Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

Temat pomocy: Panel kontrolny


Panel kontrolny umożliwi Ci dostosowanie wyglądu i zachowania Forum do Twoich preferencji.

Subskrypcje

W dziale 'Subskrypcje' masz podgląd wszystkich wątków i for, na które się zapisałeś. Wykorzystując odpowiednie mechanizmy Forum, możesz nawet otrzymywać powiadomienia o nowych wypowiedziach.

Dane osobiste - Edytuj profil

W tej części masz możliwość dodawania lub edycji informacji na Twój temat. Podawanie danych osobistych nie jest obowiązkowe.

Dane osobiste - Edytuj sygnaturkę

Sygnaturka jest stworzonym przez Ciebie elektronicznym podpisem dołączanym do każdej Twojej wiadomości. Naturalnie w każdej chwili możesz zrezygnować z tej funkcjonalności. W sygnaturce możliwe jest stosowanie znaczników BBCode.

Dane osobiste - Edytuj emblemat

'Emblemat' (zwany czasem 'avatarem') to niewielki obrazek pojawiający się pod Twoim imieniem. W zależności od konfiguracji Forum, możesz skorzystać z plików graficznych składowanych na innym serwerze, wybranych z galerii lub też Twoich, skopiowanych na Forum przy pomocy formularza. Możesz także ustawić szerokość emblematu

Dane osobiste - Edytuj zdjęcie

W tym dziale masz możliwość zmiany fotografii wyświetlanej w spisie użytkowników forum.

Opcje - Zarządzaj kontem e-mail

Ukryj mój adres e-mail chowa Twój adres e-mail przed okiem użytkowników.
Wysyłaj mi informacje administratora pozwala administratorowi włączenie Twojego adresu e-mail do spisu służącego później rozsyłaniu ważnych komunikatów, na przykład dotyczących uaktualnień Forum.
Załączaj kopie posta podczas informowania o nowej odpowiedzi zezwala mechanizmom forum na załączanie nowego posta w odpowiedzi na powiadomienie o nowych wiadomościach w danym temacie.
Informuj e-mailem, gdy dostaję prywatną wiadomość - każda wysłana do Ciebie prywatna wiadomość (PW) będzie generowała dodatkowo e-mail wysyłany na Twoją skrzynkę pocztową.

Ustawienia forum

W tej części Panelu kontrolnego możesz ustawić wykorzystywaną strefę czasową, zdecydować o wyświetlaniu emotikonek czy emblematów oraz dostosować ilość wyświetlanych przez forum postów i tematów.
Opcja 'Otwieraj szybką odpowiedź, gdy dostępna' otworzy dodatkowe wyskakujące okno (pop-up), kiedy otrzymasz nową wiadomość.

Zmień adres e-mail

Adres e-mail może zostać zmieniony w każdej chwili. W niektórych przypadkach będzie wtedy wymagane ponowne potwierdzenie tożsamości. Nie przejmuj się, operacja jest prosta i nie zajmie zbyt wiele czasu.

Zmień hasło

Dzięki tej opcji możliwe jest ustawienie nowego hasła. Pamiętaj, że operacja nie uda Ci się tak długo, jak długo nie wpiszesz starego hasła.