Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Podpisy pod postami

• Please log in to reply
34 replies to this topic

#1 WielebnyK

WielebnyK

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 98 Postów:

Napisany 29 December 2004 - 19:51 PM

Pod postami, w postaci podpisów, wiele osób umieszcza informacji o swoim sprzęcie. Często podpis ten jest wykorzystywany w opisie problemu. Tymczasem jeśli użytkownik zmieni swój podpis to zmienia się on we wszystkich napisanych przez niego postach, dzięki czemu część archiwalnych, rozwiązanych problemów staje się bezużyteczna!  

Proponuje zmodyfikować obsługę podpisów tak, aby po zmianie podpisu pod starymi postami pozostawał stary podpis.

Acer Aspire 1522LMi, Ubuntu (x86_64) / Windows XP Home SP2 (32 bit) Arkadiusz Kołacz, projektant - programista

#2 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 29 December 2004 - 20:45 PM

W sumie racja. Popieram.
LICHEŃ- JAKI KRAJ, TAKI DISNEYLAND.
[email protected]/ASUS A7N8XDlx2.0
[email protected];CAS6222;DUAL
ATI R9800PRO 128MB AIW/ASUS 52x24x52/MSI DR8-A
IBM+WD+Seagate/Vantec Stealth 520W/WinXPproSP2/Firefox
gravity always wins

#3 apg2312

apg2312

apg2312™

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5975 Postów:

Napisany 29 December 2004 - 20:52 PM

Ja też popieram...a w sumie fajnie też będzie popatrzeć na swoje posty z przed roku czy dwóch i z łezką w oku powspominać swój stary konfig
If you win or you lose, It's a question of honour
And the way that you choose, It's a question of honour

DualCore AMD Athlon64 X2 6000+ (Windsor)/Abit KN9S/2x2GB DDR2-800 OCZ XTC Platinum/Asus GF 9600GT Glaciator/SAMSUNG HD252HJ 250GB + ST3160211AS 160GB/HL-DT-ST DVD-RAM GH22LP20/HL-DT-ST DVD-ROM GDR8164B/Maxdata Belinea 1925 S1W/Enermax Liberty ELT400AWT/Vista Home Pemium SP2 + Windows XP Pro SP3

#4 GośćAlvinR_*

GośćAlvinR_*
  • Goście

Napisany 29 December 2004 - 20:59 PM

Popieram w całej rozciągłości.

Mail z info o wątku - wniosku poszedł do decydentów.

#5 Legolas8

Legolas8

INŻYNIER

• Forumowicze
  • 6281 Postów:

Napisany 29 December 2004 - 21:28 PM

Racja widać że Wielebny ma głowe na karku
"Nauczyłem się umierać w sobie nauczyłem się ukrywać cały strach nie do wiary że tak bardzo płonę nie do wiary że rozumiem każdy znak"

#6 smolki

smolki

Użytkownik

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3738 Postów:

Napisany 29 December 2004 - 21:30 PM

Przecież tak było wcześniej. To na Waszą prośbę zmieniliśmy podpis tak, aby nie zapamiętywał się w treści wypowiedzi, tylko był na bieżąco wyświetlany z aktualnych danych.

#7 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 29 December 2004 - 21:59 PM

Smolki tylko krowa nie zmienia zdania
Natura czlowieka zmienną jest, a forumowicze sa jak kobieta w ciaży
Sony Vaio VGN-NW21SF

#8 GośćAlvinR_*

GośćAlvinR_*
  • Goście

Napisany 29 December 2004 - 22:11 PM

Albo w stanie ZNP...

#9 erkede

erkede

Mod.na starość

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 558 Postów:

Napisany 29 December 2004 - 22:13 PM

Nie wszystkie stare podpisy się pozmieniały np: AlvinaR w dziale dowcipy jest stary, jeszcze z Bartonem 2500.

#10 MarioM

MarioM

Administrator

• Administratorzy
  • PipPipPipPip
  • 197 Postów:

Napisany 31 December 2004 - 13:39 PM

A ja jestem bardzo i stanowczo przeciw. Podpisy powinny być dynamiczne podczepiane tak jak są obecnie. Na żadnym normalnym forum nie przypina się na sztywno podpisu do wypowiedzi.

Wstawianie podpisu do wypowiedzi skutecznie zaburza mechanizm wyszukiwania po forum, np. zamiast informacji o procesorze PII800, dostaniemy także wszystkie posty użytkownika ktory ma ten procesor a pisał wyłącznie o kwiatkach na cmentarzu Podpis jest podpisem, wypowiedź wypowiedzią - wszędzie (nie znam osobiście takiego sensownego forum gdzie jest inaczej - a bywam na bardzo wielu sprzętowych i technologicznych) jest to rozdzielane dla przejrzystości działań mechanizmu.

A jeśli ktoś odpowiadając drugiej osobie używa zwrotu typu "jak u mnie - patrz podpis", to jest tylko i wylącznie lenistwo tej osoby.

#11 Gośćandrew1209_*

Gośćandrew1209_*
  • Goście

Napisany 31 December 2004 - 13:42 PM

MarioM -"....powinny byc...", bo?
Moze jakies uzasadnienie tego: "powinny"?

#12 MarioM

MarioM

Administrator

• Administratorzy
  • PipPipPipPip
  • 197 Postów:

Napisany 31 December 2004 - 13:48 PM

Andrew1209, napisałem swoje "bo"

#13 Gośćandrew1209_*

Gośćandrew1209_*
  • Goście

Napisany 31 December 2004 - 13:54 PM

Jakos odwrotnie zrozumialem idee autora watku.
Przeciez kiedy mialem swoj poprzedni sprzet, wypowiadalem sie na Forum na zupelnie inne tematy niz przy obecnym, ktory mam. Nie widze wiec ulatwienia dla szukajacego, jesli pod tamtymi moimi watkami moj podpis zostaje zastapiony moja nowa konfiguracja.

#14 De_sant

De_sant

AFK

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3165 Postów:

Napisany 31 December 2004 - 14:02 PM

Moim zdaniem - jesli dzis pisze posta i uzyje w nim zdania - wlasnie dzieki skroceniu timingow na krotsze na takie jak w podpisie. to posta powinien juz tak pozostac.
Z kolei kiedy pozmieniam cos w podpisie to w pierwszym pooscie z nowym podpisem powinien sie ukazywac juz "nowy! podpis. do momentu kolejnej zmiany podpisu. .

Pamietam taka sytuacje - co sadzicie o Bartonie itb. - pojawia sie Alvin i pisze " jak sie zastanawiasz to spojz w moj podpis , mowi sam za siebie " :-) dzis jesli ktos czyta ten post to dochodzi do wniosku ze to byla kpina itp. po prostu traci to sens. Podpis powinien zostac w tamtym poscie stary. A nowy ukazywac sie w momencie wyredagowania nowego :-)

Intel Core2 Quad Q9300 Asus P5Q Deluxe P45 EPU-6 Engine 4096MB Corsair DHX Dominator PC2-1066 (5-5-5-15)
BFG 8800GTS OC 512MB Zalman CNPS 9700 LED Antec Nine Hundred Ultimate Gamer Case
3.5" Seagate 7200.11 500GB ST3500320AS 32MB 2.5" OCZ Core SATAII 32GB Solid State Disk/Debian/WinXP SP3

Zrezygnowalem z "usług" IDG - nara trolle

#15 MarioM

MarioM

Administrator

• Administratorzy
  • PipPipPipPip
  • 197 Postów:

Napisany 31 December 2004 - 14:05 PM

Nie widze wiec ulatwienia dla szukajacego, jesli pod tamtymi moimi watkami moj podpis zostaje zastapiony moja nowa konfiguracja.

Ja pisalem o mechanizmie. Jesli pospis jest wstawiany na sztywno do wypowiedzi to search wtedy rowniez szuka po podpise bo stanowi on czesc wypowiedzi i wtedy wyrzuca nam bledne wyniki.

#16 MarioM

MarioM

Administrator

• Administratorzy
  • PipPipPipPip
  • 197 Postów:

Napisany 31 December 2004 - 14:08 PM

Pamietam taka sytuacje - co sadzicie o Bartonie itb. - pojawia sie Alvin i pisze " jak sie zastanawiasz to spojz w moj podpis , mowi sam za siebie " :-) dzis jesli ktos czyta ten post to dochodzi do wniosku ze to byla kpina itp. po prostu traci to sens.

To jest wyłącznie kwestia formułowania wypowiedzi.

Jak już pisałem - ja jestem stanowczo przeciw i uważam powrót do starego układu za duży błąd, żeby nie powiedzieć głupotę.

#17 Gośćandrew1209_*

Gośćandrew1209_*
  • Goście

Napisany 31 December 2004 - 14:15 PM

Co innego zatem -zmienic mechanizm wyszukiwarki tak, by nie widzial (szukal) zagadnien wg. podpisu, a czym innym jest zmiana podpisu pod wszystkimi postami kazdej osoby, a o to wnioskowal autor watku, jak rozumiem i z czym sie w pelni zgadzam.
Jesli ktos pisze w watku np. na temat zasilacza Chiefteca i w jego podpisie widac, ze wie o czym pisze, bo ten zasilacz posiada, to podpis sam w sobie podnosi wiarygodnosc takiej wypowiedzi.

#18 De_sant

De_sant

AFK

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3165 Postów:

Napisany 31 December 2004 - 14:45 PM

Moze i to jest kwestia formulowania wypowiedzi - ale ulatwia nam Zycie. Np. na konfigu jak w podpisie gra Tetris mi sie tnie.

Tak sie pisze latwo lekko i przyjemnie - po co pisac za kazdym razem jaki konfig? - raz to czynimy i jest ok. Nikt z nas redaktorem nie jest i paluszkow na loteri nie wygral - znam lepsze miejsca dla palcy niz klawiatura- taki sposob pisania - jak oobecnie przyjety jest dla nas w pewnym sesie konfortowy.

Piszac- konfig jak ponizej- w 3dMarku mam tylko 1900 punktow - powiedzcie czy to wynik mieszaczacy sie w normie ? - kazdy chcacy odpowiedziec wystarczy ze spojrzy w podpis - i wie o jakich podzespolach jest mowa.

Sa userzy ktorzy maja w podpisie tresci "nietechniczne" np. Legolas i on w watku o sprzecie nie pisze patrz w moj podpis bo ja na takim mam tyle . tak ze Ta kwestia redagowania posta - jest dyskusyjna - my wykozystujemy ten podpis do ulatwienia sobie zycia - nie piszemy za kazdym razem calekj listy sprzetu tylko zdanko - Sprzet jak w podpisie.

Mysle ze jesli dzis pisze to posty ukazujace sie dzisiaj powinny miec juz na zawsze podpis z dnia dzisiejszego - nawet za piec lat. Jesli jutro zmienie podpis i jutro sie wypowiem to powinien w tym napoisanym poscie pozostac podpis datowany na date edycji posta.

Proste , lekkie , latwe, mile , nieskomplikowane

Szczesliwego

Intel Core2 Quad Q9300 Asus P5Q Deluxe P45 EPU-6 Engine 4096MB Corsair DHX Dominator PC2-1066 (5-5-5-15)
BFG 8800GTS OC 512MB Zalman CNPS 9700 LED Antec Nine Hundred Ultimate Gamer Case
3.5" Seagate 7200.11 500GB ST3500320AS 32MB 2.5" OCZ Core SATAII 32GB Solid State Disk/Debian/WinXP SP3

Zrezygnowalem z "usług" IDG - nara trolle

#19 piotrus_b

piotrus_b

One pendrive to rule them all...

• Forumowicze
  • 6105 Postów:

Napisany 31 December 2004 - 14:55 PM

Popieram pomysł statycznego podpisu i wyłączenia podpisu z wyszukiwania.
Jeśli podpis miałby być dynamiczny to w ogóle nie jest potrzebny - każdy może sobie kliknąć info o userze i przeczytać jego bieżący podpis.
Piotr Athlon II 245, MSI NF750-G55, 2GB GoodRam DDR3 1333MHz, Samsung F3 500GB, Fortron FSP400-60GHN 400W IBM Lenovo IdeaPad Y560, i5-450M, 4GB RAM, 500GB, 15,6'', HD5730, Lucid Lynx

#20 MarioM

MarioM

Administrator

• Administratorzy
  • PipPipPipPip
  • 197 Postów:

Napisany 31 December 2004 - 14:58 PM

Jesli ktos pisze w watku np. na temat zasilacza Chiefteca i w jego podpisie widac, ze wie o czym pisze, bo ten zasilacz posiada, to podpis sam w sobie podnosi wiarygodnosc takiej wypowiedzi.

Z tym to się akurat nie do końca zgodzę. Dla mnie posiadanie danego sprzętu wcale nie jest równoznaczne że dana osoba wie o czym pisze.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników