Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

lustrzanka do 2500 zł

• Please log in to reply
62 replies to this topic

#21 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 20 marzec 2008 - 00:40

Fotka z matrycy 10mpx = 3648x2736 - masz duuuużo zapasu .

#22 we11o2pl

we11o2pl

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 53 Postów:

Napisany 20 marzec 2008 - 08:54

A w sumie już nie wiem, czy kupić teraz d40 czy poczekać z rok i kupić d80 z dobrymi obiektywami ;/ Patrząc na przykładowe obrazy wydaje mi się jednak, że d80 robi zdecydowanie ładniejsze zdjęcia niż d40...
Odnoszę wrażenie, iż d40 robi całkiem ładne zdjęcia. Są one kolorowe itd. ale zdjęcia robione aparatem d80 wyglądają bardziej realistycznie.
Najbardziej mnie denerwują kolory nieba w d40 (szczególnie pod światło). W d80 widać po prostu słońce i gładkie niebieskie niebo, a w d40 jak robi się zdjęcie pod słońce, to po prostu całe niebo jest białe... ;/

Hej jak Wy porównujecie te dwa modele??? Bo ogólnie czytam, że właściciele d40 są niezwykle zadowolenie ze swojego wyboru... Może trafiły mi się jakieś kiepskie sample...

Bo w sumie chciałbym kupić aparat, robiący jak najlepsze zdjęcia, mający matryce 6mpix, a jeśli mnie bardziej wciągnie fotografia kupiłbym za np. 4 lata coś za 4tys (komplet) a będą pewnie już lepsze modle...

Z drugiej strony d40 można kupić już za 1300 zł i to z obiektywem Nikkor AF-S DX 18-55 mm f/3,5-5,6G ED
Pentax K10D + ob. 18-55mm F:3.5-5.6 AL - taki zestaw kosztuje 900zł więcej czyli 2200zł

Bardzo dużo osób pisze, że body to nie wszytsko - że niby niezwykle ważne są obiektywy.... No dobra ale w takm razie ten obiektyw w Pentaxie (18-55mm F:3.5-5.6 AL) jest niewystarczający? Nie rozumiem, który jest lepszy czy gorszy. Ten obiektyw ma spory kąt widzenia i zoom obrazu 3-krotny - taki obiektyw jest zły? Później nie można kupić drugiego obiektywu np. z zoomem 10x?

#23 -Michał

-Michał

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 560 Postów:

Napisany 20 marzec 2008 - 13:37

Jeżeli chcesz oglądać zdjęcia tylko na telewizorze to możesz i kompakta kupić... żeby dociągnąć zdjęcia z aparatu do sposobu wyświetlania na tv po pierwsze musisz dostosować ich rozdzielczość, bo inaczej będziesz pewnie miał mydełko. Nie ma czegoś takiego jak aparat odpowiedni do wyświetlania zdjęć na telewizorze - chyba, że kompakty Sony ;)

Właściciele D40 raczej nie będą narzekać na sprzęt, za który zapłacili 2-3 tys. podobnie jak użytkownicy każdego innego aparatu, reguła konsekwencji jest nieubłagana.

Osobiście na pewno bym brał Pentaxa K10D, albo od biedy K100D

#24 we11o2pl

we11o2pl

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 53 Postów:

Napisany 20 marzec 2008 - 16:17

A wytłumaczycie mi jak wygląda sprawa tych obiektywów? PENTAX K10D + 18-55mm to zły zestaw? O co chodzi z tymi lepszymi obiektywami?

#25 -Michał

-Michał

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 560 Postów:

Napisany 20 marzec 2008 - 16:40

W zasadzie nie chodzi o nic... kit to kit. Jeżeli to Twoja pierwsza lustrzanka to raczej nie będzie miało znaczenia, bo i tak szkło o niebo lepsze od kompaktowych. No i nic nie wiem na temat tego, że Pentax jakieś kiepskie kity produkuje.

#26 we11o2pl

we11o2pl

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 53 Postów:

Napisany 20 marzec 2008 - 18:05

To mam jeszcze jedno pytanko: W najbliższych miesiącach aparat ten powinien stanieć, czy jest już tak długo na rynku, że jego cena w najbliższym czasie nie ulegnie większej zmianie??

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i sugestie! :)

#27 -Michał

-Michał

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 560 Postów:

Napisany 20 marzec 2008 - 18:08

Aparaty cały czas tanieją... zamiast czekać aż stanieje jeszcze bardziej lepiej pomyśl ile możesz wydać i jak przekroczy tą granicę, kupuj.

#28 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 21 marzec 2008 - 21:05

no włąśnie, tanieje ciągle, raz więcej raz mniej, ale generalnie nigdy nei wiadomo kiedy jest najlepsza okazja ;)
...............................................................
W związku z §5 regulaminu nie liczcie na szczególowe odpowiedzi z mojej strony ;)

#29 xargunx

xargunx

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 268 Postów:

Napisany 23 marzec 2008 - 18:35

a ja sie juz sam zastanawiam czy aby nie wziasc tego - alpha

przegladam juz od jakiegos czasu canona 20d i nikona d70/s i aby kupic w dobrym stanie taki zestaw to sie nie wiele zaoszczedzi gora 300-400 zl a to nie wydaje mi sie gorsze a zawsze NOWE czytalem , slyszalem wiele pochlebnych opinii na tego soniaka temat

#30 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 23 marzec 2008 - 18:55

Słyszałem dużo złych opinii nt. Alfy - przemyśl ...

#31 -Michał

-Michał

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 560 Postów:

Napisany 23 marzec 2008 - 19:48

Sony produkuje telewizory, mp3, mp4, laptopy, słuchawki, gramofony, telefony... co jeszcze?

Nie robiłem zdjęć alfą, ale jestem sceptycznie nastawiony tylko po jednym wizualno-słuchowym kontakcie. Miałem wrażenie, że ktoś nad moim uchem podłączył gripa do zenita i tłucze z AKMu... jestem na nie.

#32 Gośćkonrad1991_*

Gośćkonrad1991_*
  • Goście

Napisany 23 marzec 2008 - 22:08

Sony produkuje telewizory, mp3, mp4, laptopy, słuchawki, gramofony, telefony... co jeszcze?

Przecież Sony przejęło Konike Minoltę, więc to żaden argument.

Jednocześnie stwierdzono że aparaty i optyka będą nadal produkowane w fabrykach Minolty, jednak z logiem i dla firmy Sony.

Nie robiłem zdjęć alfą, ale jestem sceptycznie nastawiony tylko po jednym wizualno-słuchowym kontakcie. Miałem wrażenie, że ktoś nad moim uchem podłączył gripa do zenita i tłucze z AKMu... jestem na nie.

A200 jest znacznie cichszy od A100, więc to także odpada.

Moim zdaniem A200 jest warty rozważenia, na allegro mamy dużo tanich obiektywów Minolty z AF (chociażby flinta), do tego dostajemy stabilizacje w korpusie z tymi wszystkimi obiektywami.

W A200 poprawiono to co najbardziej przeszkadzało w A100 (szumy i AF), zabrano przy tym dwie funkcję (IMHO nie przydatne dla amatorów, ale to zależy od konkretnych zastosowań i każdy musi to sam ocenić), tj. brak podglądu głębi ostrości i brak funkcji wstępnego podnoszenia lustra.

#33 -Michał

-Michał

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 560 Postów:

Napisany 23 marzec 2008 - 22:36

Konica Minolta produkowała cudowne aparaty... Sony przejęło ich bazę technologiczną, ale Sony sprzedaje głównie markę.
Nie twierdzę, że jest źle, bo nie mam do tego podstaw. Napisałem, że jestem sceptycznie nastawiony.

#34 we11o2pl

we11o2pl

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 53 Postów:

Napisany 28 marzec 2008 - 15:17

Hej, witam ponownie!!

To prawda, że k10d nie ma podglądu na żywo?? Głupie komórki mają tę funkcję, w przeciwieństwie do tak drogiego aparatu??
Bo sprzedawca w sklepie powiedział, ze ten aparat ma "live view", chociaż w danych technicznych nic na ten temat nie znalazłem;/ Zdaję sobie sprawę, że najlepsze zdjęcia robi się z wizjera ale takie udogodnienie czasem też mogłoby się przydać...
I mam jeszcze drugie pytanko: Dlaczego obiektyw 18-55 kosztuje 300zł a 18-255 aż 1600zł, gdy można już kupić lustrzanki z wbudowanym obiektywem o przybliżeniu 18x za 1 tys zł?? Są jakieś zalety tak drogich obiektywów?? A moze są/zostaną wprowadzone inne, troche tansze obiektywy... A może warto zainwestować w tak drogi obiektyw, tylko pytanie czy warto?? Bo jeśli miałbym kupić tak drogi obiektyw to najszybciej za rok.

Pozdrawiam

edit: Byłem godzinę temu w sklepie i oglądałem ten aparat. Też już się dowiedziałem, iż ta lustrzanka nie ma funkcji "live view" a szkoda ;/
Ale jeszcze jedna rzecz mnie interesuje. Gdy chcę zrobić zdjęcie moim starym aparatem (takim na klisze) wystarczy, że przyłożę oko do wizjera i od razu mogę zrobić zdjęcie. A jak jest w przypadku tej cyfrówki? Oczywiście pomijając kwestie ustawiania ostrości obrazu i jego przybliżenia zdjęcie można zrobić od razu, żeby miało bardzo dobrą jakość? (mam na myśli robienie zdjęć na dworze, krajobrazów itd.)
I chciałbym, żebyście mi odpowiedzieli na w/w pytanie dotyczące obiektywów 13.9x - czy warto w nie inwestować i jak to jest robić zdjęcia w takim przybliżeniu? Konieczny jest statyw czy można zrobić zdjęcie trzymając aparat w ręce?

Tak na marginesie co do robienia niezapomnianych fotek: pochodziłem sobie dzisiaj po takim polu w dolnie Odry i widziałem na raz 9 saren, ktróre przebiegły 20-30m ode mnie i po chwili w oddali inną grupke saren, liczącą chyba 12 osobników:D:D:D 2 tyg temu widziałem z odległości ok 40m 8 dzików :D:D:

#35 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 28 marzec 2008 - 19:56

1 Nie ma live view.
2. budowa lustrzanki nie pozwala na wyswietlenie obrazu na LCD z opuszczonym lustrem. pozatym live view zużywa matrycę.
3. zabiles mnie pytaniem czemu 18-55 tyle a 18-255 tyle... kup kompakt i nie marudź. A jeszcze lepiej zrobisz jak kupisz książkę o podstawach fotografii.
4. "Gdy chcę zrobić zdjęcie moim starym aparatem (takim na klisze) wystarczy, że przyłożę oko do wizjera i od razu mogę zrobić zdjęcie. A jak jest w przypadku tej cyfrówki? Oczywiście pomijając kwestie ustawiania ostrości obrazu i jego przybliżenia zdjęcie można zrobić od razu, żeby miało bardzo dobrą jakość? (mam na myśli robienie zdjęć na dworze, krajobrazów itd.)" To też jest lustrzanka. To to samo tylko zamiast filmy masz matrycę.
5. Wszystko zależy od warunków pogodowych.

Przedewszystkim proponuje kupić książkę dot. podstaw fotografii cyfrowej.
Home:Core Duo E2140, 2x1gb ram ddr2 kingmax CL5 800, Asus GF7600GS Silent + Samsung 173 P+ @ DVI, DVDrw LG,WDC 80GB ATA, Chieftec 450W, Logitech UltraX, Logitech mx610, // Powered by Gigabyte N650SLI-DS4 Photo:D80 + MB-D80 + N 18-70 + 50 1.8

#36 we11o2pl

we11o2pl

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 53 Postów:

Napisany 28 marzec 2008 - 20:16

Jeśli mówimy o tych obiektywach to chciałbym wspomnieć, że jeszcze niedawno nie miałem zielonego pojęcia na temat oferty obiektywów na rynku (jak i o samych aparatach), a myślałem, że może wiecie, iż za jakiś czas wejdą jakieś tańsze obiektywy albo te 18-255 mają jakieś bajery tupu silniczki do stabilizacji obrazu itd. Myślę, że też na razie książka o podstawach fotografii nie jest mi potrzebna, a ja przecież chciałbym się dowiedzieć kilka prostych rzeczy (też wszystko w swoim czasie).

edit: widzę, że chyba najlepszym rozwiązaniem, żeby mieć duże powięszenie jest dokupienie drugiego obiektywu 70-300, który nie kosztuje za dużo (550zł) http://allegro.pl/it...p_filtr_uv.html]
co myślicie o takim obiektywie? Obraz przy ogniskowej 200-300 nie byłby rozmazany? Czy może po prostu trzeba wydać te 1,5 tys zł za 18-255 jak chce liczyć na dobra jakość wysokich ogniskowych?

czyli byłby zestaw k10d body + 18-55 + 70-300

#37 Lukas8

Lukas8

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 357 Postów:

Napisany 28 marzec 2008 - 21:43

Proponuję poczytać trochę o fotografii w internecie. Na początku działu jest temat z stronami poświęconymi fotografii. 18-55 +70-300 to zdecydowanie lepszy pomysł. Obiektyw o którym piszesz wcześniej 18-250 jest kiepski jakościowo. Po prostu nie da się zrobić dobrego obiektywu o takim zakresie ogniskowych. Poza tym mija się to z celem lustrzanki, gdzie z założenia powinno się zmieniać obiektyw w zależności od tego co chcemy fotografować. Najlepsze są obiektywy stałoogniskowe. A jeśli chodzi o zmiennoogniskowe to zoom 4x maksymalnie.

#38 -Michał

-Michał

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 560 Postów:

Napisany 28 marzec 2008 - 22:30

we11o2pl

Naprawdę wiele rzeczy o które pytasz można znaleźć choćby w pierwszej książce z serii National Geographic... i naprawdę wiedza tam podana to to czego potrzebujesz. Uwierz na słowo, idź, przejrzyj i kup, bo warto, mam kilka książek z tej serii i mimo tego, że podstawy już jakiś czas temu opanowałem lubię do nich wracać.

#39 123CICHY123

123CICHY123

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 Postów:

Napisany 29 marzec 2008 - 22:17

To, że zadaje takie pytania może świadczyć o tym, że mo,że być jeszcze niegotowy na lustro i radziłbym się jeszcze zastanowić.

Sigma 70-300 którą pokazujesz to jest wielkie G. Jest to obiektyw komletnie nieopłacalny. Na samym końcu masakrycznie ciemny. Robienie nim zdjęć na jakiejś hali od razu odpada. Musisz od razu zrozumieć. Dobry obiektyw to cena od 1500-2000 do 10000zł, poniżej tego pułapu nie warto schodzić. Przykro mi ale zabawa w fotografa nie jest raczej tanim hobby.

#40 GośćAdam_D_*

GośćAdam_D_*
  • Goście

Napisany 30 marzec 2008 - 15:25

Kupno aparatu przekładam już chyba z 4-5 lat ale już pomału chyba przyszedł czas na zmianie starego Fuji.
Tak juz trochę patrzyłem na różne aparaty ale w sumie dostałem już bzika i nie mam zielonego pojęcia co mógłbym kupić (niekoniecznie już teraz).
Po prostu chciałbym mieć jakąś lustrzankę, która by robiła możliwie najlepsze zdjęcia. 2,5 tys to maksimum (lepiej zamknąć się w przedziale cenowym między 2 - 2,5 tys chyba, że jest jakaś "przepaść" w jakości robionych zdjęć pomiędzy aparatem za 2,5 tys a za 3 tys zł). Cena 2,5 tys obejmuje cały zestaw: body + soczewka + karta pamięci (zwykle kupując aparat dostaje się jakąś torbę??).
Aparat będzie służył do robienia rodzinnych zdjęć oraz fotografii krajobrazów.
Jestem otwarty na Wasze propozycje. Zaznaczam, że mi zależy na jakości zdjęć, a nie na marce. Z góry dzięki za zainteresowanie.

Pozdrawiam

Edit: nie wiem, czy przypadkiem nie brać pod uwagę Olympusa E510. I prosze wytłumaczcie mi jak to jest z tymi obiektywami... mam na myśli powiększenie. Da się w tej cenie mieć aparat z zoomem z 5x czy 10x??
Jeśli to możliwe, to chciałbym, aby zdjęcia były robione w formacie przybliżonym do 16/9.

do 2500.. to tak trochę cienko z wyborem, proponuję nieco dołożyć i wybrać albo Nikona, albo Canona – dwóch wiodących producentów aparatów – co prawda pamiętaj że nie tylko body się liczy – ale przede wszystkim obiektywy – w to warto zainwestować.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników