Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Amplituner wielokanalowy do sluchania stereo

• Please log in to reply
138 replies to this topic

#41 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 21 luty 2008 - 13:00

Świetne pytanie, odpowiedź jest prosta - nikt :)

Pewnie że audiofilskie mogą wszystko i same siebie po kolei deklasować, ale za jakie pieniądze?? dla mnie wieżyczka dobrej firmy w cenie naprawde przyzwoitego amplitunera dla stereo czy nawet dla normalnie wymagającego użytkownika bliska ampli KD to nie zamiłowanie do muzyki.... gdyby to było 2.1 to pewnie byłoby sympatycznie :) ale na suba trzeba by znowu dołożyć, choć może wtedy nie było by to głupie... :rolleyes: hehe, zaraz sam to pochwale... :D

nie nie nie... ;)

a skoro znowu wracamy do tych Altusów.... nie znam tego sprzętu, może powiesz jakie mają brzmienie i do czego sie nadają, bo często w Twoich wypowiedziach punktem odniesienia. mi wtedy trudno zrozumieć co autor miał na myśli :)

#42 darekpw

darekpw

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 21 luty 2008 - 19:00

Wracając na chwilę to tematu wątku...

Sądzę, że łatwiej będzie zawsze doradzić, gdy pytający poda następujące dane:
1. Proporcja pomiędzy kinem i muzyką
2. Preferencje muzyczne
3. Wielkość pomieszczenia (czasem ważny jest także kształt)
4. Na czym słucha muzyki do tej pory.

Moze bedzie latwiej wiec podam swoje:
1: kino 10% muzyka 90%
2. Rock, Pop, Jazz, Folk, rozne mieszanki stylow
3. prostokat 6x7m
4. Do tej pory sluchalem na starym sprzecie: Unitra+Altusy140.

Kolumny na pewno beda podlogowe, moze tez ktos tez cos zaproponuje (do ok. 3tys)?

Prawie sie zdecydowalem na ampli z pre-out ale w takim razie najpierw chce kupic wzmacniacz+kolumny do stereo. Jaki polecilibyscie wzmacniacz do 2tys?

#43 GośćPablo1964_*

GośćPablo1964_*
  • Goście

Napisany 21 luty 2008 - 21:46

Np. taki: http://www.jbl.com.p...e...8&page=text

#44 robaki1978

robaki1978

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 67 Postów:

Napisany 22 luty 2008 - 01:43

Popieram,świetny wzmacniacz.
Mam go i pary to mu nie brakuje.

#45 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 22 luty 2008 - 02:05

z nowych warto rozważyć też alternatywy dla HK, wszystko zależy z czym to ma grać
CA 640A v2
Xindak A-06
Advance MAP 105
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12
** Panasonic 46py8 ** HD player Ariva 110 ** Cyfra+ ** car audio by :-))))

#46 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 22 luty 2008 - 06:36

Nad C352 i C325BEE, Xindak A-06 (mój faworyt), Pioneer A-A6-J - tymi wzmacniaczami też warto się zainteresować.
STEREO AUDIO ACADEMY PHOEBE IIS+DNM RESON/ALPHARD DA VINCI SL8+NAD C352+DA VINCI HE8CR+ARCAM DIVA CD82 KINO DOMOWE ONKYO TX-SR702e+LG DVX9700 +NEXTON M100+MAESTROII 100c+TONSIL PREMIUM S+KODA SW-1211;

#47 GośćPablo1964_*

GośćPablo1964_*
  • Goście

Napisany 22 luty 2008 - 08:41

Jedna uwaga - darekpw słucha na altusach 140 - przejście na sprzęt o neutralnej charakterystyce może być wstrząsem. Nie każdemu się to podoba. Dlatego zasugerowałem Harmana, w domyśle z JBL. Darekpw - najlepiej będzie, jeżeli teraz zbierzesz sugestie wszystkich Kolegów (moim zdaniem wszystkie propozycje są warte zainteresowania) i chodu na odsłuch ! ;)

#48 darekpw

darekpw

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 22 luty 2008 - 12:19

OK wybiore sie na odsluch, na pewno bede chcial posluchac HK970 i NADc352 moze jeszcze inne. Jakie kolumny do tego sprobowac? Jesli neutralna ch-ka znaczy plaska i rowna po czestotliwosciach to prawde mowiac raczej chyba mi na tym nie zalezy, moze nawet wrecz przeciwnie, chcialbym miec mozliwosc sterowania tonami wysokimi i niskimi widze ze NAD to ma HK970 nie wiem. Co do kolumn to chcialbym podlogowe ale mam specyficne wymagania - nie moga miec nisko zadnych szmacianych oslon bo mi je moje koty zniszcza..;( Najchetniej z osolonami metalowymi albo drewniane z glosnikami umieszczonymi wysoko zeby kot z ziemi nie szperal w nich.

#49 robaki1978

robaki1978

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 67 Postów:

Napisany 22 luty 2008 - 13:03

W HK 970 masz możliwość regulacji tonów niskich i wysokich.

#50 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 22 luty 2008 - 14:52

a ten HK 970 jest lepszy np od HK 3480?? bo mocowo to odpowiada HK 3380... :rolleyes:

#51 GośćPablo1964_*

GośćPablo1964_*
  • Goście

Napisany 22 luty 2008 - 15:19

Co do kolumn to chcialbym podlogowe ale mam specyficne wymagania - nie moga miec nisko zadnych szmacianych oslon bo mi je moje koty zniszcza..;( Najchetniej z osolonami metalowymi albo drewniane z glosnikami umieszczonymi wysoko zeby kot z ziemi nie szperal w nich.

Infinity Beta się proszą... tylko to już nie ten bas co JBL...

a ten HK 970 jest lepszy np od HK 3480?? bo mocowo to odpowiada HK 3380... :rolleyes:

To nie sprawa mocy ale brzmienia. Wzmacniacze z reguły lepiej brzmią od amplitunerów. Inna rzecz, że mało kto tę subtelną różnicę usłyszy :)

#52 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 23 luty 2008 - 00:58

to podobna różnica jak między ampli KD w stereo a ampli stereo?? czy mniej wyraźna?? bo dopiero w to wchdze i narazie sie ttylko dowiedziałem że jest spora różnica... :) może akurat między stereo wzmakiem a ampli jest nieznaczna, jednak do audiofila troche mi brakuje :) pewnie bym zbyt nie zauważył ;)
może kolego Pablo powrócisz do wątku https://forum.idg.pl...2...t&p=1126177
bo mam tam jeszcze wątpliwość :)

#53 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 23 luty 2008 - 01:11

Napisze tak. WZMACNIACZ zawsze lepiej zabrzmi od AMPLITUNERA! I nie wazne czy to amp stereo czy 34.1.

PS. Zmien ten avatar, bo poprostu jak na niego patrze, to mi odrazu odchodzi chec na odpisywanie na twoje posty.

#54 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 23 luty 2008 - 02:21

to podobna różnica jak między ampli KD w stereo a ampli stereo?? czy mniej wyraźna?? bo dopiero w to wchdze i narazie sie ttylko dowiedziałem że jest spora różnica... :) może akurat między stereo wzmakiem a ampli jest nieznaczna, jednak do audiofila troche mi brakuje :) pewnie bym zbyt nie zauważył ;)
może kolego Pablo powrócisz do wątku https://forum.idg.pl...2...t&p=1126177
bo mam tam jeszcze wątpliwość :)

między amplitunerem stereo a wzmacniaczem stereo (o ile to podobna konstrukcja a nie zupełnie różne klocki) nie będzie dużej różnicy w jakości dźwięku, może nawet jej nie usłyszysz
między amplitunerem kinowym a tymi dwoma wyżej różnica jest już duża (a jeśli dotyczy to klocków podobnych cenowo to jest przepaść) bo tutaj płacisz w pierwszej kolejności za bajerki i wyposażenie
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12
** Panasonic 46py8 ** HD player Ariva 110 ** Cyfra+ ** car audio by :-))))

#55 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 23 luty 2008 - 09:58

Dodam, że niebagatelny wpływ na cenę amplitunerów wielokanałowych ma ilość końcówek mocy. Tak naprawdę, to mamy do czynienia z siedmioma niezależnymi układami wzmacniającymi, w przeciwieństwie do dwóch w stereo. Oczywiście wyposażenie w postaci dekoderów, komponentów wideo itp. też swoje kosztuje. Tak więc rzeczywiście trudno spodziewać się rewelacji za podobne pieniądze. Ponadto amplitunery kina domowego są konstuowane z myślą o kinie właśnie. I, co najciekawsze, najmniej ciekawie w stereo w stosunku do swojej ceny, potrafią wypaść te z certyfikatem THX.

ArtS :)

#56 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 23 luty 2008 - 10:29

No to już rozumiem. z uwagi na to że przesadnie dużo nie oglądam filmów chyba nie bede inwestował w nowy amp do kina, tylko kupie lepszy stereo za te pieniądze i spróbuje z tym https://forum.idg.pl...2...t&p=1126102 rzućcie prosze okiiem... Don... ArtS... Wy mi napewno odpowiecie...
pozdrawiam ;)

#57 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 23 luty 2008 - 21:32

Więc tak. Nie wuem, jak to gra, ale do najważniejszych wad należy zaliczyć brak cyfrowych dekoderów dźwięku Dolby Digital oraz DTS. Na szczęście jeste pełne wejście dla sześciu kanałów z odtwarzacza, ale tu musisz posiadać DVD z pełnymi dekoderami. Pre out posiada, ale opisany jako Center i składający się z dwóch kanałów. Wprowadziło mnie to w pewne zaskoczenie. Jeśli jest to pre out stereo, to może na początek się sprawdzić.

EDIT:
Po lekturze dokumentacji
http://www.p4c.phili..._00_dfu_eng.pdf
już wiem, że ten pre-out można wykorzystać, gdy nie mamy głośnika centralnego, a chcemy w tym celu skorzystać z telewizora.

Moim zdaniem rozsądnym wyjściem połączenia kina ze stereo jest Yamaha 661, która posiada pełny pre-out.

#58 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 24 luty 2008 - 19:58

no a takie głupie pytanie :) choć może jakieś rozwiązanie z tego będzie :) gdyby mieć dobry wzmak do Stereo, ciekawe DVD i tego nędznego philipsa i wtedy na oglądanie filmów w KD przełączyć chinche wychodzące od DVD, z wzmaka stereo do KD :) bez pre-outu i wydawania na amplituner którego w pełni nie wykorzystamy pobierając tylko sygnał z pre-outu... :rolleyes: można by z namiastką kina mieć porządne stereo?? a dekodery DD i DTS w DVD

tyko bez krytyki proszę ;)

#59 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 28 luty 2008 - 08:18

Oj, trochę chaotycznie to przedstawiłeś, ale chyba wiem, o co Ci chodzi. A, nawiasem mówiąc, lepiej używać kropek, zamiast buziek. One są sympatyczne, ale nie powinno się ich nadużywać.

Wracając do tematu. Pomysł niezły, jeśli podepniesz wyjście L i R z DVD do wzmacniacza, a pozostałe wyjścia z DVD do odpowiednich wejść w amplitunerze. Ale jest problem, gdyż wówczas musisz niezależnie regulować głośność frontów i niezależnie głośność pozostałych kanałów.

Jeśli chcesz tego uniknąć, musisz zdecydować się jeszcze na przełączanie frontów, ale to żmudne i ryzykowne zajęcie.

#60 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 28 luty 2008 - 11:56

Czyli gdybym sie uparł to coś by z tego było ;)
a w takim razie, to chyba oczywiste, jednak nie miałem kina więc zapytam. jeśli np włącze sobie film z DivX to nawet jak będe miał dekodery DD i DTS w amplitunerze KD itak nie będzie tych najważniejszych efektów...? wtedy nie zagra mi to w 5 kanałach, czy się myle?
Bo sprawa tak wygląda, że nie często lece do sklepu po oryginalną płyte DVD, nie mając kina chyba nic w tym złego, ale jeśli w DivX nie będzie filmu w 5 kanałach to może tu wskazówka dla mnie, że kino to nie rozwiazanie jakiego szukam, tzn zbędne wydatki bo nie często wykorzystam to w taki sposób, jaka jest idea kina domowego... :rolleyes:
Zmierzam do tego, że jeśli najczęściej wykorzystywać 2 kanały to chyba lepiej kase zainwestować w stereo, bo filmy a tym też sie całkiem przyzwoicie ogląda...

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników