Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Problem z podlaczeniem sieci LAn na laptopie

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Daveee86

Daveee86

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 17 sierpień 2007 - 13:05

Witam wszystkich ! Kupiłem laptopa i chce podłączyć sobie internet tzn siec osiedlowa LAN kabelek wsadzam do portu i pisze ze połączono szybkość 100 Mb/s niby powinno działać a nie działa i ni wiem czemu, stery do karty sieciowej zainstalowane, w menadżerze urządzeń żadnych znaków zapytania wszystko działa poprawie :( a net nie chodzi nie wiem dlaczego mógłby ktoś pomóc please !!! :)

#2 _GhostX_

_GhostX_

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 105 Postów:

Napisany 20 sierpień 2007 - 18:38

Sieć osiedlowa (Internet) ma pewnie zabezpieczenie na wpinanie innych komputerów niż te co są wpisane na serwer. Identyfikacja odbywa się po adresie MAC karty sieciowej. Adres MAC jest obecnie wpisany na Twój komputer stacjonarny a nie na laptopa, więc Ci nie zadziała.
Pozdrawiam,

#3 GośćLanhadan_*

GośćLanhadan_*
  • Goście

Napisany 29 wrzesień 2007 - 13:41

nie wiem czy sie nie myle, ale w wiekszosci kart sieciowych istnieje mozliwosc zmiany adresu MAC, menadzer urzadzen > karty sieciowe > wlasciwosci karty > zakladka zaawansowane > i na liscie znajdz network adress i obok wpisujemy wartos bez " - " ;) u mnie dziala, sam tak jade od ponad pol roku, a i jeszcze jedno mozna spr. wlaczyc netbios w ustawieniach polaczenia - mi to pomoglo :>

#4 Luk

Luk

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 13 październik 2007 - 22:34

Jeżeli masz w domu 2 komputery (domyślam się, że laptop jest tym drugim) to kup sobie router, najlepiej bezprzewodowy. Koszt od 150 do 300 zł w zależności co sonie wybierzesz.
Będziesz mógł korzystać z obydwu kompów jednocześnie.
Pamiętaj tylko o zabezpieczeniu łącza WiFi przed intruzami
powodzenia :)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników