Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Amplituner wielokanalowy do sluchania stereo

• Please log in to reply
138 replies to this topic

#1 darekpw

darekpw

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 15 luty 2008 - 12:34

Chce kupic amplituer 5+1 albo 7+1 na ktorym chce sluchac dobrej jakosciowo muzyki stereo. Co mozna by polecic zeby nie bylo przesadnie drogie (2-3ys max).?

#2 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28281 Postów:

Napisany 15 luty 2008 - 12:41

Cambridge Audio. Np model azur 540A

https://forum.idg.pl...showtopic=56299
Sony Vaio VGN-NW21SF

#3 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 15 luty 2008 - 20:22

Również się nad tym zastanawiam ale trudno tu znaleźć satyssfakcjonującą odpowiedź, choć jeśli wydać mniej niż 2 tyś to zagra czy nie w tym stereo?? bo jeśli np ONKYO 505 czy np Pioneer 817 nie dadzą rady a kosztują do ok 1500zł to może odrazu do tego stereo brać Yamahę 797 albo Harmana 3480 :rolleyes:
Więc czy naprawdę ktoś kto nie zalicza się do audiofilii będzie bardzo poszkodowany słuchając stereo na ampli 5.1 lub 7.1 do kina?? 8| oraz czy ktoś kto ma wzmacniacz stereo nie obejrzy w dobrym tonie filmu??

#4 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 17 luty 2008 - 23:02

temat bez przyszłości?? czy brak wiadomości którymi można by sie podzielić z potrzebującymi 8|

#5 radzik75

radzik75

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 58 Postów:

Napisany 17 luty 2008 - 23:11

Nie jestem audiofilem i nie narzekam na Pioeneer'a 817 w stereo. Oczywiście ktoś powie, że to słabe stereo. Możliwe. Ale na moje ucho gra przyzwoicie.
Pozdrawiam

#6 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 01:38

Chce kupic amplituer 5+1 albo 7+1 na ktorym chce sluchac dobrej jakosciowo muzyki stereo. Co mozna by polecic zeby nie bylo przesadnie drogie (2-3ys max).?

za ok 3 tys. dasz rade kupić CA 640R, HK 347/445
najlepszym wyjściem byłoby jednak kupić tańszy amplituner z pre out np (Yamaha 661, Denon 1907) i do tego osobny wzmacniacz stereo za resztę kasy (nawet z drugiej ręki) - takie coś zagra bez porównania lepiej od samego amplitunera...
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12
** Panasonic 46py8 ** HD player Ariva 110 ** Cyfra+ ** car audio by :-))))

#7 simsonsr2

simsonsr2

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 38 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 14:23

czyli rozumiem ze z aml niegdy nie bedzie dobrego stereo i trzeba polaczyc ze wzmacniczem tak?a kolumny sa wtedy do czego podlaczone?wzm czy ampl?jak to wyglada?ampl gra wtedy tak jak wczesniej w kinie tak jak umie a w stereo gra sam wzmacniacz/moze kotos w miare prosto wytlumaczyc?

#8 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 14:47

właśnie, dobre pytanie, może kolega don111 nas oświeci bo wspominał już o ampli z wyjściem pre-out, choć przyznam że nie do końca wiem o co chodzi :) ale widze że znalazłem się we właściwym miejscu, prawie w odpowiednim czasie :P

#9 bdaras

bdaras

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 243 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 17:38

nie jestem don111 ale jeśli mogę :blush:
pod ampli podłącza się głośnik centralny, tylne i suba natomiast pod wzmacniacz podłączasz kolumny przednie.

amplituner łączysz przez pre-out ze wzmacniaczem i gotowe. Trzeba się jeszcze pobawić w wyregulowanie głośników w jednym i drugim aby to ze sobą dobrze współgrało.
Ja się właśnie przymierzam do zakupu wzmacniacza do stereo.
i napiszę, jeszcze tak, jeżli ktoś nie jest audiofilem to na początku nie będzie słyszł różnicy ale... apetyt rośnie w miarę jedzenia (tzn. słuchania :D ) więc lepiej zaopatrzyć się w ampli z pre-out
do 2,5 k zł jest kilka dobrych ampli z wyjściem pre-out
Kino/Stereo: Harman 247+DVD22+Monitor Audio RS6+RSLCR+RSFX+ R360 (może z czasem zakupie dobry wzmacniacz stereo) Ultralink Challenger series 12, Albedo Blue TV: Pioneer PDP4270XA+DVR-550H komp: E6750+Gainward GF8800GT+4GB RAM+MSI Neo+Corsair HX520

#10 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 18:02

ja tylko dodam, że wzmacniacz stereo to nie tylko lepszy wybór dla samych "audiofilów", bo to czego głównie brakuje tanim amplitunerom to dynamika, wypełnienie basu i moc
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12

#11 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 18:04

no tak... jesteśmy wdzięczni za wyjaśnienie :) tylko jak zwykle ziazik ma "ale" za co serdecznie przepraszam :))

no ale :P skoro ktoś jest początkującym to niekoniecznie chce łożyć 2500 za sam amplituner, wiedząc że w stereo itak bedzie kiepski... skoro amplituner jest dobry to szkoda że sam sobie nie daje rady w stereo... a w związku z tym ten koszt jeszcze wzrośnie... :/

a jeśli ktoś zaprosi kolege, przypadkiem audiofila i poczęstuje go dźwiękiem z stereo z HK 3480 albo Yamahy 797 np z Quadralami 400 (lub z czymś w granicach1000) to...?? jak zareaguje na takie zestawienie audiofil?? bo już wiemy że na stereo z kina raczej niezbyt optymistycznie :)

#12 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 18:17

audiofil się raczej skrzywi, ale pewnie mniej niż w przypadku opcji z ampli kinowym :D

#13 simsonsr2

simsonsr2

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 38 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 18:18

a ja mam pytanko jakie ampl harmana i pionera maja wyjscie pre out(i najlepiej zeby czarne byly-wiem ze wyglad nie najwazniejsz ale...)

#14 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 18:42

audiofil się raczej skrzywi, ale pewnie mniej niż w przypadku opcji z ampli kinowym :D

ehh "CI" audiofile... :P ale to "raczej sie skrzywi" daje jakąś nadzieje że jednak nie byłby to już tak kiepski sprzęt... i co najważniejsze, wnioskuje że użytkownik napewno czułby się lepiej słuchając muzyki z wspomnianych ampli stereo niż kinowych...
to może tak abstrakcyjnie rzuć dla ciekawości konfiguracje stereo na której już audiofil raczej by sie nie krzywił, z przybliżoną wartością :)

#15 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 20:16

trudno powiedzieć, zależy jaka kwota, do jakiej muzyki to ma być sprzęt...
bo do przyjemnego słuchania muzyki typu dance czy hip hop to i nawet audiofilowi nie potrzeba hi-endu :D

#16 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 21:31

Musimy się zdecydować, czy chcemy kupować sprzęt dla siebie, czy dla znajomych audiofili. :)

Przy wyborze sprzętu należy przede wszystkim zdać się na własny słuch.

ArtS :)

#17 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 22:13

"do przyjemnego słuchania muzyki typu dance czy hip hop to i nawet audiofilowi nie potrzeba hi-endu :D "

może tu jest złota myśl dla mnie :) muzyki klasycznej nie słucham.... ze znajomymi wrażeniami po odsłuchaniu koncertu sie nie wymieniam, nie latam też za płytami z koncertów :P chce mieć dobry sprzęt, nie za wielką kase, ale też nie zwykły badziew :)

ale czego pewnie nie można powiedzieć, to i audiofilowi nie potrzeba stereofonicznego ampli do takiej muzyki 8| czy już nie :)
na kinie niektórzy są zadowoleni z stereo... tu ArtS ma świętą racje... to trzeba by ocenić własnym uchem...

ale wracając do moich wizji... już sam nie wiem............. :rolleyes:

#18 radzik75

radzik75

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 58 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 22:27

Pozwolę sobie wtrącić moje małe conieco.
Zanim dokonałem zakupu zestawu KD miałem jakiś mini system stero Sony. Grało jako tako. 8 lat temu może i był to sprzęt nienajgorszy. Ale teraz.. Poszło i nie ma. Fakt jest taki, że na nowo odkrywam znaną mi od lat muzykę. Szczegółowość poszczególnych sekcji jest wyraźnie lepsza. Jakość dźwięku też całkiem dobra. Po prostu jest to lepsza jakość odsłuchu. Bez wątpienia, czegokolwiek by nie mówić o słuchaniu muzy przez zestaw KD. Pewnie gdybym startował z poziomu dobrego sprzętu stereo, różnica mogłaby być na niekożyśc oczywiście KD. I tu pojawia się moja teza: może laikowi nie ma sensu kupować od razu naprwade dobrego sprzętu, niech najpier wypróbuje coś pomiędzy. A następny zakup to już znowu wyższa półka. Oczywiście mówimy tu o mocno ograniczonym budżecie.
Pozdrawiam

#19 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 19 luty 2008 - 00:00

W pewnym sensie sie z Tobą zgodze, chociaż kupowanie po szczeblach coraz to lepszych ampli w sumie da koszt przewyższający raz a porządnie wydaną kase :) ale ta satysfakcja :D bo kto powiedział że nauka nie kosztuje :P

#20 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 19 luty 2008 - 07:32

Dokładnie. Należy wydać pieniądze raz, ale rozsądnie. Czyli mierzyć na zasadzie kompromisu, co za posiadane pieniądze mogę otrzymać. Teoretyczne rozważania o wyższości jednego rozwiązania nad drugim odstawić na bok. Mało jest ludzi, których stać na najlepsze dostępne rozwiązania. A i tak większość z nich nie ma zacięcia audiofilskiego. Kupują jedynie coś, co jest znane i cenione, podobnie jak Rollsa do garażu.

ArtS :)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników