Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Ile warte jest hasło w laptopie?

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 WielebnyK

WielebnyK

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 98 Postów:

Napisany 29 December 2004 - 19:26 PM

Zastanawiam się, czy zdęcie hasła w laptopie jest operacją równie łatwą jak w przypadku komputera stacjonarnego... To znaczy, czy bardzo utrudnie upłynnienie mojego komputera np. potencjalnemu złodziejowi, zakładając na niego hasło?
Acer Aspire 1522LMi, Ubuntu (x86_64) / Windows XP Home SP2 (32 bit) Arkadiusz Kołacz, projektant - programista

#2 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28281 Postów:

Napisany 29 December 2004 - 19:33 PM

Nie jest trudniejsze niz w stacjonarnym PC
Sony Vaio VGN-NW21SF

#3 GośćAlvinR_*

GośćAlvinR_*
  • Goście

Napisany 29 December 2004 - 19:34 PM

Zależy od rozwiązań zastosowanych przez producenta.

Są notebooli które po dostaniu się w niepowołane [czytaj: nieuprawnione] ręce mogą służyć jedynie jako element scenografii a są i takie, któe nie mają praktycznie żadnego poważnego zabezpieczenia.

Jak jest z Twoim - musisz się dopytać producenta - dystrybutora.

#4 De_sant

De_sant

AFK

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3165 Postów:

Napisany 29 December 2004 - 19:35 PM

oczywiscie.

Kiedys poszedlem do biura - bo kolezanka zalozyla haslo - mialem jakos odblokowac kompa bo zapomniala haslo - w rezultacie nieodblokowalem - bo marny ze mnie spec w tej dziedzinie - skonczylo sie na FOrmacie / C:

Pozatym mozesz miec rozne wazne rzeczy zwiazane z finansami itd. - jesli trafi w rece kiepskiego speca to przynajmniej nie pozna zawartosci dysku - bedzie musial formatowac.

Pozatym - kiedy polozysz kompa wylaczonego w biurze to corka sprzataczki nie przeczyta choc by listy plac itd jesli taka by byla - albo po prostu nie zrobi Ci balaganu w Folderach .

Sumujac - oplacas sie bardzo -

przed specjalista nie chroni skutecznie - ale przed "szarakami " chroni skutecznie

PS. sa noteboki na ktore mozna montowac linke stalowa - cos jak blokada kierownicy w aucie . Dobre w podrozy - dodatkowo utrudni probe odczytania zawartosci

Intel Core2 Quad Q9300 Asus P5Q Deluxe P45 EPU-6 Engine 4096MB Corsair DHX Dominator PC2-1066 (5-5-5-15)
BFG 8800GTS OC 512MB Zalman CNPS 9700 LED Antec Nine Hundred Ultimate Gamer Case
3.5" Seagate 7200.11 500GB ST3500320AS 32MB 2.5" OCZ Core SATAII 32GB Solid State Disk/Debian/WinXP SP3

Zrezygnowalem z "usług" IDG - nara trolle

#5 WielebnyK

WielebnyK

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 98 Postów:

Napisany 29 December 2004 - 20:22 PM

Miałem na myśli hasło z BIOSu. Dodatkowo znalazłem opcję, która podobno umiemożliwia odczytanie zawartości twardego dysku na komputerze z innym hasłem w biosie niż moje, ale nie o to chodzi.

Jeśli włącze sobie w biosie opcje, żeby przed zbootowaniem komputer pytał o hasło, to czy takie zabezpieczenie jest łatwe do usunięcia (w stacjonarnym wystaczy zworka...), a w laptopie?

Acer Aspire 1522LMi, Ubuntu (x86_64) / Windows XP Home SP2 (32 bit) Arkadiusz Kołacz, projektant - programista

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników