Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
- - - - -

Jamo s 606 czy s 708?

• Please log in to reply
177 replies to this topic

#161 ZiAZiK

ZiAZiK

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 28 marzec 2008 - 13:56

... że głośnik średnio tonowy nie drga... taka zwrotnica ....

Najważniejsze ż głośniczki są wporządku i grają przepięknie ;)

Wracając do tematu wątku, gdzieś tu na forum wyczytałem że jakiś użytkownik polecił Jamo 606 i powiedział że w 20m2 pokoju przy dobrym wzmaku wyniesie słuchającego razem z meblami, natomiast opinie o 708 nie są aż tak obiecujące, a powinny bio przecież głośnik basowy jest większy... jak i cąła kolumna....
Powiedzcie czy na Jamo 708 lepiej robić stereo czy kino bo kolumny same frontowe to 1000zł i do tego ampli (STEREO LUB KD) za ok 1300zł to wiadomo że w stereo bedzie bajka ale czy w kinie nie będzie przesadą mówienie że to już porażka??
Moim skromnym zdaniem te kolumny mają tylu wrogów co osób ich NIE suchających a dopuszczonych do głosu... nawet kiedys w sklepie usłyszałem od sprzedawcy że te kolumny są wypuszczone tylko pod nazwą Jamo a z tą firmą nie mają nic wspólnego... w sensie że są aż tak przeciętne...

ja bym chciał skromnie zapytać .... O CO CHODZI?? :rolleyes:

#162 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 28 marzec 2008 - 16:11

nie masz szans na zadowalającą odpowiedź, nie chcesz/nie masz możliwości przesłuchania więc ryzykujesz że charakter brzmienia kolumn Ci się nie spodoba

powtarzasz jakieś farmazony w kółko, tutaj jest większy głośnik basowy więc powinny lepiej..... itd itd
otóż wcale nie koniecznie "powinny" lepiej zagrać (jedynie jest większe prawdopodobieństwo wytworzenia większego ciśnienia przy bardzo dużych głośnościach, nie przy normalnym słuchaniu)

co do amplitunera - wg mnie będziesz zawiedziony jakością/barwą dźwięku itd ale przekonasz się o tym dopiero jak kupisz (ja myślałem kiedyś podobnie, nie jestem w końcu audiofilem :lol:)
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12
** Panasonic 46py8 ** HD player Ariva 110 ** Cyfra+ ** car audio by :-))))

#163 Tomekkraków

Tomekkraków

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 55 Postów:

Napisany 28 marzec 2008 - 19:29

No woczoraj napisąłem ze mam jeszcze jedno pytanie wic je zadaje ^_^ .

Na zdjęciu jest pokazany głsnik wysokotonowy, czy mozecie mi powiedzieć co za małe kółeczko (mozna je przesunąc, jest ruchome trzyma sie tylko na zasadzie magnesu) nie wiem czy mi sie tam po prostu coś przyciągneło czy to tak ma być. I nie wiem czy to ma być w tym miejscu czy jakimś innym konkretnym bo podczas transportu czy rozpakowywania kolumn mogło sie przesunąć. Co wiecej czy to moze byc coś istotnego bo na 2 kolumnie tego nie ma a nie wiem czy nie powinno by, czy gdzieś sie nie zapodziało. Prosze powiedzcie o co tu chodzi. Taka pierdoła a jednak moze człowieka niepokoić, to jest irytujące

Załączone pliki

• Załączony plik  kj.JPG   395,91K   42 Ilość pobrań

#164 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 29 marzec 2008 - 00:02

to nie wygląda na część głośnika :P
zobacz jak wygląda ten głośnik w drugiej kolumnie i będzie wszystko jasne...
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12
** Panasonic 46py8 ** HD player Ariva 110 ** Cyfra+ ** car audio by :-))))

#165 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 29 marzec 2008 - 00:07

Wywal to szybko :) Cos sie przysalo do glosnika. Jakas nakrętka czy co :)

#166 wojtek70

wojtek70

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 29 marzec 2008 - 09:26

czy mozecie mi powiedzieć co za małe kółeczko

Koumny kupowales nowe czy uzywane? Ja bym wyslal to zdjecie do sprzedawcy i jego poprosil o wyjasnienie...

/Wojtek

#167 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 29 marzec 2008 - 10:47

A po co zawracac dupe dla kogos o tej głupocie? Kolumny sa pelne magnesow i sie przyczepila jakas nakretka. Juz sie tragedia stala? Boze. Wy to lubicie stwarzac problemy. Wywalasz to i tyle. Co kolumny ucierpialy w jakis sposob na tym? Popsuly sie kopulki? Wysokie nie graja? Czy jak?i

#168 wojtek70

wojtek70

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 29 marzec 2008 - 11:45

To nie jest glupota, te kolumny kosztuja pare zlotych...

/Wojtek

#169 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 29 marzec 2008 - 13:01

A co stalo sie im cos zlego? Nie dzialaja? Zle odtwarzaja gore? Sa porysowane? Jak NIE to po co zawarcac komus dupe i sobie?

#170 Tomekkraków

Tomekkraków

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 55 Postów:

Napisany 29 marzec 2008 - 16:09

Myśle, że rafal735r ma racje. Zdjąłem to i nic sie nie zmieniło w dodatku na 2 kolumnie tego nie ma. Wiec chyba faktycznie sie coś przyssało. Specjalnie sie zapytałem o to na FORUM zeby nie zawracać ludziom dupy pierdołami. Kolumny kupowałem nowe.

#171 Tomekkraków

Tomekkraków

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 55 Postów:

Napisany 02 kwiecień 2008 - 14:34

jeszcze zapytam czy jest jakiś sens inwestowania we wtyki bananowe w takich kolumnach, co one tak naprawde dają??

i czy takie kable głośnikowe bedą sie nadawać do moich kolum (YAMAHA NS777) czy jest jakaś granica w maksymalnej długości kabla ja potrzebuje 2x10m czy na takich odcinkach nie strace dużo na jakości?

http://allegro.pl/it...25_cordial.html

#172 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 02 kwiecień 2008 - 14:54

Banany nic nie wnosza do dzwieku, a moze go nawet pogarszaja. Te kabelki sa za cienkie jak na taka długosc. Przynajmniej potrzeba 4mm2.

#173 Tomekkraków

Tomekkraków

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 55 Postów:

Napisany 02 kwiecień 2008 - 15:36

a ten kabel bedzie ok na taką długośc? Czy to jest dobra firma czy raczej w tej cenie mozna znależc coś lepszego? Skoro babany nic nie wnoszą to po co sa i o dają? (z tą grubością kabla moge mieś problem mam kawałek o takiej grubości i jest problem z włożeniem do wzmacniacza)

#174 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 02 kwiecień 2008 - 16:19

Nie wiem czy to dobra firma, czy nie i czy jest za ta cene cos lepszego :) za 10zl/metr mozesz miec ProCaba LS40. Jesli masz miec kable 2 x 10m to musi byc te 4mm2 najmniej. Banany glownie sluza do wygodnego wpinania kabli. Sa praktyczne bo nie trzeba za kazdym razem jak sie odpina kolumny grzebac sie z tymi kabelkami i zaciskami. No i ladnie wyglądają.

#175 razer84

razer84

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 43 Postów:

Napisany 03 kwiecień 2008 - 13:45

Jak juz temat szedl na takie pierdolki jak wtyki bananowe to mam pytanie :D Czemu do mojego ampitunera dolaczyli informacje ze w europie stosowanie wtykow bananowych jest zabronione? a jesli jest zabronione w europie to czemu model europejski jest wyposazony w terminale bananowe ? :D

http://www.chrisart....a.pl/banany.jpg

#176 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 03 kwiecień 2008 - 13:53

Gdzies czytalem o tych wtykach ale nie pamietam gdzie. Jest tam jakis glupi przepis na to.

#177 razer84

razer84

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 43 Postów:

Napisany 03 kwiecień 2008 - 14:30

Ciekawe czym poparty jest taki przepis :D No i czemu wedle "przepisu" montuja terminale :D

#178 Shpongle

Shpongle

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 27 grudzień 2008 - 19:50

Witam wszystkich forumowiczy. Zwracam sie do was z prośba o pomoc. Mam wzmacniacz Yamaha AX700 słucham muzyki dance, techno, czasem jakiegoś popu, lubie niskie tony. I tu mam problem zalezy mi na dobrej jakości dzwięku . Co lepiej by się nadawało jako stereo Jamo s 708 czy s 606? Mysle tez o zmianie za jakiś czas wzmacniacza na amplituner i rozbudowy zestawu ale to nie nastąpi szybko. Mam pokoik 5na5 m i jest to poddasze czyli jedna sciana jest scięta.
Nie wiem jak grają te 606 jak jest u nich z basem, wiec jak je ktoś ma to niech napisze.

Prosze was o pomoc i dzięki.

http://redcoon.alate...o3-34690044,35/

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników