Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
* * * * * 1 Głosów

Notebook HP 6720s C540 15,4" 1GB 120GB VHB

• Please log in to reply
134 replies to this topic

#121 sanz1

sanz1

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 23 December 2007 - 12:50 PM

Witam, potrzebuje pomocy Panowie. Walczę z tym komputerem już prawie m-c, czytałem to i zagraniczne fora, ale nie potrafię rozwiązać sam problemu. Chodzi oczywiście o xp i modem. Mam zainstalowaną wersję bios F03, ale pomimo to gdy podłącze internet nie może pobrać adresu ip, i pojawia się na pasku ikonka, że "łączność jest ograniczona lub ..."( coś takiego), do tego mam jakiś problem także z bezprzewodową siecią. Chciałbym w końcu móc cieszyć się z zakupu tego laptopa a jak na razie mam z nim tylko problem:( W załącznikach zrobiłem print screeny, może to jeszcze dostarczy jakiś informacji.Ten znak zapytania jest rozpoznawany jako "ACPI/HPQ00006/..." Wydaje mi się że mam wszystko prawidłowo zainstalowane:/
Pozdrawiam wszystkich i proszę o pomoc

Załączone pliki

#122 Squosh

Squosh

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 26 December 2007 - 14:03 PM

Hej.
Dostałem owy laptop pod choinkę. Mam zainstalowaną Vistę więc narazie nie będe przechodził na XP-ka choć trochę mi go brakuje. Poczekam aż Vista mi się wysypię oby nie jak najprędzej.

Mam kilk drobnych pytań.

1. Jak można ściszyć bądź zgłośnić dzwięk? Jedynym wyjściem jest zabawa w trayu? Nie ma żadnych klawiszy/przycisków odpowiedzialnych? Bo na eFach widnieją jakieś rysunki ale nic one nie zmieniają.

2. Jak sprawdzić jaką mam dokładnie wersje 6720s?

edit: Na drugie pytanie już sobie odpowiedziałem. HP - Compaq HP 6720s GR645EA#AKD takie cudo posiadam. Witam wszystkich użytkowników tego cuda :)

#123 Hakeron

Hakeron

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 121 Postów:

Napisany 27 December 2007 - 15:28 PM

Jak można ściszyć bądź zgłośnić dzwięk?

Fn+F11 cicho
Fn+F12 głośniej

Jak nie działa to zainstaluj obsługę HP Quick Launch Buttons ze strony HP.

Jak sprawdzić jaką mam dokładnie wersje 6720s?

Zadzwoń do HP aby ci wysłali płyty instalacyjne z Vistą. Ta wersja zainstalowana na lapie po kupnie jest ociężała.
Zalecam również 2 GB RAM.
Mój konfig:
CPU: Intel Celeron M540@ 1,86 GHz @ 1 MB L2 64 bit | HDD: Hitachi 120 GB | RAM: 2048 MB DDR2 667 MHz | Grafika: Intel X3100 | Wifi: Broadcom 802.11b/g | Mysz: Logitech v500 | Net: 1024 kbit/s | OS: MS Vista Home Basic |

#124 hassassin69

hassassin69

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 29 December 2007 - 01:36 AM

Witam mam problem z funkcja BLUETOOTH na modelu 6710s, mam zainstalowany win xp sp2, sciagnalem wszystkie sterowniki z hp dotyczace BT z zakladki siec i jedyne co udalo mi sie uruchomic to WLAN ktory jest ladnie oznaczony jako "ON", natomiast bluetooth jest "disable". Kiedy chce wlaczyc usluge bluetooth wyskakuje komunikat "nie znaleziono urzadzenia z interfejsem bluetooth..." prosze o pomoc z gory thx :)

#125 piotreeek

piotreeek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 17 Postów:

Napisany 30 January 2008 - 19:23 PM

Witam!
Ja mam problem z grafiką polegający na tym, że przy odpalonym XP ekran sobie miga od czasu do czasu samoistnie, a przy nawet lekkich drganiach stołu, na którym stoi - zawsze 8| . Dla "ułatwienia" dodam, iż w pozostałych trybach graficznych tj. ekran uruchamiania XP, BIOS można nim potrzasać do woli i obraz ani drgnie. Ma ktoś jakąś teorię na ten temat? Dodatkowo informuję, że instalowałem już wszystkie możliwe sterowniki (od HP, Intela, Driverguide), jak na razie bezskutecznie.

Notek: 6720S C540 GR720ES
System: XP Home

Pozdrawiam

Witam.
Mam podobny problem co Ty co jakis czas w XP miga mi ekran, w BIOSie jest ok.
Sterowniki mam chyba najnowsze. Ktos sie orientuje co moze byc tego przyczyna?

#126 efwerg gf

efwerg gf

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 03 February 2008 - 21:28 PM

Witam,

Mam problem z klawiszami...
Nie wiedziec czemu zamienione sa klawisze Fn i lewy ctrl.
Quick launch buttons mam oczywiscie zainstalowane.
Spotkal sie ktos z takim problemem?
Jesli tak prosze o info jak to rozwiazac.

#127 szymonNS

szymonNS

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 05 February 2008 - 11:26 AM

Witam

mam pytanie w sprawie sterowników do HP 6720s. Na tym forum widze tylko sterowniki pod Windowsa :( natomiast niegdzie nie moge ich znaleźć pod Ubunt, chodzi mi głównie o sterownik do karty bezprzewodowej reszta to juz chyba bedzie mniejszy problem. Dzieki z góry :D

pozdro Szymon

Dodano 05-02-2008 11:26:02:

LISTA STEROWNIKÓW
Przed zainstalowaniem ich, proszę jeszcze włączyć tryb SATA (instrukcja
TUTAJ).

Sterowniki mam od serwisu technicznego HP i u mnie zadziałały więc nikt nie powinien mieć kłopotu.

BIOS (aktualizacja konieczna przed wgraniem sterownika Ethernet)
DOWNLOAD

Ethernet Driver:
DOWNLOAD

Karta graficzna (ze strony Intela):
DOWNLOAD

Audio (z 6715s):
UAA
DOWNLOAD

Audio (6715s):
Adi Sound Max
DOWNLOAD

Bluetooth (6710s):
DOWNLOAD

Wlan (6710s - intel):
DOWNLOAD
lub (Broadcom)
DOWNLOAD

HP Wireless Assistant
DOWNLOAD

HP Quick Launch Buttons:
DOWNLOAD

Modem HD (6710s)
DOWNLOAD

#128 mehow5

mehow5

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 18 February 2008 - 10:14 AM

witam
zakupiłem hp 6720s z prockiem 1,6 dual oczywiscie z Vistą, niestety pobawiłem sie na niej dwa dni i zdecydoanie mi nie odpowaiata ten stystem, widze tu w temacie mase sterów z tym ze zielony jestem i nie wiem od czego mam zacząć, czy wpierw wgrać jakies stery min te z biosu czy wpierw postawić na kompie xp i potem dogrywać sterowniki ? bardzo prosze o odpowiedz i o pomoc pzdr

#129 nocebo

nocebo

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 487 Postów:

Napisany 18 February 2008 - 11:15 AM

Jeżeli najpierw wgrasz sterowniki a dopiero potem wyczyścisz dysk i postawisz na nim XP... to będziesz musiał wgrywac sterowniki jeszcze raz.

Postaw windę a następnie dograj sterowniki.

#130 gdomo

gdomo

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 18 February 2008 - 21:30 PM

Witam,

Mam problem z klawiszami...
Nie wiedziec czemu zamienione sa klawisze Fn i lewy ctrl.
Quick launch buttons mam oczywiscie zainstalowane.
Spotkal sie ktos z takim problemem?
Jesli tak prosze o info jak to rozwiazac.

Wystarczy w BIOS'ie w device settings przelaczyc na disabled opcje " swap fn/ctrl " i bedzie ok

#131 mehow5

mehow5

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 19 February 2008 - 16:33 PM

słuchajcie, czy komuś w 100% udało sie postawić xp tak by wszystko sprawnie działało ? czy te stery wymienione wyżej wsytarczą do wszystkich urządzen występującyc w 6720s ? ?

#132 laciatyyy

laciatyyy

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 20 February 2008 - 14:23 PM

Witajcie. Jestem zainteresowany kupnem tego lapka... z tego powodu ze ma przyzwoite parametry i jest w miare cienki i lekki (grubosc 3,2cm oraz 2,5kg wagi) jak na notebooka za ok. 1650zł. Z gwarancja 2 latka. A poza tym to mialem kilka urzadzen hp i bylem z nich zadowololny. Wiem tez ze na forum jest moze kilkanascie osob ktote maja HP 6720s. Moje zastosowanie dla tego notebooka to internet, komunikatory, office, programowanie, filmy, muzyka (oczywiscie na sluchawkach), przegladanie zdjec i inne.

Mam kilka pytan do kogos kto ma tą wersje z CEL M530:

Przy przegladaniu internetu/pracy na pulpicie/pakiecie biurowym (male obciazanie procka/srednia jasnosc wyswietlacza) z włączonym WIFI
-Ile wytrzymuje bateria, jak czesto wlacza sie wentylator, jakie jest wtedy glosny, do ilu stopni nagrzewa sie CPU ???
-Ile wytrzymuje jak wyzej tyle ze bez włączonego WIFI ???

Przy ogladaniu divx lub dvd (srednie obciązenie procka/wyzsza jasnosc podswietlania/wyl. wifi)
- ---l l---??
- ---l l---??

-Jakie kąty widzenia ma matryca?? Czy z odległosci ok. 50cm wszystkie kolory wyswietlane sa prawidłowo czy moze wystepuje troszke efekt negatywu?
-Klapa jest podatna na zarysowania??
- Ogólne drobne wkurzające wady?

W ostatecznosci kupie Lenovo n200 z podobnym configiem.
Moglby ktos zapodać RAPORT Z EVEREST'a (program diagnostyczny)

#133 mehow5

mehow5

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 22 February 2008 - 20:49 PM

wziełem sie za instalacje xp i już na samym poczatku problemy, mianowicie przy instalacji wyskakuje mi bład aha154x.sys i dalej nie chce sie instalować, można temu jakoś zarazdzić, czy to wina płyty ?

#134 jb111

jb111

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 02 July 2008 - 15:51 PM

Wtam. Potrzebuje szybko pomocy nt laptopa tematu. Zainstalowalem Xp , znalazlem strey na stronie hp , najpierw zainstalowalem chipset, potem probowalem UAA, lecz nie wiem czy sie zainstalowalo , czy tylko wywalilo jakies okienko wprowadzam cie do instalacji i na tym zakonczylo, pozniej probowalem audio intela, lecz pisze ze nie znalazl hd audio (?), pozniej zainstalowalem grafike ( tak nawiazem , czy w tym modelu moze byc montowana inna grafika niz x3100, np gma 900? ). Grafika poszla, nie wiem co z tym dzwiekiem, czy wszystkie stery zainstalowalem w dobrej kolejnosci?? jezeli nie to mozna jakos usunac to co juz zainstalowalem , i sprobowac jeszcze raz bez przeinstalowywania windy? Prosze o szyba odpowiedz. z gory dziekuje.

Edit: Juz sobie poradzilem , wszystkie sterowniki byly dobre, wystarczylo w menedzerze zaktualizowac sterownik magistrali pci o ile sie nie myle.

#135 killar

killar

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 06 January 2009 - 23:39 PM

Witam jestem posiadaczem compaq 6720s i nie moge zaisnstalowac sterownikow audio gdy instaluje sterowniki wyskakuje mi blad
sterowniki magistrali audio nie znaleziono:< HELP!

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników