Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

jaki sprzęt audio wybrać ?

• Please log in to reply
88 replies to this topic

#21 Sylwek_siwY

Sylwek_siwY

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2827 Postów:

Napisany 19 listopad 2007 - 11:27

Co to jest ten interkorekt ? i czy trzeba go zmieniać w każdej kolumnie po długim czasie użytkowania?

Rafał kupił chyba ten inter-korekt Link

Oczywiście, nie trzeba go zmieniać, jeżeli zależy Ci na dźwięku bardziej szczegółowym, to możesz sobie takie coś kupić.
Wszystko, co dzieje się z dźwiekiem zanim pojawi się w głośnikach.
Debian user =)
Dodaj obrazekGG 8001666 (Nie odpowiadam w sprawach gier)
Zaglądnę tutaj może w 2012...
Kontakt wyłącznie na gg i itpc.

#22 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 19 listopad 2007 - 13:10

Te Magnaty bardzo mi odpowiadają bo są dość tanie i nie takie złe, ale mam pytanie czy będą one odpowiednio nadawały się tego amplitunera? Chodzi mi o to, że amplituner ma 120W a kolumna 170W (różnica 50W).

Te 2 x 120W z HK to moc znamionowa? Bo jak tak to by juz bylo super. Nawet w papierach od tych magnatow pisze ze jesli lubisz glosno sluchac muzyki to musisz se sprawic wzmak/amp o mocy przynajmniej takiej samej mocy jak kolumny. Czyli te Magnaty maja 170W RMS i z moich obliczen wynika ze jakies 128W mocy znamionowej i jak te HK ma te 120W x 2 też znamionowej to by bylo juz ekstra. Ja mam na swoim 2 x 80W znamionowej i nie ma co gadac, tez niezle on sobie radzi z tymi kolumnienkami, ale przydalo by sie chociaz te 2 x 100W znamionowej. Jesli te 2 x 120W z HK to moc RMS to troche za slabo. Jednak trzeba troche mocy zeby rozbujac te kolumny jak nalezy (takie sa moje spostrzezenia), choc moze dla ciebie to i nawet te 120W RMS by starczylo. Kazdy odbiera ta "głośnosc" inaczej. Dla mnie moze by to bylo troche za malo bo wczesniej gralem na BARDZO mocnych Diorach z subwooferem no i takie przyzwyczajenie troche zostalo do tej mocy zeby bylo jej jak najwiecej. Ale moze dla ciebie jak pisalem wyzej by wystarczylo.

Ja wczesniej kupilem je w tym sklepie za 340zl sztuka:

http://www.mastermed...onitor-1000-szt

Ale widze ze teraz stoja po 398zl!! 8| Nie musisz sie logowac w sklepie. Piszesz tylko maila z ze swoimi danymi i nr tel i tyle. Na allegro chodza takie po 1000zl, a ja wyrwalem je w tym sklepie za 775zl z wysylka wiec cena byla bardzo konkurencyjna. Teraz chyba tez jednak jeszcze jest pomimo ze kosztuja 398zl. Maja dostepne chyba czarne i wisniowe (wisnia wiele lepiej wygala w realu niz na zdjeciach).

#23 romigrabarz

romigrabarz

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 22 Postów:

Napisany 19 listopad 2007 - 15:08

Moc znamionowa to chyba to samo co moc RMS, tak?
Ten amplituner ma 120W na kanał w RMS >
http://www.mfe.pl/in...a...7706&IDP=74

120W RMS myślę, że starczy mi na styk na pomieszczenie około 6x7m.
Mówisz że 120W RMS to za mało, ale w jakim sensie? Czy te Magnaty po prostu będą za mocne do tego ampli czy wzmacniacz się przesteruje?

#24 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 19 listopad 2007 - 16:54

dajcie spokój, nie podkręcisz tego wzmacniacza nawet na 80% bo puścisz prędzej te kolumny z dymem albo membramy wyskoczą z zawieszenia niż przesterujesz wzmacniacz...
kolumny które wymieniacie mają bardzo dużą efektywność i do zrobienia olbrzymiego łomotu wystarczy im już ok 50W, 100W to szaleństwo :D
jeszcze raz wam przypomne że ja mam wzmacniacz o mocy 35W (kolumny 150W, efektywność podobna) i na połowie głośności ledwo się da wytrzymać w pokoju, na 70-80% już myślę że bałbym się podkręcać z obawy o same kolumny (patrząc na ruch membram)
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12
** Panasonic 46py8 ** HD player Ariva 110 ** Cyfra+ ** car audio by :-))))

#25 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 19 listopad 2007 - 17:41

Maestro II 180 mają 100W prawdziwej mocy znamionowej, a nie jakiejś RMS podawanej przy większych zniekształceniach.
Są to kolumny wyższej klasy od tych Magnatów, które można porównywać z tańszymi Mistralami. Mój Nad o mocy 50W na kanał, podłączony do Maestro wprawia w drżenie fotel ... u sąsiada w budynku obok. ;)
STEREO AUDIO ACADEMY PHOEBE IIS+DNM RESON/ALPHARD DA VINCI SL8+NAD C352+DA VINCI HE8CR+ARCAM DIVA CD82 KINO DOMOWE ONKYO TX-SR702e+LG DVX9700 +NEXTON M100+MAESTROII 100c+TONSIL PREMIUM S+KODA SW-1211;

#26 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 19 listopad 2007 - 19:27

Drzenie to nie wszystko. Kazdy tu pisze jak to jego sprzet gra glosno, a jak bym ci napisal ze mialem w 6m2 2 kolumny o mocy 120W znamionowej i sub o mocy 120W znamionowej to bys nawet nie uzwiezyl. Wiec se wyobraz jak glosno bylo w tym malym pomieszczeniu i jak mi piszesz o jakims drzeniu fotela to nie wiem czy plakac czy sie smiac. Monitor 1000 prawie nie wprowadzaja w drgania swojego otoczenia a graja bardzo glosno. Maja 128W mocy jak ty napisales "tej prawdziwej". Smiac mi sie chce jak chcesz porownywac je z dennymi Mistralami. Chyba jestes zapatrzony w Tonsila. Ja czytalem w A/V ze Premium powstaly do konkurencji z CHINSKIMI kolumnami wiec nie pisz ze te Magnaty sa nizszej klasy, bo nawet ich nie slyszales, a zachwalasz te Tonsile w KAZDYM watku pod niebiosa. Wiesz ze istnieja na swiecie inne marki? Magnat jest w pierwszej piatce na swiecie pod wzgledem sprzedalnosci kolumn do 5tys. Zbieraja same pochlebne opinie o swoich produktach. m.in o budzetowej serii Monitor, ktora jak na swoja cene jest najlepiej wykonanymi kolumnami i kolumnami ktore najlepiej brzmia w swojej klasie.

don> Wpadnij do mnie z tym wzmakiem 50W i zobaczymy czy membrany wyskocza. Nie wiem czy te 120W starczy. Ja mam 2 x 80W znamionowej na swoim ampie i kolumny garaja tak sobie. Znaczy graja dosc glosno ale spokojnie mozna bylo by z nich wycisnac wiele wiecej. Nawet w oryginalnych papierach od tych Magnatow pisze ze jak lubisz glosno sluchac muzyki musisz miec wzmak przynajmniej o mocy takiej jaka dysponuja kolumny. Czyli te 130W znamionowej x 2 trzeba by bylo miec.

Efektywnosc to nie wszystko. Wczesniej jak sie naczytalem tych waszych postow o efektywnosci itp tez tak myslalem, ale jak kupilem Monitor 1000 ktore maja ful efektywnosci myslalem ze nie bedzie mi potrzebny mocniejszy wzmak ale tak nie jest. A prawda jest taka ze stare Diory ktore mialem wczesniej o efektywnosci 88dB graly troche glosniej niz te magnaty, jakosc to juz inna sprwa. Wiec mozna se w d... wsadzic te wszystkie efektywnosci itp.

#27 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 19 listopad 2007 - 21:42

O proszę, jaka obiektywna opinia ...
Akurat Magnat Monitor to klasa Tonsil Mistral, Tobie bardziej odpowiadają najtańsze Magnaty - ktoś inny wybierze inną budżetówę. W cenie do 5 tyś. można kupić jeszcze Magnaty Quantum, a te brzmią już całkiem nieźle.
Rafał wiesz co to jest METAFORA? (to tak odnośnie tego drgającego fotela) ;)
STEREO AUDIO ACADEMY PHOEBE IIS+DNM RESON/ALPHARD DA VINCI SL8+NAD C352+DA VINCI HE8CR+ARCAM DIVA CD82 KINO DOMOWE ONKYO TX-SR702e+LG DVX9700 +NEXTON M100+MAESTROII 100c+TONSIL PREMIUM S+KODA SW-1211;

#28 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 19 listopad 2007 - 22:04

To ze seria Monitor Magnata jest najnizsza nie znaczy ze nalezy ja porownywac do najnizszej serii Tonsila. Bo Mistrale to calkowite dno. Jedyna w miare kolumna Tonsila to Premium ktora jest szczytem osiagniec Tonsila i ktora moze jedynie konkurowac z najtanszymi produktami takich marek jak wlasnie Magnat czy Heco. A Quantum to juz inna sprawa. Sa to jedne z najlepszych kolumn do 3 tys (o swiezej serii quantuma juz nie wspomne). Lub chociazby Altea 7 ktora rozklada np. takie Maestro 180 pod kazdym wzgledem.
Nawet gdyby Monitor byl z tej samej klasy co Mistral to co z tego? Moze inaczej. Porownajmy auta tych samych klas. Daewoo Lanosa i Audi A3. Co wybierzesz? To ta sama klasa compact, a jak wielka roznica...

#29 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 20 listopad 2007 - 01:59

Rafał jeśli te Diory miały 88db efektywności to skoro Magnaty grają ciszej to znaczy że mają niższą efektywność (a 88db to już nie jest zbyt dużo) więc tutaj wybór mocniejszego wzmacniacza (nawet takiego 100W) ma jak najbardziej sens, moje kolumny mają 91db (zmierzone), 96 wg danych tech. a to duża różnica

druga sprawa - producenci różnie oznaczają moc swoich wzmacniaczy, jeśli jest porządny wzmacniacz z dobrą rezerwą prądową to wystarczy naprawde mała moc... nie zastanawiałeś się dlaczego domowe wzmacniacze (nie estradowe) mają max po ok 110-120W ?
Rafał a do Ciebie to chętnie bym wpadł ale z Denonem PMA 900V, który ma (wg was "jedynie") 90W na kanał (przy 8 ohm), zapewniam że zmieniłbyś pogląd na temat mocy, ojjj nie takie kolumny już mu mówiły dość :D
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12
** Panasonic 46py8 ** HD player Ariva 110 ** Cyfra+ ** car audio by :-))))

#30 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 20 listopad 2007 - 05:27

To ze seria Monitor Magnata jest najnizsza nie znaczy ze nalezy ja porownywac do najnizszej serii Tonsila. Bo Mistrale to calkowite dno. Jedyna w miare kolumna Tonsila to Premium ktora jest szczytem osiagniec Tonsila i ktora moze jedynie konkurowac z najtanszymi produktami takich marek jak wlasnie Magnat czy Heco. A Quantum to juz inna sprawa. Sa to jedne z najlepszych kolumn do 3 tys (o swiezej serii quantuma juz nie wspomne). Lub chociazby Altea 7 ktora rozklada np. takie Maestro 180 pod kazdym wzgledem.
Nawet gdyby Monitor byl z tej samej klasy co Mistral to co z tego? Moze inaczej. Porownajmy auta tych samych klas. Daewoo Lanosa i Audi A3. Co wybierzesz? To ta sama klasa compact, a jak wielka roznica...

Jesteś wielkim miłośnikiem miłośnikiem Magnata - ja Tonsila. Ty chyba nigdy nie słuchałeś Maestro. Quantum to dobre kolumny (szczególnie do kina), ale Altea, a tym bardziej Monitor od Maestro nie są lepsze. Znaczna część produkcji Tonsila trafia do niemieckich domów, co nie jest bez znaczenia znając podejście Niemców do zagranicznych produktów (mają przecież sporo własnych marek, jak chociażby wspomniany cudowny Magnat, a Tonsil w Niemczech jest droższy niż u nas - Magnat jeszcze tańszy). Wspomniane Premium i nowsze Siesty nie są szczytem osiągnięć Tonsila, była seria TLC, teraz powstaje Omega, ale to i tak konstrukcje co najwyżej średniobudżetowe, bardzo dobre w swoich kategoriach cenowych, które jednak nie będą stanowiły konkurencji dla hi-endowych produktów znanych firm.

- Magnat Monitor 1000 (RMS 170 W/max 340 W, 4-8 Ohm, 92 db, 19 Hz-35 KHz).

Świetne, rzetelnie podane parametry (w MM lub w Biedronce muszą prezentować się super- fajnie) - wiele kilkadziesiąt RAZY droższych konstrukcji mogłoby tylko pomarzyć o takim paśmie przenoszenia (szkoda, że nie podano przy jakim spadku), moc RMS 170 W (dlaczego nie znamionowa?, można pokusić się o wykorzystanie takich demonów mocy do nagłośnienia lokalnego festynu - 92 db efektywności zrobi swoje, nawet jeżeli 92<88), 4-8 Ohm - pewnie łatwe obciążenie nawet dla jakiegoś słabowitego wzmacniacza.

Rafał, i tak Cię bardzo lubię, jesteś spoko gość. Ostatnio czytałem wątek na audiostereo, w którym jak LEW broniłeś honoru poczciwych Altusów 300, wychwalając przy okazji Zeusy i poniżając Jble z serii E. Zaimponowałeś mi przeogromnie. A może by tak zamienić te Magnaty na Altuski (niedługo będzie nowa wersja!) lub jeszcze potężniejsze Zeuski? ;)

romigrabarz
Przed zakupem koniecznie posłuchaj sobie dłużej jak najwięcej wygrzanych kolumn różnych producentów, wtedy będziesz wiedział czego mniej więcej szukać. Proponowałbym do listy odsłuchowej dorzucić Kody z serii Harmony (najlepiej 5000 i 5200), Jamo z serii D i E oraz Dali Blue, które wyprzedawane są teraz w bardzo dobrych cenach.

#31 Sylwek_siwY

Sylwek_siwY

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2827 Postów:

Napisany 20 listopad 2007 - 06:39

A prawda jest taka ze stare Diory ktore mialem wczesniej o efektywnosci 88dB graly troche glosniej niz te magnaty, jakosc to juz inna sprwa.

Widzisz Rafał, to jest właśnie reklama (dostępna w kolumnach za 1000zł, i za 10 000zł). 'Głośność' zależy od efektywności.

Jesteś wielkim miłośnikiem miłośnikiem Magnata - ja Tonsila.

Coś w tym jest, ale tu nie chodzi o to czy lepszy jest tonsil, czy magnat. zróbcie nowy wątek...

Jeszcze małe propos do efektywności.
Efektywność oznacza to, że kolumny wygenerują z odległości 1m XXdB o ile zostaną napędzone mocą 1W.
Średnio na kolumny o efektywności wyższej o 3dB potrzeba o połowę mniej mocy niż na kolumny o efektywności niższej o 3dB.

Co można rozumieć:
3dB więcej, to dźwięk dwa razy głośniejszy, oczywiście przy tej samej mocy.
Debian user =)

#32 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 20 listopad 2007 - 10:51

Rafał, i tak Cię bardzo lubię, jesteś spoko gość. Ostatnio czytałem wątek na audiostereo, w którym jak LEW broniłeś honoru poczciwych Altusów 300, wychwalając przy okazji Zeusy i poniżając Jble z serii E. Zaimponowałeś mi przeogromnie. A może by tak zamienić te Magnaty na Altuski (niedługo będzie nowa wersja!) lub jeszcze potężniejsze Zeuski? ;)

Przeczyaj se jeszcze raz ten watek to moze zrozumiesz sens bo chyba masz trudnosci z tym. Rozmowa dotyczyczyla pewnej kwestii, a mianowicie glosnosci ale chyba nie umiales tego wychwycic. Sorry ale jak ktos pisze ze E90 graja glosniej niz Altus 300 to mi sie smiac chce bo sluchalem tych obu skrzynek (jakosc to inna sprawa co rowniez pisalem). Zreszta czego sie spodziweac po uzytkowniku zapatrzonym w Tonsila, ktory produkuje ciagle kolumny na cudzych przetwornikach.

To ze Tonsil jest drozszy za granica to nic nie znaczy. Podpierasz sie ciagle o jakies ceny i takiego typu pierdoly, a pisma audio o twopim ukochanym Tonsilu i m.in o Premium mowia niestety inaczej, no ale jak wolisz... To ze dla ciebie graja super nie znaczy ze sa naj... bo jak narazie tylko ty to potwierdzasz.

Ja w przeciwienstwie do ciebie nie proponuje w kazdym watku Magnatow jak ty swoich Tonsili i dostrzegam na swiecie jeszcze inne marki, ale jak widze twoj post to juz wiem czego sie spodziweac "...kup tonsil Premium, albo maestro lub Siesty..." :D

Dodano 20-11-2007 10:51:36:

Rafał jeśli te Diory miały 88db efektywności to skoro Magnaty grają ciszej to znaczy że mają niższą efektywność (a 88db to już nie jest zbyt dużo) więc tutaj wybór mocniejszego wzmacniacza (nawet takiego 100W) ma jak najbardziej sens, moje kolumny mają 91db (zmierzone), 96 wg danych tech. a to duża różnica

druga sprawa - producenci różnie oznaczają moc swoich wzmacniaczy, jeśli jest porządny wzmacniacz z dobrą rezerwą prądową to wystarczy naprawde mała moc... nie zastanawiałeś się dlaczego domowe wzmacniacze (nie estradowe) mają max po ok 110-120W ?
Rafał a do Ciebie to chętnie bym wpadł ale z Denonem PMA 900V, który ma (wg was "jedynie") 90W na kanał (przy 8 ohm), zapewniam że zmieniłbyś pogląd na temat mocy, ojjj nie takie kolumny już mu mówiły dość :D

Ostatnio chcialem kupic PMA-980R ale jakos nie wyszlo. W kazdym badz razie napewno kupie cos z mocnych PMA i zobacze jak to bedzie gralo.
A jak zmierzyc efektywnosc?

Moze i te dane Monitor 1000 sa naciagniete. Ale nie mowie ze one sa ciche. Zeby, mnie ktos zle nie zrozumial. Robia naprawde duzy lomot, a bas jest konkretny, szczegolnie po zmianie dvd na cd i zmianie kabla i po wygrzaniu kolumn. Bas jest bardzo gleboki i zrobilo sie go duzo. Potencjometr mam ciagle na zero, a przy glosnosci np na godz 10 jest go az czasami za duzo. Przy godz 13 jest juz ostro, a jak patrze na wychylanie amembran nie sa zdbyt duze. Ale nie znaczy sie ze sa male. Glosnik ostro chodzi w skrzyni ale jak dam glosniej wychyla sie ona jeszcze bardziej tylko juz wtedy nie da sie sluchac bo wysokie i srednie sie rozmazuja ze wzgledu na amp.

#33 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 20 listopad 2007 - 17:37

a pisma audio o twopim ukochanym Tonsilu i m.in o Premium mowia niestety inaczej, no ale jak wolisz... To ze dla ciebie graja super nie znaczy ze sa naj... b

Premium były testowane jedynie przez Audio Video i zostały bardzo pozytywnie opisane.
A jeżeli chodzi o przetworniki, jest zupełnie na odwrót niż napisałeś, to właśnie wiele innych uznanych firm korzysta z produktów Tonsila.

#34 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 20 listopad 2007 - 17:47

Premium były testowane jedynie przez Audio Video i zostały bardzo pozytywnie opisane.

Z tym ze byly one TESTOWANE jako konkurencja dla chinskiej produnkcji.

#35 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 20 listopad 2007 - 17:57

Teraz prawie wszystko jest produkowane w Chinach, nawet wiele urządzeń hi-endowych.
A w Audio Video zestaw Premium otrzymał 5 gwiazdek na 5 możliwych (przy cenie 2000zł). Podsumowanie w rankingu:

Przemyślany, dobrze zaprojektowany system 5.0, który potrafi sprawić niespodziankę przy słuchaniu muzyki. W swojej cenie zasługuje na poważanie.

Według Rafała to bardzo kiepska opinia.

#36 Sylwek_siwY

Sylwek_siwY

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2827 Postów:

Napisany 20 listopad 2007 - 19:56

Przestaniecie wreszcie off-topować? :) Tu chodzi o wybór audio, skoro nie macie nic do dodania to wątek do zamknięcia?

Wg Mnie premium to najlepsze kolumny Tonsila, jednak po co je porównywać z innymi? O gustach się nie rozmawia, panowie :)
Debian user =)

#37 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 20 listopad 2007 - 21:23

Autor chyba zapomnial o watku tymczasowo. Jestem ciekwy na co sie skusi wkoncu.

#38 romigrabarz

romigrabarz

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 22 Postów:

Napisany 20 listopad 2007 - 22:25

Autor nie zapomniał o wątku, tylko obserwuje waszą debatę zamiast doradztwa :)
Ampli każdy wie już jaki wezmę, a kolumny na pewno posłucham jak grają zanim je kupię. Ostatecznie zastanawiam się tylko między dwoma: Tonsil Maestro II 180 i Magnat Monitor 1000. Inne jak Jamo, Koda, Dali Blue czy JBL są bardzo dobre jakościowo, ale nie stać mnie na taki wydatek... Magnaty mają dość wysokie parametry jak na cenę 400 zł. Oczywiście dopuszczam myśl, że te parametry mogą być zawyżone, ale zanim je kupie to najpierw posłucham, aby ocenić także jakość.

Jak narazie będę to brał z tych sklepów:
Amplituner > http://www.megahz.co...o/_info/?id=300
Kolumny > http://www.avmania.p...roducts_id=1681

Jeżeli ktoś zna tańsze, lepsze sklepy to proszę o linka :)

#39 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 20 listopad 2007 - 22:41

Wez jeszcze pod uwage Jamo S708. Kosztuja jakies 1000zl a parametry tez maja niezle. Wkoncu woofer 25cm moze narobic zamieszania. Jak masz gdzie posluchac to sprawdz jak sie sprawuja.
Troche tansze i tansza wysylka:
http://www.mastermed...onitor-1000-szt

#40 romigrabarz

romigrabarz

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 22 Postów:

Napisany 20 listopad 2007 - 23:33

Tylko te Jamo S708 raczej się spalą jak mocno dowalę na wzmacniaczu z mocą 120 RMS. One maja aż 200W RMS !
Jeżeli chodzi o Tonsila to nie chcę brać Premium, bo maja jedynie 70W RMS; za mało dla mnie jak do tego wzmacniacza...
Nie kupię na pewno kolumn (dwóch) droższych niż 1200 zł. Za jedną kolumnę mogę max dać 600 zł.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników