Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

instalacja WINDOWS z USB(pendrive)

• Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 p1orun

p1orun

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 17 January 2008 - 09:38 AM

witam ;)
otoz chcialbym sie dowiedziec jak to zrobic ?
Szukałem info na necie, i jest dużo informacji odnośnie instalacji windows na pendrivie... jednak ja chcę zainstalować go Z pendriva...
(oczywiscie mowa o windows xp professional)
pozdrawiam ;)

#2 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28281 Postów:

Napisany 17 January 2008 - 09:44 AM

czyli masz instalke na penie?
Sony Vaio VGN-NW21SF

#3 p1orun

p1orun

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 17 January 2008 - 10:17 AM

mam tylko skopiowane pliki z płyty windy

#4 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 17 January 2008 - 10:27 AM

jak to skopiowane? nie rozumiem co chcesz przez to powiedziec?
Sony Vaio VGN-NW21SF

#5 p1orun

p1orun

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 17 January 2008 - 10:39 AM

jak to skopiowane? nie rozumiem co chcesz przez to powiedziec?

otoz skopiowalem cala plyte windowsa na tego pendrivera i zastanawiamsie jak zrobic tego pendrivera bootowanego

#6 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 17 January 2008 - 10:43 AM

Napisz dokladnie co chcesz zrobic, bo nie wiadomo co ty chcesz uzyskac.
Masz instalke i chcesz z niego zbootowac komputer aby zainstalowac system, czy moze chcesz uruchamiac z pendrive system bezposrednio?
Sony Vaio VGN-NW21SF

#7 p1orun

p1orun

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 17 January 2008 - 10:52 AM

Napisz dokladnie co chcesz zrobic, bo nie wiadomo co ty chcesz uzyskac.
Masz instalke i chcesz z niego zbootowac komputer aby zainstalowac system, czy moze chcesz uruchamiac z pendrive system bezposrednio?

moj bios posiada opcje (bootowania z usb) i chcialbym przygotowac takiego pena aby moc zainstalowac winde na normalny dysk wewnetrzny(dlatego skopiowiale plik windy na pena i teraz zastanawiam sie jak zrobic tego pendrivera bootowalnego zeby uruchomic z niego instalatora windowsa)

#8 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 17 January 2008 - 11:12 AM

ma bootowanie z pena, ale pewnie usb-hdd, czy usb-CD, ale jesli sam nie wykrywa pena wlozonego w port to moze byc ciezko
Sony Vaio VGN-NW21SF

#9 p1orun

p1orun

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 17 January 2008 - 11:24 AM

ma bootowanie z pena, ale pewnie usb-hdd, czy usb-CD, ale jesli sam nie wykrywa pena wlozonego w port to moze byc ciezko

z tego co widze wykrywa mi go podczas uruchamiania bios widzi go bo pokazuje nazwe i model
takie mam opcje przy bootowaniu z USB
USB-FDD
USB-ZIP
USB-CDROM
USB-HDD

#10 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 17 January 2008 - 11:46 AM

sprawdz po kolei kazdy z nich. moze zktoregos sie zbootuje
Sony Vaio VGN-NW21SF

#11 retroman

retroman

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 Postów:

Napisany 17 January 2008 - 22:02 PM

to "bootowanie" to pomieszanie z poplątaniem - raz bootowanie oznacza bootowanie zainstalowanego systemu, czyli np. wgrywanie systemu do pamięci z hdd w celu normalnej pracy na komputerze, innym razem bootowanie (jak chyba w tym przypadku) znaczy inicjalizację , czyli uruchomienie przez bios instalatora, żeby system dopiero zainstalować na dysku - to, że w biosie ustawi sie bootowanie z dysku podpinanego przez usb nie znaczy, ze bios może uruchomić instalatora z takiego dysku - to ustawienie w biosie służy do normalnego ładowania do pamięci systemu zainstalowanego na dysku przenośnym, co oznacza, że bios ładuje system tak samo jak z hdd - odczytuje wpis rozruchowy z mbr, który w tym wypadku jest na dysku usb, wpis rozruchowy z kolei uruchamia wpis z sektora rozruchowego dysku itd, czyli wszystko przebiega tak samo, jak ze zwykłym hdd; inna sprawa ze startem instalatora, który, jeśli nawet nazywamy bootowanie, to powinniśmy dodać - bootowanie instalatora (a najlepiej rozruch! albo uruchamianie - nawiasem mówiąc "bootowanie" to po prostu wciąganie buta, dawniej nawet mówiono "bootstrapping", od strap - ucho, za które wciąga się but na nogę) - to "bootowanie" polega na odnalezieniu przez bios i uruchomieniu wpisu z sektora bootowania na cd, który zawsze jest w tym samym miejscu (tak samo zresztą, jak na hdd), dlatego bios może wystartować każda płytkę "bootowalną", czyli z wpisem rozruchowym w sektorze rozruchu - w przypadku twojego dysku z instalatorem - jak bios ma uruchomić wpis, ktorego nie ma? nie mówiąc o tym, że instalator, żeby skopiować pliki do instalacji na dysk musiałby najpierw załadować do pamięci i uruchomić sterowniki usb, a standardowo kopiuje je tylko na dysk, i nie uruchamia, bo podczas "normalnej instalacji potrzebuje tylko sterowników do cd i do hdd, a do usb instaluje dopiero w drugiej, graficznej fazie instalacji; żeby zainstalować z usb musiałbyś - 1. jakoś umieścić na dysku wpis rozruchowy cd, tak, żeby bios mógł go znależć - nie wiem, czy jest to możliwe - 2. "spreparować" fazę tekstową instalacji, czyli zmodyfikować plik txtsetup.sif, żeby zamiast sterowników cd instalator na samym początku ładowal i inicjalizował sterowniki usb - to jest możliwe i służy do instalacji systemu na dysku przenośnym z normalnego cd

#12 tadzik_piahol

tadzik_piahol

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 11 February 2008 - 13:02 PM

witam mam problem z bootowaniem dysku laptopowego podłączonego pod usb, mam takie opcje w biosie jak kolega(na dysku jest zainstalowany linux ale to chyba nie jest problem??!!) prosze o pomoc! :blush:

Ten post był edytowany przez BABELEC dnia: 11 February 2008 - 15:12 PM
Zapoznaj się z zasadami cytowania postów

#13 MK2004

MK2004

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 08 March 2009 - 16:56 PM

Mam podobne pytanie.
Ostatni wszedłem w posiadanie laptopa
asus eepc900
System jaki tam jest zainstalowany to linux
Posiada kartę pamięci 16Gb i kilka portów usb. , nie posiada nośnika (napędu )optycznego. m
System ten jest bardzo ubogi , ale można go zmienić na Windows XP np. tylko jak??
Jedynym wyjściem było by zainstalowanie tego systemu z przenośnej pamięci usb.
W jaki sposób zrobić ,żeby wspomniany wyżej laptopik odczytał instalatora windows XP i poprowadził instalację w sposób prawidłowy. W jaki sposób umieścić pełnego instalatora XP na pamięci przenośnej USB
Pamięć jakaą posiadam to
Toshiba memory stick 1Gb

proszę o szybką odpowiedź

#14 MK2004

MK2004

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 14 March 2009 - 18:47 PM

No cóż.Musiałem sobie sam poradzić.
I nie z Pamięci USB.
Podłączyłem napęd DVD przez USB i instalacja poszła jak z płatka.

#15 macias-mo

macias-mo

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 15 November 2009 - 21:54 PM

Witam a ja mam problem tego typu iż po zrobieniu bootowalnego pena z instalką windowsa xp instaluje mi sie system do momentu instalacji sterowników podstawowych i kiedy ekran zmienia sie w czarny z migającym kursorem (i tu powinien pokazać sie kolejny proces instalacji czyli wybor dysku itp) wyskakuje mi blue screen stop 0x0000007b.
Przeszukałem wszystkie mozliwe fora w celu rozwiązania problemu, zmieniałem windowsy i nic.
Zauważyłem jednak że problem może stanowić moment 10 sekund w których to port usb jest nieaktywny.
Czy spotkaliście sie z podobnym problemem ?
Pozdrawiam i prosze o pomoc

Dodano 15-11-2009 21:54:44:

dodam tez ze problem 0x0000007b opisany jako wina wirusa itp na forach windowsa nie wchodzi tu w gre gdyż skanowałem komputer pod wzgledem pamieci dysku i wirusów a sprzet jest sprawny w 100%

#16 unikatx

unikatx

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 Postów:

Napisany 17 November 2009 - 20:31 PM

Ponieważ nie wiem czy mogę dawać linki do innego forum skopiowałem:
"Dodam jeszcze że jeżeli by ktoś chciał zainstalować xp na usb to sprawdziłem działa."

Instalacja XP z pendrive-a w 15min
Jest to najszybszy i najpewniejszy sposób na zainstalowanie Windows XP na Asus Eee, bez użycia zewnętrznego napędu CD.

Na start potrzebujesz:
- drugiego komputera z Windowsem (sprawdzone również pod Windows Vista)
- pendrive o pojemności minimum 512 MB
- instalkę Windows XP
- narzędzia z załącznika

Aplikacja będzie potrzebowała dostępu do plików na płycie. Możemy albo skopiować całą płytę na dysk do dowolnego katalogu, albo wskazać podczas instalacji napęd optyczny z instalatorem Windowsa, albo np. wskazać obraz obrobiony nLite i emulowany np. za pomocą Daemon Tools jako fizyczny CD-ROM.

1. Po rozpakowaniu archiwum, podłączamy pendrive i uruchamiamy „USB_MultiBoot6.cmd”.
2. Jako opcję formatowania wybieramy H i wciskamy ENTER
3. W oknie HP USB Disk Storage Format Tool wybieramy właściwy pendrive, jako format plików zaznaczamy NTFS i naciskamy Start. Po zakończeniu formatowania zamykamy okno.
4. Wprowadzamy 1 i Enter, a następnie wybieramy miejsce gdzie jest wersja instalacyjna WinXP
5. Wprowadzamy 3 i Enter, a następnie wskazujemy nasz pendrive,
6. Jeśli chcemy odchudzić instalację o 135 MB zwracamy uwagę by na liście przy „X” zaznaczona była opcja [NO], świadcząca o rezygnacji z kopiowania plików językowych i upgrade-u z Win98
7. Wprowadzamy 4 i Enter
Nastąpi kopiowanie plików, które od czasu do czasu wymaga potwierdzenia klawiszem Y=yes, czy T=tak Kopiowanie potrwa kilkanaście – kilkadzieścia minut.
8. Po zakończeniu podłączamy pen do Eee i uruchamiamy komputerek, w moim przypadku Bootowanie nastąpiło automatycznie bez jakichkolwiek zmian w Biosie, jeśli jednak są problemy – to przez F2 dostaniemy się do biosu i tam należy ustanowić pendrive jako podstawowy dysk bootujący.
9. Po chwili pojawi się menu, w którym należy wybrać opcję trybu TXT, a potem mamy już normalny instalator, w którym trzeba pousuwać wszystkie partycje linuxowe i stworzyć jedną dużą pod naszego Windows-a.
10. Gdy instalator zrestartuje komputer tym razem wybieramy z menu tryb GUI. Następnie rozpocznie się właściwa instalacja XP.

Sterowniki i cała reszta to już inna bajka, z którą poradzi sobie każdy, kto już zainstaluje WinXP.

Przepis jest niezawodny, kopiowanie plików trwa najkrócej ze wszystkich dostępnych wariantów (thnx to NTFS). Dotarłem do niego po wielu mozolnych instalacjach zatrzymujących się w różnych momentach. Udział nLite w znacznej mierze jest zbędny, choć te 135MB które wycina załączona do tekstu aplikacja, to zdecydowanie mniej niż da się uzyskać nLite-m.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników