Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Jaki amplituner ?

• Please log in to reply
66 replies to this topic

#1 JUSKO

JUSKO

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 18 styczeń 2008 - 15:30

Jaki amplituner do zestawu kolumn 5.0 Ferguson Dream ?? W przedziale do 1000 zł, najlepiej czarny zeby do reszty pasował :) To bedzie OK: Panasonic SA-HE75 ???? A może to: Pioneer VSX 415 ?? jak nie to co polecacie?
Z góry dzieki
Pozdrawiam

#2 MaciejMM

MaciejMM

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1499 Postów:

Napisany 19 styczeń 2008 - 12:24

Mam tego Panasonica i mimo skromnych parametrów do całkowitych słabiaków nie należy.Przy dobrych kolumnach potrafi też nieźle zabrzmieć w pokoju 25m2 , jednak wiele mu brakuje do wzmacniacza stereo.Posiada kilka ustawień dźwięku dzięki czemu można znaleźć odpowiednie dla siebie.Wbudowany wiatraczek przydaje sie na imprezach , bo nawet po kilku godzinach słuchania muzyki amplituner jest po prostu zimny.Pracuje w klasie H+ co oznacza ,że kiedy ma nagłą potrzebę wydostania z siebie troszkę więcej mocy to po prostu to zrobi.Do kina za małe pieniądze jak znalazł.

Co do Pioneera to model VSX-417 pobiera z sieci 280W ( Panasonic 220 ) więc powinien być mocniejszy w oddawaniu mocy na kolumny.

Za 1.000 można zakupić wyższy model Pioneera :

http://allegro.pl/it...wosc_2007_.html

modele 817 i 516 ( ok. 1.100zł ) mają z przodu wejścia USB co pozwoli Tobie przy zakupie pendriva 2GB ( za 60zł ) na słuchaniu ponad 20h muzyki MP3 bez dodatkowych urządzeń > naprawdę super sprawa , warta przemyślenia
KINO : ONKYO TX-SR609 , Manta DVD 051 USB + kolumny: Visaton :WS-17E x2 +SC10N, 40-22.000 90db - surrund 1x Wharfedale WH-2 89db - central + 2x Wharfedale WH-2 88db -surrund 1x SUB Dali AW-8 - 108db - prawdopodobnie najmocniejsza 20-tka na rynku :-) STEREO :DIORA WS-504B,CD 502,DVD S29 + Visaton Nac 200 +G20SC 32-25.000 - 90db Panasonic : SC-PM19 , SC-PM21 ,SV MP110 słuchawki Koss KTX PRO 1 1-TV LG 42LF75 -Full HD 2-TV- LG 29" -CRT -full wypas :-) ( DRP-pixel plus,subwoofer,100hz, wejście VGA,głośnik centralny itp.... )

#3 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 08 luty 2008 - 15:39

Jeśli jesteśmy w temacie amplitunerw to który z STEREO jest lepszy:

Yamaha
http://www.allegro.p...dost24godz.html

czy HARMAN/KARDON
http://www.allegro.p...wa_raty_0_.html

a przy okazji jakie kolumny do tego żeby dać czadu w 25m2 ??

muzyka elektroniczna, bass mile widziany :P

#4 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 08 luty 2008 - 16:59

To bardzo porównywalne amplitunery ale....
ja bym brał Yamahę
STEREO AUDIO ACADEMY PHOEBE IIS+DNM RESON/ALPHARD DA VINCI SL8+NAD C352+DA VINCI HE8CR+ARCAM DIVA CD82 KINO DOMOWE ONKYO TX-SR702e+LG DVX9700 +NEXTON M100+MAESTROII 100c+TONSIL PREMIUM S+KODA SW-1211;

#5 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 09 luty 2008 - 07:42

czy może te dwie sztuki które teraz zaproponuje nie będą gorszym wyborem

PIONEER VSX 817

http://allegro.pl/it...wosc_2007_.html

lub ONKYO TX SR 505
http://www.allegro.p...wosc_cena_.html

w sumie mają stosunkowo dużą moc i można dzięki 5.1 rozszerzyć i ch zastosowanie, ale czy stereo w taakim wykonaniu jest do przyjęcia?? bo na filmach to nie wątpie że bedzie ok.

#6 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 09 luty 2008 - 09:04

W stereo zagrają znacznie gorzej, ale przy zastosowaniu odpowiednich kolumn - muzyki na nich też da się słuchać.
STEREO AUDIO ACADEMY PHOEBE IIS+DNM RESON/ALPHARD DA VINCI SL8+NAD C352+DA VINCI HE8CR+ARCAM DIVA CD82 KINO DOMOWE ONKYO TX-SR702e+LG DVX9700 +NEXTON M100+MAESTROII 100c+TONSIL PREMIUM S+KODA SW-1211;

#7 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 09 luty 2008 - 12:50

tzn który z nich jest ogólnie lepszy bo nie dowiedziałem się jeszcze :P

no i jakie są wrażenia na dobrym stereo w przypadku oglądania filmów oraz czy warto dokładać suba do stereo??

proszę o jakieś objaśniające odpowiedzi gdyż nie mam za bardzo rozeznania i rozważam opcje dla pokoju 25m2..

pozdrawiam

#8 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 15 luty 2008 - 20:33

Temat sie wyczerpał??? :P

to jakie te kolumny byłyby odpowiednie żeby dało się słuchać w tym stereo na ampli do kina????

#9 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 15 luty 2008 - 23:40

zamieszałeś strasznie, po pierwsze amplitunery HK 3480 / Yamaha RX 797 to amplitunery stereo a nie kina domowego, obydwa zagrają bez porównania lepiej od tych kolejnych ampli które wymieniłeś...

jeśli nie chcesz rezygnować z kina domowego (jak oglądasz sporo filmów to jednak warto) na początek polecam zakup amplitunera z wyjściem pre-out a później dokupisz sobie porządny wzmacniacz stereo
w okolicach tysiąca poszukaj i może jeszcze gdzieś znajdziesz Denona 1906 lub 1907
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12
** Panasonic 46py8 ** HD player Ariva 110 ** Cyfra+ ** car audio by :-))))

#10 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 16 luty 2008 - 20:23

nie no spoko, nieuważnie przeczytałeś :P mam świadomość który jest do stereo a który do kina :) jedyny mój problem że nie wiem na co sie zdecydować :D

czyli byłoby znaacznie lepiej gdybym posłuchał najpierw na jednych kolumnach stereo w wykonaniu np ONKYO 505 albo PIONEERA 817 a później na tych samych kolumnach muzyka przez Yamahę 797 czy HK 3480... a gdybym przy zastosowaniu jednego z tych ampli stereo obejżał film?? dużo strace??

jeśli radzisz mi zacząć od ampli do kina to chyba wolałbym wybrać pomiędzy wspomnianymi przeze mnie, bo np ONKYO 505 ma już HDMI co napewno wykorzystam gdyż mam już LCD z takim wyjściem i podobno "w swojej klasie cenowej jest najlepszy" natomiast PIONEER 817 urzeka mnie tym że ma USB na przednim panelu, oraz "Dzięki unikalnej funkcji Sound Retriever, (która przekształca sygnał skompresowanych formatów audio do postaci zapewniającej jakość płyt CD), wysoka jakość dźwięku jest pewnikiem" a w dodatku oba mają funkcje optymalnego dostrajania ustawień amplitunera do środowiska akustycznego w jakim rozstawiono głośniki i jeszcze na korzyść PIONEERA taka funkcja jak "Front Stage Surround Advance umożliwia uzyskanie wiarygodnego brzmienia przestrzennego virtual surround z głośników ustawionych z przodu obszaru odsłuchowego. Nie trzeba już martwić się prowadzeniem przewodów głośnikowych do głośników surround umieszczonych z tyłu obszaru odsłuchowego. " tyle tylko że nie wiem jak te funkcje sprawdzają się w praktyce....

mam nadzieje że uda się Tobie w pełni odpowiedzieć na skomplikowane przeze mnie pytania :) ale sam sie w tym mieszam jeśli chodzi o te funkcje które znam tylko z opisów... i nadal nie wiem czy stereo czy kino.... :(

#11 radzik75

radzik75

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 58 Postów:

Napisany 17 luty 2008 - 15:16

natomiast PIONEER 817 urzeka mnie tym że ma USB na przednim panelu, oraz "Dzięki unikalnej funkcji Sound Retriever, (która przekształca sygnał skompresowanych formatów audio do postaci zapewniającej jakość płyt CD), wysoka jakość dźwięku jest pewnikiem"

Mogę potwierdzić, rzeczywiście przy włączonej funkcji jakość dźwięku jest zdecydowanie lepsza. USB też całkiem przydatny gadżecik - słuchanie muzy czy oglądanie filmów z przenośnych pamięci nie sprawia najmniejszych problemów. Poza tym aparaty, kamery itp. też można podłączyć.

a w dodatku oba mają funkcje optymalnego dostrajania ustawień amplitunera do środowiska akustycznego w jakim rozstawiono głośniki

A to automat. Ma go wiele modeli różnych marek. Dla początkującego rzeczywiście przydatna rzecz. Po zapoznaniu się z funkcjonowaniem całego sprzętu zazwyczaj przeprowadzi się pewne korekty ustawień. Ale z pewnością dla niewtajemniczonych na początek to dobra funckja.

i jeszcze na korzyść PIONEERA taka funkcja jak "Front Stage Surround Advance umożliwia uzyskanie wiarygodnego brzmienia przestrzennego virtual surround z głośników ustawionych z przodu obszaru odsłuchowego. Nie trzeba już martwić się prowadzeniem przewodów głośnikowych do głośników surround umieszczonych z tyłu obszaru odsłuchowego. " tyle tylko że nie wiem jak te funkcje sprawdzają się w praktyce....

A to funkcja, która pozwala na zmianę wrażeń odsłuchowych. Z tym tyłem to aż tak bym nie przesadzał. Niemniej faktycznie da się zmienić ustawienia, które sprawiają wrażenie przestrzeni bądź nie. Jak kto woli.
Pozdrawiam

#12 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 17 luty 2008 - 20:36

Ciekawe informacje kolego radzik75 :) nie wiedziałem, może nie spodziewałem się bedzie bardziej na miejscu :) że przez te USB na panelu amplitunera idzie też filmy odtwarzać... czyli skoro np poprawia jakość tych mp3 to do muzyki też sie nada :rolleyes: czy już nie bardzo... ??

#13 radzik75

radzik75

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 58 Postów:

Napisany 17 luty 2008 - 22:58

Kolego ZiAZiK
Możesz nie wierzyć, ale przez ten port da się słuchać muzy z pendrive'a.

#14 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 17 luty 2008 - 23:13

w mp3 nie wątpie, to oczywiste ale nie spodziewałem się że filmy z pendrive da rade :P ale jeśli tak to jest wporzo spoko sprzęt :) takie USB na tej półce ma jeszcze YAMAHA RXV 461. Pytanie dotyczyło czy w takim razie jako amplituner do słuchania stereo pomimo swoich 5,6,7 kanałów się sprawdzi? czy bardzo pokrzywdzi odsłuch z dwóch kanałów bo jakoś nie moge się tu nigdzie w tym zorientować... bo mówimy o klasie do 1500zł i pytaie jest proste ampli KD czy ST dla muzyki i filmów... a jeśli KD dają rade to pośród których warto wybierać... :rolleyes:

#15 radzik75

radzik75

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 58 Postów:

Napisany 17 luty 2008 - 23:32

I na tym, drogi kolego ZiAZiK, muszę poprzestać. Nie znam się na innym sprzęcie na tyle, by udzielać wskazówek. Mogę jedynie opowiadać o tym, który mam czyli VSX 817 z DV 600.
Co do radzenia sobie w stereo. Pewnie nie jest to idealne połączenie do stereo. Byłem na odsłuchu bodaj Marantz'a (typowe stereo, ale nie pamietam już modelu) oraz jakieś KD (niestety też nie podam modelu). Było to w sieci TOP HI-FI, podobny przedział cenowy. Przesłuchiwałem dokładnie tę samą muzę. I powiem jako nieaudiofil, że aż tak bardzo nie byłem rozczarowany KD (oczywiście nie muszę mówić, że odsłuch był w stereo). Rzecz jasna, że sprzedawca cały czas mówił, że to ogromna różnica na korzyść stereo oczywiście. Cały czas próbował sie upewnić czy dostrzegam tę różnicę.
Już widzę wypowiedzi, które mnie strasznie potępią. Bo przecież każdy doskonale wie, że wzmacniacz stereo jest o niebo lepszy od amplitunera KD. Może i tak. Ale czy nieaudiofil potrafi dostrzec różnicę? Potrafi lub nie, mnie to już nie interesuje, bo ze stereo z mojego KD jestem zadowolony.
I tyle.
Pozdrawiam

#16 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 14:30

I to jest właśnie obiektywna opinia a nie ciągłe powtarzanie audiofilskich stereotypów... a ten Pionner'ek też ma możliwość słuchania muzy na wszystkich kanałach czy jak jest muzyka to tylko stereo w dwóch kanałach?? a propos jeśli możesz dokładniej zobrazować przy jakich kolumnach i w jak dużym pomieszczeniu delektujesz się dźwiękami wydawanymi przez swojego Pionka ;)

#17 simsonsr2

simsonsr2

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 38 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 14:41

do radzik75
tez mam pioneera 817 i mam pytanie czy jak sluchasz z pendrive przez usb to normalnie na pilocie mozesz wlaczyc i wylaczyc ta funkcje retriever?bo u mnie probuje i ta funkcje moge wlaczyc jak mam podlaczone cos przez chinch a jak z usb leci to na wyswitlaczu sie nie pokazuje ze wlaczylem ta funkcje.
a te filmy przez usb w ampl mozna?bo nie probowalem

#18 radzik75

radzik75

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 58 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 21:56

Kolego ZiAZiK
Oczywiście według uznania możesz sluchać na dwóch lub 5 czy nawet 7 kanałach. Możesz sobie nawet pociągnąc przewody do innego pomieszczenia i z całego systemu jeszcze zrobisz obok stereo. Oczywiście tam będzie to co w pomieszczeniu głównym. Dla każdego coś dobrego. Co do jednak wielokanałowego odsłuchu, jest bez sensu słuchać muzy na wszystkich kanałach (tak przynajmniej mi się wydaje). Pomimo, że producnt podaje, że ampli ma 7x110 W to jest to oczywistą bzdurą. I to słychać. Gdy przechodzisz ze stereo na wielokanałowy odsłuch od razu siada poziom głośności. Chyba to oczywiste, wszak teoretyczne 7x110 (a praktyczne mniej, to jasne) ma teraz do obsłużenia nie tylko dwa frontowe głośniki. To jeden aspekt. Drugi to taki, że nawet jeśli z głośnością będzie wszystko OK (a można przecież podkręcić nieco gałkę), to jakość muzy na powiedzmy 5 kanałach jest, hm, jakby to powiedzieć, fatalna. Naprawdę, uwierz. Nie jestem audiofilem, to już mówiłem, ale to zauważy nawet totalny ignorant. Nawet koncertów nagranych w systemie 5.1 nie odsłuchuje wielokanałowo, tylko w stereo. Jakość jest nieporównywalnie lepsza. Ale może znajdzie się ktoś, kto powie, że...
Z filmami jest rzeczywiście całkiem cool. Tu nie mogę mieć zastrzeżeń, ale w filmach nie chodzi o to, o co w muzie.
Mój zestaw głośników to Jamo E750, E7 CEN, S 602 jako surround i SUB200. Gra to w pomieszczeniu 4,5x5 metrów. I generalnie mocy nie brakuje.

A teraz kolega simsonsr2
Tak, przez USB też można włączyć i wyłączyć s.retriever. Pamiętaj tylko, że zanim to uczunisz musisz wcisnąć na pilocie retriever. A potem jesteś już w domu. Z resztą, bez względu z czego akurat leci muza i tak najpierw wybierasz retriever na pilocie. Oczywiście nie musze mówić, że funkcja ta dotyczy tylko zapisów 2-kanałowych. Podczas odtwarzania koncertów zapisanych w trybie audio-video wybieram najpierw w DVD wersje 2 kanałową a potem podbijam sobie dźwięk funkcją s.retriever.
Co do filmów przez ampli. Przyznam się, że wyszedłem trochę przed szereg, bo skoro można aparat czy kamerę, to i film w formacie divixs np, też. Wydawało mi się. Tak czyniłem przez DVD, bo ampli nie mam podłaczonego bezpośrednio do telewizora. Tam chodzi bez najmniejszych problemów. sorry, ale może trochę przeszarżowałem.
Pozdrawiam

#19 robaki1978

robaki1978

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 67 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 22:16

Kolego radzik75,chyba nie słuchałeś dobrze zrealizowanej płyty w 5.1.
Zapewniam cię że w stereo byś już nie słuchał płyt nagranych w 5.1.

#20 radzik75

radzik75

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 58 Postów:

Napisany 18 luty 2008 - 22:20

robaki1978
Pozwolę sobie jednak się z Tobą nie zgodzić. Ostantio kupione przez mnie wydawnictwo Hey MTV Unplugged jest bez wątpienia zrobione dobrze, a różnicę słychać. Może dlatego, że Pioneer VSX817 nie należy do górnej półki. Tak przynajmniej mi się wydaje. W stereo szczegółowość poszczególnych sekcji jest naprawdę na na wiele wyższym poziomie. Ale nie będę się upierał, może to ja nie mam racji.
Pozdrawiam

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników