Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Długość kabli, a jakość dźwięku

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 darek1967

darek1967

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 131 Postów:

Napisany 07 luty 2008 - 21:01

Mam pytanie jak w tytule. Czy ma znaczenie, jeżeli kable będą dłuższe niż wymaga tego rozmieszczenie kolumn w pomieszczeniu i kilka zbędnych metrów będzie leżało zwiniętych za szafką ze sprzętem. Mam już kable z zarobionymi końcówkami i nie chciałbym tego zmieniać jeżeli nie ma to wpływu na jakość dźwięku. Jeżeli chodzi o tylne kolumny to kable są akurat, ale przednie stojące po obu stronach telewizora są dobre kilka metrów (5-6) za długie.

#2 MaciejMM

MaciejMM

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1499 Postów:

Napisany 07 luty 2008 - 22:58

Zawsze jakieś straty będą
Wszystko zależy też od jakości całego sprzętu i ucha , oraz czy różnica w kablu jest 1m czy też 10m
KINO : ONKYO TX-SR609 , Manta DVD 051 USB + kolumny: Visaton :WS-17E x2 +SC10N, 40-22.000 90db - surrund 1x Wharfedale WH-2 89db - central + 2x Wharfedale WH-2 88db -surrund 1x SUB Dali AW-8 - 108db - prawdopodobnie najmocniejsza 20-tka na rynku :-) STEREO :DIORA WS-504B,CD 502,DVD S29 + Visaton Nac 200 +G20SC 32-25.000 - 90db Panasonic : SC-PM19 , SC-PM21 ,SV MP110 słuchawki Koss KTX PRO 1 1-TV LG 42LF75 -Full HD 2-TV- LG 29" -CRT -full wypas :-) ( DRP-pixel plus,subwoofer,100hz, wejście VGA,głośnik centralny itp.... )

#3 darek1967

darek1967

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 131 Postów:

Napisany 08 luty 2008 - 10:37

Sprzęt jest generalnie dość dobry, jak na moje potrzeby, choć nie dla audiofilów. Ampli Pioneer 916, kolumny Infinity Primus HCS. Ucha nie mam także audiofilskiego, a długość kabla napisałem we wstepie, że dobre 6-7 m i wiadomo, że jak taka długość kabla leży za szafką to jest pozwijana jak włos mongoła. I chodzi mi bardziej o to że te kable są poskręcane niż, że trochę dłuższe, bo wiadomo, że jakbym mał większe mieszkanie to kable musiałyby być dużo dłuższe i w takich pomieszczeniach też ustawia się kino domowe. W pytaniu nie chodziło mi o jakieś rozważania audiofilskie, że np. każde dodatkowe 2 m kabla powodują obniżenie jakości dźwięku o 2% itp. Chodziło mi o to, czy nie będzie jakiejś masakry, strasznych zniekształceń, szumów, brak efektów w kinie domowym itp przez to, że kabel jest pozwijany a nie leży prosto

#4 Sylwek_siwY

Sylwek_siwY

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2827 Postów:

Napisany 09 luty 2008 - 09:11

Sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie. W większych pomieszczeniach też się kino ustawia. Efekty będą, najwyżej minimalnie słabsze, lecz to będzie ledwo co odczuwalne.

Jecze taki mały offtopic :)

każde dodatkowe 2 m kabla powodują obniżenie jakości dźwięku o 2%

To już zależy tylko i wyłącznie od kabla :), a sam dźwięk ciężko jest przedstawić procentowo...
Pozdrawiam.
Wszystko, co dzieje się z dźwiekiem zanim pojawi się w głośnikach.
Debian user =)
Dodaj obrazekGG 8001666 (Nie odpowiadam w sprawach gier)
Zaglądnę tutaj może w 2012...
Kontakt wyłącznie na gg i itpc.

#5 darek1967

darek1967

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 131 Postów:

Napisany 10 luty 2008 - 14:22

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałeś mnie Sylwek. Nie chodziło mi o wpływ długości kabla na jakość dźwięku, tylko jeżeli mam kabel o te, powiedzmy, 7m za długi i jego nadmiar zwinę i wrzucę za szafkę, czy to, ten zwinięty kabel obniży jakość dźwięku. Mówiąc dość banalnie - czy sygnał lepiej rozchodzi się prostoliniowo (prosty kabel) czy nie ma to wiekszego znaczenia.
Pozdrawiam

#6 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 11 luty 2008 - 07:12

Jak nie zwiniesz go zbyt ciasno, to nie powstanie z niego cewka. Nie sądzę więc,a by był to jakis problem.

ArtS :)

#7 moros

moros

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 Postów:

Napisany 11 luty 2015 - 08:07

Jeśli chodzi o poprawę jakości dźwięku to użyj wzmacniacza słuchawkowego - http://audiomagic.pl...ze-sluchawkowe/ To również trochę kosztuje, ale jednak zmiana jest duża, chociaż wiele zależy od tego jakie masz pozostałe elementy systemu nagłośnienia.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników