Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Jaki telewizor kupić??Co wybrać plazma czy LCD??

• Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
7 replies to this topic

#1 Co Wybrać Plazma czy LCD??

Co Wybrać Plazma czy LCD??

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 24 październik 2007 - 17:13

Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum ^^. Planuje kupno nowego telewizora, który bedzie znajdował sie w dosyć dużym pokoju, bedzie używany mniej więcej 4-6 godzin dziennie. No i zasadnicza rzecz korzystam z kablówki!!Znajomy polecił mi telewizory firmy PANASONIC.Model który mnie interesuje to:
Panasonic TH-42PV70P (http://panasonic.pl/...a.php?prod=3304) cena w sklepie ok 4600 zł
Może ktoś wie coś o tym telewizorku można go polecić czy raczej nie??
Wiem o tym że panuje ogromny spór o to co wybrać LCD czy plamzme ja oczywiście sie na tym nie znam ale z tego co czytałem na oficjalnej stronie panasonica(www.panasonic.pl) to plazma wypada lepiej. A jak jest w przypadku psucia wzroku?? Które telewizory najmniej psują wzrok a które są najbardziej szkodliwe dla oczu CRT LCD czy PLAZMA???
No więc podsumowując, jaki telewizor chce kupić to cena ma być w granicach 4500zł ze wskazaniem na panasonica.
LCD lub Plazma wielkość max 42 cale, moze być 37.
No więc dodaje że pomieszczenie w którym bedzie telewizor jest koloru pomarańczowego. A odległość ,,mnie,, od telewizora bedzie wynosić minimum 3,3m ale zazwyczaj to ok 4,5m
Dziękuje za odpowiedzi ;)
POZDRAWIAM

#2 bdaras

bdaras

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 243 Postów:

Napisany 24 październik 2007 - 19:10

poszukaj na forum, ostatnio dużo tego typu tematów było. Tak samo na necie jest sporo info
np.
tu

wpisz w google "lcd czy plazma" to napewno znajdziesz do poczytania na ten teamat

Jeżeli chodzi o Ciebie to znaczenie ma jeszcze wielkość i jasność pokoju(nasłoneczniony czy nie?) i odległośc z jakiej będziesz oglądał.

Jeśli chodzi o mnie to wybrałem plazmę, ponieważ kolory w lcd są dla mnie nie do zakceptowania (szczególnie oglądając po ciemku). Poza tym przy oglądaniu lcd oczy mnie bolą.
mam podłączoną kablówke i obraz jest bez zarzutu.

Dodano 24-10-2007 20:10:03:

No więc dodaje że pomieszczenie w którym bedzie telewizor jest koloru pomarańczowego.

:P

przeczytaj jeszcze raz ;)

znaczenie ma jeszcze wielkość i jasność pokoju(nasłoneczniony czy nie?)

jeżeli masz jeszcze inne pytania to dodawej je do tego wątku a nie zakładaj nowych, gdyż wprowadzasz niepotrzebnie bałagan i możesz nie otrzymać odpowiedzi na swoje pytania
Kino/Stereo: Harman 247+DVD22+Monitor Audio RS6+RSLCR+RSFX+ R360 (może z czasem zakupie dobry wzmacniacz stereo) Ultralink Challenger series 12, Albedo Blue TV: Pioneer PDP4270XA+DVR-550H komp: E6750+Gainward GF8800GT+4GB RAM+MSI Neo+Corsair HX520

#3 Co Wybrać Plazma czy LCD??

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 24 październik 2007 - 19:19

A to w takim razie sory jestem nowy więc mam nadzieje że mi wybaczysz. no więc za telewizorem jest okno czyli pokój jest w miarę nasłoneczniony. A pokój jest Duży

#4 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 26 październik 2007 - 06:08

Przy sporym nasłonecznieniu dobrze sprawdza się LCD.

ArtS :)

#5 locoloco

locoloco

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4934 Postów:

Napisany 27 październik 2007 - 01:34

w klasie cenowej która podałeś możesz spokojnie sięgać po Panasonica.
Jeśli odważysz sie dołożyć 500 zł - dostaniesz plazmę 42 Hitachi a 01 a 1000 zł - plazma Loewe Modus.
No chyba że kupujesz na lata - to podeprzyj się kredytem i kup Neca lub Pioneera.
kiki - hdtv, audiovideo

#6 Co Wybrać Plazma czy LCD??

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 27 październik 2007 - 11:14

w klasie cenowej która podałeś możesz spokojnie sięgać po Panasonica.
Jeśli odważysz sie dołożyć 500 zł - dostaniesz plazmę 42 Hitachi a 01 a 1000 zł - plazma Loewe Modus.
No chyba że kupujesz na lata - to podeprzyj się kredytem i kup Neca lub Pioneera.

Dziekuje za informacje. Telewizor kupie na max 4 lata ponieważ czekam na telewizory wykonane w technologi laserowej. Za rok ma być podobno prezentacja tych TV w australi. A za 2 lata powinny być w europie czyli za 3 lata w polsce.
Produkcja telewizorów laserowych ma być o połowe tańsza od LCD. Oczywiście tuż po prezentacji cena bedzie kosmiczna ale licze na szybkie spadki tych cen. A czy warto dopłacić 500 zł do tv hitachi?? Mam sklep meblowy no i wiem że hitachi jest jedną z lepszych firm produkujących elektronarzędzia(wkrętarki, itp...) Bosch wypada słabiutko w porównaniu z hitachi. Ale czy jest tak w przypadku telewizorów?? Czy hitachi jest dużo lepszy od panasonica??
Pozdrawiam

#7 Gośćmaniek11_*

Gośćmaniek11_*
  • Goście

Napisany 24 lipiec 2009 - 11:07

A nie interesuje Cie sony Bravia?? Ostatnio go reklamuja,ale kumpel sobi kupił i jest bardzo zadowolony. Dobra cena wydaje sie tu
http://sklep.kg.net....g4-p-34884.html
Rozdzielczosc powinna Cie zadowolic i jesli miałbym wybierac to własnie LCD.

#8 mar89tum®

mar89tum®

Pasjonat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10688 Postów:

Napisany 24 lipiec 2009 - 11:41

Maniek - Patrz na datę ostatniego posta na który odpisałeś. Myślisz ,że autor dalej czeka na odpowiedź ? Taka rada na przyszłość ode mnie :)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników