Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Kwestie prawne dotyczące strony internatowej.

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Versor

Versor

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 Postów:

Napisany 09 luty 2008 - 15:13

Witam, chciałbym założyć stronę internetową, taka internetowa encyklopedia. I chce się dowiedzieć jak z prawami dotyczącymi takiej działalności.

- jeżeli to użytkownik mojego portalu doda informacje na dany temat to jak uchronić „siebie” od odpowiedzialności wynikające z błędnych informacji, które np. ktoś wykorzystał?
- czy jeżeli użytkownik portalu, doda następna informację, która została zaczerpnięta z ksiązki/innego portalu internetowego to łamie prawo? I czy można uchronić swój portal przed tym? Żeby właściciel praw autorskich nie mógł się domagać odszkodowań z racji tego.
- co powinno się znajdować w regulaminie takiego portalu informacyjnego, jaki chce założyć.
- i co z prawami autorskimi mojego portalu, jak uchronić informacje dodane przed użytkowników przed ich kopiowaniem i dalszym rozpowszechnianiem?

Wiem że to trochę po omacku jest napisane, nie znam się na prawie a tym bardziej na takim przypadku. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

#2 extrater

extrater

coś umarło...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2576 Postów:

Napisany 23 maj 2008 - 15:08

- jeżeli to użytkownik mojego portalu doda informacje na dany temat [...]

Chyba wystarczy standardowa formułka, że wydawca/producent nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe z używania podanych informacji.

- czy jeżeli użytkownik portalu, doda następna informację, która została zaczerpnięta z ksiązki/innego portalu internetowego to łamie prawo? I czy można uchronić swój portal przed tym? [...]

Zależy od skali zaczerpnięcia informacji. Najlepiej wprowadzić program zgłaszania naruszeń.

- i co z prawami autorskimi mojego portalu, jak uchronić informacje dodane przed użytkowników przed ich kopiowaniem i dalszym rozpowszechnianiem?

Nie możesz zabronić użytkownikom dalszego rozpowszechniania dodanych przez nich informacji (chyba, że z każdym podpiszesz odpowiednią umowę). Serwis jako całość będzie chroniony na gruncie prawa i nie musisz czynić specjalnych zabiegów. Warto jedynie umieścić informację, że kopiowanie i powielanie danych wymaga zgody odpowiedniej osoby/firmy/organu. Pamiętaj, że użytkownicy dodający informacje do portalu zachowują prawa autorskie do swoich wpisów.
Działa!

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników