Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Amplituner wielokanalowy do sluchania stereo

• Please log in to reply
138 replies to this topic

#21 rosimo

rosimo

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 238 Postów:

Napisany 19 luty 2008 - 08:08

a ja odpowiem tak - miałem (mam jeszcze) trechnicsa EH790 5kanałowego, DSP i te sprawy KD - słuzył mi do oglądania filmów i słuchania muzyki, po zakupie yamahy rx 797 + cd + podłogówki tonsila zamieniłem technicsa, którego wyniosłem do sypialni - efekt jest taki, że muzyki na zestawie yamahy muzyki słucha sie o wiele lepiej, oglądam też na zestawie yamahy filmy i też jest ok, wprawezie bez efektów DSP, ale spokojnie mozna film obejrzeć - jak dla mnie wolę jednak lepsze stereo i do muzyki i do filmów niż odwrotnie - KD do filmów i muzyki
pozdrawiam

#22 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 19 luty 2008 - 09:45

Osobiste preferencje powinny być (poza kasą oczywiście) podstawowym kryterium dokonywania wyboru.

Gdy przymierzałem się do wyboru sprzętu założyłem, że będzie mi służył do oglądania (słuchania) filmów z DVD. Do muzyki sporadycznie, choć chciałem, aby brzmiał w miarę przyzwoicie. Dlatego długie przymiarki najpierw do amplitunera, następnie do zestawu głośników. Jako elektronikę, wybrałem Denona 2106, jako model który już zaczyna grać w muzyce. Oczywiście nie gra tak dobrze, jak wzmacniacz stereo, ale gra dobrze, jak na amplituner wielokanałowy. W sam raz dla kogoś, kto muzyki na nim słucha bardzo, ale to bardzo sporadycznie.

Wybór kolumn szedł tropem, aby bardziej nadawały się do muzyki, niż do kina. Założenie było proste. Coś, co gra przyzwoicie w muzyce, nie może być złe w kinie. Wybrałem zestaw Dali Concept 6 z subwooferem Concept Sub. I nie zawiodłem się.

Całość potrafi naprawdę przyzwoicie zagrać w stereo, a kino jest naprawdę świetne. Należy pamiętać, że elementem kina jest muzyka. I choć skompresowana, to jednak nadal pozostaje muzyką. Zresztą z czasem ten zestaw pokaże pazury na ścieżkach dźwiękowych HD. Jego jestem pewien.

Panasonic nie robi sprzętu audio na wysokim poziomie, stąd ta różnica w stosunku do Yamahy. Podejrzewam, że Twój Panasonic nie posiada Dolby Digital, a to jest rzecz, bez której dźwięk przestrzenny nie jest tym, czym być powinien. Co by nie mówić, Dolby Surround radził sobie z tym średnio.

ArtS :)

#23 pluto1973

pluto1973

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 64 Postów:

Napisany 19 luty 2008 - 11:28

ArtS na jakiej powierzchni gra u Ciebie ten zestaw?
Mocno chodzi mi po głowie ten zestaw Dali, ampli Onkyo lub Denon z możliwością
podłączenia wzmaka w późniejszym czasie. Im dłużej śledzę forum tym większy mam mętlik w głowie. Chciałbym mądrze wydać kasę na sprzęt, który posłuży mi parę lat.
Dwa razy słuchałem concept 6 na CA 540R i Denonie AVR 2308. Z CA fajnie grało, z Denonem - tak jakby brakowało powera (może kolumny prosto z pudełka)?
Czy po wygrzaniu te Dali dużo lepiej grają?

Aha jeszcze pytanko czy podwójne zaciski w kolumnach są naprawdę konieczne?

pluto

#24 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 19 luty 2008 - 12:20

Usunąłem z Twojego posta cytat mojej wypowiedzi. Nie cytuj, proszę, ostatniej wypowiedzi w wątku.

Co do Dali. Nie miałem okazji słuchać ich z CA, a to może by fajne połączenie. Z moim Denonem grają ładnie. Trochę się już wygrzały, ale od początku grały fajnie. Ponieważ nie słucham muzyki, to nie mam bezpośredniego porównania brzmienia. Na razie stoi to wszystko na 16 m2. Brak podwójnych zacisków mnie nie martwi. W tej klasie sprzętu byłaby to chyba fanaberia. CA gra trochę żywiej od Denona, stąd pewnie Twoje wrażenia.

#25 pluto1973

pluto1973

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 64 Postów:

Napisany 19 luty 2008 - 14:10

Zastanawiam się czy te Dali nie będą za małe do pokoju 5 x 5?... Jak myślisz?

pluto

#26 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 19 luty 2008 - 14:13

z jednej strony.... do muzyki wiadomo że na jakości zależy.... ale swoją drogą itak będe je miał przy TV i stworzy to takie "centurm multimedialne" :) muzyka będzie na dobrym poziomie, film na znośnym (bo eraz nie mam kina i oglądam filmy) ale jak już tu mówimy o wchodzącej technologii HD to będzie niedosyt że jest dobry sprzęt, a jednak nie moge tego wykorzystać.... bo będzie to aż tylko stereo... :rolleyes:

Jeśli chodzi o moje osobiste preferencje, które Arts uznał za podstawowe kryterium wyboru, były takie, że kupie dość dobry ampli do kina (Pioneer 817/917, Onkyo 505 czy tam Yamaha461/661) <<dodam że te po ukośniku są już wdrożone przez moje rozdarcie od opinii z forum :) >> i do tego jakieś niezbyt drogie głośnikii
(wstyd sie przyznać ale nawet myślałem o Voice Kraftach dość ciekawie wyglądających http://www.allegro.p..._bas_20cm_.html
oraz nawet o subie do nich http://www.allegro.p...ass_25cm_.html)
mieć zestaw 5.1 i słuchać na nim także muzyki.... i pewnie bym tak zrobił gdyby nie to że jako osoba w tym temacie niedoświadczona chciałem sie poradzić osobom w tym zamiłowanym, żeby nie zroić gafy :)

Końcem końców grono rozważanych amplitunerów sie poszerza nawet o opcje dla stereo ( na szczęście tylko swie - Yam 797 i HK 3480) ale już nie wiem co zrobić.... moja wizja o muzyce z KD prysła bo tu niemal każdy sądzi że z KD muzyka to nie muzyka... a mając stereo nie bede mógł cieszyć się HD która niedługo będzie tak powsezechna w każdym domu jak internet.... do tego jeszcze te powiedzmy 2 tysiące jakie chciałem na to przeznaczyć ledwo pewnie starczyłyby na ampli bo już czytałem takie pomysły jak ampli z wyjściem pre-out, do tego dobre kolumny bo to będzie także stereo, jak to ma być kino to musi być sub dla efektów, na wyjściu pre-out trzeba bedzie podpiąć wzmacniacz i uzbiera się lekko 4000.... :<

może ktoś z Was w takim świetle spróbuje mi podsunąć jakieś alternatywne rozwiązania...

#27 GośćPablo1964_*

GośćPablo1964_*
  • Goście

Napisany 19 luty 2008 - 14:15

Wracając na chwilę to tematu wątku...

Sądzę, że łatwiej będzie zawsze doradzić, gdy pytający poda następujące dane:
1. Proporcja pomiędzy kinem i muzyką
2. Preferencje muzyczne
3. Wielkość pomieszczenia (czasem ważny jest także kształt)
4. Na czym słucha muzyki do tej pory.

W większości przypadków lekceważymy p.4 a to podstawowy błąd. Na innym forum odradziłem człowiekowi zakup amplitunera KD za 500 zł do słuchania muzyki. Po czym dostałem odpowiedź, że kupił za 150 zł sprzęt firmy MC Voice i jest super!

Cóż... do tej pory słuchał na boomboksie za 40 zł.

I tym przypadku ta porada to był mój błąd. Nie należy zawsze stosować tych samych kryteriów jakie stosujemy wobec samych siebie. Trzeba zrozumieć pytającego i wczuć się w jego potrzeby. A on najczęściej chce kupić coś co zagra lepiej niż dotychczas posiadany sprzęt. A na naprawdę dobry jeszcze przyjdzie czas...

#28 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 19 luty 2008 - 15:31

Tu musze się z Tobą zgodzić... chociaż gdybym sam iał powiedzieć na czym słucham to zapewne możnaby rzec że to że tu jestem to nieporozumienie... :D abo jedyny dla mnie ratunek :) ale tak poważnie ze względu na mój dotychczasowy pokój trudno mi zrobić coś w stylu dobrego porządnego sprzętu, bo mam edwo 10m2 z czego dużo zabiera mi jeszcze zabudowa Komandora... o KD nie ma sensu tu rozważać. słucham na wzmaku stereo unitry z lat 90' a może i późnych 80 :D ale jest w bdb stanie ;) 2x20w :D:D ale gra głośno i w mojej przezabawnej konfiguracji głośników spisuje sie o wiele lepiej od mojej wieży Panasonica 2x100W...... mam badziewną kolumne BENG na 2x16cm basie jakie są na allegro za 250zł komplet, wyrwałem okazyjnie przypadkiem z innym przeznaczeniem ale została w moim pokoju, drugi kanał to 4omowy 100W głośnik 25cm w obudowie os subwoofera samochodowego pod biurkiem z gwizdkiem :) nic tu nie jest do kompletu, jdenak dźwięk potrafi zaskoczyć... może dlatego że z audiofilskim sprzętem nie miałem do czynienia. ale gra czysto i głośno, basu nie brakuje. dźwięk idzie z komputera

jest to śmieszne, ale nie zmieniałem tego co mi wystarczało gdyż nie było warunków fizyczno technicznych (komandor) do zmian. ale jestem tu bo chce lepszej jakości sprzęt :) co nie znaczy że musze wydac na to więcej niż 2000zł....

ale zmianiam pokój na nowy 20m2 (w kwadracie) i nie chce tam robić takiej fuszery dlatego myśle o porządnym rozwiązaniu, jednak tu moje rozdarcie puki co nie zmierza ku konkretnej decyzji...

co do punktu1 trudno mi powiedzieć ile bym ogladał filmów gdybym miał kino... zapewne byłoby innaczej bo narazie opieram się na (jeśli mogę użyć tego slowa :)) stereo :P telewizor już kupiłem LG LCD 32" z HDMI więc kino nie byłoby głupie

rodzaj muzyki, nie jest to klasyczna, raczej dance, house, techno czy hip hop. biorąc pod wagę z Waszym podejściem moje obecne audio pewnie byście stwierdzili że z stereo w wykonaniu KD bede zadowolony :) chciałbym mieć dość uniwersalny sprzęt żeby nie wykładać na każy poszczególny element dużych sum.
mam nadzieje że rzez moje dotychczasowe audio nie zostane tu zlekceważony, jednak mimo komizmu jakiego dostarcza mój "sprzęt" jestem z niego dosyć zadowolony...

#29 GośćPablo1964_*

GośćPablo1964_*
  • Goście

Napisany 19 luty 2008 - 15:39

Znam wzmacniacze Unitry z tego okresu. I muszę Ci powiedzieć, że... budżetowe amplitunery KD grają gorzej. Jedyna nadzieja w tym, że.... Twoje dotychczasowe kolumny na tyle psują brzmienie, że nie odczujesz zmiany na gorsze ;)

#30 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 19 luty 2008 - 16:15

no właśnie nie psują aż tak brzmienia, a wydawać kasy na coś na czym nie odczuje różnicy nie chce :)
znaczy to że coś ma być dość konkretnego, żeby się odbić :) nie bede powtarzał listy interesujących mnie ampli, ale niedaleko wstecz możesz je zobaczyć, może wiesz coś co mi się przyda o którymś z nich ;)

#31 radzik75

radzik75

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 58 Postów:

Napisany 19 luty 2008 - 19:17

Końcem końców grono rozważanych amplitunerów sie poszerza nawet o opcje dla stereo ( na szczęście tylko swie - Yam 797 i HK 3480) ale już nie wiem co zrobić.... moja wizja o muzyce z KD prysła bo tu niemal każdy sądzi że z KD muzyka to nie muzyka... a mając stereo nie bede mógł cieszyć się HD która niedługo będzie tak powsezechna w każdym domu jak internet.... do tego jeszcze te powiedzmy 2 tysiące jakie chciałem na to przeznaczyć ledwo pewnie starczyłyby na ampli bo już czytałem takie pomysły jak ampli z wyjściem pre-out, do tego dobre kolumny bo to będzie także stereo, jak to ma być kino to musi być sub dla efektów, na wyjściu pre-out trzeba bedzie podpiąć wzmacniacz i uzbiera się lekko 4000.... :<

Wydaje się, że Twoje rozdarcie sprowadza się do tego, że chciałbyś mięc super super sprzęt (a przynajmniej blisko tej jakości) za bądź co bądź niewielką kasę. Trochę się nie dziwię, bo sam tak chciałem. Ale nie da się. Sam się strasznie podpaliłem na lepszy sprzęt, ale jak doszedłem z wyceną do 5 tys. z kolumnami, to spasowałem.
Poza tym to nie jest tak, że na KD muza to nie muza. Będę się upierał, że da się i to całkiem dobrze na tym słuchać muzy. W jednym z moich wcześniejszych wątków o tym pisałem: na nowo odkrywam brzmienie muzy, która znam od kilkunastu lat. Naprawdę jest różnica, a pewnie do tej pory słuchałem na jakościowo podobnym sprzęcie do Twojego. Z praktycznego punktu widzenie nie stresuj się wypowiedziami, że zagra gorzej niż stereo (sam mowisz, że nie jesteś audiofilem). Bo nawet jeśli, to i tak nie będzie wielkiej kaszany. Chyba, że kupisz jakąś słabą trzodę ze źle dobranymi kolumnami.

do zmian. ale jestem tu bo chce lepszej jakości sprzęt :) co nie znaczy że musze wydac na to więcej niż 2000zł....

ale zmianiam pokój na nowy 20m2 (w kwadracie) i nie chce tam robić takiej fuszery dlatego myśle o porządnym rozwiązaniu, jednak tu moje rozdarcie puki co nie zmierza ku konkretnej decyzji...

Jak mi powiedziało kilku "ekspertów" za taką kwotę z zestawem kolumn nie da sią za bardzo poszaleć. Też byłem przekonany, że za 2,5 tys to będzie wypas. Rzeczywistość skorygowała moje wyobrażenie. Dorzuć jeszcze 2 tys i coś znajdziesz. A że ktoś powie, że to nie gra w stereo jak prawdziwe stereo. Cóż. Ale i tak będziesz zadowolony. Choć najpierw odsłuchaj.
U mnie zestaw gra w podobnym powierzchniowo pomieszczeniu. Wierz mi, że głośności przy stereo nie muszę podkręcać mocno, by poziom dźwięku był wysoki.
A poza tym, mam taką refleksję, forum to dobra rzecz, ale gdy tu zadasz pytanie, to nie uzyskasz jednej dobrej odpowiedzi. Zawsze ktoś powie, że inny zestaw byłby lepszy, że te kolumny są fe a tamte są cool. A to wprowadza tylko mętlik. Najważniejsze już wiesz: stereo z KD nie będzie tak dobre jak ze zwykłego stereo (i nie będę tu polemizował). Ale nie oznacza to, że będzie to totalna kiszka. Nie, będzie to naprawdę na przyzwoitym poziomie (pod warunkiem odpowiedniego dobrania elektroniki i kolumn, tak?).
teraz powinieneś udać się do kilku sklepów, popytać co sprzedawcy uważają. Jesteś wyposażony w niezłą wiedzę. Wybierz tego, który bardziej Cię przekona i kup u niego proponowany przez niego zestaw. Inaczej zwariujesz. Każda nowa koncepcja rzucona na forum wprowadzi u Ciebie jeszcze większy mętlik.
Tak przynajmniej mi się wydaje. Przyjmuje oczywiście słowa krytyki za niewłaściwe rozumowanie. Chętnie zmienię nastawienie do problemu.
Pozdrawiam

#32 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 19 luty 2008 - 19:41

Witam, możliwe że te wewnętrzne spory spowodowały osoby z forum. z całym szacunkiem ale nie zaliczam się do osób podniecających się każdym instrumentem w słuchanej muzyce. nie jest to dla mnie priorytet... vbyłem dziś w sklepie który na moje nieszczęście nazywa się Hi-Fi Exsclusive... koleś puszczał mi muzyke z zestawów kin np Yamahy z ampli bodajże 459 i kolumnami Yamahy za 3000 i uważał to za najlepsze uniwersalne rozwiązanie... pokazywał mi później na tańszych (bo sam tego chciałem, on raczej szedłby w górę) i prze wielkiej różnicy nie widziałem... 8| nawet te tańsze wydawały mi się przyjemniejsze dla ucha :D on twierdził że bas jest mniej kontrolowany... może miał racje bo puszcza tam klientom muzyke kilka razy dziennie... ja słuchałem z 3 minuty... a gdy zapytałem o zestaw stereo powiedział że dobre stereo to 4 tysiące.... 8|
sory batman, ale jak to możliwe że kino z ciekawym i wystarczającym stereo jest za 3000 a samo stereo za 4000? to jest chyba choroba, łątwo tak przepuścić sporą kase... a poprzednim razem w tym sklepie gadałem z innym kolesiem, pytałem odrazu o stereo, kolumny do 20m2, pokazał mi same kolumny za 2800.... 8| możnaby się zastanowić czy tych ludzi naprawde podniecają te głośniki czy pieniądze na nie wydane...
za 2500 może nie da się poszaleć ale stereo pewnie byłoby udane... chociaż jest gro ludzi którzy kupują plastikowe kina i są zadowoleni... chyba kwestia podejścia bo w kinie ważna jest ta przestrzeń i sub do efektów... ja jednak chciałbym trochę więcej od tego sprzętu, ale nie wiem o ile więcej bo ceny drastycznie rosną :)

podobnie jak moje rozdarcie :P

#33 radzik75

radzik75

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 58 Postów:

Napisany 19 luty 2008 - 19:55

Ja miałem podobne wrażenia, gdy koleś prezentował mi zestaw stereo, potem KD i mówił, że to stereo o niebo lepiej brzmiało. Dla mnie różnica jeśli było to niewielka.
Kolego ZiAZiK
Każdy sprzedawca jest znieczulony na problemy finasowe. Zapomina, że to nie on będzie wydawał szmal. Dlatego tak wielkie podbijanie zastawów do coraz to lepszych i lepszych. A pewnie wielokrotnie nie jesteś w stanie zauważyć różnicy (pdczas tzw. normalnego użytkowania sprzętu). Dlatego grzej raz jeszcze i kup za tyle na ile Cię stać. A potem nikogo nie słuchaj, tylko sprzętu. Sam powiedziałeś, że tanie też grały dobrze. Co Cię obchodzi, że ktoś powie, że to co kupiłeś to nienajlepsze rozwiązanie, skoro sam słyszysz, że jest OK.
Ja nieraz tu słyszałem, że od mojego zestawu inne byłyby lepsze. Ale mnie to nie interesuje, bo ja jestem z niego zadowolony. Ten inny zestaw też byłby w pewnym momencie zarzucony hasłem, ze pewnie jeszcze jakiś tam byłby lepszy. Tak mogą rozmawiać ludzie-pasjonaci, którzy naprawdę widzą niuansy.
To tak, jakbyś chciał odpowiedzieć na pytanie, którym bardziej komfortowo sie jedzie: merc klasy S czy beemą klasy 7. A może A8? (już widzę, pojawiające się wypowiedzi o wyższości jednego modelu nad drugim :P )
Pozdrawiam

#34 pluto1973

pluto1973

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 64 Postów:

Napisany 20 luty 2008 - 11:46

Co do Dali. Nie miałem okazji słuchać ich z CA, a to może by fajne połączenie. Z moim Denonem grają ładnie. Trochę się już wygrzały, ale od początku grały fajnie. Ponieważ nie słucham muzyki, to nie mam bezpośredniego porównania brzmienia. Na razie stoi to wszystko na 16 m2. Brak podwójnych zacisków mnie nie martwi. W tej klasie sprzętu byłaby to chyba fanaberia. CA gra trochę żywiej od Denona, stąd pewnie Twoje wrażenia.

Jak myślisz czy te Dali wystarczą do pokoju 5 x 5?
I jeszcze jedno....czy nowe dekodery dźwięku HD w amplach to na przyszłość niezbędna konieczność, czy może wystarczy rozwiązanie jak w Denonie 2308.
Nie chciałbym w najbliższej przyszłości zmieniać ampla ze względu na konieczność posiadania tych dekoderów :)

pluto

#35 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 20 luty 2008 - 12:59

Z 25 m2 nie powinny mieć problemu.

Nowe dekodery? No cóż. Myślę, że warto je mieć, ale jeśli ich nie masz, możesz skorzystać z analogowego wejścia 7.1. Warunkiem jest jednak to, aby odtwarzacz HD posiadał odpowiednie dekodery. W przypadku, gdyby nie posiadał, wykorzystujesz tradycyjne połaczenie cyfrowe. Wówczas sygnał Dolby HD jest dekodowany, jako Dolby Digital, zaś sygnał DTS HD, jako DTS. I jeszcze jedno. W przypadku nowych formatów dźwięku przestrzennego do pełni szczęścia potrzebujesz zestawu głośników 7.1.

#36 pluto1973

pluto1973

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 64 Postów:

Napisany 20 luty 2008 - 14:54

Czyli w moim przypadku bezwzględnie ampli 7.1 (chodził mi też po głowie CA Azur 540R - ale to 6.1 z dobrym stereo) i późniejszy zakup odtwarzacza HD z nowymi dekoderami dźwięku (w przypadku zakupu denona 2308 lub 1908).
Doradź mi proszę czy pakować kasę w droższy ampli z lepszym stereo.... czy tańszy ampli z pre-out i pozostałą kasę przeznaczyć na wzmak stereo? :(
Jaki ewentualnie musi być wzmak, żeby podpięty przez pre-out włączał się automatycznie po włączeniu ampla i żebym mógł na amplu sterować np. siłą głosu kolumn podpiętych pod wzmak?
Wiem.... dużo pytań ale dopiero wkraczam w tajniki sprzętu muzycznego, ale....kto pyta ten nie błądzi :)

pluto

#37 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 20 luty 2008 - 21:58

Ja miałem podobne wrażenia, gdy koleś prezentował mi zestaw stereo, potem KD i mówił, że to stereo o niebo lepiej brzmiało. Dla mnie różnica jeśli było to niewielka.
Kolego ZiAZiK
Każdy sprzedawca jest znieczulony na problemy finasowe. Zapomina, że to nie on będzie wydawał szmal. Dlatego tak wielkie podbijanie zastawów do coraz to lepszych i lepszych. A pewnie wielokrotnie nie jesteś w stanie zauważyć różnicy (pdczas tzw. normalnego użytkowania sprzętu). Dlatego grzej raz jeszcze i kup za tyle na ile Cię stać. A potem nikogo nie słuchaj, tylko sprzętu. Sam powiedziałeś, że tanie też grały dobrze. Co Cię obchodzi, że ktoś powie, że to co kupiłeś to nienajlepsze rozwiązanie, skoro sam słyszysz, że jest OK.
Ja nieraz tu słyszałem, że od mojego zestawu inne byłyby lepsze. Ale mnie to nie interesuje, bo ja jestem z niego zadowolony. Ten inny zestaw też byłby w pewnym momencie zarzucony hasłem, ze pewnie jeszcze jakiś tam byłby lepszy. Tak mogą rozmawiać ludzie-pasjonaci, którzy naprawdę widzą niuansy.
To tak, jakbyś chciał odpowiedzieć na pytanie, którym bardziej komfortowo sie jedzie: merc klasy S czy beemą klasy 7. A może A8? (już widzę, pojawiające się wypowiedzi o wyższości jednego modelu nad drugim :P )
Pozdrawiam

Tu się z Tobą naprawdę zgodze, osoby które to krytykują zamieszczają wypowiedzi bez rozwinięcia... 2-3 zdania, może nawet nie... takie odpowiedzi dla początkującego, niezorientowanego, a w końcu zdezorientowanego to tylko "mózgojebki" :P
W pewnym sensie cóż się dziwić ludziom, którzy teraz siadając w fotelu do filmu czy muzyki odpalają swój sprzęt za kilka tysięcy... bo czy Ty wróciłbyś z porządnego dopasowanego brzmienia do bylejakiego z taniego amplitunera KD...
Jednak osoby kupujące te tanie (tanie-nietanie to kwestia dyskusji dlajednego to jest drogie, a drugi tym gardzi) amplitunery, mam na myśli 1000-1500 bardzo sobie je chwalą, być może to ich pierwszy sprzęt, zapewne niejeden sie aż tyle po tym nie spodziewał... to w ich oczach jest "coś" i nie porównują do innych... chwalą je nie tylko w kinie, ale także w stereo...

Ja np będąc w sklepie już wspominanym, gdy zapytałem o ampli do kina z USB, zostałem dziwnie odebrany, bo koleś spojżał na mnie jak bym chciał okaleczyć muzyke... "format mp3 bardzo obcina górne i dolne pasmo muzyki" zrozumiałem go jakgdyby powiedział że mp3 sie nie słucha... trudno w tym fragmencie mojej blubraniny doszukiwać się puenty, jednak chodzi mi o to , że ludzie zachęcający do tych lepszych i lepszych rozwiązań patrzą na to (w moim przypadku) w zupełnie innym świetle, pod zupełnie innym kontem, z innym nastawieniem... przede wszystkim z innymi oczekiwaniami. bo w sumie jak odebrać gościa który człowiekowi przed 25rokiem życia prezentując sprzęt dla tegoż człowieka daje muzyke w którym podkładem jest pianino, śpiewa baba i on mi zwraca uwagę na czystość górnego pasma... :lol2: sory batman, nie jestem chory na tym punkcie... a co jeszcze zabawniejsze pokazał mi dla stereo o co zapytałem .... mikro wieże ONKYO z głośnikami 13cm... za 1500zł... oczywiście podniecając się tym wyraźnym sopranem... ale to już jest "na marginesie" ;)
pozdrawiam

#38 radzik75

radzik75

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 58 Postów:

Napisany 21 luty 2008 - 00:25

a co jeszcze zabawniejsze pokazał mi dla stereo o co zapytałem .... mikro wieże ONKYO z głośnikami 13cm... za 1500zł... oczywiście podniecając się tym wyraźnym sopranem... ale to już jest "na marginesie" ;)
pozdrawiam

Skądś to znam. Mi tez prezentowano jakieś mikro zestawy, mówiąc, że to zagra zdecydowanie lepiej, niż KD z głośnikami za około 5 klocków. Czy rzeczywiście? Może i sopran był wyraźny, może głębię też można było dostrzec. Ale czy zaspokoi to Twoje potrzeby nagłośnienia? Do sypialni piekna rzecz. Ale na imprezkę w 25 metrowym pokoju, gdzie przesiaduje naraz 12 osób? Oj, chyba mam wątpliwości. Ale może ktoś mnie oświeci i powie, że się mylę. Wysłucham uważnie wszelkich opinii.
Pozdrawiam

#39 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 21 luty 2008 - 01:11

Jeśli chodzi o moją opinie... :rolleyes: są to zestawy dla KLAROWNEGO przesłuchiwania... sypialnia - wymarzone miejsce... ale jeśli chodzi o "imprezowe" jak dla np 25m2 słuchania w większym gronie... to brak tu siły przekazu, czyli wyraźnego całego pasma... same soprany to za mało... 8| poza tym, każdy z nas ma gorsze dni, wtedy potrzeba posłuchać ulubionych kawałków nieco głośniej... ;) jeśli kogoś stać na wydanie 2x wiekszej sumy... za klarowne soprany... proszę bardzo , forum jest dla wszystkich.
My jednak widze poszukujemy bardziej alternatywnych rozwiązań, tzn jakość za niezbyt wygórowaną cene. Audiofilizm odpada... czy ktoś może coś w tym układzie zasugerować?? bez przesadnej pogardy... ;)
pozdrawiam!! :)

#40 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 21 luty 2008 - 11:22

kto powiedział, że audiofilskie kolumny to są małe monitorki bez basu :)
niektóre "audiofilskie" konstrukcje naprawde potrafią zdeklasować pod względem mocy i "wykopu" w muzyce typowo rozrywkowej kolumny typu Altus :D
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12
** Panasonic 46py8 ** HD player Ariva 110 ** Cyfra+ ** car audio by :-))))

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników