Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
- - - - -

Jamo s 606 czy s 708?

• Please log in to reply
177 replies to this topic

#61 razer84

razer84

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 43 Postów:

Napisany 28 January 2008 - 09:08 AM

hehe jakbym mial mniejsza rozdzielczosc monitora to by ci sie udalo mnie nabrac don111 :)
a jesli chodzi o ten niskotonowy z boku to czy jakos wcisne je w moje ustawienie pokoju ?
teraz mam z przodu altusy 110 a kino mi napedza onkyo 504 wiec z moca dla tych jamo chyba nie bedzie problemow?

http://www.chrisart....ka.pl/pokoj.jpg

a w ogole to spodkalem sie z opiniami ze te jamo s708 sa do kina domowego a nie do muzyki stereo.
wiec czemu sprzedaja je jako kolumny stereo i nie ma do nich zestawu surroundow?

#62 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 28 January 2008 - 11:06 AM

Etam do kina. Ktos, gdzies tam powiedzial, a teraz wszyscy powtarzaja. Poprostu sa to kolumny imprezowo-clubowe i Magnaty szczegolnie Altea 7 zagraja od nich WIELE lepiej. Inaczej juz to sie ma do S606, ktore graja rowniej jak napisal don111, ale to sie tyczy bardziej jak napisalem do S606, i takie bym ci doradzal. Daj se spokoj z S708 jak masz 5.0. Kolumny z basem z boku potrzebuja sporo miejsca na boki, a S606 jeszcze troche z tylu. Jak nie zastosujesz sie do tego bedziesz mial podbity bas. Ale widze tu szafy po bokach, wiec moze byc troche gorzej, wiec najlepszym wyjsciem by byly kolumny z glosnikami i wylotem BR z przodu ale poki co takich w granicach 1000zl nie znajdziesz (oczywiscie mowie tu o duzych podlogowkach). Chyba tylko Tonsil Maestro 180...

#63 Gośćolaola2_*

Gośćolaola2_*
  • Goście

Napisany 28 January 2008 - 21:56 PM

Fajnie by było gdyby wypowiedział sie ktos kto ma te kolumny:D Oby sie szybko znalazł i je dokładnie opisał

#64 brzuszek60

brzuszek60

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 29 January 2008 - 15:11 PM

Drodzy Panowie, widzę że znów wszyscy powtarzają to co gdzieś usłyszeli.
Jamo 708 nie są kolumnami klubowymi czy na imprezki! Rzeczywiście można w sieci znaleść podobne opinie a jest to spowodowane opisem producenta, który na nieszczęście tego modelu napisał że z tymi kolumnami możesz zrobić imprezkę. Wszyscy to odebrali jako informację że kolumny te są głośne i płaskie dźwiękiem. Nic bardziej mylnego. Producent miał na myśli że są głośne, i są i że mają wysoką efektywność bo 92dB i ile dobrze pamiętam. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku naprawdę nie ma na co narzekać.
I do wszystkich, którzy nie słyszeli jak grają - ruszcie się i posłuchajcie a złego słowa nie napiszecie.
Otóż dźwięk po pierwsze jest miękki, delikatny, bas na swoim miejscu i nawet przy niskiej głośności go nie brakuje, zaznaczam że nie "łupie" ale jest przyjemny. Jeżeli chodzi o średnice, jest bardzo ciepła a zarazem bardzo wyraźna. Jeżeli ktoś najbardziej lubi średnice to polecam Wharfedale ale jak ktoś lubi więcej ciepła to jak najbardziej s 708. Wysokie są niezwykle szczegółowe i tworzą w pewien sposób krystaliczny dźwięk ale nie są nachalne. Oczywiście dodatnio wpływa to na scenę stereofoniczną, która jest wyraźna, czysta i przyjemna. Nie będę sie rozpisywał o historii tego modelu ale można nadmienić że został początkowo opracowany dla Dj'ów i nie na imprezki ale do tworzenia muzyki do studia, zresztą jak to modelowo s oznacza studio. Waga jednej kolumny to 22 kg i nie przypadkowo bo jak każdy wie, głośniki grają swoje a obudowa swoje. Im większa obudowa tym większy problem aby ją "wyciszyć". Otóż Jamo s 708 mają prawie 3cm grubości ścianki co niewątpliwie jest olbrzymią zaletą i potrafi utrzymać w ryzach głośnik basowy. Sama obudowa nie jest z MDF tylko z 3 warstw jakiegoś specjalnego materiału tłumiącego drgania (nie pamiętam nazwy).
Osobiście jak za taką cenę polecam gorąco w Polsce s 708 pojawiły oczywiście później i z tego co pamiętam kosztowały 1800zł teraz chyba kolo 1100zł. w tej cenie nie sądzę aby były lepsze a nawet bym polemizował że do ceny 1600zł. Tym, którzy nie wierzą radzę odsłuchać, bo po wyglądzie i suchych specyfikacjach technicznych tak na prawdę nic sie nie da powiedzieć.

Dodano 29-01-2008 15:11:50:

Nadmienić jeszcze tylko chciałem że według mojego skromnego gustu s 708 grają ładniej, bardziej przyjemniej niż s 606, tzn. więcej miękkiego basu, więcej góry, bardziej czysto. 606 bardziej płasko ale za to wyraźniej. Jeżeli chodzi o Maestro II 180 to do Jamo s 708 po prostu ma się nijak. Nie krytykuje Tonsila bo Maestro niewątpliwie jest całkiem ciekawą propozycją, jednak... nie są tak precyzyjne a szkoda bo do Tonsila swojego czasu miałem sentyment, jednak nic nie trwa wiecznie ;)

#65 Gośćolaola2_*

Gośćolaola2_*
  • Goście

Napisany 29 January 2008 - 16:01 PM

kolejna osoba sie wypowiedziała i mi troszeczke namieszała bo znowu sie zaczołem zastanawiać nad tymi 708 a juz je kdrzuciłem:| odsłuchał bym najchętniej wszystko naraz dokładnie ale nie mam gdzie, nie wiem gdzie no i nie za bvardzo mam czas i możliwość jezdzić i szukac. Tyle co te maestro i magnaty mogłem przesłuchac.

nie myślałem ze to bedzie az tak trudny wybór.

#66 brzuszek60

brzuszek60

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 29 January 2008 - 16:44 PM

Nawiązując do wcześniejszych wątków dotyczących s 708 to informuję że pomimo tego że głośnik basowy mają umieszczony po bokach to wcale nie potrzebują aż tak wielkiej przestrzeni, oczywiście im więcej tym lepiej - ok 50 cm. ale ustawione od np. ściany czy szafki w odległości 15 cm grają bardzo ładnie. Z tym że szafka może trochę trzeszczeć czy burczeć ;/ I informacja, która chyba została pominięta przez moich przedmówców - BR znajduje się na przodzie. Na dodatek nie do końca prawdą jest że muszą stać "daleko" od ściany bo istnieje możliwość innej konfiguracji, gdzie głośniki basowe kierowane są do wewnątrz. Daje to rzeczywiście mniej słyszalne dźwięki niskie ale stają się za razem bardziej miękkie, wyważone (zależy kto co lubi). Kolejną zaletą znów jest dosłownie niesamowita dynamika tych kolumn ale to każdy sam musi usłyszeć. Ktoś może pomyśleć że głupoty piszę niestworzone ale fakt jest taki że kolumny te wydają się jedyne w swoim rodzaju, jest to pewien przykład precedensu tanich a naprawdę dobrych kolumn i naprawdę zachęcam do przesłuchania zanim ktoś sie wypowie.

Jeżeli chodzi o porównanie z s 606 to tak jak już napisałem wcześniej. Biorąc jednak pod uwagę suchą specyfikację techniczną można zauważyć ze budowa 606 i 708 jest podobna jednak głośniki: bas, średni, wysokie [mm] - 606 - 203, 127,25; a 708 - 254, 165, 25. Większy głośnik basowy i dwa średnie dają pewną przewagę w brzmieniu. 606 nie grają gorzej ale inaczej, jak ? sam musisz odsłuchać.

olaola2 - pisałeś wcześniej że nie zależy Ci aż tak bardzo na górze dźwięku. Przyłączam się do wcześniejszej wypowiedzi że bas to nie wszystko. Bas szybko się nudzi a to co najważniejsze to czystość, krystaliczność dźwięku, jego miękkość, w pewien sposób wierność i oczywiście szczegółowość. Każdy ma swój gust i na ten temat się nie dyskutuje ale może kiedyś będziesz zwracał uwagę na podobne rzeczy a wtedy Altusy zabierzesz na ognisko i upieczesz na nich kiełbaskę. Nie obraź się za to ale niestety Altusy to za dużo krzykliwego sopranu, nieprecyzyjnego basu i wierności żadnej.

Zanim cokolwiek kupisz to odsłuchaj wcześniej. Kolumny możesz kupić, zapłacić za przesyłkę, forum poczytać (choć różne rzeczy piszą) - odsłuch bezcenny ;) Lepiej "zmarnować" trochę czasu i pojeździć, posłuchać niż po miesiącu pluć sobie w brodę że to jednak nie to. Doby wybór zawsze procentuje, przynajmniej własnym zadowoleniem :D

#67 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 29 January 2008 - 22:28 PM

S708 to dobre kolumny ale nie przesadzajmy ze nie ma dla nich konkurencji do 1600zl!! Wlasnie jestem po odsluchu takich kolumn jak JBL E60, E90, E100, Magnat Quantum 505, Altea 7, Heco Victa 700, Canton GLE 407... Wiec jak ktos chce cos wiedziec jak one brzmia mniej wiecej, to prosze pytac.

#68 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 29 January 2008 - 23:19 PM

no to napisz z grubsza po jednym zdaniu jak się mają do tych Jamo albo ogólnie...
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12
** Panasonic 46py8 ** HD player Ariva 110 ** Cyfra+ ** car audio by :-))))

#69 Sylwek_siwY

Sylwek_siwY

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2827 Postów:

Napisany 29 January 2008 - 23:23 PM

Większy głośnik basowy i dwa średnie dają pewną przewagę w brzmieniu

Niestety z tym się nie zgodzę. Przykład masz w Missionach m33 i m34. Słuchałem tych pierwszych, i powiem że basu było pod dostatkiem. m34 są zrobione w takiej samej "paczce", a mają dwa takie głośniki. Wszystkie opinie o tych kolumnach są takie, że poprostu jest więcej niskich tonów niż w m33 (a tam, jak mówiłem było ich wystarczająco).

Bas szybko się nudzi a to co najważniejsze to czystość, krystaliczność dźwięku, jego miękkość, w pewien sposób wierność i oczywiście szczegółowość

Bas się nudzi? Jeżeli jest to jakieś dudnienie, przyprawiające ludzi o ból głowy to owszem, nudzi się. Jednak kiedy bas jest taki, jaki być powinien... Reszte znacie.
Szczegółowość to bardziej pojęcie względne. Można oczywiscie powiedzieć, że "kolumny grają szczegółowo" jednak, czy naprawde ktoś kto nigdy takiego dźwięku nie słyszał będzie wiedział o co chodzi? Może mieć tylko domysły, ale to inny temat.
Jak słysznie napisałeś, nici z wyboru bez odsłuchu. Ja jednak pozostaje przy swojej wypowiedzi, i proponuje kolumny Jamo z serii E.
Wszystko, co dzieje się z dźwiekiem zanim pojawi się w głośnikach.
Debian user =)
Dodaj obrazekGG 8001666 (Nie odpowiadam w sprawach gier)
Zaglądnę tutaj może w 2012...
Kontakt wyłącznie na gg i itpc.

#70 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 29 January 2008 - 23:47 PM

no to napisz z grubsza po jednym zdaniu jak się mają do tych Jamo albo ogólnie...

Niestety nie sluchalem Jamo :( Ale z tych co sluchalem to na duza pochwale zasluguja Cantony GLE te mniejsze (407) jak i wieksze! Za to Heco Victa 700 mnie rozczarowaly i to bardzo. Srednie i wysokie z nich co prawada sa w porzadku ale wogole brak w nich basu. Wiele mniejsze Altea 5 czy chocby E60 zagraly wiele ladniejszym, nizszym i przyjemnieszym dla ucha basem. Jak dla mnie bas z heco byl za wredny. Widac ze te kolumny bardziej spisza sie w jakiejs muzyce klasycznej lub mocnej gitarowej gdzie bas nie gra tak duzej roli. Niestety np w serii E, jak dla mnie brakowalo nieco srednich przy wiekszych glosnosciach. Za to jak na swoja cene quantumy to naprawde dobry wybor! Z tych wszystkich graly najrowniej we wszystkich pasmach (podobne jak Cantony GLE). Szkoda ze nie mialem okazji posluchac 507 lecz tylko 505, ale jak na 505 to jak dla mnie graly naprawde w porzadku biorac pod uwage ich cene! Wlasnie GLE graly calkiem podobnie lecz niestety juz sa drozsze. Sam sprzedawca przyznal ze Quantumy i Cantony sa najlepiej wybierane sposrod tych kolumn. Po odsluchu nie dziwi mnie dlaczego tak jest. Co do serii E to slychac w nich ten mocny bas i sopran, zdecydowanie brak im sredniego pasma. Praktycznie seria Magnta, Altea wypadla przy nich calkiem znosnie. Biorac pod uwage ze kosztuja mniej... Sposrod wszystkich tych kolumn wybral bym Cantony lub Quantumy. A seria E, JBL i Infinity 360 chyba byla by na koncu, choc w muzyce jakiej slucham spisaly by sie calkiem znośnie. Bas z nich byl naprawde mily, ale praktycznie nic poza nim nie oferuja te kolumny. Jak na moje ucho to kolumny "umcyk-basss". Niestety nie zdazylem sie zajac JBL Studio L (bo czas nie pozwolil) ale po opiniach sprzedawcy tez nie ciesza sie zbyt duzym wzieciem.

#71 brzuszek60

brzuszek60

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 30 January 2008 - 00:15 AM

Może ujmę to troszkę inaczej. Nie twierdzę, że s 708 nie mają konkurencji w cenie do 1600 zł bo pewnie mają, rzecz gustu (sam zastanawiałem się też nad innymi). Moja tak pozytywna opinia o s 708 wynika z tego że sam je mam :D Oczywiście nie dla tego tylko pozytywnie sie o nich wyrażam. Cała historia wygląda tak, że miałem podobny problem co olaola2. Chciałem mianowicie kupić kolumny do 1500zł. Może nie mam komputera zamiast ucha ale swój słuch mam i pewne wymagania odnośnie dźwięku także.
Udałem się więc do sklepu, właściwie pojechałem 60 km ;) i spędziłem tam 3,5 godziny. Budżet miałem ogólnie ograniczony do 1500-1600zł ale jakby coś "powaliło" mnie na kolana to byłem w stanie wydać do 2000.

Przez tak krótki czas (3,5 godziny) odsłuchałem kilka zestawów stereo. 2 modele Yamahy ale nie pamiętam jakie, mam nadzieję że zostanie mi to wybaczone;) w cenie 1400-1600zł, Wharfedale: jakieś za 1600zł oraz Diamond 9.5, Jamo: s 708, s 606, e 680, e 707, oczywiście w przeglądzie znalazły się też JBL: Northridge E60, E80 oraz ES80 i jeszcze wysokie i trójkątne (może ktoś wie jaki to model) - te grały całkiem przyzwoicie ale cena koło 4000zł ;|, dodatkowo Tannoy: F3, F4 i jakieś jeszcze ale to coś koło 2300zł było, Dynaaudio: drogie ;) nawet nie skupiałem się na modelu oraz Tonsil: Maestro II 180.
Z całej tej pokaźnej grupki wybrałem Jamo s 708, co może wydawać się dziwne. Dodatkowo okazało się że są to najtańsze kolumny jakie były w sklepie bo zapłaciłem za nie niecałe 1100zł. Mogę się wypowiedzieć o reszcie modeli jakie odsłuchałem jednak temat forum jest inny.
Poprzez mój zakup chcę powiedzieć, że nie wszystko co jest tanie to szmelc, często tak bywa ale są też wyjątki. Wyjątkiem takim, moim skromnym zdaniem, są właśnie s 708 a ich zasadniczą i wielką wadą jest niska cena. Pewnie gdyby kosztowały tak jak na początku 1800zł opinie byłby bardziej pozytywne i oczywiście gdyby producent nie pokarał ich tak niefortunnym opisem, dosyć skąpym z resztą i jak na mój gust zniechęcającym. Dobrze że wcześniej je przesłuchałem a później czytałem opis :)
Reasumując, jak na mój gust, z całej tej grupy kolumn podłogowych te grały najbardziej mi odpowiadającym dźwiękiem a odsłuch prowadzony był na wzmacniaczu H/K a jak każdy wie H/K są dosyć twarde i suche (oczywiście z pominięciem regulacji tonów). Stąd też moje zdanie że do 1600zł są to kolumny ogromnie konkurencyjne, choć ich cena wcale na to nie wskazuje. Wyglądem też nie grzeszą ale nie są aż takie straszne, powiedziałbym nawet że poniekąd eleganckie w swej prostocie (oczywiście z założonymi maskownicami).
Wcześniej na tym forum ktoś o 708 napisał "plastik górą". Kompletnie się z tym nie zgadzam a jeżeli chodzi o ścisłość to mają 4 elementy plastikowe: ramkę na którą jest naciągnięta siatka maskująca, gniazda do zakładania siatki, srebrne obręcze głośników oraz gniazdo z portalami (same portale oczywiście metalowe, zakręcane, nie wiem z jakiego metalu ale się nie magnesują, więc na pewno nie jakieś stalowe czy podobne badziewia).
Dodatkowo posiadają możliwość podłączenia Bi-Ampling i Bi-Wiring co także wpływa na dźwięk, oczywiście pozytywnie. Dół idzie na głośnik basowy a górne portale na 2 głośniki średnie i wysoko tonowy.

Niewiele osób wie, że Jamo oznacza modele nie przypadkowo. Dla przykładu litery przed numerami oznaczają określoną grupę kolumn a pierwsza cyfra numeru oznacza ilość punktów na 10 - przyznanych przez Jamo. Przykładowo s 708 oznacza, że w serii s Jamo przyznało 7/10 punktów a s 606 dostało 6/10. Warto też zauważyć że modelów 10 nie ma a te zaczynające się 9 z reguły są dla "wybrańców" i grubych portfeli.

Oczywiście kolumny to nie wszystko ważny też jest wzmacniacz. Ja s 708 napędzam Kenwoodem KA-8004 z 1974 roku. Jest to jeden z najwyższych modeli z tamtych lat i wart przymiotnika "flagowiec". O podzespołach nie będę się wypowiadał bo każdy wie co mogą zapewnić kondensatory Elny 10000uF, potencjometry Alpsa, kapeluszowe końcówki Toshiby i wiele innych z tamtych lat... Osobiście nie mam zaufania do nowych konstrukcji a kilka razy już robiłem podejście żeby kupić nowszy czy nowy sprzęt. Za każdym razem kończyło się tak samo, nic nie zagrało lepiej niż poczciwy KA-8004 a na konstrukcje za 4000zł po prostu mnie nie stać.

Miałem pisać krótko i znów sie rozpisałem... ehhh ;)

Dodano 30-01-2008 00:15:31:

Niestety z tym się nie zgodzę. Przykład masz w Missionach m33 i m34. Słuchałem tych pierwszych, i powiem że basu było pod dostatkiem. m34 są zrobione w takiej samej "paczce", a mają dwa takie głośniki. Wszystkie opinie o tych kolumnach są takie, że poprostu jest więcej niskich tonów niż w m33 (a tam, jak mówiłem było ich wystarczająco).

Bas się nudzi? Jeżeli jest to jakieś dudnienie, przyprawiające ludzi o ból głowy to owszem, nudzi się. Jednak kiedy bas jest taki, jaki być powinien... Reszte znacie.
Szczegółowość to bardziej pojęcie względne. Można oczywiscie powiedzieć, że "kolumny grają szczegółowo" jednak, czy naprawde ktoś kto nigdy takiego dźwięku nie słyszał będzie wiedział o co chodzi? Może mieć tylko domysły, ale to inny temat.
Jak słysznie napisałeś, nici z wyboru bez odsłuchu. Ja jednak pozostaje przy swojej wypowiedzi, i proponuje kolumny Jamo z serii E.

Wyodrębniając dwa głośniki średnie i większy basowy chodziło mi o różnice między s 606 i s 708. Odnośnie nudzącego się basu - była to odpowiedź na zdanie olaola2 odnośnie tego że wyższe nie są takie ważne. Oczywiście w s 708 bas jet miły, głęboki ale sprężysty, dynamiczny i jednak dobrze kontrolowany (pod warunkiem że nie przesadzi się z potencjometrem Bass bo wtedy wymyka się spod kontroli i jest naprawdę olbrzymi ;)) A bas to nie wszystko bo muzyka to szersze pasmo jak od 20 - 500Hz ;)

#72 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 30 January 2008 - 00:27 AM

Reasumując, jak na mój gust, z całej tej grupy kolumn podłogowych te grały najbardziej mi odpowiadającym dźwiękiem a odsłuch prowadzony był na wzmacniaczu H/K a jak każdy wie H/K są dosyć twarde i suche (oczywiście z pominięciem regulacji tonów). Stąd też moje zdanie że do 1600zł są to kolumny ogromnie konkurencyjne, choć ich cena wcale na to nie wskazuje. Wyglądem też nie grzeszą ale nie są aż takie straszne, powiedziałbym nawet że poniekąd

Ja tez dzis sluchalem roznych konstrukcji na HK. Widzisz ty sluchalems tych jamo w dziwnej konkurencji. Bo zabraklo tam np Magnata, Cantona czy Heco. (zaznaczam ze odsluchy byly na 0db) A jak na moj gust Quantumy i GLE z Cantona to bardzo dobra propozycja i z wszystkich kolumn jakie sluchalem graly najrowniej i najnaturalniej. W tych cenach niczego im nie brakowalo. Bas byl jak nalezy, srednie i wysokie rowniez. Ogolnie rzecz biorac naturalne, budrzetowe kolumnienki. Sek w tym ze kazdy preferuje inny dzwiek. Za to E byly juz bardziej pod jakas muzyke klubowa. Moglbym nawet napisac ze moje TANIUTKIE Magnaty graja rowniej i naturalniej od serii E. :rolleyes: Wiec czesto to tez rzecz gustu. Sluchac bylo ze seria E, ma bardzo przyjemny bas, z ktorym naprawde trudno bylo sie rozstac, ale jak uslyszalem np GLE to odrazu zapragnelem miec te srednie niz ten bas z E. Bo bas z GLE czy Quantumow byl rowniez na wysokim poziomie ale oprocz tego dawaly wiecej z siebie z zakresu srednich i wysokich. Przy nich seria E naprawde cienko wypadla... Spodziewalem sie czegos wiecej. Po pierwszych paru minutach myslaes (ale fajnie brzmia), ale potem... Wszystko odwracalo sie o 360 stopni. Fakt ze pod wzgledem mocy ciezko wybrac dla E100 konkurencje w tej cenie. Ale jak ktos nie potrtzebuje tych 25cm wooferow to wolalbym np GLE.

#73 brzuszek60

brzuszek60

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 30 January 2008 - 00:49 AM

Jestem dokładnie tego samego zdania. Jadąc do sklepu byłem zorientowany na JBL E80 lub Diamondy 9.5. JBL okazały się za bardzo "dyskotekowe" - za dużo basu i sopranu, za mało środka i jasności. Diamondy 9.5 zbyt płaskie, za jasne, troszkę za mało basu i za mało wysokich, jednak średnica przepiękna. Może do Diamondów 9.5 jeszcze "nie dorosłem" a może po prostu inny gust, który może się kiedyś zmieni (na starsze lata ;) ) a może nie. Zaznaczyć też chciałem że nie słucha żadnych "łupanek" ale jazz, blues, klasyka, rock, instrumentalne. W tym przypadku 708 sie sprawdziły - lecz może to tylko mój gust ;)

#74 audiolaik

audiolaik

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 164 Postów:

Napisany 30 January 2008 - 21:27 PM

Witam!

Dziękuję Ci Brzuszek za wyjasnienie paru watpliwosci. Rzeczywiscie cena końcowa + niefortunny opis firmowy zrobily swoje. Zaloże sie ze gdyby kazdy wiedzial ze te kolumny pierwotnie kosztowaly (o czym juz wspominalem na forum) ok 1800, a firma opisala je inaczej, bardziej przepraszam za wyrazenie "audiofilsko" komantarze bylybym troszke inne.

Za te pieniadze otrzymujesz naprawde solidny produkt, ktory bardzo dobrze sprawdza sie w roznych rodzajach dzwieku - tzn zarowno w kinie jak i w stereo. Sam slucham zarowno jazz jak i rock progresywny czy nawet heavy metal.

Natomiast konieczne jest posluchanie roznych kolumn w podobnym przedziale cenowym. A juz super jak mozna wypozyczyc juz te upatrzone kolumienki do domu - bo niestety w salonie czy sklepie to nie to samo co domu.

pozdro
rx797, dv-600AV, jamo S 708 + E 5SUB.5 toshiba satellite L20-183: windows xp home edition, service pack 2, intel celeron 1.60 ghz, 512 mb, sony ericsson gc89 egprs, ati radeon xpress 200m series, matshita dvd-ram uj-841s, toshiba mk6034gax

#75 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 31 January 2008 - 10:24 AM

Rzeczywiscie cena końcowa + niefortunny opis firmowy zrobily swoje. Zaloże sie ze gdyby kazdy wiedzial ze te kolumny pierwotnie kosztowaly (o czym juz wspominalem na forum) ok 1800, a firma opisala je inaczej, bardziej przepraszam za wyrazenie "audiofilsko" komantarze bylybym troszke inne.

Magnat Monitor 1000 jak wchodzily na rynek kosztowaly 2800zl. Czy to znaczy ze sa super idalne? Cena poczatkowa nie ma tu raczej nic do rzeczy.

#76 brzuszek60

brzuszek60

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 31 January 2008 - 11:09 AM

Magnat Monitor 1000 jak wchodzily na rynek kosztowaly 2800zl. Czy to znaczy ze sa super idalne? Cena poczatkowa nie ma tu raczej nic do rzeczy.

A czy ktoś pisze że s 708 są super idealne? Nie, a Monitor 1000 pewnie też nie. Rozmawiamy tu o sprzęcie, nie da się ukryć, ostatecznie w pewien sposób budżetowym więc o super ideale nie ma co wspominać. Próbujemy "wyłuskać" coś dobrego w tej cenie i niech tak zostanie. Mam nadzieję że osoby czytające ten wątek, dokonując zakupu będą kierować się własnymi doznaniami odsłuchowymi a to co tu jest napisane potraktują tylko jako propozycję a nie nakaz zakupu.

Czy cena początkowa na polskim rynku ma coś do tego czy nie, fakt jest taki że wiele jest opisów, odnośnie s 708, negatywnych, pochodzących ze źródeł "bo gdzieś coś przeczytali czy od kogoś usłyszeli" a to za mało aby się wypowiadać. Niestety na naszych forach (nie tylko IDG) jest masa opinii osób, które nie miały żadnego związku z opisywanym sprzętem, co często miesza ludziom w głowach czy źle doradza. Podobnie jest z tymi, którzy piszą że ich sprzęt jest najlepszy bo sami go maja ale to wszystko to osobny rozdział.

Szczerze mówiąc sam odsłuchałbym też Monitor 1000 ale jak na zakup to już trochę za późno. Może masz rajcę że przy moich odsłuchach zabrakło Magnata, Cantona czy Heco ale w tym przypadku też muszę powiedzieć że u Ciebie by się przydały Wharfedale i przynajmniej jeszcze Tannoy no i oczywiście Jamo ;)

#77 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 01 February 2008 - 00:12 AM

A czy ktoś pisze że s 708 są super idealne? Nie, a Monitor 1000 pewnie też nie. Rozmawiamy tu o sprzęcie, nie da się ukryć, ostatecznie w pewien sposób budżetowym więc o super ideale nie ma co wspominać. Próbujemy "wyłuskać" coś dobrego w tej cenie i niech tak zostanie. Mam nadzieję że osoby czytające ten wątek, dokonując zakupu będą kierować się własnymi doznaniami odsłuchowymi a to co tu jest napisane potraktują tylko jako propozycję a nie nakaz zakupu.

Ja przeciez nie twierdze ze S708 zle graja. Sam rozwarzalem ich zakup ale poprostu odstarszyl mnie ich wyglad. Do niektorych opis producenta (jamo) o S708 moze miec negatywny wplyw, ale tez dla niektorych calkiem pozytywny. Zalezne jest to kto czego oczekuje i czego slucha. Napewno te 2 x 16.5cm srednie robia swoje i srednica jest calkiem, calkiem. Bo srednie z tych kolumn interesuja mnie najbardziej.

Co do Wherfedale i Tannoy to te kolumnienki raczej odpadly by na starcie ze wzgledu na swoje rozmiary :) Poszukiwalem z kumplem czegos w miare duzego pokroju Altea 7, Victa 700, Monitor 1000 ;)

#78 brzuszek60

brzuszek60

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 01 February 2008 - 14:11 PM

Sam rozwarzalem ich zakup ale poprostu odstarszyl mnie ich wyglad.

Tu muszę przyznać Ci rację. Jest dużo kolumn lepiej wyglądających od 708 (podkreślam lepiej wyglądających bo co do wykonania nie mam żadnych zastrzeżeń). Ale 708 nie są aż tak tragiczne. Osobiście muszę przyznać że gdy sam je zobaczyłem to też nie bardzo mi się podobały, szczególnie że szukałem czegoś z okleiną drewnianą wiśnia czy coś podobnego ale ostatecznie wygrał dźwięk. W końcu zadanie jakie mają spełniać to granie a nie wyglądanie ;) Aczkolwiek ostatnio byłem w sklepie nie dla idiotów i niektóre modele Heco też zbyt piękne nie były.

#79 razer84

razer84

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 43 Postów:

Napisany 02 February 2008 - 10:45 AM

a ja mam pytanie. czy glosniki w tych kolumnach sa ekranowane?

#80 Gośćolaola2_*

Gośćolaola2_*
  • Goście

Napisany 02 February 2008 - 11:18 AM

Wczoraj zupełnie przypadkowo trafiłem do RTV Euro AGD i ku mojemu zdziwieniu stały tam Jamo 606 i te Heco. Chciałem odrazu odsłuchac ale bo zawsze cholera jest jakies ale kolumny są sprzedawane tylko w zestawach 5,1 i to z amplitunerem a odsłuch jest niemozliwy bo są tylko poustawiane i nie podłączone;// nie wiem co to za tragiczny sklep. Jedyne co mogłem zrobić to ocenić wygląd i te jamo sa wyjątkowo ładne natomiast heco wyglądają mniej masywnie wydają sie jakieś słabsze. Tu musze napisac ze pytałem kilku osób z czego jest front w tych 606 wszyscy mówili albo nie wiem albo ze z drewna polerowanego na wysoki połysk;/
A wcale tak nie jest jest to zwykły plastik nie wygląda zle ale nie mam pojecia dlaczego ludzie pisza nieprawde nie mają wielu nie miało styczności z tymi kolumnami a sie wypowiadają. Zastanawia mnie tylko po co mieszają ludziom jak sie czegoś nie wiem to sie nie ściemnia. Ale wracając do tematu to znalazłem sklep gdzie moge tylko popatrzeć na kolumny ^_^ i ocenić ich wygląd. To jest tragizm sytuacji :o

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników