Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

Eksport danych subiekt

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 mirobe

mirobe

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 12 grudzień 2007 - 12:09

Witam,

Czy możliwe jest w Subiekt GT eksport danych do nowego podmiotu ?

Zależy mi na stanach magazynowych, towarach, kontrachentach itp, poza rozliczeniami.

Próbowałem narzędzia "przeniesienie danych" ale niezależnie od tego jaką wybiorę opcję
dostaję odpowiedź, że nie znaleziono podmiotów w danej lokalizacji w kroku trzecim.

Pozdrawiam,

Robert

#2 fashXX

fashXX

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 162 Postów:

Napisany 14 grudzień 2007 - 14:37

Witam

Z tego co widziałem jest opcja przeniesienia tylko ze starych wersji do nowych oprogramowania Insert.
Skoro chcesz przenieść tylko kartoteki i stany magazynowe to możesz wyeksportować całą kartotekę towary i usługi oraz kontrahenci za pomocą "wyślij do" a potem zaimportować do nowej bazy "dodaj na podstawie". A jeśli chodzi o stany magazynowe to zrób "remanent na dzień dowolny" w starej bazie, wytnij to do exela i przerób na plik *.epp PW (przychód wewnętrzny) następnie wczytaj do nowej bazy, lub druga opcja wyślij za pomocą sfery z exela i po sprawie.

Pozdrawiam
naglowek db "Zapamiętaj!",0
info db "Im więcej wiemy tym bardziej wydaje nam się, że zbyt mało wiemy!",0

invoke MessageBox, NULL, addr info, addr naglowek, MB_OK
invoke ExitProcess, NULL

#3 mirobe

mirobe

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 17 grudzień 2007 - 11:18

Witam

Z tego co widziałem jest opcja przeniesienia tylko ze starych wersji do nowych oprogramowania Insert.
Skoro chcesz przenieść tylko kartoteki i stany magazynowe to możesz wyeksportować całą kartotekę towary i usługi oraz kontrahenci za pomocą "wyślij do" a potem zaimportować do nowej bazy "dodaj na podstawie". A jeśli chodzi o stany magazynowe to zrób "remanent na dzień dowolny" w starej bazie, wytnij to do exela i przerób na plik *.epp PW (przychód wewnętrzny) następnie wczytaj do nowej bazy, lub druga opcja wyślij za pomocą sfery z exela i po sprawie.

Pozdrawiam

Witam, dzięki za odpowiedź.

Nie do końca wiem, jak uporać się z drugą częścią, a więc remanentem i zaimportowaniem.
Sfery niestety nie posiadamy, a więc zostaje przerobienie na plik *.epp. Mógłbyś napisać o tym troszkę
więcej ?

Pozdrawiam,

Robert

#4 fashXX

fashXX

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 162 Postów:

Napisany 17 grudzień 2007 - 16:44

wyeksportuj jakiś przykładowy dokument PW, otwórz go notatnikiem i pokombinuj w ten sposób
https://forum.idg.pl...showtopic=93226.
Pozdrawiam

invoke ExitProcess, NULL

#5 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 18 grudzień 2007 - 23:01

Nie mam przy sobie Subiekta ale wydaje mi się, że jest prostszy sposób.

1. Robimy inwentaryzację - wpisujemy wszędzie ilość na magazynie =0.
2. Wykonujemy inwentaryzację (jest gdzieś na dole taki znacznik - "wykonaj inwentaryzację przy zakończeniu" czy coś podobnie)
3. Program generuje dokument RW bo musi zrobić rozchód w/g naszej inwentaryzacji - Robimy z tym dokumentem funkcję "Wyślij do"
4. W nowym podmiocie wchodzimy w przyjęcia magazynowe, robimy funkcję Dodaj na podstawie - wskazujemy nasze RW.epp - klikamy wczytaj a na dole zaznaczamy, aby dodał jako przyjęcie wewnętrzne.

Powodzenia
Sławek

#6 fashXX

fashXX

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 162 Postów:

Napisany 19 grudzień 2007 - 12:01

Zgodzę się z Tobą pod warunkiem że nie masz krzaków w module inwentaryzacja, poza tym jeśli masz 500000 kartotek to nie jest przyjemną rzeczą klepanie tyle razy 0 i enter ;) (opcja ustaw wszystkie w magazynie na zero nie działa, bynajmniej u mnie)

Załączone pliki

invoke ExitProcess, NULL

#7 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 19 grudzień 2007 - 16:36

Oczywiście każdy sposób ma zalety i wady.

U mnie opcja "Wyzeruj wszystkie pozycje" działa - ale fakt mam tylko około 2500 kartotek

A jak wchodzimy w szczegóły i tych 500.000 kartotek to Excel do wersji 2003 ma tylko 65536 wierszy więc na raz się też nie uda ;)

Bez urazy :)

Co do załączonego zrzutu to nie kumam o co chodzi - co jest tam źle ? ((Chodzi o te ujemne pozycje? )
Sławek

#8 fashXX

fashXX

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 162 Postów:

Napisany 20 grudzień 2007 - 08:25

A jak wchodzimy w szczegóły i tych 500.000 kartotek to Excel do wersji 2003 ma tylko 65536 wierszy więc na raz się też nie uda ;)
Bez urazy :)

A wiec trzeba na pare razy :), nie uraziłeś mnie ;), ale prawda, że się czepiasz hehe :D

Co do załączonego zrzutu to nie kumam o co chodzi - co jest tam źle ? ((Chodzi o te ujemne pozycje? )

tak ujemne pozycje wstawiają się ot tak sobie.

Pozdrawiam

invoke ExitProcess, NULL

#9 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 20 grudzień 2007 - 20:54

Tych ujemnych pozycji nie będziesz miał jeżeli kiedykolwiek wykonasz inwentaryzację. Na razie to kiedyś zacząłeś robić inwentaryzację i nie wykonałeś jej. Formularz pamięta to co kiedyś wprowadziłeś a w związku z tym, że ilość w komputerze zmienia się a stan na magazynie był wprowadzony kiedyś inny powstają ujemne pozycje.

Są 2 sposoby na uporządkowanie tego:

1. Wyzerowanie pozycji rozchód (przy wielkiej ilość kartotek oczywiście pracochłonne)
2. Zaznaczenie "Wykonaj inwentaryzację przy zamknięciu" i zamknięcie formularza. Program wygeneruje dokumenty RW i PW (oczywiście lipne bo i ta inwentaryzacja jest lipna), które po prostu usuwasz. W następnym wejściu w opcję Inwentaryzacja będziesz miał błysk porządeczek :)

No chyba że mi coś padło na rozum ;)
Sławek

#10 mirobe

mirobe

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 20 grudzień 2007 - 22:46

Tych ujemnych pozycji nie będziesz miał jeżeli kiedykolwiek wykonasz inwentaryzację. Na razie to kiedyś zacząłeś robić inwentaryzację i nie wykonałeś jej. Formularz pamięta to co kiedyś wprowadziłeś a w związku z tym, że ilość w komputerze zmienia się a stan na magazynie był wprowadzony kiedyś inny powstają ujemne pozycje.

1. Wyzerowanie pozycji rozchód (przy wielkiej ilość kartotek oczywiście pracochłonne)
2. Zaznaczenie "Wykonaj inwentaryzację przy zamknięciu" i zamknięcie formularza. Program wygeneruje dokumenty RW i PW (oczywiście lipne bo i ta inwentaryzacja jest lipna), które po prostu usuwasz. W następnym wejściu w opcję Inwentaryzacja będziesz miał błysk porządeczek :)

Hej, inwentaryzacja u mnie nie tworzy dokumentu RW. Czy mógłbys podpowiedzieć troszkę dokładniej
sposób tej inwentaryzacji ? Robię ją 2 razy ? Ona samoczynnie tworzy dokument RW? Mam tylko opcję
druku/exportu do PDF po zamknięciu z opcją "wykonaj inwentaryzację po zamknięciu". Tak wnioskuję z Twojego posta.

Dzięki za okazaną jak do tej pory pomoc!

Dodano 20-12-2007 22:46:24:

Hej, inwentaryzacja u mnie nie tworzy dokumentu RW. Czy mógłbys podpowiedzieć troszkę dokładniej
sposób tej inwentaryzacji ? Robię ją 2 razy ? Ona samoczynnie tworzy dokument RW? Mam tylko opcję
druku/exportu do PDF po zamknięciu z opcją "wykonaj inwentaryzację po zamknięciu". Tak wnioskuję z Twojego posta.

Dzięki za okazaną jak do tej pory pomoc!

Aj, mój błąd.

Jestem już dalej, jednakże w przyjęciach magazynowych mam tylko "dodaj jako: przychód wewnętrzny, przyjęcie zewnętrzne i przyjęcie zewnętrzne z VAT".

I tutaj być może rozwiązanie. Po wybraniu przychodu wewn. i wykonaniu operacji okazuje się
dokument RW, w którym dałem wykonaj skutek magazynowy i chyba zadziałało.

To tak dla innych niewtajemniczonych w Subiekta jak ja.

Pozdrawiam!

#11 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 20 grudzień 2007 - 22:57

Może tak: Program w wyniku wykonania inwentaryzacji drukuje dokument inwentaryzacji (pewnie to widzisz po kliknięciu zamknij) oraz tworzy dokument rozchodowy lub przychodowy (albo i oba) w zależności w którą stronę masz różnice.

Np
"Towar 1" - w komputerze 10szt; na stanie wpisujesz 8 - program wypełnia pozycję rozchód 2 (czyli utworzy RW na 2 sztuki "Towar 1")
"Towar 2" - w komputerze 7szt; na stanie wpisujesz 8 - program wypełnia pozycję przychód 1 (czyli utworzy PW na 1 sztukę "Towar 2")

Zajrzyj po wykonaniu do Magazyn->przyjęcia magazynowe (możesz filtrować typ jako przychód wewnętrzny) lub do Magazyn->wydania magazynowe( filtr na typ : rozchód wewnętrzny). Jeżeli w inwentaryzacji wykazałeś różnice pomiędzy komputerem a magazynem to na pewno tam coś będzie :)

Powodzenia
Sławek

#12 mirobe

mirobe

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 21 grudzień 2007 - 13:20

Może tak: Program w wyniku wykonania inwentaryzacji drukuje dokument inwentaryzacji (pewnie to widzisz po kliknięciu zamknij) oraz tworzy dokument rozchodowy lub przychodowy (albo i oba) w zależności w którą stronę masz różnice.

Np
"Towar 1" - w komputerze 10szt; na stanie wpisujesz 8 - program wypełnia pozycję rozchód 2 (czyli utworzy RW na 2 sztuki "Towar 1")
"Towar 2" - w komputerze 7szt; na stanie wpisujesz 8 - program wypełnia pozycję przychód 1 (czyli utworzy PW na 1 sztukę "Towar 2")
Zajrzyj po wykonaniu do Magazyn->przyjęcia magazynowe (możesz filtrować typ jako przychód wewnętrzny) lub do Magazyn->wydania magazynowe( filtr na typ : rozchód wewnętrzny). Jeżeli w inwentaryzacji wykazałeś różnice pomiędzy komputerem a magazynem to na pewno tam coś będzie :)
Powodzenia

Dzięki wielkie !!

Nie wiem jak Wy, ale przy ilości faktur ~ 50 000 system strasznie zamula.
Dołożyłem dyski w RAID0, ale to dużo nie pomogło, stąd moje zawirowania wokół tworzenia
nowego podmiotu, gdyż z puntktu widzenia dbadmina (subiekta pomagam komuś) wiem, że tworzy on
wtedy nową bazę danych.

Czy też stosujecie takie obejścia, czy raczej inwestujecie w sprzęt ?
Jeśli tworzycie nowy podmiot, przenosicie coś poza kontrachentami i towarami ?

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję

#13 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 21 grudzień 2007 - 14:09

Niestety mam ten sam problem

Mam też ochotę na założenie nowej bazy ale jakoś nie mam na razie pomysłu, aby przenieść rozrachunki. Z resztą poradziłbym sobie. Niestety 99% faktur jest terminowych więc jest tego za dużo aby klepać ręcznie. Myk z dwoma podmiotami też nie przejdzie (czas na przełączenie się - szukanie czy rozrachunek jest w 1 czy w 2 bazie). Jakoś nie mogę znaleźć prostego sposobu sposobu. Chyba przyjdzie napisanie czegoś co wygrzebie dane z bazy i utworzy pliki xml i zrobić to za pomocą przeniesienia danych z plików xml.

A może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym ?

Chętnie wymieniłbym sie wiedzą.
Sławek

#14 fashXX

fashXX

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 162 Postów:

Napisany 04 styczeń 2008 - 17:00

Ad 1. Za pracochłonną metodę się nie zabierałem :P
Ad 2. Inwenturę robiłem z tej opcji pare razy aż tu bach, Twój pomysł może i jest logiczny tak jak mój dawno temu kiedy tak zrobiłem, ale subiekt raczej nie "myśli" logicznie ;)

Co do Twojego rozumu to chyba wszystko z nim wporzo :)

Pozdro

invoke ExitProcess, NULL

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników