Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

magnat monitor1000 czy quantum 506 czy maestro II?

• Please log in to reply
90 replies to this topic

#21 simsonsr2

simsonsr2

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 38 Postów:

Napisany 14 February 2008 - 23:34 PM

patrzalem w necie i zdaje sie ze w m35 sa 16,5cm woofery a nie 20

#22 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 14 February 2008 - 23:40 PM

wszystko jedno...
i tak wystarczą spokojnie do tego pomieszczenia a amplituner i tak ledwo je uciągnie...
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12
** Panasonic 46py8 ** HD player Ariva 110 ** Cyfra+ ** car audio by :-))))

#23 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 14 February 2008 - 23:48 PM

patrzalem w necie i zdaje sie ze w m35 sa 16,5cm woofery a nie 20

W M35i sa 20cm!

#24 ati701

ati701

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 60 Postów:

Napisany 15 February 2008 - 23:21 PM

Nie wiem jak chcesz ja np. miałem podobny problem bo wybierałem kolumny na poaczątku miały być to kolumny do 1000 zl i myślałem nad jamo s 606 ale jednak jak posłuchałem u kumpla jamo e 680 i dowiedziałem się że te s 606 graja gorzej od e 680 to zdecydowalem sie nad e680 i w poniedzialek maja juz byc:) Jak chcesz to rowniez zastanow sie nad nimi a jak chcesz w miare kupic tanio to odezwij sie do blackninji on moze cos ci powiedziec wiecej o jamo. Mi urzekly tym ze graja ladnym srodkiem. A z czasem mozesz zmienic sobie amp i bedzie dobrze. U mnie beda one graly na razie na RADMOR'ze i CD NAD 512.

Uwazam ze najlepszy jest odsluch ale wiem ze w moim przypadku bylo to niemozliwe to radze rowniez wziasc pod uwage jamo e 680.

Nie chce Ci ich wmuszac ze ja je bede mial ale daje ci po prostu dodatkowa mozliwosc.

#25 wojtek70

wojtek70

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 18 February 2008 - 21:50 PM

jaks czas temu wybieralem miedzy maestro II a premium a teraz jak zdecydowalem sie na te maestro to sie okazalo ze wszystkie sprzedane i zaproponowali mi magnaty jak w tytule.

Witam,

Jakiś czas temu mialem podobny problem. Dogorewały mi Jamo i stanąłem przed wyborem kolumn za max. 1800 zl. Czytałem, chodzilem, ogladałem, słuchałem JBLi, Magnatów, Yamah, Jamo, Infinity (opcja lewarowana kredytem). Końcem końców przyjechały w kartonach dwie bidule oznaczone jako Maestro II 180. Za reszte kupiłem porządne wtyki, grubą miedź, ładne podstawki granitowe, podkładki pod kolce, trochę płyt CD...

Jeżeli masz taka możliwość to najlepiej udać się do sklepu w którym mają Magnaty, posłuchać, zobaczyć... czy np. tez wizualnie pasują do pokoju. Troszkę wyższą ceną też bym się nie sugerował, ale może akurat przypasują Ci Magnaty ;)

pozdrawiam,
/Wojtek

#26 simsonsr2

simsonsr2

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 38 Postów:

Napisany 19 February 2008 - 20:46 PM

no i znowu ma ten sam problem bo maestro II juz maja wiec moge je zamawiac, a zdecydowany bylem na magnaty quantum 507(za ok 1500zl moge je miec) a maestro wyszly by za ok 1200(zostalo by cos na lepsze kable itp) i nie wiem czy skoro te magnaty drozsze to znaczy ze napewno lepsze, a nie mam mozliwosci ich posluchac(maestro sluchalem)

do wojtek70
i co jestes zadowolony z tych maestro?ladnie graja?bas jest mocny?na jakim ampli masz je?

#27 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 19 February 2008 - 22:00 PM

Co ty wogole porownujesz Maestro do Quantum?? Maestro to 2 klasy nizsze kolumny! Graja wiele gorzej od Quantumow. Ja bym nawet sie nie zastanawial. Ale ja wolisz. Maestro to mozna porownywac z seria Monitor, a nie Quantum. Ale jak napisalem twoj wybor. Ja bym sie nawet nie zastanawial nad wyborem. Przejdz sie do bylejakiego sklepu i sam zapytaj co lepiej kupic i za jaka kase. Zobaczysz jakie dostaniesz odpowiedzi.

#28 wojtek70

wojtek70

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 19 February 2008 - 22:41 PM

i co jestes zadowolony z tych maestro?ladnie graja?bas jest mocny?na jakim ampli masz je?

Z kolumn jestem bardzo zadowolony; jak dla mnie graja prześlicznie. Bas jest solidny i bardzo glęboki. Kolumny napędzane są budżetową Yamaszka HTR 5630 (2x60W). Przy czym pokoj jest mały: 20m2, zatem późnym wieczorem gałki z prądem nie odkręcam więcej jak -55dB, w dzien max. -35dB ;)

Wracając do głównego tematu, wydatek nie jest mały zatem IMO wypadało by udać się choćby do pobliskiego MM i spróbować posłuchać, no... przynajmniej charakteru brzmienia Magnatów z niższej serii - Quantumy powinny zagrac lepiej, a i wykonanie na bank lepsze.

/Wojtek

Dodano 19-02-2008 22:41:02:

Co ty wogole porownujesz Maestro do Quantum?? Maestro to 2 klasy nizsze kolumny!

Tak z ciekawosci zapytam, ja porównujesz te klasy?

Patrzac na niemieckiego e-baya 507-ki sprzedawane sa od 349 Euro - czyli tyle ile u nas Maestro... Sporawdzenie ich z papierami, to wiadomo - dealerzy, posrednicy i cena idzie w gore. Koszty produkcji w Niemczech tez sa wyzsze niz u nas - chyba, ze kolumny robione w Chinach...

/WS

#29 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 19 February 2008 - 23:00 PM

Nie ma co sie oszukiwac. Tonsil sie cenil zawsze. Kiepawe Altusy kosztuja dalej 1200zl jak sprzed paru lat, a cena wogole nie spadla. Nikomu nawet by nie przyszlo do glowy porownywac Maestro do Quantomow. W ZANDEJ prasie nie spotkalem sie z tym. 507 to konkurencja np dla Mission M35i. Kazdy dobrze wie ze brzmienie Quantum, a Maestro to niebo, a ziemia. Maestro to taka podstawa Tinsila jak Monitor, Magnata. I porownywanie tej podstwy do czegos wyzszego jak Quantum mija sie z celem. Mierzycie wogole nie w ten pulap. Nowe Quantumy 507 jak wchodzily do produkcji kosztowaly ponad 3tys zlotych i byly bardzo chwalone w swiecie audio nawet jak na cene 3tys! Nie wypadly najgorzej w tescie m.in. z Mission M35i i Cabbase Jersey, a jak niektorzy wiedza to calkiem niezla konkurencja. 2 lata temu nawet nikt nie smial porownywac ich do Maestro, a teraz jak ich cena spadla widze ze sa takie przypadki. Co jest nie na miejscu. Bo w porownaniu innych marek do tonsila, to cala reszta spada z ceny. Zaczynajac od Magnata i konczac na KEFach itp, a Tonsil ciagle stoi w miejscu sprzedajac stare, podstawowe modele po tych samych cenach. W rezultacie kupujemy stara konstrukcje po cenie tej samej, gdy wchodzily do produkcji. U konkurencji za ta sama kase, mozna miec modele wyzsze, bo ich ceny stale spadaja, bo na rynek wchodza ciagle nowe konstrukcje. Takie marki jak Magnat, czy Heco moga se pozwolic na dosc duze upusty, bo ich kolumny sprzedaja sie calkiem niezle, czego nie mozna powiedziec o Tonsilu, ktory jest ciagle zadłużony. A Maestro 180 jak kosztowaly pare lat temu 1200zl to i kosztuja nadal tyle samo. To chyba lekka przesada.

#30 wojtek70

wojtek70

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 19 February 2008 - 23:57 PM

Kazdy dobrze wie ze brzmienie Quantum, a Maestro to niebo, a ziemia.

No, nie kazdy to wie i powiem wiecej - ze nie kazdemu brzmienie Magnatow moze sie podobac. U mnie np. odpadly w przedbiegach, nie mowie ze zle, ze nie ta klasa - Monitory 1000 (730zl na Allegro) - po prostu nie podobalo mi sie brzmienie i juz.

PS Odnosnie ceny. IMO jezeli jakas nowosc kosztowala 3k, a teraz polowe tego , to mozna sobie policzyc przebitke... Natomiast jezeli cos kosztowalo 1,2k i dalej tyle kosztuje, to znaczy ze nie bylo i nie ma juz z czego zejsc.... I tyczy sie to nie tylko kolum.

/Wojtek

#31 tojacc

tojacc

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 127 Postów:

Napisany 20 February 2008 - 09:16 AM

Jak jesteś gotów dać 1500 za quantum 507 to posłuchaj ProTonsilowych Siest za 1600 zobaczymy jakie wnioski ci się nasuną....
(Onkyo 605 -> Hama Whitestream ->Onkyo 405)->Ultralink Challenger -> ProTonsil Siesta + Aktiv 250

#32 simsonsr2

simsonsr2

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 38 Postów:

Napisany 20 February 2008 - 09:50 AM

siesty juz mialem okazje posluchac ale jak dla mnie to te kolumny maje za male glosniki(nie ma nawe 17cm)

#33 tojacc

tojacc

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 127 Postów:

Napisany 20 February 2008 - 11:39 AM

skoro wielkość głośnika jest dla ciebie wyznacznikiem jakości dźwięku to kup sobie zeusy LOL
(Onkyo 605 -> Hama Whitestream ->Onkyo 405)->Ultralink Challenger -> ProTonsil Siesta + Aktiv 250

#34 rosimo

rosimo

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 238 Postów:

Napisany 20 February 2008 - 12:39 PM

maestro II 130 mają po 2 trzynastki, a schodzą niżej od altusów, więc nie sam głosnik ma decydujące znaczenie, ale konstrukcja kolumny, zestrojenie otworu BR, zwrotnica itd.

#35 simsonsr2

simsonsr2

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 38 Postów:

Napisany 20 February 2008 - 13:07 PM

nie mowie ze wazne zeby te glosnki to byly duze "krowy" ale jak te glosniki maja byc tez do muzy a nie tylko do kina to nie wiem jak se radzic beda.te siesty niby s bardzo chwalone ale nie wiem czy je porownywac z tymi magnatami kolego rafal735r?znawca nie jestem wiec nie wiem jakie z jakimi porownywac.gdy zastanawialem sie miedzy maestro a premium to nawet w sklepie powiedzieli ze do glosniejszej muzyki lepsze beda maestro(w porownaniu z premium sa wieksze).poza tym myslalem ze do dobrego mocnego i niskiego basu sa potrzebne conajmniej 17cm glosniki(moze sie mule bo sie na tym nie znam).glosniki i tak mialy byc do 1200zl ale powoli cena poszla w gore i te siesty za 1600 to napewno gorna granica.magnaty te wychwalane jak siesty a czy wszystkie 3 konstrukcje tak samo do muzyki sie nadaja.
a ampl moze w przyszlosci(dalszej) zmienie na taki z pre out zeby podlaczyc wzmacniacz stereo..

#36 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 20 February 2008 - 14:02 PM

Tyle napisłem na temat i wszystko mi sie sakasowalo przez przyadek!! Kupuj co chcesz :P nie chce mi sie znow tyle pisać. :D

A najlepiej posłuchj sam.

Co do tych wooferow i basu. Nie prawda jest ze wiekszy glosnik da lepszy, czy tam głębszy bas. Roznice dostrzezemy dopiero gdy przyjdzie nam posluchac glosno na takich np 13cm na duzej powierzchni. Wtedy poprostu takie glosniczki sie zasapią w dużym pokoju. Nie dadza tak silnego basu jak jakies wieksze.

#37 simsonsr2

simsonsr2

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 38 Postów:

Napisany 20 February 2008 - 14:06 PM

aj to szkoda,szkoda jak sie az tak rozpisales :P

#38 wojtek70

wojtek70

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 20 February 2008 - 14:19 PM

te siesty za 1600 to napewno gorna granica

... A w cenie do 1600,- dostaniesz Mission M35i, Jamo E770, Jamo E680, Dali Concept 6, etc. - czyli koło się zamyka ;p

Idzi, posłuchaj, pooglądaj.

/WS

#39 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 20 February 2008 - 15:18 PM

Napisze tylko tyle ze roznica 300zl to jest NIC miedzy tymi kolumnami, a roznica w brzmieniu juz jest duza. Co innego by bylo, jesli do Quantumow trzeba by bylo doplacic z 700-1000zl. Wtedy mozna by bylo pogdybac i ponarzekac ze drogo, ze moze nie warto... itd, ale jak roznica to TYLKO 300zl, to to, jest nic w porownaniu do roznicy w dzwieku.
No, ale kazdemu inny dzwiek sie spodoba. Kazdy preferuje co innego! Dlatego problem tkwi w tym, ze ten cały swiat audio dąży do brzmienia bliskiego ideałowi, czyli NAJWIERNIEJSZEGO odwzorowania kazdego dzwieku znajdujacego sie na danym nośniku, CZYLI BRZMIENIA JAK NAJBARDZIEJ NATURALNEGO, a do takiego brzmienia, Quantumom jest wiele BLIŻEJ, niz dla Maestro. Choc w tym przedziale cenowym jak wiadomo ,to i tak obie te konstrukcje maja bardzo daleko do naturalnosci.
I tyle odemnie.

Mam nadzieje ze rozumiesz o co mi chodzi. Dlatego trzeba samemu sluchac. Bo moze akurat nie masz jakis preferncji audiofilstycznych i lubisz np. tą cofnięta srednice, czy podbity bas albo jeszcze cos innego itd. Moża akurat, za przeproszeniem srasz na tą neutralność i wolisz maga basy albo wrzaskliwe wysokie. Chyba łapiesz?

#40 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 20 February 2008 - 16:34 PM

Quantumy z serii 5xx to bardzo fajne kolumny, ale grają dość specyficznie - ich brzmienie jest bardzo dalekie od naturalności.
Mają niesamowity power i ciśnienie, ale ich dźwięk jest trochę wyostrzony i od razu "rzucają się w ucho" metalowe membrany.
Świetnie sprawdzą się w kinie akcji i koncertach rockowych, ale polegną na całej linii np. w jazzie i muzyce akustycznej, w której dużą rolę odgrywa naturalność i jak najwierniejsze odwzorowanie wybrzmiewania instrumentów.
Koniecznie przesłuchaj tych Magnatów przed zakupem, pomimo tego, że to świetne kolumny, nie do każdej muzy się nadają i nie z każdym sprzętem stworzą zgrane zestawienie. Ceny mają teraz atrakcyjne, więc warto rozważyć ich zakup, ale nie w ciemno - to konstrukcje o brzmieniu bardzo charakterystycznym, albo Ci się bardzo spodobają, albo od razu z nich zrezygnujesz.
Maestro II 180 to też bardzo dobra (chyba trochę bardziej uniwersalna) alternatywa, ale wybór należy do Ciebie - po przesłuchaniu obydwu konstrukcji będziesz wiedział, które z nich wybrać.

Ja, gdybym miał do wyboru Maestro i Quantum w tej samej cenie, też bardzo intensywnie bym się zastanawiał, ponieważ obydwie konstrukcje podobają mi się tym samym stopniu, ale w każdej z nich podoba mi się coś innego...

Radziłbym zainteresować się też Siestami zaproponowanymi przez Tojacca - to kolumny lepsze zarówno od Quantum 507 jak i od Maestro II 180.
STEREO AUDIO ACADEMY PHOEBE IIS+DNM RESON/ALPHARD DA VINCI SL8+NAD C352+DA VINCI HE8CR+ARCAM DIVA CD82 KINO DOMOWE ONKYO TX-SR702e+LG DVX9700 +NEXTON M100+MAESTROII 100c+TONSIL PREMIUM S+KODA SW-1211;

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników