Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

co wybrać?

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 minty-mike

minty-mike

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 67 Postów:

Napisany 30 listopad 2004 - 23:58

Witam.

Całkiem niedługo planuję zakup aparatu, na pewno cyfrowego i na pewno w kwocie powyżej 1000 zł. Powiedzmy maks. do 1400 zł.
Nie znam się na fotografii cyfrowej absolutnie, ale oczywiście przejrzałem sobie już kilkanaście ofert. Z tym, że wiadomo.. na opiniach producenta polegać nie warto.
Ustaliłem sobie taki próg 1000 zł, bo chciałbym kupić już coś porządnego ale mam już mętlik i ciężko mi wybrać spośród tylu ofert..
Co radzilibyście dla kompletnego laika fotografii właśnie w tym przedziale cenowym i z zachowaniem tych kryteriów: długość działania baterii, maks rozdzielczość, max zoom no i jeszcze jakieś ważne, które najczęściej się uwzględnia, a mnie niestety wiedzy brakło ?? Dodam, że najchętniej kupiłbym coś firmy Canon lub Sony. (oczywiście jeśli jest coś lepszego w podanej cenie, chętnie zmienię preferencje).

pozdrawiam i dzięki za wszelkie opinie i sugestie.

#2 RADIOO

RADIOO

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 98 Postów:

Napisany 01 grudzień 2004 - 02:03

noto canon np. a 75 naprawde dobry aparacik w porównaniu do sonego napewno tańszy w ekspleatacji.
karty pamięci typu cf chyba najtańsze obecnie np .
karta 256mb około 85-90 zł a jak jest z ceną do sonego sam zobacz na stronkach internetowych.
jak zakupisz akumulatorki z ładowarką około 2000 mAh
to zrobisz naprawde sporo fotek a pozatym optyka jest w canonie na wysokim poziomie, programów poza auto jest sporo więc tylko fotki pstrykać i cieszyć sie z dobrego zakupu
RADIOO

#3 wichura1

wichura1

Mitsumaniak

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3516 Postów:

Napisany 01 grudzień 2004 - 10:03

Cannon PowerShot A75 jak najbardziej polecam, Kolega właśnie nabył. Za te pieniądze rewelacja zdjęcia ładniejsze niż z wielu droższych (mam zwłaszcza na myśli Olympusy C-725UZ,C-735UZ, C-745UZ). Aparat może pracować full manual, ale tryb automatyczny i tematyczne też sobie dobrze radzą. Bardzo dobry obiektyw. Po południu wrzucę kilka zdjęć z tego aparatu. Karty pamięci za 125PLN możesz kupić 256MB HI-speed, 5 razy szybszą od zwykłej CF.
Komputer: IBM ThinkPad T42/ Pentium M 1.7GHz 2048kB/ RAM SO-DIMM 2x1024MB DDR 333MHZ CL2.5/ ATi Mobility FireGL T2 128MB/ WD Scorpio HDWD1200BEVE 120GB/ Lenovo Ultrabay Slim DVD+/-RW/ Intel 2200BG Mini-PCI/ Windows XP Professional SP3 OEM

#4 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 16294 Postów:

Napisany 01 grudzień 2004 - 10:30

Jeżeli max to 1400zl to może zainteresujesz się HP PhotoSmart 945 5mln 128MB SD za 1399zl. Moim zdaniem będzie lepszy od Canona. Urzywałem go krótko ale jestem zadowolony. Jeżeli max to 1000zl to Canon A75 też polecam

#5 minty-mike

minty-mike

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 67 Postów:

Napisany 01 grudzień 2004 - 13:06

hmm, zatem jeśli już, to Canon. No pasi a teraz takie pytanie: warto w takim razie dozbierać jeszcze trochę kasy i kupić Powershota a95? Jaka jest zasadnicza różnica (poza ceną oczywiście ) między tymi aparatami? (na www.fotozakupy.pl różnica między jednym a drugim to aż 600 zł!! oczywiście szukałem tylko dla rozeznania, nie zamierzam kupować w necie)

pozdrawiam

O właśnie i przy okazji, skoro już się pytam o sprzęt, zależy mi między innymi na takiej funkcji (nie znam jej nazwy), że można robić zdjęcia wieczorem lub nocą, no generalnie jak jest ciemno, ale bez lampy, sfotografować po prostu tak jak my to widzimy, ze światłem lamp ulicznych czy czegoś w tym rodzaju... Wiadomo o co chodzi? Czy za bardzo zamotałem ? ps. i czy Powershoty mają taką funkcję.. ?

#6 mzimny

mzimny

Pasjonat

• Forumowicze
  • 5967 Postów:

Napisany 01 grudzień 2004 - 13:14

Chodzi Ci o manualne (lub może tryb nocny w automatach) ustawienie czasu naświetlania??
Canon A75 posiada migawkę w zakresie 15-1/2000s.

#7 RADIOO

RADIOO

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 98 Postów:

Napisany 01 grudzień 2004 - 14:02

odradzam ci hp jaki by nie był model poczytaj o ich awaryjności i jak trakruje serwis ludzi to jest szok
jakie podejście ma serwis do klijenta
RADIOO

#8 wichura1

wichura1

Mitsumaniak

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3516 Postów:

Napisany 01 grudzień 2004 - 14:14

Posiada taką funkcję w trybie Auto a w manual to sam ustawiasz. Wieczorem zamieszczę zdjęcia jest tam między innymi zdjęcie ulicy bez lampy z czasem naświetlania 15sekund, niestety aparat miałem tylko 1 godzinę. Do robienia tego zdjęcia użyłem trybu full manual i w pośpiechu, zapomniałem ustawić balansu bieli, więc zdjęcie jest trochę żółte. Zresztą sam zobaczysz. Jeszcze jedno zdjęcia z A95 też mogę załatwić, ponieważ drugi kolega nabył.
Komputer: IBM ThinkPad T42/ Pentium M 1.7GHz 2048kB/ RAM SO-DIMM 2x1024MB DDR 333MHZ CL2.5/ ATi Mobility FireGL T2 128MB/ WD Scorpio HDWD1200BEVE 120GB/ Lenovo Ultrabay Slim DVD+/-RW/ Intel 2200BG Mini-PCI/ Windows XP Professional SP3 OEM

#9 minty-mike

minty-mike

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 67 Postów:

Napisany 01 grudzień 2004 - 16:58

Tak, wydaje mi się, że jak ostatnio rozmawiałem z kimś kompetetnym, chyba wspomniał coś właśnie o tym fotografowaniu w nocy i nazwał to czas naświetlania. A te fotki będą tu na forum?

#10 wichura1

wichura1

Mitsumaniak

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3516 Postów:

Napisany 01 grudzień 2004 - 18:32

Zamieszczam linki do tych zdjęć. Oczywiście zdjęcia pomniejszyłem i pogorszyłem jakość.

moneta.jpg

silnik.jpg

szklanka.jpg

ulica1.jpg

z okna.jpg

#11 BABELEC

BABELEC

Jestem tu tylko przejazdem

• Forumowicze
  • 8148 Postów:

Napisany 01 grudzień 2004 - 18:35

A zerknij sobie również przy okazji na strony lub fora poświęcone fotografii cyfrowej i sprzętowi do jej tworzenia:

http://www.fotopolis.pl/
http://www.megapixel.boo.pl/phpbb2/
http://www.frazpc.pl.....ego Fotografa
i wiele innych recommended by google

Canony, szczególnie A95 mają dobrą opinię.

Jednak nie było mowy o najważniejszym - do czego ma Ci służyć ten aparat? Jakie są Twoje potrzeby? Potem można szukać sprzętu.

#12 minty-mike

minty-mike

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 67 Postów:

Napisany 01 grudzień 2004 - 20:01

Obejrzałem fotki - spoko, właśnie o coś takiego mi chodziło z tą nocą. A aparat będzie mi potrzebny głównie... noo jako aparat - pierwsze jego i podstawowe zastosowanie - robienie zdjęć, różnych zdjęć, przyjaciół, jakieś rodzinne spendy itp. Nie ukrywam jednak, że chciałbym również robić zdjęcia ciekawe, niekoniecznie ludzi. Innymi słowy, chętnie (w całej swej żółtodziobowości) poeksperymentuję. Dlatego się tak skrupulatnie dowiaduję tu wszystkiego, bo uważam, że mając taką możliwość porady u ludzi, którzy więcej na ten temat wiedzą, warto z niej skorzystać i zainwestować kasę w odpowiedni sprzęt, który mi posłuży długi czas

#13 BABELEC

BABELEC

Jestem tu tylko przejazdem

• Forumowicze
  • 8148 Postów:

Napisany 01 grudzień 2004 - 20:07

Jeżeli np. chcialbyś fotografować jakieś oddalone obiekty, to musiałbyś rozglądać się za jakimś Ultrazoom'em (optyczny x8, x10)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników