Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

pobranie danych kartotekowych

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 lodzia69

lodzia69

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 08 luty 2008 - 17:59

Rozpoczynam pracę na Subiekcie GT i nie wiem jak mam pograć dane z Subiekta 4. Proszę o podpowiedź.

#2 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 08 luty 2008 - 19:23

Za pomocą programu Przeniesienie danych, który instaluje się razem z Subiektem

Spójrz tutaj : http://www.insert.co...nie_danych.html
Sławek

#3 lodzia69

lodzia69

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 08 luty 2008 - 20:35

Za pomocą programu Przeniesienie danych, który instaluje się razem z Subiektem

Spójrz tutaj : http://www.insert.co...nie_danych.html

Dzięki za instrukcję.Czy w przypadku uszkodzonych plików w Subiekcie 4 transport danych odbędzie sie wraz z nimi?

#4 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 08 luty 2008 - 22:10

A co masz na myśli uszkodzonych ?

Które pliki są uszkodzone ? Jaki są objawy ?

Ogólnie rzecz biorąc to zawsze przed przeniesieniem danych KONIECZNIE robię indeksowanie danych (zwykle usuwam całe pliki cdx z indeksami) oraz wszystkie pozycje z Administrator - > Higiena oprócz odbudowy wydruków.

Jeżeli masz błędne dane w Subiekcie 4 to może Ci się równie dobrze nic nie przenieść lub przenieść błędnie. Spróbuj to się przekonasz :) . Później jakby co to usuniesz podmiot z GT i zrobisz jeszcze raz

Oczywiście wszystko staraj się robić na kopii
Sławek

#5 lodzia69

lodzia69

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 09 luty 2008 - 09:29

na skutek częstego wyłączania prądu Subiekt4 Mega uległ uszkodzeniu tzn stany magazynowe wariują a remanent na dzień dowolny wskazuje kwotę o połowę niższą jak na dzień bieżący. Z jakiego katalogu mam usunąć te pliki o których piszesz?

#6 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 09 luty 2008 - 09:48

1. Przede wszystkim kopia całego katalogu Subiekt4 - na wypadek gdyby coś się nie udało
2. Usunięcie wszystkich plików z katalogu TEMP
3. Usunięcie plików *.CDX i *.TMP z katalogu DBFS
4. Podczas uruchamiania subiekta te pliki zostaną odtworzone - ale i tak zawsze robię Indeksację w Administratorze

W katalogu SYSTEM jest też plik TRMNTR4.bat. uruchom go jak szef firmy i przeprowadź pełną kontrolę danych

A przede wszystkim zakup UPS-a :)
Sławek

#7 lodzia69

lodzia69

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 09 luty 2008 - 11:28

nie da się przeniesc danych z menu startowego windowsa bo tam jest tylko Subiekt GT i nic wiecej się nie otwiera:( Mam Windowsa XP. Czyżbym źle zainstalowała program?

#8 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 09 luty 2008 - 13:27

Uruchom program Hop.exe znajdujący się :

C:\Program Files\InsERT\InsERT GT\
Sławek

#9 lodzia69

lodzia69

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 09 luty 2008 - 16:14

dzięki, już sobie poradziłam z pobraniem danych, ale mam kolejne zapytanie odnośnie drukowania paragonów na drukarce fiskalnej. Po wypisaniu paragonu wyskakuje informacja ze nie wybrałam drukarki fiskalnej. Nie wiem skąd mam ją wybrać bo nic się nie rozwija pod łapką ;)Nadmieniam ze na razie mam program demo czy ma to jakieś znaczenie w tym temacie?

#10 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 09 luty 2008 - 16:33

W tym samym katalogu co Hop.exe jest MUZ.exe (program Kasiarz) - gdzie musisz dodać drukarkę fiskalną. Tam też jeżeli dobrze pamiętam ustawia się kolejność stawek VAT. Następnie w Subiekcie GT - Parametry Paragon- Zakładka Fiskalne wybierasz drukarkę fiskalną
Sławek

#11 lodzia69

lodzia69

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 10 luty 2008 - 11:50

Ok, w poniedziałek zrobię tak jak piszesz bo Subiekta mam w sklepie a neta w domu. Dzięki za cenne wskazówki i polecam się na przyszłość a myślę, że jeszcze nie raz zwrócę się z jakimś problemem, choć mam nadzieję, że z Subiekta GT będę bardziej zadowolona niż z Subiekta 4. Pozdrawiam.

Dodano 10-02-2008 11:50:19:

Wiesz może jak przenieść dane firm i towarów z arkusza kalkulacyjnego do czytego nieuszkodzonego Subiekta4 ,bo jak czytam o problemach związanych z Gt to zaczynam się zastanawiać nad pozostaniem przy subiekcie 4. Ponoć nie można w nim poprawiać zapisanych faktur zakupu lub sprzedaży czy tak jest na pewno?

#12 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 10 luty 2008 - 12:06

Wiesz może jak przenieść dane firm i towarów z arkusza kalkulacyjnego do czytego nieuszkodzonego Subiekta4 ,bo jak czytam o problemach związanych z Gt to zaczynam się zastanawiać nad pozostaniem przy subiekcie 4. Ponoć nie można w nim poprawiać zapisanych faktur zakupu lub sprzedaży czy tak jest na pewno?

Większość z tych problemów jest lekko przesadzona i wynika z błędnego wdrożenia lub obsługi.

Co do poprawy faktur zakupu. Wygląda to tak, że nie można poprawić na fakturze zakupowej pozycji, na których był już jakiś rozchód. Pozycje faktury, które nie było rozchodowane można poprawić. Wg mnie jest to logiczne. Niezłe rzeczy działyby się w księgowości (dotyczące kosztu sprzedaży) jeżeli zawsze można byłoby poprawiać dokumenty. Oczywiście są programy, które mają to inaczej zorganizowane i można je (te faktury) poprawiać aż do momentu zaksięgowania. Jeżeli można byłoby poprawiać je zawsze to współczuję księgowej. :)

Pomagam w kilku firmach w obsłudze GT (niektóre mają dość duży obrót ) i wierz mi, że wielkich problemów nie ma. Oczywiście najtrudniej jest na początku kiedy jest wiele parametrów, które trzeba poprawnie ustawić.

Co do pozostania przy S4 to nie wydaje mi się to dobrym pomysłem. S4 czasami robi dziwne problemy na XP (nie zawsze - ale zdarzają się dziwne zwisy itp). Poza tym jest to już stary produkt (mimo całego sentymentu do niego) i coraz trudniej będzie o support do niego.
Jeżeli nie czujesz się na siłach lub masz jakieś wątpliwości przy wdrożeniu GT to poszukaj w swojej okolicy osoby, która już to robiła i ma dobre referencje.

Dodane troszkę później:
1. Ktoś kiedyś podał problem że najpierw dostaje PZ bez cen zakupu(więc wpisuje ostatnie ceny lub orientacyjne) a później dopiero fakturę . W związku z tym, że część towaru z tego PZ została już rozchodowana nie może poprawić danego PZ. Ja też czasami mam taki problem. Nie dotyczy to wielu towarów tylko ok 2-3. Rozwiązuję to w ten sposób, że wystawiając dokumenty sprzedaży (fakturę, paragon) zaznaczam na dole "Wycofaj skutek magazynowy" dzięki czemu do faktury nie zostanie utworzony automatyczny dokument magazynowy, co oznacza, że stany magazynowe nie zostaną zmienione. Po wprowadzeniu poprawnej faktury zakupu wykonuję skutek magazynowy.

2. Co do "niemożności" poprawienia faktur sprzedaży to nie wiem skąd takie informacje.
Sławek

#13 lodzia69

lodzia69

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 11 luty 2008 - 09:18

dodalam drukarke lecz wciaz wyskakuje chmurka,ze nie dodano drukarki,dlaczego nie wiem

#14 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 11 luty 2008 - 09:29

a to też ?

Następnie w Subiekcie GT - Parametry ->Paragon-> Zakładka Fiskalne wybierasz drukarkę fiskalną

Sławek

#15 lodzia69

lodzia69

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 11 luty 2008 - 10:01

Tam wpisał się numer komputera taki jaki powstał obok wybranej drukarki w Muz.exe Dałam ok i dalej chmurka przy wypisywaniu paragonu fiskalnego.

Dodano 11-02-2008 10:01:32:

W domu mam Viste i nie mogę zainstalować SGT i trochę mam utrudniona sytuację bo musze jechac do sklepu, żeby próbować coś poustawiać.

#16 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 11 luty 2008 - 10:20

Sprawdź może w Systay'u (w prawym dolnym rogu przy zegarku) jest aplikacja "Zadanie wydruku na dr. fiskalnych" i pozostały tam jakieś wcześniejsze wydruki z błędami. Jeżeli tak to usuń zadania, które tam "wiszą".

A w MUZ.exe sprawdziłaś połączenie ?
Sławek

#17 lodzia69

lodzia69

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 11 luty 2008 - 10:25

Tak sprawdziłam połaczenie i jest kontakt z drukarką. Zrobie jeszcze tak jak piszesz.

#18 fashXX

fashXX

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 162 Postów:

Napisany 11 luty 2008 - 10:44

Witajcie

komputer ma udostępniać urządzenie drukarki, czy jest do jego wyłączności?
naglowek db "Zapamiętaj!",0
info db "Im więcej wiemy tym bardziej wydaje nam się, że zbyt mało wiemy!",0

invoke MessageBox, NULL, addr info, addr naglowek, MB_OK
invoke ExitProcess, NULL

#19 lodzia69

lodzia69

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 11 luty 2008 - 19:33

drukuję juz paragony ale z dodaj paragon a nie z dodaj dokument fiskalny tu nie da sie wydrukowac paragonu fiskalnego. Mam kolejne zapytanie czy da się na stałe ustawic zeby oprócz paragonu fiskalnego nie drukowały się inne dokumentu powiązane KP WZ czy za każdym razem muszę odhaczać?

Dodano 11-02-2008 19:33:20:

Dzis mi pracownica nadrukowała cały plik niepotrzebnych dokumentów :( Zaje.....y jest ten program !!!!!!!!!!!!!

#20 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 11 luty 2008 - 19:34

drukuję juz paragony ale z dodaj paragon a nie z dodaj dokument fiskalny tu nie da sie wydrukowac paragonu fiskalnego

No bo chyba chciałaś wystawiać paragony a nie dokumenty fiskalne:

Cytat z helpa:

Paragon zwykły (PA) – podstawowy dokument sprzedaży detalicznej; nie zawiera danych kontrahenta, może generować płatności gotówkowe oraz płatności kartą.
Paragon imienny (PAi) – dokument zawierający dane kontrahenta, może generować płatności gotówkowe, kartą oraz płatności odroczone (należności).
Dokument fiskalny (PAf) – dokument związany ze sprzedażą na kasie fiskalnej, wystawiany ręcznie.
Dokument odebrany z kasy (PAk) - dokument związany ze sprzedażą na kasie fiskalnej, odbierany automatycznie z kasy fiskalnej.

W chwili wolne przejrzyj help - będzie się łatwiej pracowało bo wile spraw się wyjaśni

czy da się na stałe ustawic zeby oprócz paragonu fiskalnego nie drukowały się inne dokumentu powiązane KP WZ czy za każdym razem muszę odhaczać?

Administracja - wzorce wydruków - >znajdź paragon zwykły (domyślny - z "ptaszkiem") ->Popraw > Na zakładce podstawowe ustaw ilość kopii na 0 - > Na zakładce "Powiązane" odhacz te dokumenty, których nie chcesz

Dzis mi pracownica nadrukowała cały plik niepotrzebnych dokumentów Zaje.....y jest ten program

Bo przed uruchomieniem programu do sprzedaży pasowałoby właśnie poczytać w pomocy o ustawieniach, przejrzeć je, zobaczyć jak co działa. Program ma bardzo dużo różnorodnych funkcji i ciężko jest osobie, która dopiero co zaczyna ogarnąć w ciągu kilku godzin wszytko. Czyli albo zaczynamy sobie trochę wcześniej próbować "na sucho" albo zlecamy ustawienia jakieś osobie "znającej się na rzeczy" (bez urazy :) )
Sławek

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników