Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

Subiekt GT problem z towarem

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 slawek

slawek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 26 January 2008 - 21:27 PM

Witam serdecznie jestem tutaj nowym użytkownikiem forum :)

Pozdrawiam wszystkich

Założyłem firmę i nie potrafię jeszcze ogarnąc kilku rzeczy w subiekcie które przedstawiam poniżej :(
Teraz przejdźmy do problemów:

Mam następujące problemy:
1. Jeśli wprowadziłem rodzaj towaru jako "towar" a nie jako "komplet" czy da się to jakoś zmienić?
2. Jak rozdzielić komplet na kilka innych towarów: chodzi mi o to, że np. kupuję zestaw kosmetyków(deo, płyn i pianka) na fakturze zakupu jest to jako 1 pozycja wprowadzam ją jako jedną i jak to później rozdzielić na 3 inne pozycje?
3. Jak wprowadzić ceny dla każdej z osobna pozycji po rozdzieleniu pakietu?

Dziękuję serdecznie za pomoc

#2 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 26 January 2008 - 22:34 PM

ad 1. Nie da się - jeżeli nie ma ruchu na tym towarze (przyjęcie, wydanie) - usuń i załóż nowy
ad 2 A nie łatwiej w drugą stronę ? - rozdziel towary przy przyjęciu i po sprawie
ad 3 W zwązku z odpowiedzią 2 - chyba nieaktualne

Komplety służą raczej do kompletacji towarów w kartotece - czyli: mamy np 3 towary, które sprzedajemy razem - tworzymy komplet, w którym określamy jakie towary i w jakich ilościach się na niego składają. Wykonując funkcję "Zmontuj" najzwyczajniej generuje dokument RW z części składowych a następnie PW dla kompletu i już komplet gotowy.
Sławek

#3 slawek

slawek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 26 January 2008 - 22:58 PM

ad 1. Nie da się - jeżeli nie ma ruchu na tym towarze (przyjęcie, wydanie) - usuń i załóż nowy
ad 2 A nie łatwiej w drugą stronę ? - rozdziel towary przy przyjęciu i po sprawie
ad 3 W zwązku z odpowiedzią 2 - chyba nieaktualne
Komplety służą raczej do kompletacji towarów w kartotece - czyli: mamy np 3 towary, które sprzedajemy razem - tworzymy komplet, w którym określamy jakie towary i w jakich ilościach się na niego składają. Wykonując funkcję "Zmontuj" najzwyczajniej generuje dokument RW z części składowych a następnie PW dla kompletu i już komplet gotowy.

do pkt-u 1 właśnie kombinuję z usunięciem towaru ale się nie da bo pisze że jest używany na dokumentach, czyli mam usunąć fakturę zakupu, zmodyfikować towar tak jak chcę i na nowo utworzyć fakturę zakupu?
dlaczego nie mogę usunąć fakturki, wypisuje mi że brak towaru w magazynie???

do pkt-u 2. nie mogę ich rozdzielić bo faktura zakupu będzie inna niż faktura wprowadzona do programu a nie wiem czy tak można robić, uczę się dopiero :)
W sumie jeśli cena zakupu będzie się zgadzać z tym co jest w programie to powinno być ok ?

teraz wykombinowałem, że np. zakładam nowy towar jako "komplet" wpisuję co w nim jest wpisuję cenę netto zakupu a następnie daję rozmontuj i mi rozmontowuje na to co wpisałem wcześniej lecz w tym towarze rozmontowanym nie mogę już pobrać ceny kartotekowej i pozostaje mi jedynie wpisanie z klawy jaką ma mieć cenę :(

dzięki za pomoc :)
czekam na dalsze instrukcje :)
pozdrawiam

#4 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 27 January 2008 - 10:51 AM

dlaczego nie mogę usunąć fakturki, wypisuje mi że brak towaru w magazynie???

bo pewnie już zrobiłeś sprzedaż albo inny dokument magazynowy na rozchód

do pkt-u 2. nie mogę ich rozdzielić bo faktura zakupu będzie inna niż faktura wprowadzona do programu a nie wiem czy tak można robić, uczę się dopiero :)
W sumie jeśli cena zakupu będzie się zgadzać z tym co jest w programie to powinno być ok ?

Na mój gust może być tak wpisane. Jeżeli natomiast chcesz mieć ładnie w dokumentach to po przyjęciu zgodnie z fakturą robisz RW z kompletu i PW na części (ręcznie lub za pomocą "Rozmontowania" , pamiętając o cenach zakupu)

teraz wykombinowałem, że np. zakładam nowy towar jako "komplet" wpisuję co w nim jest wpisuję cenę netto zakupu a następnie daję rozmontuj i mi rozmontowuje na to co wpisałem wcześniej lecz w tym towarze rozmontowanym nie mogę już pobrać ceny kartotekowej i pozostaje mi jedynie wpisanie z klawy jaką ma mieć cenę :(

Musisz wpisać jaka jest cena zakupu tej części kompletu bo niby skąd program ma to wiedzieć - z kartoteki ? Przecież każda dostawa może być w innej cenie, prawda ?
Sławek

#5 slawek

slawek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 27 January 2008 - 17:47 PM

bo pewnie już zrobiłeś sprzedaż albo inny dokument magazynowy na rozchód
Na mój gust może być tak wpisane. Jeżeli natomiast chcesz mieć ładnie w dokumentach to po przyjęciu zgodnie z fakturą robisz RW z kompletu i PW na części (ręcznie lub za pomocą "Rozmontowania" , pamiętając o cenach zakupu)
Musisz wpisać jaka jest cena zakupu tej części kompletu bo niby skąd program ma to wiedzieć - z kartoteki ? Przecież każda dostawa może być w innej cenie, prawda ?

Dzięki pomogło :)

#6 mtwuff

mtwuff

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 27 November 2008 - 10:03 AM

Sorry, że odgrzebuję stary temat, ale to nie prawda że nie da się zmienić towaru w komplet i na odwrót. Też kiedyś miałem problem z towarami i rozwiązałem to następująco:
Zaznaczam dany towar lub grupę towarów, którym chce zmienić rodzaj, potem klikamy Operacje > Wyślij do > i zapisujemy sobie gdzieś to do pliku .epp i klikamy wyślij. Następnie otwieramy zapisany plik przy pomocy notatnika i zmieniamy w sekcji "TOWARY" [ZAWARTOSC]
pierwsza cyfrę odpowiednio na:
1 dla towaru
2 dla usługi
4 dla opakowania
8 dla kompletu

Potem zapisujemy plik i w subiekcie klikamy Operacje > Dodaj na podstawie > odnajdujemy plik > klikamy wczytaj, zaznaczamy wszystkie elementu, stawiamy kropkę przy aktualizacja i klikamy wykonaj.

Pozdrawiam

#7 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 27 November 2008 - 21:50 PM

Oczywiście, że się da tylko chodzi o to aby nie narobić sobie bałaganu w bazie.

Aby zamienić komplet na towar wystarczy zastosować polecenie SQL :

UPDATE tw__Towar SET tw_rodzaj=8 WHERE tw_symbol='SYMBOL_NASZEGO_KOMPLETU'

w zasadzie to samo robi ta cała operacja, którą podałeś

Problemem w tej całej operacji jest to, że gdy utworzymy komplet i damy mu jakieś składniki to tworzy się wpis w tabeli tw_Komplet. Jak zrobimy aktualizację pola tw_rodzaj to ten wpis w tabeli tw_Komplet wcale nie znika.

Moim skromnym zdaniem jeżeli nie do końca wiemy jaki skutek wykona taka ręczna kombinacja na bazie danych to powinniśmy naprawdę to przemyśleć.

No ale to jest wolny kraj :)
Sławek

#8 mtwuff

mtwuff

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 01 December 2008 - 15:10 PM

Problemem w tej całej operacji jest to, że gdy utworzymy komplet i damy mu jakieś składniki to tworzy się wpis w tabeli tw_Komplet. Jak zrobimy aktualizację pola tw_rodzaj to ten wpis w tabeli tw_Komplet wcale nie znika.

Faktycznie, nie testowałem tego na kompletach z dodanymi składnikami, ale w większości przypadków potrzebujemy "przerobić" towar na komplet, a wtedy wszystkie dane zmieniają się poprawnie.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników