Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Wypowiedzenie umowy najmu

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 ewciac6

ewciac6

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 25 marzec 2008 - 09:33

Witam,

mam problem, otóż wynajmuję mieszkanie od właściciela do m-ca sierpnia. Niestety z ważnych względów jestem zmuszona wypowiedzieć umowę, ale zastanawiam się czy mogę to zrobić? Chciałam mieszkać w wynajmowanym mieszkaniu do czerwca i za ten miesiąc jeszcze zapłacić. Moje pytanie brzmi czy mogę napisać wypowiedzenie umowy najmu z miesięcznym wypowiedzeniem (bo tak płacony jest czynsz)? Czy sa określony przypadki, w których można to zrobić, dodat, że w umowie nie ma nic o wypowiedzeniu przez najemcę. Proszę o pomoc.

#2 Tapta

Tapta

Wielki Władca Hadronów

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 21273 Postów:

Napisany 25 marzec 2008 - 14:24

Jednym z najistotniejszych punktów każdej umowy, są warunki jej wypowiedzenia.
Spróbuj po prostu "dogadać się" z właścicielem - przewidujesz problemy?
Jeżeli możesz przeczytać powyższą wypowiedź, to siedzisz zbyt blisko monitora. Chroń oczy!

#3 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 40386 Postów:

Napisany 25 marzec 2008 - 15:36

cyt. " Jeżeli zawarł Pan umowę najmu, to może ją Pan rozwiązać za porozumieniem stron. Ale jeśli właściciel nie wyrazi zgody, musi Pan wypowiedzieć umowę (na piśmie za potwierdzeniem odbioru) i wtedy obowiązuje Pana miesięczny (zgodnie z zapisem w umowie) termin wypowiedzenia. Umowa zatem wygaśnie po upływie miesiąca od jej wypowiedzenia. Za cały okres najmu plus za okres wypowiedzenia aż do dnia rozwiązania umowy musi Pan wówczas zapłacić umówiony czynsz. Kaucja, jeżeli została pobrana, jest zabezpieczeniem niezapłaconych należności, zatem podlega zwrotowi z chwilą rozwiązania umowy, chyba że została zaliczona na niezapłacone należności. ..."
za:
http://prawo-nieruch...go-4_3_390.html
ze stron:
http://www.google.pl...m...=Szukaj&lr=

[color=#0000ff;]Linkman M-24[/color]

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników