mam co narzekać mimo, że nie są to duże pieniądze jak na potrzeby studenta.

-----------------
SOLTEK SL-75DRV5, 256 DDR 333, ATHLON 1,7+XP, GFORCE4 64MB PROLINK, WD 40 GB JB, SB Live 1024, CD ASUS x52, CDW-540E TEAC (40x 12x 48x), WIN XP Pro

• Goście

Napisany 23 wrzesień 2003 - 10:07

Gdzie to taka praca? Ja też chcę.

-------------
Dżyszla

#19 BABELEC

BABELEC

Jestem tu tylko przejazdem

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8148 Postów:

Napisany 23 wrzesień 2003 - 10:21

W sporcie i rekreacji ...hahaha.....Poważnie! A ośrodki takie znajduj± się chyba w każdej mieścinie w Polsce. No i właśnie widzisz Dżyszla jak pracuję w tej chwili

-----------------
SOLTEK SL-75DRV5, 256 DDR 333, ATHLON 1,7+XP, GFORCE4 64MB PROLINK, WD 40 GB JB, SB Live 1024, CD ASUS x52, CDW-540E TEAC (40x 12x 48x), WIN XP Pro

• Goście

Napisany 23 wrzesień 2003 - 13:21

A konkretnie - jeśli wolno wiedzieć - to co nie robisz?

-------------
Dżyszla

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników