Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

Subiekt GT - drukowanie stopki i wykorzystanie w niej danych z bazy

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 adnix1q2w

adnix1q2w

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 26 grudzień 2007 - 10:18

Jak w ww programie ustawić aby stopka była drukowana. Ustawiam w Administracja->Parametry->Stopki dokumentów stopki jednak nie są one ani drukowane ani widoczne w podglądzie dokumentów. Szukałem we wzorcach wydruku ale nigdzie nie mogę znaleźć opcji drukowania stopki na konkretnym dokumencie.
Dodatkowo chciałbym w stopce wykorzystać zmienne z bazy danych. Dokładnie chodzi o wykonanie Handlowego Dokumentu Identyfikacyjnego. Dane, które chciałbym wyciągnąć z bazy to suma kilogramów wszystkich pozycji na danej fakturze.

#2 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 27 grudzień 2007 - 23:01

To co ustawiasz w "Administracja->Parametry->Stopki dokumentów" to tylko szablony stopek dokumentów, które musisz przypisać później odpowiednim dokumentom aby zostały wydrukowane. Należy w tym celu utworzyć wzorzec użytkownika danego dokumentu. Najłatwiej jest to zrobić za pomocą opcji "Powiel" na wzorcu standartowym. Wtedy w powielonym wzorcu na zakładce "Stopka" ustawiasz wcześniej zdefiniowane stopki strony lub/i raportu .

Co do wpakowania danych z wyniku zapytania do bazy do stopki to na stan mojej wiedzy niemożliwe przy wykorzystaniu tej opcji.

Bez edytowania wzorca faktury za pomocą Crystal Reports się pewnie nie obejdzie.

Powodzenia
Sławek

#3 adnix1q2w

adnix1q2w

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 28 grudzień 2007 - 22:47

prawie zrobione. okazało się, że stopki w taki sposób można dodawać tylko do wydruków graficznych ale sobie z tym poradziłem. Wyeksportowałem plik wzorca wyedytowałem go przy pomocy notatnika.

#4 blindGuardian

blindGuardian

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 32 Postów:

Napisany 18 czerwiec 2010 - 08:52

Mam mały problem :rolleyes: mam graficzny wzorzec FS, w którym Logo w nagłówku jest dodane. Jednak stopka, w której jest tylko tekst nie pokazuje się. Jak to naprawić? proszę o pomoc. jak ustawić wymiary szerokość,wysokość stopki oraz odległość stopki od krawędzi górnej i lewej?

p.s. czy mógłby mi ktoś powiedzieć co to jest WZa w podtypach dokumentów?

#5 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 19 czerwiec 2010 - 15:10

czy mógłby mi ktoś powiedzieć co to jest WZa w podtypach dokumentów?

WZ wystawiany automatycznie (np z chwilą zatwierdzenia faktury, czy paragonu wywołującego skutek magazynowy)
Sławek

#6 blindGuardian

blindGuardian

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 32 Postów:

Napisany 20 czerwiec 2010 - 19:25

dzięki birds22 za odpowiedź :rolleyes:
NIECH SIĘ KTOŚ ODEZWIE Z ZWIĄZKU Z TYM WZORCEM WYDRUKU :( zależy mi bardzo

#7 blindGuardian

blindGuardian

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 32 Postów:

Napisany 22 czerwiec 2010 - 21:10

:rolleyes: muszę stwierdzić, może pochopnie, ale ten subiekt to chyba nie jest dopracowany :< , zwykłej stopki nie mogę dodać przez program, a tak nie chciałem się bawić w reinstalowywanie INSERTU oraz Crystal Reports..

#8 Biniew

Biniew

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 114 Postów:

Napisany 23 czerwiec 2010 - 06:28

witam
napisz dokladnie co chcesz i co robisz to powiem Ci co robisz zle

Ten post był edytowany przez Alutka dnia: 23 czerwiec 2010 - 11:09
zbędne cytowanie - Alutka

#9 blindGuardian

blindGuardian

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 32 Postów:

Napisany 23 czerwiec 2010 - 10:44

Z 2 miesiące temu utworzyłem sobie własny graficzny wzorzec wydruku poprzez opcje powiel klikając prawym klawiszem myszy na standardowy wzorzec wydruku FS. Do wzorca dodałem logo w nagłówku.
Teraz do tego samego wzorca wydruku chce dodać Tekst, który będzie się pojawiał na samym dole wzorca. Robię to poprzez dwukrotne kliknięcie na "mój wzorzec", następnie wybieram zakładkę "Stopka", klikając "Dodaj" przy "Stopce strony". W oknie "Stopka strony" wpisuje nazwę oraz tekst. Nie zmieniam żadnych wymiarów. Po takich czynnościach dodany tekst nie wyświetla się.w podglądzie

#10 Biniew

Biniew

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 114 Postów:

Napisany 23 czerwiec 2010 - 14:53

Z 2 miesiące temu utworzyłem sobie własny graficzny wzorzec wydruku poprzez opcje powiel klikając prawym klawiszem myszy na standardowy wzorzec wydruku FS. Do wzorca dodałem logo w nagłówku.
Teraz do tego samego wzorca wydruku chce dodać Tekst, który będzie się pojawiał na samym dole wzorca. Robię to poprzez dwukrotne kliknięcie na "mój wzorzec", następnie wybieram zakładkę "Stopka", klikając "Dodaj" przy "Stopce strony". W oknie "Stopka strony" wpisuje nazwę oraz tekst. Nie zmieniam żadnych wymiarów. Po takich czynnościach dodany tekst nie wyświetla się.w podglądzie

a ktora masz wersje programu?
jesli najnowsza (1.22SP2HF1) a powielales w starszej to powiel jeszcze raz standardowy i sprobuj

#11 blindGuardian

blindGuardian

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 32 Postów:

Napisany 23 czerwiec 2010 - 16:26

moja wersja to 1.22(1.2200.0.1914) i cały czas ją mam, jedynie mogę zaktualizować ją do najnowszej bo nie dawałem przy instalacji z oryginału uaktualnienia, czyli chyba do wersji 1.22SP1,

#12 Biniew

Biniew

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 114 Postów:

Napisany 24 czerwiec 2010 - 17:02

moja wersja to 1.22(1.2200.0.1914) i cały czas ją mam, jedynie mogę zaktualizować ją do najnowszej bo nie dawałem przy instalacji z oryginału uaktualnienia, czyli chyba do wersji 1.22SP1,

zaaktualizuj do sp3 i do hf1 do sp3

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników