Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

pobranie danych kartotekowych

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#21 lodzia69

lodzia69

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 11 luty 2008 - 21:43

Tak tylko,ze nie mam do kogo się zwrócić o pomoc bo nikt się nie zna, a Insert telefonów nie odbiera. Dzis zapłaciłam kolesiowi niby informatykowi 20 zł zeby mi puscił paragon fiskalny.Wydrukował ale z pierwszej opcji czyli dodaj paragon. Nie wiem czy tak jest prawidłowo chyba nie skoro drukują się tez zwykłe paragony. Albo ja jestem taka ciemna masa albo cos z tym programem jest nie tak. Gdy właczam drukuj dokument fiskalny to nie widzi drukarki fiskalnej i nie można wydrukowac paragonu.

Dodano 11-02-2008 21:43:09:

mam SGT już na kompie w domu i cos tam poustawiałam wg Twojej instrukcji w administracji moze bedzie ok zobaczymy jutro w sklepie , a Ciebie prosze o cierpliwosc bo w Tobie nadzieja :) Pozdrawiam!

#22 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 11 luty 2008 - 22:13

Nie wiem czy tak jest prawidłowo chyba nie skoro drukują się tez zwykłe paragony.

Dobrze, tylko zrób to:

Administracja - wzorce wydruków - >znajdź paragon zwykły (domyślny - z "ptaszkiem") ->Popraw > Na zakładce podstawowe ustaw ilość kopii na 0

Dokument fiskalny jak powiedziałem wcześniej dotyczy współpracy z Kasą fiskalną (odbiór danych sprzedaży - więc jeżeli już na kasie sprzedaż była zarejestrowana fiskalnie to tutaj nie ma takiej możliwości) Ty masz drukarkę fiskalną (tak zrozumiałem) i masz drukować paragony

Albo ja jestem taka ciemna masa albo cos z tym programem jest nie tak

Ja nie powiedziałem, że jesteś ciemna ale troszkę rzuciłaś się na głęboką wodę - jeżeli naprawdę nie ma w okolicy nikogo orientującego się to zostawiłbym sobie trochę więcej czasu na naukę obsługi programu przed puszczeniem tego na sprzedaż. Program ma naprawdę moc funkcji i możliwości więc się po prostu gubisz.

Co do cierpliwości to myślę, że nie jest źle (chociaż kiedyś było lepiej ;) ) - zajmuję się wdrożeniami od 10 lat (niekoniecznie programami Insertu)więc już troszkę uży...szkodników mam za sobą :)
Sławek

#23 lodzia69

lodzia69

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 12 luty 2008 - 13:27

Dzięki juz poustawiałam i jest ok z drukowaniem się dokumentów powiązanych. Mam kolejne zapytanie czy można wyszukiwać towar po nazwie czy tylko po kodzie po wciśnięciu F2 gdy?

#24 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 12 luty 2008 - 13:44

Chodzi Ci o wyszukanie towaru w trakcie wystawiania dokumentu ? Spróbuj nie na wciskać od razu F2 (wiem wiem - przyzwyczajenie z Subiekta 4) tylko wpisać kilka liter z nazwy tego towaru (sprzedając galaretkę wpisz gala) pojawi Ci się lista wybrana przez automat instynktu. Możesz wpisać kilka wyrazów. Można też wcisnąć F2 a później F8 i wyfiltrować tylko te, które zawierają jakiś tekst.

W miejscu gdzie wpisujesz kontrahenta na fakturze - też to działa (spróbuj nie naciskać listy kontrahentów F2 tylko wpisz na nip lub kilka znaków z nazwy kontrahenta
Sławek

#25 lodzia69

lodzia69

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 12 luty 2008 - 19:14

Ok, już trochę poznałam ten program, nie wiem jeszcze czy można zamiast tworzyć wiele paragonów dodawać do sprzedaży dziennej a na koniec dnia utworzyc jeden paragon tak jak to było w S4?

#26 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 12 luty 2008 - 21:09

Na stan mojej wiedzy nie. Nie było zresztą już tej funkcjonalności w S5. Poza tym myślę, że to nie jest zgodne z przepisami (sprzedaż powinna być rejestrowana na urządzeniu fiskalnym w momencie sprzedaży).
Sławek

#27 lodzia69

lodzia69

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 13 luty 2008 - 08:29

Tak właśnie jest w S4 że po zapisaniu paragonu tworzy się paragon fiskalny z lierką F .Ale to już szczegół, może i lepiej gdy widoczne są wszystkie paragony.Jak byś mógł mi jeszcze podpowiedzieć jaki ma być poprawny folder archiwum by wykonać archiwizację, bo cos nie można jej wykonać ??

#28 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 13 luty 2008 - 14:17

Jeżeli archiwizacja jest robiona na tym komputerze gdzie jest serwer i baza to foldery mogą być dowolne np:

Folder Archiwum C:\Archiwum

Folder roboczy C:\Temp

Oczywiście foldery muszą istnieć na dysku (czyli wcześniej je utwórz)
Sławek

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników