Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

studia informatyczne

• Please log in to reply
39 replies to this topic

#1 stokrotka_007

stokrotka_007

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 27 grudnia 2007 - 20:09

Jakie rzeczy powinno się umieć na studia informatyczne?Wiemy ze dostac sie mozna nie dotykajac komputera :lol: ale obawiam sie ze wtedy wylece po pierwszym roku... Moze ktos z was studiował i doradzi mi czego powinnam sie wczesniej nauczyc?

#2 mag_zbc

mag_zbc

you hacked my eyes!

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 792 Postów:

Napisany 27 grudnia 2007 - 20:22

Przede wszystkim matematyki. Bez tego zginiesz na każdych studiach technicznych.
Dodaj obrazek

#3 stokrotka_007

stokrotka_007

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 27 grudnia 2007 - 20:30

to akurat super:)) a jakies programowanie, język HTML itd.?

#4 SlawPl

SlawPl

Wioskowy głupek

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 798 Postów:

Napisany 27 grudnia 2007 - 22:05

Ja bym proponowal C lub Pascal od tego przewaznie sie zaczyna...

I jeszcze duzo fizyki mialem, jezykow sie nie czepiali.

I to najwazniejsze rzeczy jakie pamietam, a matematyki to naprawde bylo spoooro, fizyki prawie tyle samo i jakies przedmioty kierunkowe w przerwach. Proporcje sie zmieniaja w czasie studiow.
Czasu nie mamy za mało, ale za dużo go tracimy. Lucjusz Anneusz Seneka

#5 stokrotka_007

stokrotka_007

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 27 grudnia 2007 - 22:09

a gdybym nie umiala zednego z tych programow da sie przezyc?

#6 hatanek

hatanek

ostatnio smutniejszy

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 339 Postów:

Napisany 27 grudnia 2007 - 22:14

jesli jezyk programowania nazywasz programem to odpusc sobie. oczywiscie mozna sie tam wszystkiego nauczyc niby od podstaw, ale jak sie nie ma do tego chociaz troche zaciecia to...zginiesz po 1 semestrze, na ktorym dostaniesz podstawy programowania algorytmow fizyke elektronike i 3 rodzaje matematyki [ logike, algebre i analize ].
;]
www.google.pl LUDZIE TO NIE BOLI POMYSLEC I WPISAC PROBLEM, SERIO MOWIE w sensie pisze...
Nie będę pisać "krok po kroku", komputer wymaga czasem pomyślenia, jeśli używasz go od ponad roku a jedyne co potrafisz zrobić na nim to włączyć film, empetrójke i zalogować się na naszą klasę to oddaj go biednym, są ludzie, którzy wykorzystają go lepiej. Nie lubię dzieci neostrady, nie lubię jak na końcu zdania oznamiającego stawiasz "????", nie znoszę jak odpowiedź na Twoje pytanie, dokładnie tak jak je zadałeś, wpisana w google, daje odpowiedz w pierwszym linku. Nie odpowiem na pytanie jeśli nie jesteś w stanie określić czego chcesz i jaki posiadasz sprzęt. Nie ośmieszaj się swoją sygnaturka i wypisywaniem w niej wszystkiego [ z błędami w języku angielskim i polskim ], co posiadasz w pokoju czy domu, nas to naprawdę nie obchodzi, że masz 2 laptopy z celeronem, wieże daewoo i telewizor marki Zyzol. Jeśli musisz, wpisz tam sprzęt warty tego.

#7 Theron

Theron

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 636 Postów:

Napisany 27 grudnia 2007 - 22:23

Dokładnie jak wyżej do tego mnie uczyli podstaw elektroniki.
Poza tym trzeba się tym naprawdę interesować bo znam ludzi którzy poszli na informatykę, bo było to modne.
Teraz twierdzą, że gdyby wiedzieli z czym to się wiąże to napewno by tego kierunku nie wybrali.
Programowanie na informatyce to podstawa dla wszystkich kierunków. Tak dla admina sieci jak i grafika.
*Mateusz
Registered Linux User: #462802
Dodaj obrazek

#8 A_D_R_I_A_N

A_D_R_I_A_N

*&*()#)@*!+#*#!

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 723 Postów:

Napisany 27 grudnia 2007 - 22:58

Jak sobie wybierzesz inna specjalizacje niz programowanie to mysle ze dasz rade jesli jestes dobry z maty i fizy.. Szwagier jak poszedl an infe to nawet kompa nie mial i dopiero kupil jak trzeba bylo pisac prace licencjacka i dal sobie rade przez ten czas bez problemu (zaznacze tylko ze bylo to jakies 5lat temu)

#9 wncvirus

wncvirus

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 904 Postów:

Napisany 27 grudnia 2007 - 23:23

Jestem na 3 semestrze.Jeśli bym miał szanse jeszcze raz zaczynać to bym Kuł ile wlezie matematykę no i zaczął się uczyć C++.

#10 Theron

Theron

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 636 Postów:

Napisany 28 grudnia 2007 - 00:34

@ADRIAN: No to widać da się. Ale szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie dobrego informatyka który jedynie ma wszystko wykute na blachę, a niewiele ma styczności z komputerem. Czysta teoria według mnie nie wystarczy.
Ale wracając do tematu to gdybym tylko mógł to naprawdę bardzo dokładnie wziąłbym się za matematykę. Co jak co, ale to trzeba mieć w jednym, i do tego małym palcu ;)

Pozdrawiam
*Mateusz
Registered Linux User: #462802
Dodaj obrazek

#11 stokrotka_007

stokrotka_007

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 28 grudnia 2007 - 10:42

dzięki:)) czyli chyba jednak zaczne ćwiczyć ale wicie mam jeszcze 2,5 roku na to;)

#12 kriss_23

kriss_23

Pasjonat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10 447 Postów:

Napisany 28 grudnia 2007 - 13:24

a gdybym nie umiala zednego z tych programow da sie przezyc?

Da się, bo powinni wystartować z niskiego poziomu. Ja sobie poradziłem ucząc się wszystkiego od 0.
Fujitsu Siemens Esprimo Mobile V5535, Windows 7 Ultimate

#13 jezz83

jezz83

Hedgehog

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 663 Postów:

Napisany 28 grudnia 2007 - 13:47

Na informatyce trzeba mieć przede wszystkim sporo zacięcia do tematu i najlepiej dostęp do technologii (zupełnie inaczej na sucho słucha się o sieciach WAN, a zupełnie inaczej jak juz się kiedyś bawiło dużym routerem). Do tego matematyka i fizyka się przydadzą. Jeśli chodzi o przedmioty "zawodowe" to nawet bez znajomości języków programwania, czy baz danych człowiek jest w stanie się wyrobic i nauczyć, choc wiadomo, że jak ktoś zna podstawy to bedzie mu łatwiej, bo niby zaczyna się od podstaw, ale często tempo jest dość spore i brak podstaw to mnóstwo siedzenia w domu nad książką lub z kompilatorem.
Ja osobiście pierwszy komputer na swoim biurku miałem równo z rozpoczęciem studiów (oczywiście nie było tak, że byłem zupełnie zielony, wcześniej jak potrzebowałem to miałem gdzie się udać). Od kąd zacząłem pracować w zawodzie to studiowanie zrobiło się o wiele łatwiejsze.
JeZZoo

#14 Ttommy

Ttommy

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 286 Postów:

Napisany 28 grudnia 2007 - 15:50

A pytając z czystej ciekawości m.in tych co studiowali, mówi się tak dużo o tej fizyce i matematyce na studiach informatycznych, a co właściwie jest na tych studiach jakie tematy z zajęć mat. i fiz. bo chyba geometrii nie ma ?

#15 Sylwek_siwY

Sylwek_siwY

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 827 Postów:

Napisany 28 grudnia 2007 - 21:01

Geometria analityczna może się pojawić, przynajmniej wydaje mi się, że powinna.
Wszystko, co dzieje się z dźwiekiem zanim pojawi się w głośnikach.
Debian user =)
Dodaj obrazekGG 8001666 (Nie odpowiadam w sprawach gier)
Zaglądnę tutaj może w 2012...
Kontakt wyłącznie na gg i itpc.

#16 misiek767

misiek767

.

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1 636 Postów:

Napisany 28 grudnia 2007 - 21:23

Tutaj masz zarys programowy
http://www.eka.pwr.w...p;sps=dminf.sps

#17 stokrotka_007

stokrotka_007

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 29 grudnia 2007 - 15:47

a studiują z wami jakieś dziewczyny?Czy to ginąca mniejszość?(tylko przymknijcie oko ze to nieambitne pytanie;) naprawde chce wiedzieć)

#18 hatanek

hatanek

ostatnio smutniejszy

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 339 Postów:

Napisany 29 grudnia 2007 - 15:53

srednio jedna wypada na 20 chlopa;]
www.google.pl LUDZIE TO NIE BOLI POMYSLEC I WPISAC PROBLEM, SERIO MOWIE w sensie pisze...
Nie będę pisać "krok po kroku", komputer wymaga czasem pomyślenia, jeśli używasz go od ponad roku a jedyne co potrafisz zrobić na nim to włączyć film, empetrójke i zalogować się na naszą klasę to oddaj go biednym, są ludzie, którzy wykorzystają go lepiej. Nie lubię dzieci neostrady, nie lubię jak na końcu zdania oznamiającego stawiasz "????", nie znoszę jak odpowiedź na Twoje pytanie, dokładnie tak jak je zadałeś, wpisana w google, daje odpowiedz w pierwszym linku. Nie odpowiem na pytanie jeśli nie jesteś w stanie określić czego chcesz i jaki posiadasz sprzęt. Nie ośmieszaj się swoją sygnaturka i wypisywaniem w niej wszystkiego [ z błędami w języku angielskim i polskim ], co posiadasz w pokoju czy domu, nas to naprawdę nie obchodzi, że masz 2 laptopy z celeronem, wieże daewoo i telewizor marki Zyzol. Jeśli musisz, wpisz tam sprzęt warty tego.

#19 stokrotka_007

stokrotka_007

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 29 grudnia 2007 - 16:19

superoza!!!:))

#20 jammol

jammol

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 54 Postów:

Napisany 29 grudnia 2007 - 21:19

hmm wiesz co jesli chcesz miec piwerszy sem na studiach spokojny to naucz sie C i C++ przynajmniej z programowanie bedziesz mial lzej :)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników