Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Jakie kolumny do stereo

• Please log in to reply
102 replies to this topic

#21 ati701

ati701

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 60 Postów:

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:34

Rozumiem tylko ze nie mam gdzie. A nie wiesz moze czy ktos moze zalatwic jamo e 680 za okolo 1000zł? Bo po ile stoja na allegro to jest dla mnie za duzo

#22 Sylwek_siwY

Sylwek_siwY

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2827 Postów:

Napisany 22 styczeń 2008 - 22:27

Z drugiej ręki może gdzieś byś znalazł. Jeżeli naprawde nie masz pieniędzy, to kup Tonsile. Jednak tu pojawia się pytanie, maestro czy premium. Radul będzie znał odpowiedź na to pytanie (Dużo słucha tonsila, ja jedynie kilka płyt. Premium odpowiadały mi bardziej)
Pozdrawiam.
Wszystko, co dzieje się z dźwiekiem zanim pojawi się w głośnikach.
Debian user =)
Dodaj obrazekGG 8001666 (Nie odpowiadam w sprawach gier)
Zaglądnę tutaj może w 2012...
Kontakt wyłącznie na gg i itpc.

#23 ati701

ati701

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 60 Postów:

Napisany 22 styczeń 2008 - 22:39

Kurcze Sylwek a nie znasz kogos kto ma tani sklep? Słyszalem ze czasem mozna wyrwac cos nowego troche taniej. A uzywek szczerze mowiac nie chce. Wole poczekac i kupic sobie nowe. A ty sluchales jamo e 680 i tonsile? Jezeli tak to powiedz mi czy dla ciebie jest duza roznica? Bo ja jestem narazie pozcatkujacmy.

#24 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 22 styczeń 2008 - 23:06

Jak jestes poczatkujacy to pewnie dla ciebie roznica bedzie mala miedzy tymi kolumnami. Dopiero z czasem zaczniesz dostrzegac znaczne roznice w dzwieku z kolumn z poszczegolnych przedzialow cenowych. Oczywiscie chyba kazdy dostrzeze roznice miedzy Gamutem a Tonsilem, ale jesli chodzi o porownanie kolumn o bardzo zblizonej cenie itp to jak dla ciebie pewnie roznica byla by mala, a dla "zaawansowanego" audiofila ogromna.

#25 ati701

ati701

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 60 Postów:

Napisany 22 styczeń 2008 - 23:24

Ale wedlug Ciebie jak ma sie na tonsil do jamo? I co ty bys wybral? Czy sie oplaca placic tyle wiecej?

#26 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 23 styczeń 2008 - 00:50

Jesli chodzi o E680 oczywiste jest ze wybral bym E680, gdyby nawet chodzilo o S606 to tez bym wybral S606, chociazby ze wzgledu na stylistyke. Ale napewno E680 zabrzmia lepiej od obu. A roznica cenowa miedzy nimi nie jest duza. W jamo dostajesz lepsza jakosc i wieksza moc. Tylko jak dla mbie E680 troche chamsko wygladaja. Sa prawie takie same szerokie jak głębokie :blush: A ja lubie głębokie kolumienki. Wtedy kolmna wydaje sie masywniejsza.

#27 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 23 styczeń 2008 - 05:29

Jeżeli zdecydujesz się na Jamo - bierz E770/E750, E680 od Maestro lepiej nie zagrają, a wykonanie jest sporo słabsze (np. waga tych kolumn przy takich gabarytach to tylko 13.8kg/sztuka, podczas gdy jedna kolumna Maestro II 180 waży ponad 21kg).
E770/750 to zupełnie inna bajka niż E680/660, a Maestro II też zdecydowanie warto brać pod uwagę (jakość wykonania - także zastosowane materiały i podzespoły, brzmienie, duża moc i bardzo dobry stosunek ceny do jakości).
Powinieneś przesłuchać gdzieś kilku wygrzanych par różnych kolumn, to zdecydowanie ułatwi Ci wybór.
STEREO AUDIO ACADEMY PHOEBE IIS+DNM RESON/ALPHARD DA VINCI SL8+NAD C352+DA VINCI HE8CR+ARCAM DIVA CD82 KINO DOMOWE ONKYO TX-SR702e+LG DVX9700 +NEXTON M100+MAESTROII 100c+TONSIL PREMIUM S+KODA SW-1211;

#28 ati701

ati701

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 60 Postów:

Napisany 23 styczeń 2008 - 09:08

Radmus a powiedz mi jakie sa najlepsze kolumny tonsila bo polecaja mi maestro II i premium? I o jakiej mocy wtedy brac? Bo jamo e 770 jest dla mnie za drogo bo prawie 1500. A mowisz miedzy jamo e 680 a maestro nie ma duzej ronicy to po co placic tyle wiecej.

#29 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 23 styczeń 2008 - 14:11

Musisz wiedziec o tym ze jak RADUL porownuje jakies kolumny do swojego ukochanego Tonsila to nigdy nie ma duzej roznicy, albo jak on to lubi stwierdzic "przepasci". :D Cokolwiek porownasz do Tonsila to nie ma przepasci jakosciowej, inaczej juz pisze jak porownujesz kolumny innych firm. Wtedy juz roznica jest ogromna. Ale i tak wkoncu naprowadzi cie na ten sam temat, czyli Tonsila Premium, Siesta i Maestro i zacznaja sie dluuugie monoligi na temat ich wspanialego brzmienia. Wkoncu jak przeczytasz wszystko stwierdzasz ze to czysty HI END.

#30 ati701

ati701

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 60 Postów:

Napisany 23 styczeń 2008 - 16:04

No dobra a ty mi powiedz czy wg. ciebie jest duza roznica miedzy maestro a e 680? Bo czytalem i slyszalem ze maestro jest niezle za ta cene nie od jednej osoby.

#31 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 23 styczeń 2008 - 16:42

Oczywiscie ze Maestro ma dobre opinie. Tyle samo bardzo pochlebnych krazy o E680.
Np
http://audio.com.pl/...o...781&hl=jamo

Warto tez sie zainteresowac:
http://www.allegro.p...cena_g_24m.html

http://www.allegro.p...azja_g_24m.html
(tylko nie w tym kolorze)

Widac ze gosc ma dostep do jakiej niemieckiej hurtowni bo bardzo ma atrakcyjne ceny. Normalnie ALtea 7 w sklepie to koszt 1700zl a Victa 700 tez ponad 1200zl. Wiec nie lada okazja.

#32 Damian_8911

Damian_8911

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 103 Postów:

Napisany 23 styczeń 2008 - 17:05

Tak masz racje, ma dostep do hurtowni, od niego kupowałem swoje kolumny, ma naprawdę dobre ceny, ja akurat wszystko odbierałem osobiście, mieszkam niedaleko niego, na miejscu zawsze można jeszcze podyskutować o cenie.
Ampli: Yamaha RX-V 659
Front: Heco Victa 700 (Bi-Wiring)
Surround: Heco Victa 300
Subwoofer: Heco Victa Sub 25A

[[Sound has the power, to make the world, a better place...]]

#33 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 23 styczeń 2008 - 17:07

ati701 > jak widzisz Damian_8911 ma Heco Victa 700 wiec napewno moze ci napisac jak one graja.

#34 ati701

ati701

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 60 Postów:

Napisany 23 styczeń 2008 - 17:17

Damian_8911 a powiedz mi cos o Heco Victa 700z? Jak wg. ciebie sie maja do innych kolumn?? np magnat altea 7?

#35 Damian_8911

Damian_8911

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 103 Postów:

Napisany 23 styczeń 2008 - 17:33

Zacznę od wykonania - jest bardzo dobre. Takie dość masywne - jakies 17 kg sztuka, dobrze wykończone, zwężane ku tyłowi (nie każdemu to pasuje, zależy od gusta). Dźwięk - ciut ostry w górze, jak to niemieckie granie, ale przy nawet przy głośnych odsłuchach wysokie tony są wyraziste, dość szczególowe, więc jest porządku. Bas również ok, przyjemny dla ucha, choć jak to podłogówki potrzebuja trochę przestrzeni, u mnie nie rozwiną skrzydeł - za mały pokój. Możliwość podłączenia za pomocą bi-wiringu - niektórzy mówią, że nie ma sensu w tej klasie - aczkolwiek można pokombinować - jest dość duża zmiana w brzmieniu (czy na plus czy minus - każdy odbierze to inaczej). Akurat do Magnat altea ich nie porównywałem, to już troszkę inny przedział. Najlepiej odsłuchać samemu, choć między nie wygrzanym a wygrzanym głośnikiem jest duża różnica - przekonałem się o tym, oczywiście po wygrzaniu jest na plus. Pozdrawiam.
Ampli: Yamaha RX-V 659
Front: Heco Victa 700 (Bi-Wiring)
Surround: Heco Victa 300
Subwoofer: Heco Victa Sub 25A

[[Sound has the power, to make the world, a better place...]]

#36 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 23 styczeń 2008 - 17:40

Najlepiej odsłuchać samemu, choć między nie wygrzanym a wygrzanym głośnikiem jest duża różnica - przekonałem się o tym, oczywiście po wygrzaniu jest na plus. Pozdrawiam.

Tak roznica jest duza. Sam tez to slyszalem.

#37 ati701

ati701

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 60 Postów:

Napisany 23 styczeń 2008 - 20:27

A ktos cos powie odnoscie heco victa 700 mam mozliwosc za 900zl oplaca sie?? Co o tym sadzicie?

#38 MaciejMM

MaciejMM

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1499 Postów:

Napisany 23 styczeń 2008 - 22:44

A ktos cos powie odnoscie heco victa 700 mam mozliwosc za 900zl oplaca sie?? Co o tym sadzicie?

coś Ci powiem

zapamiętaj ,że Tonsil będzie zawsze najlepszy we wszystkich klasach cenowych :lol: ( tak Twierdzi nasz kultowy znawca owej marki )

A tak na poważnie to posłuchaj kilku sztuk i wybierz najlepsze dla Twojego ucha ( i nie przez kilka minut ale poświeć im troszkę więcej czasu ) .Wszystkie kolumny grają po prostu inaczej.Miałem kiedyś kilka Tonsili w użytku i zawsze marzyłem o Bolero 200 ale pewnego dnia postanowiłem zbudować własne kolumny i okazało się ,że przebijają one jakością ów Bolero , a koszt zrobienia był taki sam jak zakup nowych "polskich" kolumn.Na tamte czasy to były jedne z najwyższych modeli Tonsila , ale w porównaniu do obecnych kolumn grały marnie.

posłuchaj przed zakupem i nie sugeruj się forum , bo każdy poleca to co ma :D ( PS - Visatonów ciężko posłuchać bo sieć sprzedaży jest bardzo mała :( - to kolumny dla koneserów , nie to co Tonsil ;) ) .Zapewne Radul1 ich słuchał ( Visatonów ) i nawet Maestro 130 je przebijają 8| :lol: > szkoda gadać
KINO : ONKYO TX-SR609 , Manta DVD 051 USB + kolumny: Visaton :WS-17E x2 +SC10N, 40-22.000 90db - surrund 1x Wharfedale WH-2 89db - central + 2x Wharfedale WH-2 88db -surrund 1x SUB Dali AW-8 - 108db - prawdopodobnie najmocniejsza 20-tka na rynku :-) STEREO :DIORA WS-504B,CD 502,DVD S29 + Visaton Nac 200 +G20SC 32-25.000 - 90db Panasonic : SC-PM19 , SC-PM21 ,SV MP110 słuchawki Koss KTX PRO 1 1-TV LG 42LF75 -Full HD 2-TV- LG 29" -CRT -full wypas :-) ( DRP-pixel plus,subwoofer,100hz, wejście VGA,głośnik centralny itp.... )

#39 Sylwek_siwY

Sylwek_siwY

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2827 Postów:

Napisany 23 styczeń 2008 - 23:01

A ty sluchales jamo e 680 i tonsile? Jezeli tak to powiedz mi czy dla ciebie jest duza roznica? Bo ja jestem narazie pozcatkujacmy.

Wymagania co do dźwięku pojawią sie po kilku tygodniach słuchania. Ja bym brał jednak Jamo, znajomy je ma, i dobrze grają, mi jednak pasuje bardziej "wyspiański" dźwięk.
Tonsili słuchałem tylko kilka razy, głównie Altusów :lol2:
A tak na poważnie, słuchałem zarówno maestro II jak i premmium, i musze z przykrością stwierdzić, że premium urzekły mnie bardziej.
Zapytaj jeszcze BlackNinja (urzytkownik naszego forum) czy może ma jakieś Jamo na "zbyciu" napewno będzie miał lepsze ceny.
Wszystko, co dzieje się z dźwiekiem zanim pojawi się w głośnikach.
Debian user =)
Dodaj obrazekGG 8001666 (Nie odpowiadam w sprawach gier)
Zaglądnę tutaj może w 2012...
Kontakt wyłącznie na gg i itpc.

#40 ati701

ati701

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 60 Postów:

Napisany 23 styczeń 2008 - 23:31

Sylwek_siwY a sluchales heco victa 700? A z jamo chodzi ci o e680?? Widzialem na allegro heco 700 za 900zl

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników