Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
* * - - - 3 Głosów

Zmiany regulaminowe...

• Please log in to reply
181 replies to this topic

Ankieta: Prawa autorskie... (59 użytkowników głosowało)

Czy zgadzasz sie z paragrafem 5 nowego regulaminu dotyczacym praw autorskich?

1. Tak (14 głosów [23.73%])

Procent głosów: 23.73%

2. Nie (45 głosów [76.27%])

Procent głosów: 76.27%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1 hot_stuff

hot_stuff

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 436 Postów:

Napisany 02 październik 2007 - 18:18

Witam.

Zwykle wypowiadam sie w czesci forum dotyczacej programowania i dopiero dzisiaj zauwazylem, iz do regulaminu forum zostalo dorzuconych pare rzeczy -> nie czytalem wszystkich 'dodatkow', ale jeden najbardziej mnie interesujacy tzn. paragraf o prawach autorskich.

Ci ktorzy czytali te 'dodatki' do regulaminu wiedza o co chodzi, natomiast ci, ktorzy pomineli je z chociazby lenistwa powinni wiedziec, iz ten paragraf mowi, ze jezeli jest sie uzytkownikiem forum to doswiadcza sie przywileju za ktory zaplata jest wyrazenie niepisanej zgody na wszelakiego rodzaju publikacje, kopiowanie itp. itd. napisanych postow. Rzecz jasna prawo to jest udzielane IDG Poland SA cytat:

2. W zamian za świadczenie usługi umożliwienia korzystania z Forum, Użytkownik upoważnia IDG Poland SA do korzystania z Utworu bez ograniczeń terytorialnych i ilościowych, na wszelkich znanych polach eksploatacji

Innymi slowy -> jezeli w odpowiedzi na posta zawre jakas rzecz, ktora do tej pory nie byla nigdzie stosowana ani tez nikt o niej nie wiedzial i moze ona ulatwic niektore rzeczy w sposob drastyczny, to IDG Poland SA ma prawo do kopiowania mojej wypowiedzi oraz czerpania z niej korzysci zarobkowych! Z czego ja autor danego posta nie bede mial nic poza 'satysfakcja' bycia czlonkiem powyzszego forum.

Cale szczescie prawo nie obowiazuje wstecz, tak wiec prawa publikacji czy tez mozliwosci kopiowania moich dotychczasowych wypowiedzi IDG Poland SA nie posiada<nie zebym zawarl tam jakies wazne rzeczy z ktorych moglbym czerpac korzysci majatkowe, no ale przynajmniej mam ta swoja satysfakcje, ze nikt na mnie nie bedzie zarabial moim kosztem>

Czyli innymi slowy -> od czasu wprowadzenia zmian regulaminowych powinnismy uwazac na to co piszemy aby nie zostalo to wykorzystane przeciw nam<w jakikolwiek sposob>

//===============================================================================

Moze to co napisalem powyzej wydaje sie jakby szukaniem dziury w calym, ale jak pisalem na poczatku -> wypowiadam sie glownie w czesci forum zwiazanej z programowaniem a tam raczej najlatwiej o jakis pomysl na ktorym moznaby zarobic a przez takie regulaminowe zmiany moga byc tylko problemy.

Co wazniejsze, to my uzytkownicy tworzymy forum -> dzieki nam ono istnieje, wiec jakim to sposobem mamy byc wdzieczni IDG Poland SA aby dawac im pelnie praw do swoich wypowiedzi i pomyslow w nich zawartych? Serwis zarabia na naszej obecnosci a teraz jeszcze siega po nasze prawa autorskie --> MI TAKIE COS NIE ODPOWIADA!

Dziekuje za uwage i pozdrawiam.
Nowy regulamin forum a prawo autorskie

Bezpieczeństwo Orlej Perci Tatrzańskiej -- wpisujcie się.

Kodu nie umieszczonego między znacznikami [code][/code] nie sprawdzam!!!

"(2b || !(2b)) == question" W. Shakespeare

#2 GośćCuRRtiS_*

GośćCuRRtiS_*
  • Goście

Napisany 02 październik 2007 - 18:24

"21.Opublikowanie wypowiedzi na Forum jest tożsame z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na opublikowanie jej w mediach wydawanych przez IDG Poland SA. Nie dotyczy to jednak sytuacji, w której wypowiedź jest utworem w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994, nr 34 poz. 234 z późniejszymi zmianami).'

Ten punkt regulaminu z tym przytoczonym przez Ciebie chyba nieco się wykluczają wzajemnie...

#3 hot_stuff

hot_stuff

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 436 Postów:

Napisany 02 październik 2007 - 18:32

W tym co napisalem chodzi o te zmiany -> https://forum.idg.pl...mp;#entry963313

A dokladniej o § 5 pkt 2.

Aha i male niedopatrzenie z mojej strony ale tu tez sprostowanie:

Nowa wersja zostanie wprowadzona 5 października 2007 i zacznie obowiązywać od tego momentu. Osoby, które nie akceptują postanowień niniejszego regulaminu, mają prawo zrezygnować z korzystania z Forum. Wiadomość o rezygnacji powinna dotrzeć do mnie wyłącznie drogą elektroniczną. Następnie zostanie tym osobom wyłączona usługa Forum. Z profilu jednak będzie można nadal korzystać na innych serwisach należących do IDG Poland SA.

Czyli 'dodatki' do regulaminu wejda w zycie dnia 5 pazdziernika a jak sie komus cos nie podoba to 'wypad'.

#4 G_no_M

G_no_M

Tambylec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13644 Postów:

Napisany 02 październik 2007 - 20:03

Ja dziękuję, ale mnie zamurowało.

Będziemy się żegnać z IDG. Pewnie parę osób odetchnie z ulgą.
meh

• Goście

Napisany 02 październik 2007 - 20:17

Czyli innymi slowy -> od czasu wprowadzenia zmian regulaminowych powinnismy uwazac na to co piszemy aby nie zostalo to wykorzystane przeciw nam<w jakikolwiek sposob>

Regulacja regulaminowa dotyczy tylko tego, co podpada pod definicję ustawową utworu. Jeśli coś takiego znajdzie się na Forum (a są to sporadyczne przypadki), to nigdy nie będzie wykorzystane przeciwko użytkownikom. Zapis jest jasny - jeśli publikujesz utwór (w rozumieniu ustawy), zgadzasz się na udzielenie 5 - letniej licencji na korzystanie z utworu. Po tym okresie można ją wypowiedzieć. Ważne: w żadnym zakresie nie pozbawia to twórcy prawa do autorstwa danego utworu. Jest to prawo niezbywalne.

Moze to co napisalem powyzej wydaje sie jakby szukaniem dziury w calym, ale jak pisalem na poczatku -> wypowiadam sie glownie w czesci forum zwiazanej z programowaniem a tam raczej najlatwiej o jakis pomysl na ktorym moznaby zarobic a przez takie regulaminowe zmiany moga byc tylko problemy.

Co wazniejsze, to my uzytkownicy tworzymy forum -> dzieki nam ono istnieje, wiec jakim to sposobem mamy byc wdzieczni IDG Poland SA aby dawac im pelnie praw do swoich wypowiedzi i pomyslow w nich zawartych? Serwis zarabia na naszej obecnosci a teraz jeszcze siega po nasze prawa autorskie --> MI TAKIE COS NIE ODPOWIADA!

Dziekuje za uwage i pozdrawiam.

Nie, nie jest to szukanie dziury w całym. Po przypadkach kilku nadgorliwców wreszcie sytuacja jest jasna. Wymóg praktyki. Jeśli Ci to nie odpowiada, to rozwiązanie, jak dalej zauważyłeś, jest również zawarte w Regulaminie.

Do wszystkich: proponuję na spokojnie zapoznać się z treścią nowego Regulaminu. Warto.

#6 G_no_M

G_no_M

Tambylec

• Forumowicze
  • 13644 Postów:

Napisany 02 październik 2007 - 20:31

Regulacja regulaminowa dotyczy tylko tego, co podpada pod definicję ustawową utworu.

Czyli wszelkie poradniki, które powstały na podstawie własnych doświadczeń Forumowiczów, albo opracowania niepublikowanych w Polsce tekstów.
meh

#7 hot_stuff

hot_stuff

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 436 Postów:

Napisany 02 październik 2007 - 21:07

Podpadaja pod to takze wszelkiego rodzaju wyrazone w formie pisemnej pomysly na algorytmy badz drazliwe fragmenty programow komupterowych zamieszczone na tym forum. Mozna wiele rzeczy pod to podpasowac.

"Nigdy nie bedzie wykorzystane przeciw uzytkownikom" - taka gwarancja mi niewiele daje... Gdyby prawo nie pozwalalo na wykorzystanie niczego przeciw uzytkownikom to co innego, no ale tak nie jest dzieki wlasnie tym nowym uprawnieniom, ktore daje nowy regulamin.

Ważne: w żadnym zakresie nie pozbawia to twórcy prawa do autorstwa danego utworu

Moze i nie pozbawia, ale tez nie daje wylacznosci co do dysponowania 'utworem' jego autorowi -> na okres 5 lat to prawo jest zawieszone a i pozniej po rozwiazaniu umowy IDG Poland SA ma prawo dysponowac utworem:

W celu uniknięcia wątpliwości wskazuje się, że wypowiedzenie umowy o umożliwienie korzystania z Forum, o której mowa w §2 powyżej, nie pozbawia IDG Poland SA prawa do korzystania z treści (danych) autorstwa Użytkownika (w tym z Utworów), rozpowszechnionych przez Użytkownika za pośrednictwem Forum.

Ogolnie caly paragraf jest bardzo 'lipny' dla uzytkownikow.

Ps. Spokojne zapoznanie sie z nowym regulaminem niewiele wniesie, bo na spokojnie sie zapoznalem z interesujaca mnie czescia i to mi wystarczy, wnioski wysnulem tez na spokojnie a z nich wynika, ze gdyby cos wyniknelo niekorzystnego to jedyna strona, ktora moze stracic jest uzytkownik - czy dojdzie do jakichs nieciekawych rzeczy nie wiem, wolalbym aby nie doszlo, mimo wszystko wladza deprawuje a wieksza deprawuje jeszcze bardziej a wspomniany paragraf daje niemal nieograniczona wladze nad 'utworem' redakcji<?> IDG Poland SA.
Ba jezeli caly ten regulamin bym przeczytal od deski do deski to napewno by wyplynelo wiecej niezbyt interesujacych rzeczy, a ta ktora powyzej opisalem jest jak dla mnie wystarczajaco niefajna.

Sory za ewentualne male zamieszanie w tym tutaj poscie ale staram sie ogladac tez film, wiec moze byc powyzej pare niespojnych rzeczy.

#8 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 02 październik 2007 - 22:06

Wiecie po co powstal tak rozbudowany Regulamin? Aby nie bylo, ze czegos nie napisalismy, ze ktos postepuje wedlug wlasnego widzimisie itd.
Ale tak naprawde nic sie nie zmienilo. Kompletnie nic. Zostalo napisane tylko to, co bylo w domysle.
Wiec nie ma o co kruszyc kopii, bo Forum przez to sie kompletnie nie zmieni i jest tak jak dotychczas. Dokladnie tak samo :)
Sony Vaio VGN-NW21SF

#9 G_no_M

G_no_M

Tambylec

• Forumowicze
  • 13644 Postów:

Napisany 02 październik 2007 - 22:17

Jak to się nic nie zmieniło? IDG wyciągnęło rękę po cudzą własność. To się zmieniło. Skoro rości sobie prawa do cudzej twórczości, w zamian nie zobowiązując się do niczego, to mnie nie przekonuj, że się nic nie zmieniło.

By nie bylo wątpliwości - chodzi o ten cwany wybieg z licencją. NIe możesz twierdzić, że to było wcześniej w domyśle. Wszystkie do tej pory napisane utwory są wyłączną własnością twórców.
meh

#10 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 02 październik 2007 - 22:49

I nadal tak jest. Licencja zawsze byla jest i bedzie. To zaden wybieg. to Prawo polskie.

Przy odpowiedzi na to pytanie decydujące znaczenie ma sama ustawa o ochronie praw autorskich. Otóż jej art. 4 pkt 4 stanowi, iż tzw. proste informacje prasowe nie stanowią przedmiotu praw autorskich, a tym samym nie podlegają ochronie autorskoprawnej, którą przewiduje ta ustawa. Serwisy internetowe nie muszą zatem płacić agencjom, aby zamieszczać doniesienia informacyjne. Ponadto powołać się można na art. 25 tejże ustawy, który stanowi, iż można rozpowszechniać, bez żadnych kosztów, w celach informacyjnych — w prasie, radiu i telewizji — już rozpowszechnione sprawozdania o aktualnych wydarzeniach, krótkie wyciągi ze sprawozdań, artykułów i wypowiedzi o aktualnych wydarzeniach, krótkie streszczenia rozpowszechnionych utworów. Jest to tzw. ustawowa licencja. Doniesienia agencyjno-prasowe o bieżących wydarzeniach na ogół mogą być właśnie zakwalifikowane jako proste informacje prasowe. Zgodna jest co do tego doktryna prawa. Specjalista od prawa autorskiego, Andrzej Karpowicz, w książce Autor - Wydawca. Poradnik prawa autorskiego definiuje proste informacje prasowe następująco: „Proste informacje prasowe — to określenie należy traktować jako odpowiednik 'informacji prasowej', a zatem dotyczyć ono może jedynie podstawowego efektu pracy dziennikarza — informacji pozbawionej komentarza i oceny". Newsy na ogół nie cechuje dostateczny stopień twórczości, który jest elementem konstytutywnym, aby można było je chronić prawem autorskim. W dobie społeczeństwa informacyjnego ograniczanie obiegu informacji z bieżących wydarzeń motywowane interesami ekonomicznymi agencji informacyjnych i dużych publikatorów nie mogłoby być zaakceptowanie, a zatem ograniczenie ochrony autorskoprawnej prostych informacji prasowych może wynikać nie tylko z istoty utworu, ale i z interesu społecznego.

Sony Vaio VGN-NW21SF

#11 hot_stuff

hot_stuff

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 436 Postów:

Napisany 02 październik 2007 - 23:34

Powyzsze co Quadro przytoczyles dotyczy tzw. "prostych informacji prasowych", co znaczy to sformulowanie rowniez zostalo w powyzszym cytacie wyjasnione i jakos nie wydaje mi sie aby mialo ono cokolwiek wspolnego ze specjalistycznymi poradami, badz autorskimi fragmentami kodow zrodlowych programow, ktore mogly by stanwic odpowiedz na pytanie natury algorytmicznej zadane w dziale "programowanie" -> okroilem calosc do tylko tego dzialu aby pokazac, ze przytoczony cytat moze i ma zastosowanie, ale conajwyzej do pewnej tylko czesci wypowiedzi forumowiczow - bron boze nie do wszystkich wypowiedzi!

Natomiast omawiany w tym temacie paragraf nowego regulaminu nie dotyczy tylko i wylacznie "prostych informacji prasowych" ba w kazdej niemal gazecie mozna komentowac roznego rodzaju artykuly i takie komentarze sa chronione prawem autorskim a tutaj siega sie po to prawo bo czym innym sa newsy czy artykuly w serwisie IDG a czym innym komentarze badz wypowiedzi uzytkownikow forum.

Powyzszy cytat dotyczy newsow i artykulow wszelakich a nie wypowiedzi na forum, ktore nie sa newsami ani artykulami nie sa one tez "informacjami prasowymi" wiec przytoczony cytat ma sie nijak do rzeczywistego znaczenia jakie niesie z soba nowy regulamin, ktory w nowej formie daje prawo do rozporzadzania tym co napisali uzytkownicy forum i nawet zarabiania na tym bez uzyskania ich zgody.

Pozatym jak napisal Curtis<paragraf z bodajze dotychczasowego regulaminu>:

21.Opublikowanie wypowiedzi na Forum jest tożsame z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na opublikowanie jej w mediach wydawanych przez IDG Poland SA. Nie dotyczy to jednak sytuacji, w której wypowiedź jest utworem w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994, nr 34 poz. 234 z późniejszymi zmianami).

Tutaj wyraznie jest napisane, ze jedynie w mediach wydawanych przez IDG istnieje mozliwosc publikacji tego o czym mowa, jednak ograniczone jest tutaj prawo do publikacji gdziekolwiek indziej wypowiedzi forumowiczow ale jak w drugim zdaniu zostalo napisane -> "Nie dotyczy to jednak sytuacji, w której wypowiedź jest utworem w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych" czyli prawo autorskie uzytkownikow forum do ich wypowiedzi jest zachowane gdy tylko zostanie dana wypowiedz uznana za 'utwor'. Regulamin w nowym brzmieniu jednak mowi juz co innego<paragraf 5 pkt 2 i punkty nastepne> nadajac prawo do rozporzadzania wypowiedziami forumowiczow wedle woli IDG Poland SA.

Wielokrotnie tutaj 'obchodzilem' jeden i ten sam temat poto aby dokladnie pokazac o co chodzi.

Wracajac do tej licencji 5-cio letniej -> przez 5 lat IDG Poland SA ma pelnie praw do wszystkiego co napisza uzytkownicy. Jezeli jednak jakis uzytkownik przypadkiem wymyslilby rewolucyjna rzecz na ktorej moznaby zarobic, to przez 5 lat moze zarabiac na tym IDG - po 5-ciu latach moze umowa miedzy IDG a tworca zostac rozwiazana i moze ten proceder 'zarabiania' sie zakonczyc jednakze kto po 5 latach bedzie chcial kupic juz dawno wyprzedany i wyuzywany towar? Ano nikt, wiec moim zdaniem nowy regulamin podstepnie daje prawo IDG Poland SA 'wydymania' wszelkich tworczych uzytkownikow - czy z niego skorzysta nie wiem, ale nie to jest celem tej dyskusji. Celem tej dyskusji jest pokazanie wszystkim czytajacym forum uzytkownikom ten podstep czy czykolwiek to cos jest i ewentualne sprowokowanie zmienienia tresci tego krzywdzacego paragrafu.

• Goście

Napisany 03 październik 2007 - 00:26

To że do tej pory nie było takiego przepisu w Regulaminie wcale nie oznacza, że Forum funkcjonowało w warunkach pustki prawnej. Ta pozorna luka była wypełniona przez obowiązujące prawo, czyli przez przepisy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Idę o zakład, że możliwa i skuteczna do przeforsowania jest interpretacja, że w obecnie obowiązującym stanie publikacja na Forum jakiegokolwiek utworu podlegającego ochronie wg tejże ustawy oznacza udzielenie licencji na tak długo, jak długo ochronie podlegają majątkowe prawa autorskie do danego utworu. Biorąc pod uwagę taką interpretację nowy Regulamin zawęża uprawnienia IDG, co - wbrew próbom demonizowania - jest de facto poprawieniem sytuacji Forumowicza. Tu serio nie ma żadnej rewolucji ani napaści znienacka.

#13 hot_stuff

hot_stuff

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 436 Postów:

Napisany 03 październik 2007 - 03:15

Moim zdaniem taka 'napasc znienacka' jest, jak odespie i starczy mi czasu to przeczytam uwaznie co mowi prawo autorskie i prawa pokrewne chociazby tu i napisze co z tego wynika jednakze po czesciowym zapoznaniu sie z tym co tam jest napisane mam nastepujacy cytat:

Rozporządzanie i korzystanie z opracowania zależy od zezwolenia twórcy utworu pierwotnego (prawo zależne), chyba że autorskie prawa majątkowe do utworu pierwotnego wygasły. - Art.2. pkt 2.

oraz:

Art. 6. W rozumieniu ustawy:
1) utworem opublikowanym jest utwór, który za zezwoleniem twórcy został zwielokrotniony i którego egzemplarze zostały udostępnione publicznie,
2) opublikowaniem równoczesnym utworu jest opublikowanie utworu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i za granicą w okresie trzydziestu dni od jego pierwszej publikacji,
3) utworem rozpowszechnionym jest utwór, który za zezwoleniem twórcy został udostępniony publicznie.

W obydwu powyzszych cytatach jest mowa o zezwoleniu tworcy czyli w naszym przypadku kazdego zwyklego forumowicza - bez jego zgody nie moze byc prawa o rozporzadzaniu jego 'utworem'<jako, ze nie kazda wypowiedz podpada pod miano utworu z tego wiec powodu nie napisalem: 'wypowiedzia'>
Natomiast obecna postac dyskutowanego paragrafu regulaminu dotyczy wlasnie:

2. W zamian za świadczenie usługi umożliwienia korzystania z Forum, Użytkownik upoważnia IDG Poland SA do korzystania z Utworu bez ograniczeń terytorialnych i ilościowych, na wszelkich znanych polach eksploatacji ....

Czyli innymi slowy w dotychczasowej formie regulamin forum nie wiazal zgody przestrzegania regulaminu<co jest obowiazkiem jezeli chce sie byc uzytkownikiem tego forum> z wyrazeniem zgody na publikacje wypowiedzi forumowiczow na 'wszelkich polach eksploatacji', gdy tylko zyskalyby one status utworu -> od 5 pazdziernika jednak obydwie rzeczy beda rownowazne.

Jednak jak pisalem nie doczytalem calego tego 'prawa autorskiego i praw pokrewnych', wiec moze i meesha masz racje a ja nie, ale smiem mimo wszystko w to watpic i poki co uwazam, ze racje mam ja, bo chodzi tu o zgode autora 'utworu' a gdyby 'w domysle' byla ona udzielona to tak naprawde nikt piszacy do gazet wszelakiego rodzaju, badz w internecie nie mialby praw do tego co napisal a tak poprostu nie jest, no chyba, ze o czyms nie wiem...

#14 G_no_M

G_no_M

Tambylec

• Forumowicze
  • 13644 Postów:

Napisany 03 październik 2007 - 13:41

Chciałbym zobaczyć, Meesha, jak zarabiasz kasę na cudzej własności, a potem bronisz się w sądzie, że przecież to było opublikowane na Twoim forum.

Możesz przytoczyć jakieś źródła na poparcie swojego twierdzenia? Prawo polskie jest niedoskonałe, ale bez przesady - trudno mi uwierzyć, by ktoś wykorzystując czyjś utwór do zarobkowania bez wyraźnej zgody twórcy mógł postępować zgodnie z prawem.

Do tego chciałbym zwrócić uwagę, że nowy regulamin zabrania krytyki. Ot tak, po prostu. Co śmieszniejsze - wyraźnie jest napisane, że zabroniona jest nawet krytyka cudzych wypowiedzi. Jeszcze bym mógł zrozumieć zakaz krytykowania osób, ale wypowiedzi? :-O

Otóż konstruktywna krytyka jest najważniejszym narzędziem służącym podnoszeniu poziomu. Zakazując jej skazujecie F na tandetę.

Zmajstrowaliście taki regulamin, że w tydzień po jego wejściu w życie, nie będzie nawet jednego aktywnego Forumowicza, który by go w jakimś stopniu nie naruszył. Oczywiście - właśnie to było waszym zamysłem - na każdego mieć haka, z którego będzie można skorzystać, kiedy wam podpadnie.
meh

#15 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 03 październik 2007 - 14:03

Jakiego znowu haka? :) Panowie, dla nas, przestrzegających pozadku na Forum, czyli moderatorow ten Regulamin nie wprowadza zadnych zmian w stosunku do wczesniejszego. Wyjasnia tylko to co bylo niepisanym prawem. Zadnych nowych restrykcji ten Regulamin nie wprowadza, wiec nie bedzie zadnych czystek, napasci, przesladowan i co tam jeszcze wymyslimy. Nie rozumiem waszego niepokoju w zwiazku z tym Regulaminem :)
Sony Vaio VGN-NW21SF

#16 G_no_M

G_no_M

Tambylec

• Forumowicze
  • 13644 Postów:

Napisany 03 październik 2007 - 15:12

Wiesz co, Quadro? Przyjdę do Ciebie i zażądam, byś mi podpisał upoważnienie do dysponowania Twoim domem. Powiem przy tym, że to przecież niczego nie zmienia, bo przecież sam fakt, że mogę być Twoim gościem do tej pory był w domyśle. Przy okazji zapewnię Cię, że będę wpadał wyłącznie na krótkie wizyty i nie będę sprowadzał znajomych, czyli nic się właściwie nie zmienia.

Podpiszesz?

Od Forumowiczów właśnie żądacie takiego podpisu. Regulamin pozwala wam zrobić z naszymi kontami i naszą twórczością, co tylko wam do głowy przyjdzie, a w zamian nie zobowiązujecie się dokładnie do niczego. Wiesz, co? Ja bym nawet rodzinie czegoś takiego nie podpisał.
meh

#17 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 03 październik 2007 - 15:21

Wam? Dlaczego sie zwracasz do mnie jak to ja byc zarzadzal Twoją tworczoscią? Ja jestem tak samo uzytkownikiem forum IDG tak jak i Ty i mnie obowiazuje taki sam Regulamin. Tylko ja jakos nie widze problemu w tym ze tak jest.
Od dawna bowiem jest tak, ze na lamach serwisow czy papierowych gazet są informacje ktore pojawialy sie na Forum. I to nie tylko na IDG, ale tez na Forum Chipa, bylego Entera, czy innych branzowych periodykow
Sony Vaio VGN-NW21SF

#18 De_sant

De_sant

AFK

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3165 Postów:

Napisany 03 październik 2007 - 15:24

IDG wyciągnęło rękę po cudzą własność ( uzurpuje sobie prawo do naszych wypocin na piec lat )

to jest co najmniej nieprzyzwoite, nieetyczne - oślizgłe :<

Hot_stuff - moze podczep ankiete przy pierwszym poscie - czy akceptujemy ten punkt regulaminu
sadze ze zostalby on mocno odrzucony przez forumowiczowi
Intel Core2 Quad Q9300 Asus P5Q Deluxe P45 EPU-6 Engine 4096MB Corsair DHX Dominator PC2-1066 (5-5-5-15)
BFG 8800GTS OC 512MB Zalman CNPS 9700 LED Antec Nine Hundred Ultimate Gamer Case
3.5" Seagate 7200.11 500GB ST3500320AS 32MB 2.5" OCZ Core SATAII 32GB Solid State Disk/Debian/WinXP SP3

Zrezygnowalem z "usług" IDG - nara trolle

#19 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 03 październik 2007 - 15:31

A jak sobie wyobrazacie, jak IDG moze wykorzystac wasze posty, ze zagraza to waszym prawom do nich?
Sony Vaio VGN-NW21SF

#20 De_sant

De_sant

AFK

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3165 Postów:

Napisany 03 październik 2007 - 15:39

to jest nie fer ze taki żmijowaty przepis wstawia do regulaminu taka instytucja jak IDG

jak ten zapis sie ma do wolnosci w internecie - internet mial sluzyc wolnemu przeplywowi informacji - dzis IDG polozylo swoja lape na "wolnosci"
Intel Core2 Quad Q9300 Asus P5Q Deluxe P45 EPU-6 Engine 4096MB Corsair DHX Dominator PC2-1066 (5-5-5-15)
BFG 8800GTS OC 512MB Zalman CNPS 9700 LED Antec Nine Hundred Ultimate Gamer Case
3.5" Seagate 7200.11 500GB ST3500320AS 32MB 2.5" OCZ Core SATAII 32GB Solid State Disk/Debian/WinXP SP3

Zrezygnowalem z "usług" IDG - nara trolle

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników