Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
* * * * * 2 Głosów

Tutorial Windows XP na HP Pavilion dv6670ew

• Please log in to reply
99 replies to this topic

#1 studzinek

studzinek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 05 November 2007 - 00:51 AM

Postanowiłem napisać porosty tutorial jak zainstalować Windows XP na HP Pavilion dv6670ew ponieważ nigdzie na forach nie ma porządnej listy sterowników razem z kolejnością ich instalowania i ogólnie panuje wielki bałagan. W rezultacie ta lista sterowników powstała dzięki porównywaniu konfiguracji sprzętowej różnych laptopów HP oraz programowi Everest i stronom producentów sprzętu. (Poza sterownikami do Nvidi (pomogło Google znajdując stronę laptopvideo2go) i integrowanymi z płytą sterownikami kontrolera dysku (pomógł marianw88 z tego forum w innym wątku dot. tego modelu)).

Uwaga: Testowane na Windows XP Pro + SP2 32bit

Listę należy rozumieć następująco:
oryginalna nazwa pliku (pod jaka sterownik występuje w internecie) <> waga <> opis <> przy jakim modelu się znajduje i dodatkowy opis

Przed instalacja Windows XP trzeba pobrać sterowniki kontrolera dysku:
opis wzięty z: https://forum.idg.pl...howtopic=111466
Pobieramy http://www.versiontr...info/win/133029
AHCI_Intel ICH8 Sata AHCI driver_v7.0.0.1020_Vista.zip <> 476KB <> sterownik kontrolera dysku.

Przy pomocy programu nLite należy dodać sterownik (z katalogu x86) do płyty z Windowsem xp (wybieramy pojedynczy sterownik, plik iaahci.inf i z listy wybieramy odpowiedni sterownik (w testowanym urządzeniu zadziałał Intel® 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller (Mobile ICH8M-E/M) tak samo jak u marianw88 ).

Uwaga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Możliwe ze metoda zaprezentowana w tym wątku tez będzie działać (nie wymaga edytowania płyty z widnowsem) i chyba jest trochę prostsza ale nie była testowana:
http://forums1.itrc....338346 28353475
w skrócie:
1.wyłączamy sata w biosie
2.instalujemy windowsa
3.instalujemy sterowniki do kontrolera (chipsetu)
4.włączamy sata w biosie
5.czekamy aż nowy sprzęt zostanie zainstalowany i korzystamy z windowsa xp:)

Poza tym pobieramy sterowniki do sprzętu które należy zainstalować już pod windowsem.

Sterowniki które należy pobrać:

Chyba wszystkie z tych sterowników można znaleźć przy pomocy Google wpisując np sp32883.exe jako frazę do wyszukania. Sterowniki na stronach HP maja indywidualne numery (oznaczające typ i wersje) wiec jeśli nawet sterownik będzie przy innym modelu to na pewno będzie to ten który ma być:) zalecam więc tę metodę szukania:)

sp32883.exe <> 39,3 MB <> Software and Drivers for HP Integrated Module with Bluetooth Wireless <> dv6000 CTO

sp33413.exe <> 2,24 MB <> Ricoh 5-in-1 Card Reader Driver <> dv6000 CTO

sp33867.exe <> 54,2 MB <> Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio <> dv6000 CTO

sp34794.exe <> 2,58 MB <> HP Software Update <> dv6670ew

sp34796.exe <> 14,2 MB <> HP Quick Launch Buttons <> dv6670ew

sp35041.exe <> 5,22 MB <> HP 1.3-Megapixel Webcam for Notebook PCs Version 326.7.0315.11 Release Date 2007-06-01 <> pobrane z ogólnego technical support

sp35444.exe <> 16,9 MB <> Synaptics Touchpad <> dv6670ew

sp35640.exe <> 11,5 MB <> Bioscrypt VeriSoft Access Manager <> pobrane z ogólnego technical support. Uwaga: wersja dla Visty ale działa tez pod XP wiec wszystko ok.

sp35741.exe <> 7,41 MB <> AuthenTec Inc. AES2501 Fingerprint Sensor Vista ale podobno działa z XP <> dv6670ew Uwaga: wersja dla Visty ale działa tez pod XP wiec wszystko ok.

Sterowniki z innych stron:

Karta graficzna:
NVidia nie udostępnia sterowników do kart mobilnych (tzn brakuje identyfikatorów kart mobilnych w pliku nv4_disp.inf) dlatego powstała strona http://www.laptopvideo2go.com/ można tam znaleźć sterowniki do rożnych kart graficznych oraz pliki *.inf z dopisanymi ID tak żeby wykryły kartę i pozwoliły się zainstalować. nv4_disp.inf

Wchodzimy wiec na stronę:
http://www.laptopvideo2go.com/

Dzięki informacji od cyklon04 w tej wypowiedzi: kliknij
Problemy powodowała starsza wersja sterownika do karty nvidia.
Zamieszczam nowe linki do sterowników do karty nvidii które rozwiązują problemy z hibernacją i stanem wstrzymania:

Wchodzimy na poniższą stronę
http://www.laptopvid...showtopic=16154
i pobieramy:

1) Driver:
16909.exe <> 36.91 MB <> (jest to najprawdopodobniej rozpakowany oryginalny sterownik (instalator) i spakowany ponownie w samorozpakowujące się archiwum 7z)

2) Modded INF:
nv4_disp.inf <> 99,3 KB <> informacje instalatora z dopisanymi kartami mobilnymi.

Uwaga: Po rozpakowaniu sterownika należy zamienić znajdujący się tam plik nv4_disp.inf na ten pobrany z drugiego linka!!!! W przeciwnym wypadku podczas próby instalacji sterownika pokaże się komunikat że nie znaleziono pasującego sprzętu i sterownik nie zainstaluje się.

Uwaga: Spotkałem się z następującym problemem na samym końcu instalacji sterownika: instalator zamiast wyświetlić pytanie czy chcemy uruchomić ponownie komputer teraz czy później powoduje zawieszenie się systemu. W takiej sytuacji należy po prostu zresetować komputer. Po ponownym uruchomieniu nowy sterownik będzie działał normalnie.

Chipset:
INF_AllOS_8.4.0.1016_PV_Intel.exe <> 2,29MB <> Intel Chipset Software Installation Utility 8.4.0.1016

Plik ten występuje na stronie intela pod następująca nazwa:
infinst_autol.exe <> 2,29MB <> INF Update Utility - Primarily for Intel® 3, 900 Series Chipsets.

Uwaga: Są to te same pliki. Podałem obydwie nazwy w celu łatwiejszego znalezienia. (pobieramy tylko jeden z nich)

Karta bezprzewodowa Intel 3945ABG:
V11.1.1.0_XP_DRIVERS.ZIP <> 6,45 MB <> sterownik kart bezprzewodowych intel

Modem Motorola:
Windows_SM56_6.12.07_DFV.zip <> 4,94MB <> sterownik do wbudowanego modemu Motoroli

Karta przewodowa Realtek RTL8139/810x:
Driver_5673_XP_1022.zip <> 198 KB <> sterownik do przewodowych kart sieciowych Realtek.

Karta dźwiękowa Realtek alc268:
WDM_R180.exe <> 24,7MB <> Realtek High Definition Audio 1.80 Windows 2000XP2k3.

Kolejność instalacji sterowników:

0. włączamy przełącznikiem wifi.
1. chipset>>infinst_autol.exe
2. restart systemu.
3. nvidia ForceWare X 165.01 for Windows XP2K 32bit (zmodyfikowany nv4_disp.inf)
4. restart systemu.
5. sp33867.exe Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
6. restart systemu.
7. Dźwięk Realtek alc268>>WDM_R180.exe Realtek High Definition Audio 1.80 Windows 2000XP2k3
8. restart systemu.
9. przez menadżera urządzeń instalujemy kontroler Ethernet >>Driver_5673_XP_1022 przez menadżera urządzeń (sam wybiorę sterownik do zainstalowania, przeglądaj, wybieramy Netrtlx.ini, wybieramy z listy Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC.) Instalujemy na siłę (Windows będzie krzyczał że ten sterownik nie jest do tego sprzętu.)
10. Intel PROWireless>> [V11.1.1.0_XP_DRIVERS.ZIP]>>uruchamiamy instalator DPInst32.exe
11. Windows_SM56_6.12.07_DFV.zip Motorola Modem Driver>>ssetup.exe
12. sp32883.exe Software and Drivers for HP Integrated Module with Bluetooth Wireless
13. sp33413.exe Ricoh 5-in-1 Card Reader Driver
14. restart systemu.
15. sp34794.exe HP Software Update
16. sp34796.exe HP Quick Launch Buttons
17. wyszukujemy przez kreatora sterownik (automatycznie). w tych kreatorach co wyskoczyły
18. restart systemu.
19. sp35041.exe HP 1.3-Megapixel Webcam for Notebook PCs Version 326.7.0315.11 Release Date 2007-06-01
20. sp35444.exe Synaptics Touchpad
21. restart systemu.
22. sp35741.exe AuthenTec Inc. AES2501 Fingerprint Sensor Vista
23. restart systemu.
24. sp35640.exe Bioscrypt VeriSoft Access Manager Vista
25. restart systemu.
26. Wchodzimy do menadżera urządzeń i klikamy prawym na Pcidevice które jest z żółtą ikona (nie działa poprawnie) i wybieramy aktualizuj i automatyczne wyszukiwanie sterowników
27. Pokaże nam się sporo źle lub nie zainstalowanego sprzętu ale po chwili system sam je zainstaluje poprawnie i wszystko poznika.
28. Restart systemu w momencie jak już nie mamy żadnych żółtych ikon w menadżerze urządzeń

Podziękowania dla Wota za udostępnienie sprzętu:) Pozdro.

#2 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 40386 Postów:

Napisany 05 November 2007 - 04:33 AM

Brawo! :kufel:
Dla userów innych Pavilion'ów, poradnik (plik PDF): HP Pavilion Notebook PC User's Guide
http://h10032.www1.h...al/bpi04347.pdf

[color=#0000ff;]Linkman M-24[/color]

#3 cyklon

cyklon

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 08 November 2007 - 14:41 PM

witam wiec wlasnie czytam twojego posta studzinek i juz w poczatkowej fazie dopadł mnie problem "Przy pomocy programu nLite należy dodać sterownik (z katalogu x86) do płyty z Windowsem xp (wybieramy pojedynczy sterownik, plik iaahci.inf i z listy wybieramy odpowiedni sterownik (w testowanym urządzeniu zadziałał Intel® 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller (Mobile ICH8M-E/M)" W nLite pojawia sie error przy dodaniu It impossible to convert "sciezka" into an ASCII short path i d*** nie wiem co zrobic

Dodano 08-11-2007 14:41:57:

błąd pokazuje sie tylko w wersji programu 1.4 trzeba pobrać wersję 1.0.1 final i dysk rusza pozdr

#4 studzinek

studzinek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 10 November 2007 - 20:23 PM

problem leży w Twojej instalacji nlite. (może niewłaściwa (za stara) wersja .net framework lub coś podobnego) ponieważ w moim przypadku korzystałem z nLite-1.4.rc2 i wszystko było ok.

#5 clonypl

clonypl

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 14 November 2007 - 12:01 PM

Witam. Tutorial sprawdził się na laptopie HP dv9690ew . Dwie róznice to:

Karta przewodowa Realtek RTL8168/8111:
Driver _5680_XP_1030.zip <> 181 KB <> sterownik do przewodowych kart sieciowych Realtek.

oraz

Karta bezprzewodowa Intel 4965AGN:
11.5.0.0_xDrivers.zip <> 6,70 MB <> sterownik kart bezprzewodowych intel

Pozdrawiam wszystkich użytkowników pawulonów :)

#6 dimsim

dimsim

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 24 November 2007 - 09:18 AM

witam na forum.
rowniez skorzystalem z owego tutorialu i musze powiedziec ze poszlo elegancko na hp dv9590ed :) dzieki
jednak mam problem. z klawiszy multimedialnych dzialaja tylko mute i volume. przewijanie w lewo, prawo, play/pause, stop, dvd i ten pierwszy guzik nie dzialaja wogole.
dodatkowo na pilocie jest mniej wiecej to samo.
czy macie jakis pomysl ktory sterownik zainstalowac i czy wogole beda one dzialaly na xp?

pozdrawiam
maciek

#7 Mayonez

Mayonez

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 24 November 2007 - 14:38 PM

Witam
Ja niestety mam problem z zainstalowaniem Kontroler-a Ethernet-u na Pavilionie dv 9207us próbuje już kilka dni i nic. Cała reszta idzie bez problemowo.

Jak próbuje instalować kartę z tych sterów co pisaliście w ten sam sposób to dochodzę tylko do momentu wybierania sterownika z określonej lokalizacji i jak wybieram "Netrtle" wyskakuje okno "W podanej lokalizacji nie ma informacji o używanym sprzęcie".

Nie wiem co jest nie tak, może karta sieciowa jest inna. Może wy wiecie jaki ster do niej miał by iść .
Był bym bardzo wdzięczny.

Dodano 24-11-2007 14:38:51:

O Bosze mam Nareszcie
Pavilion dv 9207 us

tam jest ster do Kontroler Ethernet
można go też znaleźć na google za pod nazwą sw33574

#8 wojtko3

wojtko3

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 24 November 2007 - 16:28 PM

Witam

Zastosowałem się do wskazówek z tego turtorialu i niestety nie udało mi się zainstalować Windows XP. Instalacja przebiega pomyślnie dysk jest wykrywany, ale w momencie pierwszego uruchomienia wyskakuje jakiś komunikat na niebieskim tle i komputer się restartuje . Nie mogę wogóle uruchomić systemu.
Mój laptop to HP Pavilion dv6625ew.

Bardzo proszę o pomoc co może być nie tak

Mój nr. gg 4254056

Pomóżcie

#9 czarnyblack

czarnyblack

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 28 November 2007 - 08:01 AM

Witam
Ja niestety mam problem z zainstalowaniem Kontroler-a Ethernet-u na Pavilionie dv 9207us próbuje już kilka dni i nic. Cała reszta idzie bez problemowo.

Jak próbuje instalować kartę z tych sterów co pisaliście w ten sam sposób to dochodzę tylko do momentu wybierania sterownika z określonej lokalizacji i jak wybieram "Netrtle" wyskakuje okno "W podanej lokalizacji nie ma informacji o używanym sprzęcie".

Nie wiem co jest nie tak, może karta sieciowa jest inna. Może wy wiecie jaki ster do niej miał by iść .
Był bym bardzo wdzięczny.

Dodano 24-11-2007 14:38:51:

O Bosze mam Nareszcie
Pavilion dv 9207 us

tam jest ster do Kontroler Ethernet
można go też znaleźć na google za pod nazwą sw33574

Mayonez, a jak poradziles sobie z problemem szumów na karcie tv? Bo u mnie znajduje obraz, ale na kazdym programie szumi. ; / Moze ty, albo ktos inny wie jak sobie z tym poradzic ?

A moze ty wiesz

#10 Nehesi

Nehesi

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 28 November 2007 - 18:29 PM

Witam
Mam laptopa pavilion dv9623cl wszystko byłoby super bo system win xp moge zainstalowac bez problemu ale jest problem ze sterownikami nie moge znalezc odpowiednich sterowników do Chipsetu, karty graficznej, karty dzwiękowej, karty sieciowej przewodowej i radiowej i do modemu reszta działa bylby ktos uprzejmy i mi pomógł ???

#11 adam26760

adam26760

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 30 November 2007 - 23:38 PM

Witam. Wiem że już podobny temat na forum kiedyś był jednak nie moge sobie sam poradzić z instalacją XP na Hp Pavilion dv6670ew (fabrycznie wgrany Windows Vista Home Premium 32-bity). Mianowicie napisze krok po kroku co robie:
1. Ściągnąłem AHCI_Intel ICH8 Sata AHCI driver_v7.0.0.1020_Vista.zip <> 476KB <> sterownik kontrolera dysku ze strony http://www.versiontr...info/win/133029
2. Ściągnąłem program nLite-1.4.rc2 polski, zainstalowałem i teraz co mam zrobić w opcji: Lokalizowanie instalacji Windows? jest opcja przeglądaj, wsadziłem płyte z Windowsem XP proffesional SP1 oryginalną, którą dostałem wraz ze starym laptopem Fuijtsu Siemens. (czy jak cos dodam na plycie to jej nie popsuje? Jeśli jest to Windows XP do laptopa FSC to bedzie mi normalnie chodził na HP? )Wiem że dalej należy dodać sterownik (z katalogu x86) do płyty z Windowsem xp (wybieramy pojedynczy sterownik, plik iaahci.inf i z listy wybieramy odpowiedni sterownik Intel® 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller (Mobile ICH8M-E/M). Tylko jak to zrobić? Powiedziałby mi ktoś krok po kroku? robie to poraz pierwszy i nie moge dać sobie rady. Jak utworze nowy pusty folder to przez jakiś czas napisane jest KOPIOWANIE i wyskakuje komunikat "Błąd danych CRC"
3.Przypuśćmy że sobie z tym poradzimy następnie co robić? Włoże dysk z windowsem XP do kompa, zrobie restart systemu Vista, jak uruchomie kompa od nowa pójdzie sama instalka od XP ? Czy w biosie trzeba coś kombinować? Jeśli tak to krok po kroku co robić ?
4.Jeżeli pójdzie instalka z XP to dalej chciałbym sformatować dysk twardy, tylko mam pytanie bo fabrycznie miałem dysk 160 GB z tym że był podzielony na partycje 150 GB i 10 GB dysk twardy HP RECOVERY, co zrobić z tym HP RECOVERY? on musi zostać? Chciałbym go usunąc i podzielić dysk na nowe partycje, na system XP ze 40 GB a reszte na drugi dysk. Dodam że robiłem płytke RECOVERY MANAGER, i nagrałem system Vista na 2 płytach DVD(wrazie czego, jakbym później chciał wrócić na Viste :lol: )
5.Następnie musze pobierać sterowniki do sprzętu które należy zainstalować już pod windowsem XP. tzn w googlach wpisywać nazwy tych sterów np: sp32883.exe itp ....
6.Następnie postępuje zgodnie z wątkiem https://forum.idg.pl...p;#entry1024924

Bardzo prosze o pomoc i poradę czy wszystko będzie mi dobrze funkcjonować pod XP bo na tej Viście to nerwicy człowiek dostaje, niby dobry sprzęt a chodzi ... :(
Dzięki i pozdrawiam

#12 Encantadora

Encantadora

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 01 December 2007 - 00:31 AM

Witam :)

Zrobiłam wszystko zgodnie z tutorialem (mam Pavilion dv6670 ew) i ... właśnie piszę pierwszego posta w nowym/starym systemie Win XP :D

Ogromnę dzięki Studzinek - jesteś wielki :lol2:

Jedyny problem to instalacja grafiki - niestety www.laptopvideo2go.com nie działa od wczoraj i w związku z tym nie mam nv4_disp.inf.
Te które znajdują się w sieci to jakaś inna /mniejsza/ wersja i NVidia nie hula :(

Jeśli ktos ma zapisany nv4 na dysku to byłabym wdzięczna za podesłanie. Ewentualnie jeśli ktoś wie jak zainstalować grafikę w inny sposób to poproszę o przepis :)

#13 adam26760

adam26760

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 01 December 2007 - 10:56 AM

Witam :)

Zrobiłam wszystko zgodnie z tutorialem (mam Pavilion dv6670 ew) i ... właśnie piszę pierwszego posta w nowym/starym systemie Win XP :D

Ogromnę dzięki Studzinek - jesteś wielki :lol2:

Jedyny problem to instalacja grafiki - niestety www.laptopvideo2go.com nie działa od wczoraj i w związku z tym nie mam nv4_disp.inf.
Te które znajdują się w sieci to jakaś inna /mniejsza/ wersja i NVidia nie hula :(

Jeśli ktos ma zapisany nv4 na dysku to byłabym wdzięczna za podesłanie. Ewentualnie jeśli ktoś wie jak zainstalować grafikę w inny sposób to poproszę o przepis :)

Encantadora pomogłabyś mi pisząc krok po kroku jak robiłaś w nLite obraz płyty z windowsem ? dalej nie wiem co robić, bo jeszcze nie doszedłem do dalszych kroków, ale mam nadzieje że dam sobie rade, znalazłaś może ten plik nv4_disp.inf? ja wczoraj też próbowałem go ściągnąć ale niestety nigdzie go nie ma, myśle że ktoś kto go kiedyś ściągał podeśle :rolleyes: . Formatowałaś ten dysk HP RECOVERY? Jeśli masz troszke czasu i chęć to opisz to co robiłaś krok po kroku bo nie wiem czemu ale Vista na tym sprzęcie powinna śmigać a mi sie odpala 10 minut a potem jak juz wszystko sie poodpala to i tak komp sie muli jak nie wiem :< Z góry dzięki i pozdrawiam

#14 ongstr

ongstr

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 03 December 2007 - 11:01 AM

Witam Serdecznie, niestety strona www.laptopvideo2go.com ciągle nie działa od 2 dni walczę z kartą graficzną. Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada i może przesłać plik nv4_disp.inf?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

#15 wojtko3

wojtko3

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 03 December 2007 - 11:26 AM

Witam

Mnie po długim i ciężkim boju udało się wreszcie postawić XP na HP Pavilion dv6625ew.

Widzę, że dużo osób ma problem ze ściągnięciem plika do grafiki piszcie na gg jakie macie maile to Wam podeślę.

P.S. Turtorial wykorzystałem w 50 % z reszta nie było problemów.

Jest super

#16 ongstr

ongstr

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 03 December 2007 - 12:03 PM

Witam, czy mogę prosić o przesłanie plik nv4_disp.inf do HP Pavilion 6670 na adres ongstr(małpa)o2.pl

Pozdrawiam

#17 Encantadora

Encantadora

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 03 December 2007 - 14:12 PM

"Encantadora pomogłabyś mi pisząc krok po kroku jak robiłaś w nLite obraz płyty z windowsem"

Napisze Ci wszystko wieczorem, jak będę miała chwile czasu :)

#18 ongstr

ongstr

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 03 December 2007 - 14:30 PM

Witam wszystkich, u mnie w Pavilionie 6670 z kartą Nvidia 8400M zadziałały te sterowniki: nvidia_gf8400_fw10134_xp32.zip

Pozdrawiam

#19 adam26760

adam26760

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 03 December 2007 - 22:29 PM

"Napisze Ci wszystko wieczorem, jak będę miała chwile czasu :)"
Właśnie udało mi sie zainstalować xp na lapku, doszedłem jak się robi obraz w nLite - okazało się że moja wersja nLite nie była właściwa, ściągnałem nową, i wszystko gra, poza tym ściągnałem sterownik do karty graficznej który pasuje i wszystko się ładnie instaluje, podaje dokładną nazwę:
"Forceware_165.01_XP_English" pobrany ze strony www.gamerzhq.info <27,6MB>, wielkie dzięki dla Studzinek.
Pozdrawiam

#20 Encantadora

Encantadora

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 03 December 2007 - 23:30 PM

poza tym ściągnałem sterownik do karty graficznej który pasuje i wszystko się ładnie instaluje, podaje dokładną nazwę:
"Forceware_165.01_XP_English" pobrany ze strony www.gamerzhq.info <27,6MB>, wielkie dzięki dla Studzinek.
Pozdrawiam

I tak zamiast ja pomóc Tobie to Ty pomogłeś mi :P Też mi pasują te sterowniki i wreszcie mam normalną grafikę :)

Dzięki wielkie Adam :D

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników