Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Podłączenie laptopa do LCD TV kablem HDMI

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Sleepwalker74

Sleepwalker74

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 Postów:

Napisany 13 marzec 2008 - 20:13

Mam laptopa HP Pavilion dv6640ew z wyjściem HDMI. Podłączyłem go do LCD TV (LG32LC41) tanim Kablem HDMI, takim za około 30 zł. Obraz na ekranie TV jest ostry, ale kolory są wyblakłe, przygaszone. Czy to wina kiepskiej jakości kabla? Jeśli zafunduję sobie kabelek wysokiej klasy, z pozłacanymi wtykami itd. - uzyskam pełną paletę kolorów?

Pozdrawiam

• Goście

Napisany 13 marzec 2008 - 20:44

Sprawdź ustawienia grafiki w laptopie i przeprowadź regulacje. kolorów tv

#3 Sleepwalker74

Sleepwalker74

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 Postów:

Napisany 13 marzec 2008 - 21:49

Sprawdź ustawienia grafiki w laptopie i przeprowadź regulacje. kolorów tv

Sprawa wygląda następująco: jeśli w panelu sterowania nVidia w zakładce "wideo i telewizja / zmień format sygnału lub format HD" wybiorę format 720p HDTV to kolorki są takie jak być powinny ale czcionka staje sie rozmyta i niewyraźna a obraz nie mieści się na matrycy, tak jakby wychodził poza nią, krawędzie są obcięte. Po wybraniu opcji "format inny niż HDTV i wybraniu rozdzielczości 1360x768 wszystko jest ostre i wyraźne, obraz mieści się w całości na matrycy ale kolory są wyblakłe. Podsumowując: tylko rozdziałka 1280x720 daje właściwy kolor ale kosztem innych parametrów obrazu. Czy możliwe jes ustawienie prawidłowych kolorów przy rozdzielczości 1360x768? (nominalna rozdzielczość mojego TV to 1366x768)

#4 Gośćmario_*

Gośćmario_*
  • Goście

Napisany 15 lipiec 2011 - 18:53

mam podobny problem, Czy udało Ci się ustawić prawidłowo?

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników