Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Amplituner wielokanalowy do sluchania stereo

• Please log in to reply
138 replies to this topic

#101 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 11 kwiecień 2008 - 06:02

A ja wam powiem tak. Najlepiej ocenić to samemu. Dla jednego niuanse będą istotne, dla innego nie. Dużo zależy również od głośników. W końcu niektóre zestawienia się nie lubią. Dlatego takie spory są chyba nieco jałowe.

Meritum przy projektowaniu amplitunera kina domowego sprowadza się przede wszystkim do obsługi dźwięku przestrzennego. Mniejsza wydajność mocowa amplitunerów związana jest nie tylko z koniecznością obsługi od 5 do 7 końcówek mocy. Niemałą w tym rolę odgrywa aktywny subwoofer, który bierze na swoje barki dużą część zapotrzebowania na moc akustyczną.

Steiwrdzenia, że coś gra cienko, czy wręcz do d... są bardzo subiektywne. Obawiam się, że to, co Don uważa za dużo lepsze od Denona 2106 jest dla wielu osób tyle warte, co dla niego Denon 2106. Dochodzi jeszcze kwestia dopasowania głośników. Don uwalił swego czasu końcówkę mocy w Denonie mając podłączone Paradigmy. Są to wymagające głośniki i mogły nie pozwolić Denonowi pokazać, na co go stać. Mój Denon 2106 w połączeniu z Dali Concept 6 gra naprawdę przyzwoicie. A ponieważ muzyki słucham sporadycznie, więc nie marzy mi się osobny zestaw stereo. Ale mój Denon jest czarny, może to dlatego? ;)

ArtS :)

#102 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 11 kwiecień 2008 - 13:53

Hmm... temat wręcz wrze... :)
Ja chciałem dodać, że nie słyszłąm przypadkiem tego podstawowego Pioneerka gdzieś stojąc chwile przy otwartch drzwiach, tylko kumpel kupił i rozpakowaliśmy to od początku i słuchałem tego kilka godzin, na "lubianej" przeze mnie muzyce... nie jestem rozczarowany, jedynie opiniami z forrum. napewno nie było to słabo... fakt że był subwoofer (VK za 250zł) ale i na forum pisaliście że subwoofer w muzyce nie daje rady, chyba że bedzie kosztował ok 1000 i więcej...
Takie podejście do tematu przez różnych ludzi jest może i dobre, ale brak tu empatii. załóżmy ja pisze że chce kupić A/V do swojego pokoju 20m2 za ok 2000zł a tu (z całym szacunkiem) Don mi pisze że jego Denon 2106 słabo gra w stereo - myśle - AHA... szukam tego denona, cena już wyczerpała mój budżet a tu podobno słabo gra... a gdzie reszta...
Podobnie jak opinie, że "podobno modele Harmana od 2xx".... po 1 wedug mnie podobno to mało mnie interesuje a po drugie jeśli komuś sprzęt (sam amplituner) za 2000 i więcej nie odpowiada to jak może on pomóc komuś swoją opinią o sprzęcie połowe tańszym... a do tego krążące opinie że podobno coś jest fajne ALE zależy dla kogo...

Wielki szacunek dla waszej wiedzy i doświadczenia ale niektóre Wasze wypowiedzi są jakby z tematu: "mam 8tysięcy... czego kupić nie polecacie..." iu teraz mam 2106, ale w stereo jest słaby, PODOBNO Harmany od 2xx są już ciekawe, słuchałem Harmana za 4000 i szału nie było... itd...

a co do dylematów ludzi początkujących to właśnie ten P{ioneer mnie nie rozczarował, tymbardziej że na allegro idzie go dostać już za 700zł to z paramertów mnie trochę bardziej kręcą Denony... 1306, a troche ardziej dopasiony funkcjami to 1508, patrząc na specyfikacje to jakby Pioneer 417 a 817... Jednak Kolego Don u mnie w HiFi exclusive nie mają na sklepie żadnego pioneera bo to podobno porażka, a denony są dobre, jednak to co na sklepie jest lepsze...
Teraz losowanie, czy kot w worku - Denon, (ale po co skoro model wyższy jest słaby) czy porażka - czyli Pioneer, czy wielkie ambicje na niewielkie różnice - stereo...

przepraszam jeśli ktoś poczuł się urażony - nie o to mi chodziło
Pozdrawiam :P

#103 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 11 kwiecień 2008 - 19:58

jak już pisałem wszystko co pisze opieram na swoich doświadczeniach, testowałem sporo amplitunerów i wzmacniaczy bezpośrednio w różnych zestawieniach, kilka miałem też u siebie w domu, nie będę się drugi raz powtarzał - w porównaniu do wzmacniaczy te tanie amplitunery grają tragicznie w porównaniu do dobrych wzmacniaczy i wyraźnie gorzej od tych słabszych wzmacniaczy które miałem (nie w każdym elemencie brzmienia, ale sumując plusy i minusy tak wychodzi)

to co piszesz teraz Ziazik pokrywa się z tym co ja pisałem - gra bardzo dobrze bo to pierwszy sprzęt tego typu jakiego słuchasz i tak będzie grał dopóki nie usłyszysz czegoś lepszego... tylko nie wiem jakie kolumny chcesz podpinać - komplet Voice Kraft czy inny no name ? jak tak to sorry ale nie zdziwię się, że nie usłyszysz większych różnic poza wpływem większej mocy wzmacniacza (lepszy bas, dynamika)... chociaż to właśnie głównie na to w brzmieniu zwracają uwagę "nieaudiofile" czyli słuchający głównie łupenek czy hip hopu, rapu itp a to właśnie basem i dynamiką amplitunery wyraźnie odstają od wzmacniaczy, więc założenie że tylko jakiś koneser muzyki dostrzeże różnicę jest zupełnie błędne
nie rozumiem zupełnie też po co wspominasz o subwooferze, skoro jak piszesz "testowałeś" brzmienie amplitunera...

i ostatnia sprawa Ziazik - nie przekręcaj mojej wypowiedzi ("podobno")... napisałem że Harmany powyżej modelu 2xx podobno grają lepiej (ja nie słuchałem) co oznacza że modeli do 2xx włącznie słuchałem
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12
** Panasonic 46py8 ** HD player Ariva 110 ** Cyfra+ ** car audio by :-))))

#104 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 11 kwiecień 2008 - 22:27

Ja wiem że nie sluchałeś stąd pisałeś podobno. nie mam pretensji, ale czytałem jeszcze w innym temacie o tych lepszych walorach serii 2xx... jakiś użytkownik pisął że nie słuchał Harmanów ale poleca serie zaczynające się od 2xx... to także wypowiedź ..... no właśnie...

Co do subwoofera to ma to dwojakie znaczenie jeśli chodzi o moje wypowiedzi, żeby była jasność pierwszy powód to to że nie zgadzam się w moich odczuciach że sub w stereo zawadza i nie daje rady, zgodze się że bez wysterowania potrafi wydać dźwięki "niezidentyfikowane" ale jeśli się pobawić w kalibracje dużo poprawia i według mnie wato dorzucić do zestawu, po drugie dlatego go dopisąłem gdyż nie sam amplituner sprawia że jesteśmy zadowoleni, nie sam amplituner odwarza dźwięk, o czym przecież wiesz ;)

a co do kolumn typu VK... jak sam piszesz do takiej muzyki są w sam raz, ale nie wierze że gdybyś pobawił się w rozmieszczenie nie odsłuchał byś jakiegokolwiek poprawnego kawałka... to chyba tak jak z ttymi różnicami między KD a stereo - suma sumarum jest kiepsko ale nie w każdym momencie, a przde wszystkim jak także mówiłeś , ponieważ miałeś już styczność z dobrymi zestawami i testujesz. ale uważam że nie można powiedzieć że Voice kraft to totalni shit, ładnych parelat jest na rynku a ostatnie serie ciekawie wyglądają, jednak nie uważam że to najlepszy wybór, nawet nie że dobry, jednak w proporcjach cena/jakość chyba jeden z lepszych. (no name to no name, rudno ocenić który ile jest na rynku...)
Znam wielu ludzi którzy słuchają muzyki z mikro wież i mini wież i są zadowoleni, a jestem pewien że nawet gdybym im postawił stereo w wykonaniu KD na choćby Voice kraftach byli by pod wrażeniem, a co dopiero gdyby już troche staranniej dobrać te budżetowe sprzęty...

w pewnym momencie byłem pprawie zdecydowany na HK 3480 i Jamo S708, jednak w sklepie nie mają tych kolumn bo podobno nie są ciekawe a na forum opinii brakowało, jeden temat był to podobnie jak tutaj z kolegą Radzikiem, użytkownk dobrze o nich mówił a ci "PODOBNO" jechali po nich na maxa... tak jest tutaj na stereo z KD a użytkownik jest i jest ze swojego sprzętu zadowolony. ale zdaje sobie sprawe że każdy musi zdawać się na swoje odczucia.

#105 bdaras

bdaras

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 243 Postów:

Napisany 12 kwiecień 2008 - 18:44

... tak jest tutaj na stereo z KD a użytkownik jest i jest ze swojego sprzętu zadowolony. ale zdaje sobie sprawe że każdy musi zdawać się na swoje odczucia.

jakbyś poczytał więcej wątków to jest też trochę, w których właściciele piszą, że są niezadowoleni. Choćby ja kiedyś pisałem odnośnie basu w HK czy "krzyczącym" Stingu na JBL L880. Teraz po wielu zmianach sprzętu mam Monitor Audio RS, z którego jestem zadowolony, aczkolwiek są drobne niuanse, które chciałoby się poprawić. Ale tak to już jest.
A poza tym to co wiadomo już od dawna, że jeden będzie zadowolony z wieży a drugi ze sprzetu za 10 tyś. Poprostu każdy lubi co innego i po to są fora aby się dzielić swoimi opiniami a wypowiedzi, w których ktoś coś chwali bo "podobno" lub chwali swój sprzęt bez podania konkretnych informacji dlaczego go chwali należy brać z przymrużeniem oka ;)

ps. tak wogóle to jest to dział KINO DOMOWE a nie STEREO :)
Kino/Stereo: Harman 247+DVD22+Monitor Audio RS6+RSLCR+RSFX+ R360 (może z czasem zakupie dobry wzmacniacz stereo) Ultralink Challenger series 12, Albedo Blue TV: Pioneer PDP4270XA+DVR-550H komp: E6750+Gainward GF8800GT+4GB RAM+MSI Neo+Corsair HX520

#106 MaciejMM

MaciejMM

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1499 Postów:

Napisany 12 kwiecień 2008 - 21:14

właśnie dzisiaj rozłączyłem moje własne Pre Out i rozbiłem cały sprzęt jak należy

stereo do stereo , a kino do kina w budżetowym sprzęcie !!

ale po kolei :

w dość sporym pokoju (30m2 +10m2 wnęka ) ponownie zlądowało kino domowe domowe Panasonica składające się z DVD i amplitunera SA-HE75 połączone razem z kolumnami front-Visaton oraz efektowe ( central + surrandy ) Wharfedale WH no i oczywiście sub Dali AW-8 ( jedna z najmocniejszych 20-tek na rynku ) .W kinie taki zestaw spisuje się poprawnie i spokojnie nagłośni to pomieszczenie podczas seansów filmowych.
A wszystko to współpracuje z TV LG 42LF75 Full HD z czego na obecną chwilę jestem najbardziej zadowolony ( zakupiony za 3.277zł :D )

W mniejszym pokoju (25m2 ) pozostawiłem wzmacniacz Diory WS-504B stereo połączony z CD i kolumnami Visatona .

Nawet nie ma co porównywać dźwięku jednego z drugim , bo wzmacniacz stereo ( stary ale jary ) bije na głowę "nowy" amplituner pod względem jakości, dynamiki oraz mocy przede wszystkim.

kiedy miałem to połączone w tym samym pokoju na tych samych kolumnach to amplituner po prostu "grał" natomiast wzmacniacz Diory "wymiatał" i to nieźle
KINO : ONKYO TX-SR609 , Manta DVD 051 USB + kolumny: Visaton :WS-17E x2 +SC10N, 40-22.000 90db - surrund 1x Wharfedale WH-2 89db - central + 2x Wharfedale WH-2 88db -surrund 1x SUB Dali AW-8 - 108db - prawdopodobnie najmocniejsza 20-tka na rynku :-) STEREO :DIORA WS-504B,CD 502,DVD S29 + Visaton Nac 200 +G20SC 32-25.000 - 90db Panasonic : SC-PM19 , SC-PM21 ,SV MP110 słuchawki Koss KTX PRO 1 1-TV LG 42LF75 -Full HD 2-TV- LG 29" -CRT -full wypas :-) ( DRP-pixel plus,subwoofer,100hz, wejście VGA,głośnik centralny itp.... )

#107 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 13 kwiecień 2008 - 01:16

Nawet nie ma co porównywać dźwięku jednego z drugim , bo wzmacniacz stereo ( stary ale jary ) bije na głowę "nowy" amplituner pod względem jakości, dynamiki oraz mocy przede wszystkim.

kiedy miałem to połączone w tym samym pokoju na tych samych kolumnach to amplituner po prostu "grał" natomiast wzmacniacz Diory "wymiatał" i to nieźle

A co by bylo gdyby w te miejsce Diory, podpieło by sie jakiegos rasowego Denona lub Yamahe za 1000zl?

#108 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 13 kwiecień 2008 - 07:54

Nowym Denonom i Yamahom za 1000zł Diora WS504B mocno skopałaby dupsko.
Używki w tej cenie zagrałyby znacznie lepiej.
STEREO AUDIO ACADEMY PHOEBE IIS+DNM RESON/ALPHARD DA VINCI SL8+NAD C352+DA VINCI HE8CR+ARCAM DIVA CD82 KINO DOMOWE ONKYO TX-SR702e+LG DVX9700 +NEXTON M100+MAESTROII 100c+TONSIL PREMIUM S+KODA SW-1211;

#109 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 13 kwiecień 2008 - 10:45

Słuchaj bdaras... wiem podobnie jak inni że to dział KD, ale Ty powinieneś czytać temat wątku w którym chcesz umieścić swoją opinię żeby to wszystko miało sens... chyba że nie wiesz że amplituner Kd ma opcje dźwięku stereo toteż może teraz Twoja wiedza sie poszeżyła ;)
Czytam czytam i widze że nawet ci, którzy mają konkretny sprzęt troche sobie narzekają, ale to już ich sposób na wydawanie pieniędzy, dążenie do ideału itp jednak jeśli ktoś nie porównuje sprzętów posiadanych do najnowszych albo droższych... to jak ma wydać pieniądze?
widzę nikt tu nie ma tych niższych modeli denona bo brak opinii... Nie wiem na ile to są cieńkie sprzęty, gdyż widziałem zestawy KD w Mega Avansie oparte na Denonie 1306 za 4000zł.....
Don ma racje, na początku to wszystko pewnie gra dobrze, jednak teraz pytanie, czy zaczynać od słabszych sprzętów czy odrazu uwierzyć tym którzy już tą drogę przeszli... ale kolejne zastanowienie to czy ja bede miał taki sam zapał jak np Don?? czy taką samą chęć posiadania już tego co jest lepsze niż to co mam... do tej pory nie maiałem z tym problemów ani takich "ciągotek" do tego typu postępowania... :blush:

co jeszcze jest ciekawet to może kupienie jakiejś używki amplitunera stereo, który z muzyką sobie lepiej poradzi niż ampli KD do 2000... Radul, masz tam widze jakieś rozeznanie, może coś polecisz? bvo chyba nie ma sensu pakować 1300zł w nowy ampli stereo?? czy się myle... :rolleyes:

#110 MaciejMM

MaciejMM

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1499 Postów:

Napisany 13 kwiecień 2008 - 11:12

pewnie by tak było , nie wiem nie sprawdzałem ;)

Diora jako nowa kosztowała 650zł ;)

prędzej należałoby porównać ww sprzęty w tej samej cenie czyli ok 300zł

a ostatnio potestowałem sobie Radmora A-5610

http://www.radmory.za.pl/5610.html

niezły sprzęcik pod względem jakości :)
KINO : ONKYO TX-SR609 , Manta DVD 051 USB + kolumny: Visaton :WS-17E x2 +SC10N, 40-22.000 90db - surrund 1x Wharfedale WH-2 89db - central + 2x Wharfedale WH-2 88db -surrund 1x SUB Dali AW-8 - 108db - prawdopodobnie najmocniejsza 20-tka na rynku :-) STEREO :DIORA WS-504B,CD 502,DVD S29 + Visaton Nac 200 +G20SC 32-25.000 - 90db Panasonic : SC-PM19 , SC-PM21 ,SV MP110 słuchawki Koss KTX PRO 1 1-TV LG 42LF75 -Full HD 2-TV- LG 29" -CRT -full wypas :-) ( DRP-pixel plus,subwoofer,100hz, wejście VGA,głośnik centralny itp.... )

#111 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 13 kwiecień 2008 - 11:25

A co ja mowielm o nowych? Takie PMA-1060 rozniosl by ta diore jakoscia dzwieku i moca tez. A kosztuje ok 900zl.

#112 bdaras

bdaras

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 243 Postów:

Napisany 13 kwiecień 2008 - 14:21

Słuchaj bdaras... wiem podobnie jak inni że to dział KD, ale Ty powinieneś czytać temat wątku w którym chcesz umieścić swoją opinię żeby to wszystko miało sens... chyba że nie wiesz że amplituner Kd ma opcje dźwięku stereo toteż może teraz Twoja wiedza sie poszeżyła ;)

wiesz co ZiAZiK chyba jesteś urodzonym filozofem albo lubisz ciągnąć tematy w nieskończoność, co ktoś się wypowie to ty zaraz piszsz prawie referat, który nic nie wnosi. Krytykujesz, że ktoś pisze "podobno" a sam piszesz, że Jamo nie mają w sklepie bo podobno są nieciekawe a pioneer to podobno porażka.

odnośnie tańszych modeli nie ma zadużo wypowiedzi bo poprostu nie ma co się rozpisywać, a wydawanie 1300 zł na ampli stereo dla jednego ma sens dla drugiego nie, zależy co ktoś oczekuje od tego sprzętu. Poza tym kupując używany sprzęt trochę się ryzykuje.

A i dzięki, że mnie uświadomiłeś, że na amplitunerze KD można słuchać w stereo bo tak pewnie bym żył cały czas w nieświadomości ale i tak pewnie krócej niż Ty zdecydujesz się na jakiś sprzęt. Od pisania na forum nie usłyszysz jak brzmi dany wzmacniacz czy amplituner.
Kino/Stereo: Harman 247+DVD22+Monitor Audio RS6+RSLCR+RSFX+ R360 (może z czasem zakupie dobry wzmacniacz stereo) Ultralink Challenger series 12, Albedo Blue TV: Pioneer PDP4270XA+DVR-550H komp: E6750+Gainward GF8800GT+4GB RAM+MSI Neo+Corsair HX520

#113 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 13 kwiecień 2008 - 15:48

Racje masz... powiem Ci że zanim znalazłem się na forum więcej wiedziałem co chcę niż teraz... a z tym podobno to chyba faktycznie za bardzo odnajduje wypowiedzi z forum... ale tu się od tego roi i łatwo popaść w taki slang...

z tym stereo w wielokanałowym to taka docinka jak ta Twoja że to dział KD a nie stereo...

ale nie po to tu jestesmy żeby bawić się w moderatorów i poprawiać każde słowo. generalnie trudno szukać pochlebnej opini u ludzi o czymś gorszym niż dany mówca posiada. ale przecież każdy z Was zaczynał... więc pewien sprzęt w swoim czasie (poziomie zafascynowania) według Was też był godny uwagi...

#114 bdaras

bdaras

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 243 Postów:

Napisany 13 kwiecień 2008 - 16:50

no już tak jest, że większość chwali to co ma ale nie zawsze są zadowoleni, ze swojego sprzętu tak więc to co już niejeden pisał, idź do sklepu na odsłuch albo jak możesz to pożycz do domu i ze spokojem posłuchaj swoich płyt. Będzie Ci zdecydowanie łatwiej podjąć decyzję niż opierać się na opiniach z forum. Opinie mogą służyć jako wskazówka na co zwracać uwagę ale to Ty podejmiesz decyzję co Ci się podoba ;)

#115 MaciejMM

MaciejMM

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1499 Postów:

Napisany 13 kwiecień 2008 - 20:59

A co ja mowielm o nowych? Takie PMA-1060 rozniosl by ta diore jakoscia dzwieku i moca tez. A kosztuje ok 900zl.

wiem że kosztuje jako używka 900zł , ale porównaj coś z Denona za 300zł :blush: o poczciwej mocy

w grę wchodzi jedynie PMA-250 ( za 300zł ) który może i ma jakość , ale co do mocy troszkę będzie słaby przy poborze mocy 130W vs 420W Diory :blush: .Jest jeszcze na aukcjach PMA -560 który posiada moc 2x100/160W ale z sieci wciąga 220W ( tyle co mój amplituner Panasonica :blush: , który jest bardzo blady przy Diorze )

#116 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 13 kwiecień 2008 - 21:57

Technicsy maja i po 600W pobor pradu i co z tego wynika? Jak 80-90% mocy oddawana jest jako cieplo :blush: Dodatkowego grzejnika w domu nie potrzeba ;)

#117 MaciejMM

MaciejMM

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1499 Postów:

Napisany 13 kwiecień 2008 - 22:10

znajdź mi takiego technicsa ;) o takim poborze ( 600W ) który pod względem mocy będzie słaby :rolleyes:

zawsze są jakiś straty , ale nie przesadzajmy aż tak ;)

ostatnio w Media widziałem jakiegoś Harmana z poborem mocy 1.220W 8| , myślisz też że mógłby służyć jako grzejnik 8| ( nawet niech na straty idzie 20-25% to by oddawał ciepła ~300W - a to potrafi ogrzać 5m2 )

http://www.vintagete.../integrated.htm

#118 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 13 kwiecień 2008 - 22:31

znajdź mi takiego technicsa ;) o takim poborze ( 600W ) który pod względem mocy będzie słaby :rolleyes:

Daleko nie trzeba szukac:
http://www.allegro.p...ealny_bcm_.html

Zalezy w jakiej klasie pracuje wzmak. Bo wzmaki w klasie A zazwyczaj maja duzy pobor z czego 80-90% idzie na straty. W klasie B np jest juz inaczej.

Straty 20% to marzenie. Te HK pewnie tyle pobieral, bo byl wyposazony w 8 niezlych koncowek wiec nie ma co sie dziwic. Ale biorac pod uwage tego technicsa stereo i pobor 550W...

#119 MaciejMM

MaciejMM

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1499 Postów:

Napisany 13 kwiecień 2008 - 23:30

Ale biorac pod uwage tego technicsa stereo i pobor 550W...

i myślisz ,że pod względem mocy będzie słabiakiem i ma skromne 2x40W 8| .To ile mają najniższe modele Technicsa 8-15W na kanał 8|

jak słuchałem tego HK z poborem mocy ( 1.220W ) połączonego z kolumnami JBL E-100 + surrandy ( jakiś tam model ) + central E25 coś było nie tak.Fronty sobie dość ładnie grały , central siadał zbyt szybko a surrandy grały najładniej.Całego efektu dodawał sub JBL E-250 .

#120 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 14 kwiecień 2008 - 10:17

i myślisz ,że pod względem mocy będzie słabiakiem i ma skromne 2x40W 8|

Nie mowie ze zagra slabo, ale moze zagrac tak samo jak wzmak w klasie B czy tam AB o tej samej mocy i wiele mniejszym poborze, na ktorym tak ci zalezy. Ten Technics ma 2x75 przy 8ohm. Moj Denon ma 2x80W przy 8ohm, a pobor 2 razy mniejszy i watpie zeby zagral slabiej od tego Technicsa.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników