Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Denon pma 700 + jbl e 100

• Please log in to reply
51 replies to this topic

#41 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 23 grudzień 2007 - 13:52

Magnat "dojrzewa" i "ewoluuje" w kierunku Alpharda.
Starsze, budżetowe konstrukcje tej firmy (seria Vintage) grały lepiej.
Ale firma się rozwija. Tuby samochodowe z wielkim logo Magnata na środku membrany "fajnie tłuką" "nielegal" w Maluchu i Golfie II. Wielkie pudła stojące w marketach elektronicznych bardzo głośno hałasują robiąc swoje "bum-cyksss" - zwraca to uwagę młodych "melomanów", którzy gotowi są nawet chodzić trzy miesiące dłużej w starym, niemodnym już dresie by kupić te "wspaniale" skrzynki i denerwować sąsiadów...

Chyba mowisz tu o Altusach. Taki czlowiek jak ty i tak tego nie pojmie wiec nawet nie bede juz nic pisal, bo nawet nie sluchales zadnych z nich.

#42 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 23 grudzień 2007 - 14:03

Jeżeli już mowa o Altusach, to teraz będzie wprowadzane na rynek nowe wcielenie tych "żywych legend" i podobno grają o niebo lepiej od dotychczasowych (nowe Altusy były jedną z sensacji na tegorocznym AudioShow).
Z dzisiejszych Magnatów całkiem nieźle gra seria Quantum, ale kolumny z tej serii sprawdzą się tylko w niektórych gatunkach muzyki i w filmach akcji odtwarzanych w systemach wielokanałowych.
Grają głośno i dynamicznie jednak bardzo nienaturalnie, wysokie tony są bardzo mocno zaakcentowane, ale to się może podobać.
STEREO AUDIO ACADEMY PHOEBE IIS+DNM RESON/ALPHARD DA VINCI SL8+NAD C352+DA VINCI HE8CR+ARCAM DIVA CD82 KINO DOMOWE ONKYO TX-SR702e+LG DVX9700 +NEXTON M100+MAESTROII 100c+TONSIL PREMIUM S+KODA SW-1211;

#43 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 23 grudzień 2007 - 17:46

Jeżeli już mowa o Altusach, to teraz będzie wprowadzane na rynek nowe wcielenie tych "żywych legend" i podobno grają o niebo lepiej od dotychczasowych (nowe Altusy były jedną z sensacji na tegorocznym AudioShow).

O klase wyzej graja juz Zeusy. Daj jakiegos linka do tego nowego "cuda techniki".

#44 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 23 grudzień 2007 - 17:58

Chyba jeszcze nie są dostępne, na stronie ProTonsila jest tylko opis Altus 200 i 300 w dotychczasowej wersji.
Zdjęcie z AudioShow:
Załączony plik  192.jpg   36,43K   40 Ilość pobrań
STEREO AUDIO ACADEMY PHOEBE IIS+DNM RESON/ALPHARD DA VINCI SL8+NAD C352+DA VINCI HE8CR+ARCAM DIVA CD82 KINO DOMOWE ONKYO TX-SR702e+LG DVX9700 +NEXTON M100+MAESTROII 100c+TONSIL PREMIUM S+KODA SW-1211;

#45 bdaras

bdaras

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 243 Postów:

Napisany 23 grudzień 2007 - 18:40

puk, puk wyluzujcie, idą święta :)

i tak nie roztrzygniecie które są lepsze.

Dla rafal735r dobre Magnaty
dla Radula Tonsile
dla mnie JBL( nie fuj, pomyłka) znaczy Monitor Audio
a dla don111, hmm nawet niewiem

Tak więc WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

i po :kufel: za wszystkich miłośników Magnatów, Tonsili, JBL i innych brzęczących pudełek ;)
Kino/Stereo: Harman 247+DVD22+Monitor Audio RS6+RSLCR+RSFX+ R360 (może z czasem zakupie dobry wzmacniacz stereo) Ultralink Challenger series 12, Albedo Blue TV: Pioneer PDP4270XA+DVR-550H komp: E6750+Gainward GF8800GT+4GB RAM+MSI Neo+Corsair HX520

#46 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 23 grudzień 2007 - 19:08

bdaras
Przesiadka z Jbli Studio L na Monitor Audio Silver to ewolucja czy rewolucja?
Opisz wrażenia.
Gratuluję dobrego wyboru - Silver to świetna seria.

#47 bdaras

bdaras

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 243 Postów:

Napisany 23 grudzień 2007 - 21:03

bdaras
Przesiadka z Jbli Studio L na Monitor Audio Silver to ewolucja czy rewolucja?
Opisz wrażenia.
Gratuluję dobrego wyboru - Silver to świetna seria.

hmm, czy rewolucja? zależy kto co lubi i jakie aspekty brać pod uwagę.
Studio L grały jak dla mnie fajnie, gdy przesiadłem się z E60. Pojawiły się niskie, zrobiła się w miarę scena (aczkolwiek nie była to jakś super sprawa, gdyż dawało się zauważyć, że dzwięk w zanacznej mierze trzyma się kolum) i mozna było usłyszeć większą ilość szczegółów. Brakowało mi w nich trochę miekkości, nastrojowości itp. Ale że nie jestem audiofilem to dzwięk ten mi się w miarę podobał (nie wspominając kina, bo do tego zostały chyba stworzone te kolumny). Jednak dość często słuchając muzyki czy kina głośniki te męczyły mnie, nawet przy krótkim słuchaniu. Ale prawdopodobnie było to spowodowane tym, iż więcej było detali, scena bardziej do przodu i ogólnie lepsza stereofonia niż e60. Ale główną przyczyną dla której się ich pozbyłem to fakt, że niektórych wokali nie dało się słuchać (głównie Sting się dosłownie darł w uszy).
Więc poszedłem do znajomych w sklepie audio, żeby im znowu pomarudzić i wziąć na test albo KEF albo Paradigm. Już miałem brać Kefy, ale jakiś facet ich słuchał więc rozglądając sie zauważyłem Monitor Audio RS6. Po wstępnym, krótkim odsłuchu pomyślałem, że można spróbować.

no i w domu zaczęło się :rolleyes:

Od pierwszego włączenia już mi się podobało. Więc zachęcony zacząłem ustawiać parametry w ampli i położenie kolum.

Im dłużej słuchając tym bardziej mi się podobało. Dzwięk tych kolumn jest dość szczegółowy ale zarazem przyjemny i w miarę miękki. Jeżeli chodzi o scene to L-ki nie dorastają im do pięt. Poprostu rewelacja! (już myślę, żeby wpiąć dobry wzmacniacz i wykorzystać ich pełne możliwości). Muzykę słychać w pomieszczeniu a nie z głośników. Inna zaleta tych kolumn to naturalność. (przynajmniej w pewnym zakresie częstotliwości). Słuchając niektórych utworków, gdzie w tle słychać ruch uliczny itp. ma się wrażenie, że jest się na ulicy. Coś pięknego. Nawet śmiem twierdzić, że nawet w kinie będą lepsze od Studio L (ale tego się dowiem jak dotrze do mnie reszta głośników).
Poza tym są to głośniki, w których bas róznie wybrzmiewa. Nie jest to prawie ciągle ten sam bas co w L-kach.
Mimo, iż są to niewielkie głośnki to ich dynamika i ilość basu jest naprawdę dobra. A że ja słucham prawie wszystkiego (również bum-cyk), to jest to dużą zaletą. Jak to w jakimś piśmie napisali, że te głośniki nie grymaszą i zagrają wszystko. Ale trzeba zaznaczyć, że bardziej są stworzone do normalnej muzyki instrumentalnej (ale miłośników techno też nie zawiodą).
a i żeby nie było, bas w nich jest tam gdzie powinien być, nie jest wszędobylski tak jak w Studio L. Jak ma być to jest.

no i na koniec wokale, poprostu MIÓD DLA USZU :D

Podsumowująć są to pierwsze kolumny, których słuchając pojawiał się u mnie banan na twarzy. Aż dziw bierze, że są one tak mało popularne u nas.

No i jeszcze dodam, że wykonanie to pierwsza klasa.
Kino/Stereo: Harman 247+DVD22+Monitor Audio RS6+RSLCR+RSFX+ R360 (może z czasem zakupie dobry wzmacniacz stereo) Ultralink Challenger series 12, Albedo Blue TV: Pioneer PDP4270XA+DVR-550H komp: E6750+Gainward GF8800GT+4GB RAM+MSI Neo+Corsair HX520

#48 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 23 grudzień 2007 - 22:39

Chyba jeszcze nie są dostępne, na stronie ProTonsila jest tylko opis Altus 200 i 300 w dotychczasowej wersji.
Zdjęcie z AudioShow:
Załączony plik  192.jpg   36,43K   40 Ilość pobrań

Takie same jak stara seria, widac tylko nowego wysokotonowca.

#49 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 24 grudzień 2007 - 07:34

Może inne przetworniki i wewnątrz też coś zmienili?
Nigdy się Altusami tak bardzo nie interesowałem, ale słyszałem opinie, że te nowe (wystawione na AS) grają zdecydowanie lepiej od "Peerelowskich Misiów".

Ludzie i tak kochają Altusy - są to jedne z najlepiej sprzedających się w Polsce kolumn głośnikowych.
Wile osób, które nie interesują się sprzętem audio nie wie o istnieniu takich dobrych serii jak Maestro, Premium czy Siesta (o produktach innych firm nawet nie wspominając) - Altusy znają wszyscy.

#50 albin37

albin37

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 99 Postów:

Napisany 24 grudzień 2007 - 13:59

A co stoi obok Altusów.

#51 RADUL1

RADUL1

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:

Napisany 24 grudzień 2007 - 14:03

Siesty

#52 Damian_8911

Damian_8911

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 103 Postów:

Napisany 24 grudzień 2007 - 14:06

wygląda jak siesta, chyba.
Ampli: Yamaha RX-V 659
Front: Heco Victa 700 (Bi-Wiring)
Surround: Heco Victa 300
Subwoofer: Heco Victa Sub 25A