Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

HP Pavilion dv6000

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 rafek93

rafek93

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 25 Postów:

Napisany 09 November 2007 - 22:03 PM

Witajcie!!

Mam notebooka firmy HP model Pavilion dv600. Fabrycznie jest zainstalowany Windows Vista, lecz system ten dość często doprowadza mnie do szału. W związku z tym mam pare pytań. Chciałbym zainstalować Windowsa XP Proffesional/Home. Czy przemiana systemu poprawi szybkość systemu, czy będę miał problemy ze sterownikami oraz czy jest taka opcja że wentylator będzie chodził ciszej(obecnie chodzi jak traktor).
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam, rafek93!!

#2 Casper256

Casper256

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 11 November 2007 - 18:05 PM

Siema, laptop zacznie Ci śmigać szybciej pod xp to fakt, ale instalacja sterowników to już nie lada problem - hp poleciał sobie w kulki i nie zrobił większości sterowników pod xpeka, więc trzeba ich szukać ma stronach producentów poszczególnych podzespołów i tu znowu zaczynają się problemy bo jeśli zainstalujesz nie odpowiedni sterownik później są problemy z zainstalowaniem właściwego (ponoć nawet kolejność instalowania odgrywa role ;) ). Dlatego jeśli nie masz wystarczająco dużo cierpliwości sugerowałbym zainstalować od nowa viste (może być dowolna kopia z p2p tylko wpisz oryginalny kod z pod lapa) bez wszystkich śmieci od hp. Lapciak śmiga wtedy całkiem przyzwoicie i zero problemów z instalacją.
Pozdro

#3 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 40386 Postów:

Napisany 11 November 2007 - 18:10 PM

Tu masz wszystkie stery, ale sprawdzaj w opisach sterów czy nadają sie pod XP ?
http://h10025.www1.h...r...155&lang=en
wpierw zgromadż wszystkie potrzebne, potem instaluj.

do wyboru wersje:
» HP Pavilion dv6000 CTO Notebook PC
» HP Pavilion dv6000t CTO Notebook PC
» HP Pavilion dv6000z CTO Notebook PC
http://h10061.www1.h...?...&submit.y=0

[color=#0000ff;]Linkman M-24[/color]

#4 rafek93

rafek93

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 25 Postów:

Napisany 11 November 2007 - 22:30 PM

A czy ktoś zwas ma zainstalowanego Windowsa XP na HP dv6000? Jakie mieliście problemy ze sterownikami?

#5 GośćCzapla_*

GośćCzapla_*
  • Goście

Napisany 21 November 2007 - 12:12 PM

Ja mam taki sam sprzęt jak Ty, i wgrałem sobie XP. Problemu nie było ... musisz sciągać sterowniki pod HP PAVILLION dv6000t CTO Notebook PC.
Działa Wireless, Blutooth, jedyne czego nie potrafie znaleść to QuickPlay więc ten program mi nie działa, a c sie z nim wiąże, przyciski dotykowe. Nie potrafie również zainstalować kamerki (może to dla tego, ze nie mam Quick Play`a). A jeśli chodzi o wentylator i temperatury... To szału nie ma. Dalej się dzikus włącza i szaleje dość głośno. Już mnie to troszke wkurza, i mam zamiar zadzwonić do serwisu i ewentualnie go oddać.
Pozdrawiam:)

#6 rafek93

rafek93

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 25 Postów:

Napisany 23 November 2007 - 12:24 PM

A czy ktoś inny miał jeszcze problemu z QuickPlayem?? Czy może ktoś znalazł sterowniki na niego jeśli tak to poproszę link ze sterami.

#7 marcin-hp

marcin-hp

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 07 December 2007 - 12:48 PM

witam panowie.

to co mnie cieszy to to ze nie jade na tym pier... wozku sam, widac nie ja jeden wypowiedzialem viscie wojne, niestety to co mnie martwi to to ze tez nie ja jeden te wojne narazie przegrywam. co za zjeb... swiat! kupujesz kompa pierwsza klasa wieziesz do polski, a tu na miejscu okazuje sie nowy miodzio systemek na rozruch potrzebuje bez mala 10 min, nie zapamietuje ustawien, robi widly z igly, wywala co chwile bledy jakich wczesniej na xp nie bylo i notorycznie zadaje przy byle okazji to wkur... pytanie "czy jestes pewien" a co ja? psychiczny jestem? jesli to sposob na unikniecie machinalnych bledow to zwylke "ok" go nie rozwiaze, co najwyzej wkurzyc moze. wspolpraca z hp.com\support ukalda sie narazie tak ze wymieniamy uprzejme mejle w ktorych wynika ze nowa linia pavilion zostala zaprojektowana z mysla o viscie a pod xp moze nie byc wszystkich sterow [o czym dobrze wiecie] nawet jeden kur... ster od dzwieku moze czlowieka wylaczyc jak narazie na tydzien z sensownego uzytkowania kompa. co za zjeb... pomysl zeby stworzyc kompa pod wylacznie jeden system, strach pomyslec coby bylo gdyby ktos chcial linuxa. nie znam sie na tym ale nerwy mnie roznosza. chyba wystosuje okraszona pluralizmami note do szanownego hp o tym jak oceniam ich obsluge klienta, ktos im powiniem sprawe wytoczyc o brak takich podstaw. bo z tego co widze jednak sporo nas alergicznie reaguje na ten nowy systemik. opisze troche moj problem. otoz nie dalo rady wylaczyc sata z poziomu biosu u mnie, bo ta wersja nie wiedziec czemu jest strasznie uboga i takiej opcji nawet nie ma, chce ja uaktualnic [o co tez z hp.com tocze boje]. instalacja powiodla sie za chyba 15 razem po zintegrowaniu sterownikow z dyskiem instalacyjnym win xp. no i niby wszystko pieknie dziala poza tym kur... jeb... dzwiekiem. sorry za populizmy ale czasem nawet zdystansowany od problemow czlowiek nie moze sie opanowac. dzwieku nie ma. nie ma tez urzadzenia ktore ten dzwiek nogloby generowac czy chodzby przyjac sterownik sciagniety, a jakze, z hp.com\support. wiem ze najpierw powinienem zainstalowac magistrale a dopiero pozniej wlasciwy driver, ale probowalem juz wiekszosci dostepnych na forach rozwiazan i nic. tak sie zastanawiam...niektorzy wskazuja konkretna kolejnosc instalacji sterownikow, ale czy chcac przywrocic jedynie dzwiek musze od nowa cudowac z prockiem, modemem, grafa...??? bo wg tamtych porad te wszystkie komponenty sa zupelnie wymieszane. jako zrodlo dzwieku wskoczylo mi bluetooth i praktycznie nie mam mozliwosci znienienia go na inny [szare pole] za to w menedzerze uradzen problem jest widoczny jedynie przy karcie sieciowej, czy to moze byc zwiazek? juz z sil opadam... a w ogole co to za numer jest z tym quickplayem? na stronie jest opis ze to rozruch cd/dvd bez uruchamiania windowsa, ale to chyba blad w druku, bo u mnie to w mniej cudowny sposob dzialalo...bo teraz oczywiscie nie dziala, czy to spododowane wylacznie brakiem dzieku? bo ci z was ktorzy maja glos tez narzekaja na brak quickplaya, a ten sam opis na stronie uzaleznia jego instalacje od posiadania recovery disc...ktora to mozliwosc u mnie skreslil przedwczesny format, ale to i tak by byla wersja pod viste.

sukces!!! udalo sie ale latwo nie bylo. wrzuccie w googe`a haslo "Driver Pack For The DV95XX Series" [nie pamietam niestety konkretnej strony] u mnie to poszlo na laptopie dv 6500. zrobcie DOKLADNIE jak mowi instrukcja i...dzwieku nadal nie bedzie. ale teraz ossylam do managera urzadzen, ktory to w moim przypadku wykryl blad z...karta sieciowa. kazcie mu zlokalizowac sterownik z zasobow windowsa [SP2] i...nagle wykryje urzadzenie UAA:) jak to moze byc powiazane to nie mam pojecia, grunt ze dziala, wspolczuje informatykom jesli cala ta wiedza jest rownie nieklarowna. aha! agent dzwieku jest wyciszony, wystarczy podglosnic glowny dzwiek i dziala:)

#8 Leeshu

Leeshu

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 07 December 2007 - 16:21 PM

Z początkiem tego roku kupiłem Paviliona dv6000 z systemem XP. Celowo się spieszyłem, bo już tydzień później miały lecieć tylko egzemplarze z Vistą. Panowie... tu nie jest problem systemu tylko faktu, że Pavilion dv 6000 to bajzel na kółkach - nieporozumienie jakich mało. Dla właścicieli nowiutkiego sprzętu rada: pozbyć się jak najszybciej póki jeszcze działa. Egzemplarze z tamtego okresu miały także wadliwe Wi-Fi, do czego HP nie przyznawało się ponad rok. W końcu uznali, że przy kilku tysiącach listów od niezadowolonych klientów należy jednak skapitulować. Problem ofircjalnie stwierdzili i podobno wyeliminowali. Nie zmienia to faktu, że reszta i tak się sypie:

- DVD
- wireless HP laser Mini Mouse
- dźwięk
- karta graficzna

Taka kolejność usterek była w moim przypadku. Wi-fi padło przed kartą graficzną. W sumie po trzech miesiącach komputer nie nadawał się do użytku. Ważną informacją jest fakt, że moja opinia nie wynika jedynie z mojej złości. Jest oparta na danych z serwisów, oraz na podstawie kontaktów z właścicielami tego sprzętu.

#9 Songokuu

Songokuu

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 12 December 2007 - 18:35 PM

Ja też mam Paviliona DV6000T z Windows XP Home (core duo 1,74, 1GB ram, GeForce Go7400) kupiony w USA w październiku 2006 - wiec mam go juz ponad rok i to w dodatku intensywnie używany i wszystko działa bez problemów.

Co do QuickPlay to sprawa jest bardziej skomplikowana bo to coś ma swoja ukrytą 1GB partycje o nazwie X: i jest na końcu dysku twardego. Na tej partycji jest Windows XP Embeded i to on staruje QuickPlay. Osobno jest QuickPlay dla Windows i jeszcze QuickPlay Buttons do obsługi przycisków.
Ale w necie wszystko jest jak będę miał czas to podeśle kilka linków.
Aha jak ktos przechodzi z Visty na XP to nie wiem czy nie powinien zmienić BIOS bo z tego co wiem Vista ma inny niż XP - ale tego nie jestem pewien.
Na pewno pod Vistą QuickPlay nie startuje bez wcześniejszego uruchomienia systemu co w XP jest możliwe.

#10 KoPi

KoPi

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 20 Postów:

Napisany 13 December 2007 - 12:03 PM

Wy chyba macie problem ze swoimi konkretnymi modelami. Sprzedaje HP ki od dłuższego czasu, czasem przeinstalowuje je, dokładam sterowniki itp i nie widze w tym jakichś strasznych problemów.

Dodatkowa informacja sterownika do kamerki nie ma na stronie HP :) Żeby ona zadziałała trzeba ściągnąć dwa pliki (jeżeli pod XP) jeżeli pod Viste tylko jeden, ale na pewno nie ze stron HP

#11 rafek93

rafek93

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 25 Postów:

Napisany 15 December 2007 - 18:03 PM

To jakbyź mógł to podeślij, a czy u was pod XP jest wyższa wydajność niż pod Vista??

#12 areqqq

areqqq

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 24 January 2008 - 18:40 PM

Witam, mam podobny problem z tym ze innych sterownikow nei moge zainstalwoac bo niema. Komputer nei wykrywa zadnych połączeń sieciowych, choć internet działa.

#13 HP Pavilion *dv6000*

HP Pavilion *dv6000*

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 07 June 2008 - 07:42 AM

Witajcie mam te same problemy co wy z Vista :P ale dodatkowym moim problemem jest to ze mam blokade gdzies ze nie mozna zainstalowac innego systemu w trakcie instalacji XP nie wykrywa dyskow, wiecie co zrobic z tym fantem? z gory dzieki

Dodano 07-06-2008 08:42:29:

Witajcie mam te same problemy co wy z Vista tongue.gif ale dodatkowym moim problemem jest to ze mam blokade gdzies ze nie mozna zainstalowac innego systemu w trakcie instalacji XP nie wykrywa dyskow, wiecie co zrobic z tym fantem? z gory dzieki

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników