Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
* * * * * 1 Głosów

Notebook HP 6720s C540 15,4" 1GB 120GB VHB

• Please log in to reply
134 replies to this topic

#101 uwesik

uwesik

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 05 November 2007 - 21:01 PM

Nie mam zamiaru grać w gry. Przede wszystkim szkoła, praca. Myślę ze na Celeronie programy spokojnie ruszą...

P.S> Mozesz sie odezwac do mnie na gg ? GG: 2257000

#102 HP 6720s

HP 6720s

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 07 November 2007 - 10:28 AM

witam wszystkich
mam pewien problem :< a mianowicie:
zakupiłem laptopa http://www.notebooki...ok/pokaz/12609/ i niestety nie zdążyłem zrobić kapii recovery zanim padła mi vista i teraz nie mam dojścia do windosws gdyż funkcja recovery (która podobno jak zapewniali w sklepie jest banalnie prosta,wystarczy wcisnąć F11 i po kłopocie) zawiodła tzn w trakcie instalacji systemu wystąpił błąd w stylu microsofta czyli 2526518... blebleble :< i teraz nie mogę nic zrobić - visty nie ma a recovery odpalane z F11 nie działa, a ja nie mam jego odpowiednika na płytkach :<
czy moglby ktos doradzic co moge zrobic z tym fantem teraz??
xp nie widzi dyskow i wzwiazku z tym czy mozna jakos odpalic sterowniki sata np z plytki, nie majac dostepu do dysku a jedynie do biosa albo polaczyc je jakos z instalacja xp-eka??
nie jestem dobry w te klocki wiec moze ktos mi doradzi i pomoze :blush:
pozdrawiam

#103 Hakeron

Hakeron

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 121 Postów:

Napisany 07 November 2007 - 13:12 PM

Zadzwoń do HP. Mają obowiązek wysłać ci instalkę HP Visty na adres domowy - mi przysłali.
Druga sprawa (bo tam czekasz 2 tygodnie) - pożycz od kogoś Vistę lub (czego nie powinienem mówić) XP i zainstaluj.
Jak chcesz odzyskać dane to zaopatrz się w Knoppixa (patrz google)
Mój konfig:
CPU: Intel Celeron M540@ 1,86 GHz @ 1 MB L2 64 bit | HDD: Hitachi 120 GB | RAM: 2048 MB DDR2 667 MHz | Grafika: Intel X3100 | Wifi: Broadcom 802.11b/g | Mysz: Logitech v500 | Net: 1024 kbit/s | OS: MS Vista Home Basic |

#104 HP 6720s

HP 6720s

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 07 November 2007 - 17:44 PM

cze dzieki za odpowiedz
dzwonilem do pomocy technicznej hp i rzeczywiscie powiedzieli ze przysla bezplatnie plytke instalacyjna z vista i sterami do tego modelu (w co az trudno mi uwiezyc) no i ma to trwac od 2 do 3 tygodni, tak jak mowisz :) zobaczymy ;? mam nadzieje ze mnie mile zaskocza i plytki przyjda
a co do visty to rozumiem ze musi to byc vista czysta, bez zadnych dodatkow a nie vitsa od innego laptopa (oczywiscie takze ze starami to owego notebooka)

#105 Hakeron

Hakeron

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 121 Postów:

Napisany 07 November 2007 - 18:43 PM

Zainstaluj normalną Vistę z kluczem (naklejka na spodzie komputera). Do tego sterowniki ze strony HP.
Zobaczysz, że sprzęt będzie zasuwał jak szalony :-)
Mój konfig:
CPU: Intel Celeron M540@ 1,86 GHz @ 1 MB L2 64 bit | HDD: Hitachi 120 GB | RAM: 2048 MB DDR2 667 MHz | Grafika: Intel X3100 | Wifi: Broadcom 802.11b/g | Mysz: Logitech v500 | Net: 1024 kbit/s | OS: MS Vista Home Basic |

#106 djmichu

djmichu

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 17 November 2007 - 16:22 PM

Pytanie do djmichu (i nie tylko)
Czy na sterownikach które podałeś Windows XP chodzi w 100% ok?
Tzn. czy wszystkie sprzęty (dźwięk,grafa,Lan,Wi-fi i reszta) działa prawidłowo? Bo nie wiem, czy mogę zabierać się za instalkę...
Nieźle HP namieszało tym brakiem sterowników do XP...
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Mogę zapewnić że z tymi sterami które podałem wcześniej śmiga wszystko bez kłopotu o ile wszystko zostanie poprawnie zainstalowane.
Muszę przyznać że hp namieszało tak jak napisałeś, ale z doświadczenia wiem że w innych markach jest również sporo problemów z instalką xp i sterowników.
pozdrawiam

#107 strykus

strykus

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 19 November 2007 - 17:49 PM

witam! mam problem z ww wymienionym laptopem, otóż samoczynnie przeszedł w stan hibernacji i nie chce się na powrót włączyć :( jest na nim zainstalowany win xp professional sp2

#108 leon_i_monia

leon_i_monia

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 19 November 2007 - 19:18 PM

LISTA STEROWNIKÓW
Przed zainstalowaniem ich, proszę jeszcze włączyć tryb SATA (instrukcja
TUTAJ).

Sterowniki mam od serwisu technicznego HP i u mnie zadziałały więc nikt nie powinien mieć kłopotu.

Witam :)

Nazywam się Leon. Moja dziewczyna, Monia, kupiła HP 6720s, bez OS. Widzę, czytając ten wątek, że to bardzo problemowy komputer. Boże, czemu nie byłem na tyle mądry, albo tak głupi, że nie przeczytałem tego przed zakupem...

Nie chcę już się rozpisywać ile problemów stworzyła sama instalacja OS-a. Nawet najtęższa informatycka głowa spośród moich znajomych nie była w stanie mi pomóc (a chłopak dla MS pracuje). Jakimś cudem trafiłem w to miejsce i system (Win XP) według powyższej instrukcji udało mi się zainstalować. Tyle że mnie, głupiemu, zawsze musi coś się spier**ić (dlaczego do *** nie urodziłem się w Średniowieczu? Wtedy moim największym problemem byłoby dożyć w marności do usranej śmierci) i w punkcie 3. (rozpakowanie i uruchomienie sp36334.exe c:\sata\ sp36334.exe -a -a -pc:\sata ) wszystko zaczyna iść nie wedle instrukcji. A dokładniej nie zaczyna się robić nic, nicht, null, zero. Otwiera się okno C:\SATA i wsjo. Myślę sobie (Leon, nie myśl więcej, następnym razem kup se Acera z Vistą) i poprzez doble-click otwieram sp36334.exe. Jak przy instalacji Win 98 klikam "dalej, dalej, dalej, dalej" i nagle pojawia się komunikat: ten komputer nie spełnia minimalnych wymagań niezbędnych do zainstalowania oprogramowania. Ch... Znaczy się penis mnie strzelił jak to zobaczyłem. Oczywiście żadnego C:\SATA\Driver.inf nie ma. Może ktoś mi pomóc, jak zrobić by działało, bo jedyne pomysły jakie mi do głowy przychodzą, to te na samobójstwo lub unicestwienie tego cholernego komputera...

Bardzo proszę, ocalcie moje życie i spokój ducha, pomóżcie mi znaleźć rozwiązanie...

Pozdrawiam serdecznie.

#109 Hakeron

Hakeron

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 121 Postów:

Napisany 20 November 2007 - 16:40 PM

Też miałem ten problem, należy ręcznie stworzyć folder C:\Sata i do niego z "uruchom" wpisać linijkę którą wpisujesz. Wówczas zrobi się sterownik *.inf a reszta łatwizna. Na koniec zmiana w BIOSie native sata i śmiga aż miło patrzeć.

[EDIT]
I uwaga wszyscy! Nie pobierajcie paczek ze sterownikami! W niektórych są wirusy rozmaitego rodzaju. Głównie w sterownikach WLAN.
Mój konfig:

#110 Robercik_24

Robercik_24

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 22 November 2007 - 15:00 PM

Zobacz na różnicę w cenie, wiadomo że dwa rdzenie -> możesz więcej. Ale zastanów się poważnie czy ma to sens?
Celeron radzi sobie w systemie Vista idealnie. Co do gier: i tak nie pograsz.

Witam,
jeśli mógłbym prosić o dokładniejsze wytłumaczenie instalacji tych sterowników SATA to byłbym bardzo wdzięczny.

Mam ustawione Natic Mode na disable a jak przestawie enable to pojawia mi się niebieski ekran.

No a tak w ogóle to co mi da ustawienie tego na enable??

Pozdrawiam

#111 leon_i_monia

leon_i_monia

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 24 November 2007 - 21:31 PM

Też miałem ten problem, należy ręcznie stworzyć folder C:\Sata i do niego z "uruchom" wpisać linijkę którą wpisujesz. Wówczas zrobi się sterownik *.inf a reszta łatwizna. Na koniec zmiana w BIOSie native sata i śmiga aż miło patrzeć.

[EDIT]
I uwaga wszyscy! Nie pobierajcie paczek ze sterownikami! W niektórych są wirusy rozmaitego rodzaju. Głównie w sterownikach WLAN.

Dzięki serdeczne za pomoc. Twój post upewnił mnie, że wszystko robiłem dobrze - vide: instrukcja. Problem polegał na tym, że nie zauważyłem wklepanej niechcący spacji (nie dość, żem głupi, to jeszcze ślepy),

Pytanie: Jeśli nie pobierać paczek ze sterami to chyba jedyną drogą do ich pozyskania jest zawrócenie urzędasom z HP. Ciekawe, czy do XP też podeślą...

I pytanie 2: Czy Linux trybi na tym badziewiu (6720s) normalnie? Szczerze mówiąc zaczynam się zastanawiać, czy nie zainstalować tam Ubuntu.

jeśli mógłbym prosić o dokładniejsze wytłumaczenie instalacji tych sterowników SATA to byłbym bardzo wdzięczny.

Dokładniej niż --> TUTAJ <-- chyba się nie da ;)

Dodano 24-11-2007 21:31:58:

Witam ponownie. Męczę się trochę z tymi sterami i znów jestem w kropce.

Sytuacja wygląda teraz tak, jak na dołączonym jpg. Hilfe, jak to mówią nasi sąsiedzi :) Chodzi mi najbardziej o dźwięk.

Załączone pliki

• Załączony plik  zrzut.jpg   145.95K   24 Ilość pobrań

#112 f2sx130

f2sx130

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 25 November 2007 - 16:07 PM

Bardzo się cieszę ,że trafiłem na to forum.
Dużo przydatnych i konkretnych informacji !!

Chciałbym rozszeżyć w HP 6000 Pavilion ( Vista ) z szyną FB 533MHz, pamięć RAM z 1 do 2 MB.
Notebooka użytkuje moja córka, bawi się grafiką, twierdzi ,że mało RAMu :-)

Jakiego producenta proponujecie zakupić pamięć aby bez problemu współpracował z HP ? ( 2x1 MB )

Dziękuję za wskazówki !!

Pozdrawiam > marek

P>S.
- na allegro jest min dostepna w dobrej cenie pamięć APACER pracująca z szyną 533 i 667, może ma ktoś praktykę ??

#113 whitejack

whitejack

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 25 November 2007 - 18:26 PM

LISTA STEROWNIKÓW
TUTAJ).

Sterowniki mam od serwisu technicznego HP i u mnie zadziałały więc nikt nie powinien mieć kłopotu.

Dzieki za poradę, jednak u mnie idąc dokładnie krok po kroku (jak mawia pewien trener) (NIE) działa to w ten sposób:
- Instalacja XP dokonuje na wyłączonym Native Sata.
- Bezproblemowo można zainstalować stery Intel Matrix Storage Manager.
- Wszystko cacy aż do aktualizacji sterownika (źrodło c:\sata\drivers) ignoruje ostrzeżenie systemu i działam wg instrukcji

EFEKT: Laptop nie startuje na włączonym Native Sata. Na wyłączonym również. W obu przypadkach po rozpoczęciu ładowania systemu wyskakuje na 1 sek niebieski ekran windowsa z jakimiś kodami błędów (nie można zdążyć przeczytać). W każdym razie nie działa to rozwiązanie.

W przypadku pozostania przy samym Intel Matrix SM inne sterowniki (grafa itp) wydają się działać OK ale tylko na wył Sacie.

Co zrobić ? Odchodzę od zmysłów przy tym sprzęcie ale chcę go rozgryźć.

-------------------------------------------------------------------

HP Compaq 6720s C-M 530 15.4 WXGA BV 1024
120 DVD+
-RW DL Light Scribe WLAN Free DOS
MS Windows XP Home SP2
------------------------------------------------------------------

#114 Hakeron

Hakeron

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 121 Postów:

Napisany 25 November 2007 - 21:51 PM

na allegro jest min dostepna w dobrej cenie pamięć APACER pracująca z szyną 533 i 667, może ma ktoś praktykę ??

Kupiłem tą kość ze względu na cenę. Miała mieć 667 MHz (tyle też miała pierwsza kość którą kupiłem z notebookiem).
Dodaj obrazek

Jak widać na screenie ma 333 (667 MHz) przy CL 5.0

Na stronie HP:
>>> sterowniki <<<
znajdują się sterowniki do Windowsa XP - ale niestety niektórych nie da się pobrać bo wyskakuje błąd o nieznalezieniu plików na serwerze
Mój konfig:

#115 f2sx130

f2sx130

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 27 November 2007 - 16:49 PM

Dzięki za odpowiedź.

Nie do końca jestem pewien czy właściwie interpretuje-sz(-my) wskazania CPU-Z.

Nie bawiłem się wcześniej tego typu narzędziami, wiec nie mam doświadczenia i właściwej wiedzy ale....

Wczoraj zrobiłem testy na dwóch notebookach Dell i ...oczekiwałem innych wskazań jako,że wiem jakie kości tam siedzą.
W obu przypadkach wskazania Frequency oraz Max BAndwith są 333MHz , pomimo iż kości są 533MHz...to tak idąc tym tropem.
Jedynie MouleSize się zgadza.

Może ktoś posiada stosowną wiedzę aby ''laikonikowi' wytłumaczyć w kilku słowach zasadę odczytu CPU-Zem ?

Osobiście, wydaje mi sie ,że należało by przeprowadzić testy wydajności kości , jakimś programem odpowiednim.

pzdr . marek

#116 tomek3232

tomek3232

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 27 November 2007 - 21:26 PM

Witam
Mam pytanie odnośnie sterowników do HP 6720s otóż chodzi mi o to czy aby zainstalować xp muszę skorzystać ze sterowników dostępnych na tej stronie

LISTA STEROWNIKÓW
TUTAJ).

BIOS (aktualizacja konieczna przed wgraniem sterownika Ethernet)
DOWNLOAD

Ethernet Driver:
DOWNLOAD

Karta graficzna (ze strony Intela):
DOWNLOAD

Audio (z 6715s):
UAA
DOWNLOAD

Audio (6715s):
Adi Sound Max
DOWNLOAD

Bluetooth (6710s):
DOWNLOAD

Wlan (6710s - intel):
DOWNLOAD
lub (Broadcom)
DOWNLOAD

HP Wireless Assistant
DOWNLOAD

HP Quick Launch Buttons:
DOWNLOAD

Modem HD (6710s)
DOWNLOAD

czy mogę użyć sterowników ze strony hp do xp od tego laptopa (przynajmniej tak pisze ;))
http://h20000.www2.h...p;swEnvOID=1093
we wcześniejszych postach pisało ze na stronie hp nie ma tych sterowników ale jak widać w koncu je umieścili tylko pozostaje pytanie czy ktoś już je przetestował ?

#117 WaffenSS

WaffenSS

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 29 November 2007 - 19:07 PM

Ja to mam problem, mam na swoim lapku wgrany Xp prof i lipa z grafiką jak nie wiem. Dla większości użytkowników x3100 pod Xp 3dmark2003 pokazuje od 1250 do 1600(1700), mi nie wiem czemu pokazuje niecałe 300p?????? Pod Vistą pokazuje ok 900, mi nie wiem bo nie testowałem. Nie wiem co mam instalowałem rózne sterowniki i nic:( Jak ktoś wie co może być to niech pomoże. Pozdrawiam.

#118 Cysiu

Cysiu

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 03 December 2007 - 17:06 PM

Witam!
Ja mam problem z grafiką polegający na tym, że przy odpalonym XP ekran sobie miga od czasu do czasu samoistnie, a przy nawet lekkich drganiach stołu, na którym stoi - zawsze 8| . Dla "ułatwienia" dodam, iż w pozostałych trybach graficznych tj. ekran uruchamiania XP, BIOS można nim potrzasać do woli i obraz ani drgnie. Ma ktoś jakąś teorię na ten temat? Dodatkowo informuję, że instalowałem już wszystkie możliwe sterowniki (od HP, Intela, Driverguide), jak na razie bezskutecznie.

Notek: 6720S C540 GR720ES
System: XP Home

Pozdrawiam

#119 Mokry Chomik na Patelni

Mokry Chomik na Patelni

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 05 December 2007 - 14:06 PM

Siema :). Też mam HP 6720s i jakoś specjalnie nie mogę na niego narzekać. Poza jednym szczegółem... Karta graficzna. Jest Zintegrowana. Taka ciekawostka: pamięć jest przydzielana dynamicznie, czyli nie da się manualnie jej zwiększyć. Na WV w standardowej bosłudze (Firefox, gg, DC++) pobierało mi 158 MB, na XP 10 MB. Taka subtelna różnica ;).
No i dół, bo gram w Lineage 2 (MMORPG). Jak grałem na C4, to się pojawiał komunikat o nieaktywnym module AGP i gra strasznie lagowała (pod Vistą). Obecnie mam XP Professional SP2, zainstalowałem L2 Interlude (większe wymagania graficzne), L2 nie chce się odpalić wcale. Napisałem maila to Intela w tej sprawie i zamieścili stery do AGP: http://www.intel.com...b/CS-009243.htm
Nic nie pomogło. Jeśli ktoś poradził sobie z tym problemem, chętnie się dowiem jak :).
Aha, Counter Strike chodzi bezproblemowo ;)

#120 whitejack

whitejack

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 05 December 2007 - 20:11 PM

Dzieki za poradę, jednak u mnie idąc dokładnie krok po kroku (jak mawia pewien trener) (NIE) działa to w ten sposób:
- Instalacja XP dokonuje na wyłączonym Native Sata.
- Bezproblemowo można zainstalować stery Intel Matrix Storage Manager.
- Wszystko cacy aż do aktualizacji sterownika (źrodło c:\sata\drivers) ignoruje ostrzeżenie systemu i działam wg instrukcji

EFEKT: Laptop nie startuje na włączonym Native Sata. Na wyłączonym również. W obu przypadkach po rozpoczęciu ładowania systemu wyskakuje na 1 sek niebieski ekran windowsa z jakimiś kodami błędów (nie można zdążyć przeczytać). W każdym razie nie działa to rozwiązanie.

W przypadku pozostania przy samym Intel Matrix SM inne sterowniki (grafa itp) wydają się działać OK ale tylko na wył Sacie.

Co zrobić ? Odchodzę od zmysłów przy tym sprzęcie ale chcę go rozgryźć.

-------------------------------------------------------------------

HP Compaq 6720s C-M 530 15.4 WXGA BV 1024
120 DVD+
-RW DL Light Scribe WLAN Free DOS
MS Windows XP Home SP2
------------------------------------------------------------------

Kontaktowałem się w tej sprawie z HP.
W instrukcji instalacji sterownika SATA mają 2 błędy:

Oczywisty:
Punkt 3 .: Spacja w poleceniu rozpakowania sterownika do katalogu
Poprawnie:
c:\sata\sp36334.exe -a -a -pc:\sata

Błąd zauważalny od razu, jednak dużo wypowiedzi ludzi na forach świadczy o jego pominięciu.

Punkt 10.: Niedomówienie: Powinna być dodana linijka z nazwą sterownika w celu jasności

- Intel® 82801 HEM/HBM SATA AHCI Controller

Prosta rzecz a rozwiewa wszelkie wątpliwości.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników