Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

jaki sprzęt audio wybrać ?

• Please log in to reply
88 replies to this topic

#81 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 30 November 2007 - 18:12 PM

Witam :)

OK, HK 970...

Ale powiedzcie mi proszę, jak to wszystko razem można by było połączyć, aby odtwarzać zarówno w miarę porządnie stereo ze wspomnianego wyże HK 970, jak i filmy przy założeniu że pozostawię do nich ten AVR 145. Jest na to jakiś sposób?

Dodam, że do wspomnianych wcześniej E80, mam jeszcze w zestawie centralny, satelitki i suba tej samej firmy...

Pozdrawiam

Deem__

można tak zrobić że wzmacniacz będzie zasilał tylko frontowe kolumny a amplituner przekazywał sygnał do wzmacniacza, tylko chyba AVR 145 nie ma takiego złącza (pre-out)...
możesz je samemu zrobić, to jest chyba tylko dzielnik napięcia (zapytaj dokładnie użytkownika MaciejMM, on sobie takie coś zrobił)
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12
** Panasonic 46py8 ** HD player Ariva 110 ** Cyfra+ ** car audio by :-))))

#82 Deem__

Deem__

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 30 November 2007 - 18:23 PM

Hej

Nie, AVR 145 nie ma pre-out ...

Dzielnik napięcia mówisz? Szczerze mówiąc ten ampli jest jeszcze na gwarancji... Kino "chodzi" jak burza :) Nie wiem czy w takim razie warto ryzykować...:)

Można to jakoś zainstalować tak, aby w razie awarii podczas gwarancji nie było problemów w serwisie?

I co najważniejsze... Da radę to zrobić ktoś taki jak ja - raczej laik w tej dziedzinie.. ?

Pozdrawiam :)

Deem__

#83 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 30 November 2007 - 18:39 PM

możesz poszukać w postach użytkownika MaciejMM czy opisywał dokładnie (czy tylko wspomniał, że zrobił ;)) jak zrobił własny pre-out, nie pamiętam jednak czy opisywał dokładnie schemat, najlepiej zapytaj na priv
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12
** Panasonic 46py8 ** HD player Ariva 110 ** Cyfra+ ** car audio by :-))))

#84 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 30 November 2007 - 18:48 PM

Wykorzystując tzw. dzielnik napięcia - sygnał wychodzi z gniazd głośnikowych amplitunera kablem głośnikowym (po drodze rezystory) i wchodzi do wzmacniacza kablem RCA.
STEREO AUDIO ACADEMY PHOEBE IIS+DNM RESON/ALPHARD DA VINCI SL8+NAD C352+DA VINCI HE8CR+ARCAM DIVA CD82 KINO DOMOWE ONKYO TX-SR702e+LG DVX9700 +NEXTON M100+MAESTROII 100c+TONSIL PREMIUM S+KODA SW-1211;

#85 MaciejMM

MaciejMM

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1499 Postów:

Napisany 01 December 2007 - 00:59 AM

możesz poszukać w postach użytkownika MaciejMM czy opisywał dokładnie (czy tylko wspomniał, że zrobił ;)) jak zrobił własny pre-out, nie pamiętam jednak czy opisywał dokładnie schemat, najlepiej zapytaj na priv

dokładniej to nie mam dzielnika napięcia ;)

otóż mój układ działa następująco:
-w trybie kina domowego dźwięk idzie na 5 kolumn z amplitunera.
-kiedy włączam wzmacniacz , w jego tylnej części znajdują się gniazda , które zostają załączone po włączeniu wzmacniacza.Do tych gniaz mam podłączony przekaźnik przez który przechodzi sygnał z amplitunera i wzmacniacza ( nie naraz ale osobno )
-po włączeniu wzmacniacza ( z guzika , nie pilota ) uruchamia się przekaźnik , który przełącza sygnał z amplitunera na wzmacniacz.

układ jest dośc prosty do zrobienia i jego koszt nie przekroczy 100zł z "ładnym" pudełkiem , ale wzmaciacz musi posiadać z tyłu gniazda 230V , które są uruchamiane przez guzik lub pilota.

mógłbym zrobic to samo za pomoca dzielnika napięcia i mieć pełne pre-out ( a nie tylko w stereo ) , ale nie mam takiej potrzeby bo kino domowe jest mniej wymagające i nie potrzebuję nadrabiać basu frontowymi kolumnami , bo i tak mam mocnego suba.W stereo w ww układzie jest potężna różnica , nawet przy starym wzmacniaczu Diora WS-504B.
W kinie domowym najprostszy amplituner Panasonica SA-HE75 sprawdza się rewelacyjnie , ale to też dzięki dobrej jakości kolumnom.
KINO : ONKYO TX-SR609 , Manta DVD 051 USB + kolumny: Visaton :WS-17E x2 +SC10N, 40-22.000 90db - surrund 1x Wharfedale WH-2 89db - central + 2x Wharfedale WH-2 88db -surrund 1x SUB Dali AW-8 - 108db - prawdopodobnie najmocniejsza 20-tka na rynku :-) STEREO :DIORA WS-504B,CD 502,DVD S29 + Visaton Nac 200 +G20SC 32-25.000 - 90db Panasonic : SC-PM19 , SC-PM21 ,SV MP110 słuchawki Koss KTX PRO 1 1-TV LG 42LF75 -Full HD 2-TV- LG 29" -CRT -full wypas :-) ( DRP-pixel plus,subwoofer,100hz, wejście VGA,głośnik centralny itp.... )

#86 loczek

loczek

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 36 Postów:

Napisany 07 December 2007 - 22:57 PM

Gdy chcesz sprzęt który by świetnie wytwarzał głos z pc to ja polecam system 5.1 mam go w pokoju i dzwięk idzie świetny i za razem mogę oglondac filmy z świetnym udzwiekowieniem i efektami specjalnymi tylko do takich głośników można mieć wzmacniacz ale nie ma potrzeby wystarczy kupić karte dzwiekowa do głośników 5.1 i problem z głowy a wzmacniacz zajmuje dużo miejsca, na razie to wszystko co przyszło mi do głowy

pozdrawiam

#87 Sylwek_siwY

Sylwek_siwY

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2827 Postów:

Napisany 08 December 2007 - 09:52 AM

No tak, racja.. lepiej kupić jakieś plastikowe głośniki niż Harmana+paradigmy 8|  
Może bądź łaskaw przeczytać, że nam chodziło o sprzęt audio stereo, a nie zabawkę, która sprawdzi się w grach.
Wszystko, co dzieje się z dźwiekiem zanim pojawi się w głośnikach.
Debian user =)
Dodaj obrazekGG 8001666 (Nie odpowiadam w sprawach gier)
Zaglądnę tutaj może w 2012...
Kontakt wyłącznie na gg i itpc.

#88 xmasterx

xmasterx

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 52 Postów:

Napisany 11 December 2007 - 00:33 AM

ja mam podlaczona wierze z 2 kolumnami + dwa male glosniczki i glosniki 5.1. Dzwiek jest super. Tyle tylko ze wierza i glosnkiki 5.1 sa nie sa do sibie podlaczone jesat to na przejsciowkach

#89 robaki1978

robaki1978

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 67 Postów:

Napisany 11 December 2007 - 04:04 AM

Error,twoja ksywka pasuje do pisowni.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników