Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
- - - - -

Ostrzegam przed Edbudem z Warszawy!!

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Gośćnieszczesnik_*

Gośćnieszczesnik_*
  • Goście

Napisany 18 październik 2007 - 17:25

4 lata temu zakupiłem mieszkanie u developera warszawskiego Edbud. Po pół roku pojawiła się na ścianie pleśń. Pół roku powoływany był niezależny rzeczoznawca, który stwierdził wadę ocieplenia na całej ścianie bloku. Później specom z Edbudu przeszkadzało to, że jest za gorąco, za zimno, że pada deszcz. Po 3 latach- to nie żart- docieplili jedną stronę balkonu, a pleśń szaleje teraz po drugiej stronie. Ponownie przyszedł spec i stwierdził, że natychmiast to usuną. I co...NIC! Usterka nie usunięta a panom nie przeszkadza to, że pleśń w okresie kiedy jest zimniej rozprzestrzenia się. Zamalują później na biało, bo przecież ich to nie obchodzi, że w pokoju jest inny kolor!!!!

Załączone pliki

• Załączony plik  Dok1.doc   23,5K   40 Ilość pobrań

#2 Anius

Anius

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 12 styczeń 2008 - 17:23

Przede wszystkim zajmij się grzybem, bo naprawdę może zaszkodzić zdrowiu (poczynając od niegroźnych bólów głowy po rzeczy bardziej poważne).
Nie wiem, jak to formalnie wygląda w spółdzielniach, ale:
1. Musisz bezwzględnie pozbyć się grzyba - skucie tynku, trochę ściany, odgrzybienie, pomalowanie specjalną farbą itd. (dowiedz się w specjalistycznej firmie)
2. Oczywiście walcz o docieplenie ściany
3. Zapewne masz plastikowe okna (są bardzo szczelne i nie ma, jak to w starych, drewnianych oknach, przepływu powietrza) i słabo działającą wentylację mieszkania - kominiarz powinien sprawdzić stan kanałów wentylacyjnych.
4. Możesz sprawdzić w projekcie budowlanym, jaka jest zaprojektowana przegroda zewnętrzna i wymagać takiej
5. Wszystko załatwiaj na piśmie, bo na gębę będą ci zbywać aż do usranej śmierci
6. Może warto spróbować w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego - bo przecież ktoś (Inspektor Budowy i inni) odebrał budynek niezgodny z projektem
7. Nie daj Boże, żebyś miał małe dziecko w tych warunkach

#3 mzimny

mzimny

Pasjonat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5967 Postów:

Napisany 12 styczeń 2008 - 17:30

Ten dokument jest pusty

#4 Gośćgraftt_*

Gośćgraftt_*
  • Goście

Napisany 16 styczeń 2008 - 03:28

Skąd ja to znam :rolleyes: Spółdzielnie już się nauczyły, żeby zwlekać aż upłynie gwarancja (przeważnie 3 lata). Później docieplają ściany - oczywiście za nasze pieniądze z funduszy - tak było w moim przypadku.

Ciekawostka: mój/nasz blok (stosunkowo młode budownictwo) nie miał wykonanej izolacji poziomej. Każdy deszcz oznacza wodę w piwnicy (kurde, nie lubię przykrótkich spodni). Wkońcu wywalczyliśmy - spece wyłożyli jakieś tandetne folie i zrobili na nią wylewkę 8| Woda lała się nadal, najbardziej od ściany szczytowej. Ale spółdzielnia miała już inny plan - wybudować kotłownię gazową pomimo protestów mieszkańców (za nasze pieniądze, oczywiście z funduszu). No i wybudowali - zgadnijcie w którym miejscu? Tak, na ścianie szczytowej, bez wcześniejszego usunięcia problemu zalewania. I tak mieszkamy i czekamy aż ten blok się kiedyś rozpadnie.
Takie rzeczy to tylko w naszej kochanej Polsce. Mam nadzieję, że już niedługo się wyprowadzę z tego syfu.

Pozdrawiam i powodzenia

PS. Tak jak kolega napisał - pleśń jest bardzo szkodliwa. Jak masz dzieciaki to pakuj torby, bo wyrosną Ci astmatycy i nerwusy (to tak pół żartem, pół serio).

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników