Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
- - - - -

Jamo s 606 czy s 708?

• Please log in to reply
177 replies to this topic

#101 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 04 February 2008 - 16:29 PM

to pewnie jakieś stare konstrukcje głośnikowe, nowe mają mniejsze a mocniejsze magnesy, widać waga poszła tam w kosz głośnika albo w jeszcze coś innego ... sporo zależy też od obudowy, która różnie może tłumić pole magnetyczne
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12
** Panasonic 46py8 ** HD player Ariva 110 ** Cyfra+ ** car audio by :-))))

#102 brzuszek60

brzuszek60

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 04 February 2008 - 16:38 PM

A no tak bywa. Jeszcze mam ZgC ale chyba niedługo się z nimi rozstanę. Zamiast oryginalnego, zamontowałem tam GDN 80/20/2 i kiedyś stały przy telewizorze tzn. od rana do wieczora. Jak wieczorem włączyłem telewizor to się okazało że na połowie kineskopu ma fioletowo-zieloną plamę ;) po miesiącu powoli dopiero znikła. Nie polecam :D

#103 Gośćolaola2_*

Gośćolaola2_*
  • Goście

Napisany 04 February 2008 - 21:54 PM

znalazłem w gliwicach studio odsłuchowe i w sobote jade posłuchac tych jamo 606 i wielu innych np nowego modelu który własnie znalazłem jamo s718

podaje link dla zainteresowanych nowościa (ciekawe czym sie różni od 708?)

http://allegro.pl/it...per_nowosc.html

mam tez zamiar w sobote zamówić kolumny.

To bedzie miejmy nadzieje ostatni weekend bez nowych kolumn.

co myslicie o tych s718?

#104 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 04 February 2008 - 22:47 PM

Widac ze zmienili nieco kopulke w srednich i mamy nowy kosz wysokiego. Pewnie w brzmieniu MINIMALNE roznice. Albo i niezauwazalne.

#105 brzuszek60

brzuszek60

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 05 February 2008 - 00:27 AM

Myślę podobnie, że nie będzie większej różnicy. Zmieniony kształt "obudowy" głośnika wysoko tonowego w samym dźwięku nie zmieni nic (pod warunkiem że jest ten sam głośnik). Jedynie w sposobie rozpraszania dźwięku. Wnioskuję że od osi poziomej ustawienia głośnika może być bardziej równomierny niż w starszym modelu ale za to do starszego może stracić w przypadku rozbrzmiewania na boki. Inne kopułki, tego typu w średnich mogą zmienić dźwięk - może być bardziej wyraźny czy też bardziej ostry w wyższych pasmach średnich tonów. Ale czy te zmiany dla przeciętnego ucha lub przeciętnego sprzętu będą słyszalne, nie wiem i jestem skłonny twierdzić, jak przedmówca, że minimalnie lub wcale. Choć pewnie producent jakiś cel w tym miał. Nie wiemy jeszcze jak wygląda basowy i czy elektronika jest ta sama. Pozostaje tylko odsłuch, jak zawsze najważniejszy :)
A co jest ciekawe i dziwne że modelu tego nie ma na stronie producenta(www.jamo.com), zakładam że powinien znajdować się w serii studio -> s 70 i dalej a tam tylko 708.

#106 razer84

razer84

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 43 Postów:

Napisany 05 February 2008 - 18:20 PM

Jak kupowalem moje s708 to sprzedawca nadmienil cos o tym nastepcy ze ma ktorys glosnik mniejszy i wydaje mi sie ze mowil o niskotonowym ale reki sobie nie dam uciac zreszta w tamtym czasie ja nie znanazlem zadnego opisu tych s718 na internecie wiec nie wiem czy to nie bylo takie gadanie od tak :)
Jak dla mnie to tylko facelifting wiec jesli chodzi o wyglad i to za doplata 200 zlotych w stosunku do starego modelu. Jesli komus sie nie podobala stylizacja poprzednich to nie ma tu czego szukac. Chociaz dalej twierdze ze wyglad na drugim miejscu bo w maskownicach nie odbiegaja wygladem od reszty

brzuszek60 jakiej srednicy kablami masz podpiete te jamo? bo zastanawiam sie po przeczytaniu na internecie na temat biwiringu czy jest sens sie w to pakowac...

#107 brzuszek60

brzuszek60

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 05 February 2008 - 22:43 PM

Zgodnie z tym co piszą na aukcjach o s 718 to mają takie same wymiary głośników , taką samą obudowę i takie samo pasmo przenoszenia co s 708.

Czy jest sens pakować się w bi-wiring to sam musisz usłyszeć. 1,5mm średnie i wysoko tonowy, 2,5mm nisko tonowy.

#108 razer84

razer84

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 43 Postów:

Napisany 06 February 2008 - 06:00 AM

Narazie mam podpiete je bez tego ustrojstwa zwanego biwiringiem kazda kablem 1.5mm. przy poprzednich kolumnach to nie mialo chyba wiekszego znaczenia ale tutaj pomyslalem ze uzylbym drugiego kabla 1.5mm na podpiecie gory...

#109 brzuszek60

brzuszek60

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 07 February 2008 - 09:39 AM

Szczerze to nie wiem czy 1,5 mm to nie trochę za mało. Wydaje mi sie że jak na cala kolumnę to za cienkie. Tak samo w przypadku basu. Do tego typu kolumn i o takiej mocy chyba najmniej to 2,5mm aczkolwiek na wyższe 1,5mm raczej starcza.

#110 razer84

razer84

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 43 Postów:

Napisany 09 February 2008 - 15:57 PM

walnolem ten biwiring ale moje ucho nie rejestruje zadnej poprawy :D 2x 1,5mm na do kazdej kolumny jest pociagniete ale chyba nie ma sensu pakowac sie w jakies grubsze kable bo to itak jest budrzetowy sprzet jakby na to nie patrzec :) ale gra bardzo ladnie i o to chodzi

#111 Gośćolaola2_*

Gośćolaola2_*
  • Goście

Napisany 09 February 2008 - 21:45 PM

pojechałem na odsłuch ale powiedzieli ze kosztuje on 100zł wiec powiedziałem zeby sie pocałowali gdzies. 8| W tym momecie zamawiam Magnaty i mam jeszcze szybkie pytanie co myslicie o

YAMAHA NS-555 i jak sie do nich mam ns-777? warto by dopłacić do tej yamahy 555

#112 brzuszek60

brzuszek60

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 10 February 2008 - 00:47 AM

walnolem ten biwiring ale moje ucho nie rejestruje zadnej poprawy :D 2x 1,5mm na do kazdej kolumny jest pociagniete ale chyba nie ma sensu pakowac sie w jakies grubsze kable bo to itak jest budrzetowy sprzet jakby na to nie patrzec :) ale gra bardzo ladnie i o to chodzi

Nie chodzi o to czy to budżetowy sprzęt tylko o to, że grubsze kable stawiają mniejszy opór i właśnie dlatego zaleca się do większej mocy kolumn lub głośników basowych grubsze kable.

#113 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 10 February 2008 - 04:55 AM

pojechałem na odsłuch ale powiedzieli ze kosztuje on 100zł wiec powiedziałem zeby sie pocałowali gdzies. 8| W tym momecie zamawiam Magnaty i mam jeszcze szybkie pytanie co myslicie o

YAMAHA NS-555 i jak sie do nich mam ns-777? warto by dopłacić do tej yamahy 555

Yamaha 777 ma 2x 20cm niskotonowe, NS 555 ma 2x 16cm i ta wersja kolumn jest tańsza
ja słuchałem NS 555, wg mnie w pokoju do ok 30m spokojnie sobie poradzą nawet jak lubisz bardzo głośno słuchać
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12
** Panasonic 46py8 ** HD player Ariva 110 ** Cyfra+ ** car audio by :-))))

#114 Gośćolaola2_*

Gośćolaola2_*
  • Goście

Napisany 10 February 2008 - 09:49 AM

don111 a jak według ciebie grają? jest to dzwięk warty uwagi? mozesz opisać jak grają dołem i co o nich myslisz?

#115 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 10 February 2008 - 09:52 AM

wg mnie w pokoju do ok 30m spokojnie sobie poradzą nawet jak lubisz bardzo głośno słuchać

Z małą iloscia basu na takiej powierzchni.

#116 brzuszek60

brzuszek60

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 10 February 2008 - 10:19 AM

Może wypowiem się troszkę jak ignorant ale Yamaha najlepszego sprzętu audio nie robi. Przesłuchałem wiele kolumn Yamahy i niestety nic w tym nie było ciekawego, nie wspominając już o wzmacniaczach, które praktycznie wcale "nie grają". Zgadzam się z przedmówcą. Yamaha gra z małą ilością basu średni jest trochę ostry i góra też zbyt finezyjna nie jest. Jeżeli bym napisał że gra neutralnie to by było za dużo. Raczej jałowo. Rzecz gustu.

#117 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 10 February 2008 - 10:37 AM

Ja nie wiem jak graja te Yamahy ale jak dla mnie 2 x 16cm na 30m2 to troszke za malo. Tam lepiej sprawdzily by sie NS-777, a NS-555 do ok 20m2. Rzecz gustu kto ile basu lubi.

#118 Gośćolaola2_*

Gośćolaola2_*
  • Goście

Napisany 10 February 2008 - 11:05 AM

ja mam pokój 25m i lbie bas:D pytam bo przechodziłem obok nich ostatnio i nie zwracałem uwagi a teraz zobaczyłem je na internecie i mi sie spodobały zdaje mi sie ze grały ładnym nisko schodzącym basem nie wiem jak jest przy głośnym słuchaniu.

#119 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 10 February 2008 - 12:02 PM

Może wypowiem się troszkę jak ignorant ale Yamaha najlepszego sprzętu audio nie robi. Przesłuchałem wiele kolumn Yamahy i niestety nic w tym nie było ciekawego, nie wspominając już o wzmacniaczach, które praktycznie wcale "nie grają".

To rzeczywiście wypowiedź godna ignoranta.
Te kolumny grają nieporównywalnie lepiej od takiego generatora hałasu jak Jamo S708, a dobrych wzmacniaczy Yamaha też całkiem sporo na swoim koncie już posiada.
STEREO AUDIO ACADEMY PHOEBE IIS+DNM RESON/ALPHARD DA VINCI SL8+NAD C352+DA VINCI HE8CR+ARCAM DIVA CD82 KINO DOMOWE ONKYO TX-SR702e+LG DVX9700 +NEXTON M100+MAESTROII 100c+TONSIL PREMIUM S+KODA SW-1211;

#120 brzuszek60

brzuszek60

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 10 February 2008 - 13:22 PM

To rzeczywiście wypowiedź godna ignoranta.
Te kolumny grają nieporównywalnie lepiej od takiego generatora hałasu jak Jamo S708, a dobrych wzmacniaczy Yamaha też całkiem sporo na swoim koncie już posiada.

Może byłoby inaczej gdyby jakiś sprzęt do 2000 Yamahy mnie urzekł, niestety tak nie było.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników