Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Jaki inerkonekt i kable głośnikowe?

• Please log in to reply
52 replies to this topic

#1 ati701

ati701

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 60 Postów:

Napisany 17 luty 2008 - 21:26

Witam,
Mam prośbę o pomoc w wyborze dobrego inerkonekta i kabli głośnikowych. Mam na wydanie okolo 100zł na interkonekt ale to już ostateczność a na głośnikowe to do 5zł za metr maks . Chodzi mi o połączenie NAD'a 512 i wzmaka Radmor'a (na razie) kolumny jamo e 680. Lepiej kupić nowy czy używkę? A jak się mają samoróbki? Czy warto na nie zwracać uwagę? I w ogóle na zwrócić uwagę przy zakupie?
Pierwszy raz składam sprzęt i potrzebuje rady z góry dziękuje za pomoc.

#2 Dymbek

Dymbek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 Postów:

Napisany 17 luty 2008 - 21:40

Co do kabli nie radze kupowac pobrobek bo zmniejszaja po podlaczeniu glos o jakies 40%.O ile dobrze sie orientuje to srednia cena kabla podrobki to 5 zl za metr,oryginal jest 3x drozszy ale 3x skuteczniejszy.

#3 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 17 luty 2008 - 21:41

Z tanich IC całkiem niezłe są Prolinki i Alphardy (20-30zł)
Głośnikowe warte polecenia to: Hotline Silicon, Procab LS25 i Alphard da Vinci z serii SP i SL.
STEREO AUDIO ACADEMY PHOEBE IIS+DNM RESON/ALPHARD DA VINCI SL8+NAD C352+DA VINCI HE8CR+ARCAM DIVA CD82 KINO DOMOWE ONKYO TX-SR702e+LG DVX9700 +NEXTON M100+MAESTROII 100c+TONSIL PREMIUM S+KODA SW-1211;

#4 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 00:25

Glosnikowe to np wspomniane wczesnoej ProCab LS25, akurat 4.90zl/metr.

Co do interkorektu to daj se spokoj z tymi za 20-30zl. Proponuje rozejzec sie za jakims dobrym, ale uzywanym. Np
http://www.allegro.p...bach_nf_2_.html
http://www.allegro.p...d_qunex_2_.html

#5 Joku-system

Joku-system

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 35 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 08:10

Witam,
Mam prośbę o pomoc w wyborze dobrego inerkonekta i kabli głośnikowych. Mam na wydanie okolo 100zł na interkonekt ale to już ostateczność a na głośnikowe to do 5zł za metr maks . Chodzi mi o połączenie NAD'a 512 i wzmaka Radmor'a (na razie) kolumny jamo e 680. Lepiej kupić nowy czy używkę? A jak się mają samoróbki? Czy warto na nie zwracać uwagę? I w ogóle na zwrócić uwagę przy zakupie?
Pierwszy raz składam sprzęt i potrzebuje rady z góry dziękuje za pomoc.

Witam
Do 100zł za IC będzie ci ciężko kupić coś dobrego tak samo jak za 5zł/1m kable głośnikowe.
Ale na początek poszukaj IC Cardas Crosslink, uzywka chodzi 100-150zł.
Z głośnikowych weź Profigolda i będziesz zadowolony (oczywiście jak za kabel 5zł/1m).

#6 ati701

ati701

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 60 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 09:35

Dobra ale jaka grubość tego kabla wtedy bo jak sprawdzałem ProCab to i owszem 4,90zł/m ale to jest 2,5mm2. A co do IC to jets ważna jego długość?
A za te kable ile można najwięcej dać żeby nie przepłacić?
http://www.allegro.p...i_2x1m_rca.html

#7 Joku-system

Joku-system

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 35 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 10:52

Dobra ale jaka grubość tego kabla wtedy bo jak sprawdzałem ProCab to i owszem 4,90zł/m ale to jest 2,5mm2. A co do IC to jets ważna jego długość?
A za te kable ile można najwięcej dać żeby nie przepłacić?
http://www.allegro.p...i_2x1m_rca.html

Grubośc dobier sam.
Większa moc,prąd=grubszy kabel.
Profigold jest 1,3 - 1,5 - 2,5mm2 kwotowo niewielkie różnice.
Tara Labs sądze że 150zł to max
Co do Qed to niemiałem okazji go testować.

#8 ati701

ati701

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 60 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 11:50

A ja myślałem kupić zwykłe OFC ale o grubości 4mm2 nie będą lepsze od tych Profigold'ów 2,5mm2?

#9 Joku-system

Joku-system

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 35 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 12:36

A ja myślałem kupić zwykłe OFC ale o grubości 4mm2 nie będą lepsze od tych Profigold'ów 2,5mm2?

Oooo napewno NIE. Zwykłe OFC to najprostsze połączenie, poprostu kawałek drutu.
Na profigoldzie uzyskasz dokładniejszą stereofonie jak i przestrzenność.
Miałem te kable i do 10zł/1m są b.dobrym rozwiązaniem.
Potem przesiadłem sie na Wireworld Luna 5 - koszt 35zł/1m - poprawił sie bas, średnica raczej bez zmian, góra nieco ostrzejsza ale i czystsza.
A teraz mam Audionova Illuminator MKII - 100-110zł/1m razem z konfekcją. - tu poprawa jest bardzo znacząca, poprawiła sie zdecydowanie kontrola niskich, średnie się "wyczyściły" są pięknie słyszalne, góra zyskała blasku, czystości, wybrzmienia. Piękna przestrzenność i stereofonia. Wszystko jest spokojne, dla mnie miód.

Wybór należy do Ciebie.

#10 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 13:07

Do takich kolumn to 4mm2 jak masz dlugosc jednego przewodu do kolumny powyzej 3m.

#11 ati701

ati701

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 60 Postów:

Napisany 20 luty 2008 - 19:06

A wicie gdzie można kupić może w dobrej cenie dobry kable głośnikowy? A który jest lepszy ProCab czy Profigold? I jeżeli profigold to jaki?

#12 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 20 luty 2008 - 19:35

Ciezko wybrac ktory lepszy. Poprostu to dobre, solidne kable. Ich wplyw na dzwiek jest minimalny, tymbardziej w takim budzetowym systemie.
Tu masz tanio ProCaby:
http://www.onstage.p...products_id=885

#13 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 20 luty 2008 - 19:57

A wicie gdzie można kupić może w dobrej cenie dobry kable głośnikowy? A który jest lepszy ProCab czy Profigold? I jeżeli profigold to jaki?

Ja mam też głośnikowego Profigolda z serii PGC o przekroju 2.5mm ( PGC7254) - Alphard da Vinci jest od niego o wiele lepszy - Procab także.
STEREO AUDIO ACADEMY PHOEBE IIS+DNM RESON/ALPHARD DA VINCI SL8+NAD C352+DA VINCI HE8CR+ARCAM DIVA CD82 KINO DOMOWE ONKYO TX-SR702e+LG DVX9700 +NEXTON M100+MAESTROII 100c+TONSIL PREMIUM S+KODA SW-1211;

#14 wojtek70

wojtek70

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 20 luty 2008 - 20:23

W kazdej hurtowni kabli... Moim skromnym zdaniem polska miedz TLYp-G 2x4 (3N) do Twoich Jamo wystarczy az nadto. Produkowana jest tez wersja srebrzona tego przewodu PGcu/ag 2x4.

Jezeli natomiast nie chcesz sie bawic w przycinanie kabli, izolacje termokurczliwa, zarabianie koncowek, etc. To proponuje zerknac w oferte Alpharda - Da Vinci - gotowe przewody. Nie doosc, ze bardzo ladnie to sie prezentuje to jeszcze stosuja nasza miedz o podwyzszonej czystosci (6N+) ;)

pozdrawiam,
/Wojtek

#15 ati701

ati701

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 60 Postów:

Napisany 21 luty 2008 - 17:04

No dobra ale jaki wtedy przekrój kabli czy do Alphard - Da Vinci czy np. do Profigolda? Czy nie wystarczą 4,5mm2 czy lepiej 4mm2 pod jamo e 680? Nie sugeruje się ceną ale skoro nie będzie dużej różnicy to nie chce za bardzo przepłacać za kable?

A jak się mają Alphard - Da Vinci do profigolda? Które są lepsze?
A i chcę kupić gotowe kable i nie chce się bawić w taką robotę bo się nie znam za dobrze.

#16 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 21 luty 2008 - 17:47

No dobra ale jaki wtedy przekrój kabli czy do Alphard - Da Vinci czy np. do Profigolda? Czy nie wystarczą 4,5mm2 czy lepiej 4mm2 pod jamo e 680? Nie sugeruje się ceną ale skoro nie będzie dużej różnicy to nie chce za bardzo przepłacać za kable?

Juz ci pisalem o tej grubosci. Do takich kolumn, jesli masz ponad 3m na jedną stronę to 2.5mm2 w zupelnosci wystarczy. Jezeli ponad 3m to, te 4mm2 by sie zdalo, ale taki Procab to juz koszt ok 10zl/metr.

#17 ati701

ati701

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 60 Postów:

Napisany 22 luty 2008 - 08:25

A jak się mają Alphard - Da Vinci do profigolda? Które są lepsze?

#18 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 22 luty 2008 - 17:28

Da Vinci z serii SL i SP są zdecydowanie lepsze od Profigoldów z serii PGC.

#19 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 22 luty 2008 - 17:32

Pozwolcie ze sie doczepie troche do tematu. Czy zmiana kabli wewnatrz kolumn (moich) dala by jakies efekty jesli bym wrzucil do nich przewody takie na wysokie i srednie:
http://www.allegro.p...amichi_1m_.html
i te na basy:
http://www.allegro.p...amichi_1m_.html

Na forum czytalem ze taka zmiana kabli moze dac calkiem niezle efekty.

#20 wojtek70

wojtek70

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 22 luty 2008 - 19:47

Pozwolcie ze sie doczepie troche do tematu. Czy zmiana kabli wewnatrz kolumn (moich) dala by jakies efekty jesli bym wrzucil do nich przewody takie

Moim skromnym zdaniem odsuniecie kolumn od sciany czy ustawienie ich na kolcach da nieporownywalnie lepszy efekt (bo slyszalny), niż wymiana okablowania. Ale te kable kable mają też zaletę - jak przyjda ciezkie czasy (odpukać) to na skupie dadza za nie pare groszy - po warunkiem, że to faktycznie silver, a nie stal wymieszana z miedzią... ;)

/Wojtek

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników